Polityka

ale to przeciez nie do lapy bylo... tzn nie powinienes miec problemu z tymi milionami, a tylko z decyzja na poziomie moralnym? (geo)politycznym?
 
Naprawdę myślisz, że pieniądze dawane pod stołem, w tajemnicy, w kartonowych pudełkach nie są łapówką dla bezpieczników? Poważnie tak uważasz?
 
a jak bys chcial placic za tajne eksterytorialne wiezienie? przelewem?



A to czy ktos cos na boku dostal (lub ukradl z tego "kartonu") to inna sprawa, oczywiscie powinna byc scigana.



Poza tym, nie powinna to byc kasa, a dostep do technologii, cos co byloby prawdziwym dowodem na powazne traktowanie, a nie drobniaki.
 
General Petelicki mowil o korupcyjnych przetargach na miliardy przy zakupie sprzetu ktory albo nie dziala, albo nie pasuje do naszej armii i nie da sie go uzyc... no i popelnil samobojstwo :D



Ja tam sie ciesze, ze rozne kwiatki wychodza. Ujawnione zlamanie Konstytucji, ujawniono korupcje, sprawa majatku Kwasniewskiego niewyjasniona. Dla mnie jasne jest ze poza oficjalna polityka najwazniejsze rzeczy dzieja sie nielegalnie, korupcyjnie...
 
A tu pelna zgoda... Te przetargi w ktorych wygrywa cos, co nie daje wartosci bojowej, to sad wojskowy normalnie powinien byc.
 
Nie wiem czy jest z czego się cieszyć. Kto to nagrał? Ile ma taśm ten "ktoś"? Kogo będzie szantażował?
 
Przecież takie rozrachunki mogły być zaksięgowane na milion różnych sposobów, zresztą Amerykanie nie musieli nawet płacić za te "usługi" gotówką, by Polska na tym skorzystała.



Sęk w tym, że miało być w gotówce, po cichu i pod stołem - łatwe do podziału.
 
wlasnie wyedytowalem posta i zobaczylem co odpisales,



zgadzam sie z tym, ze mozna to bylo zrobic inaczej. Natomiast nie wiem czy debilizm jest karalny.



@TC1: April 08, 2014
 
Swoja droga w ostatnich dniach dowiedzialem sie, ze: Polska bedzie placila Zydom za 2WS 240mln zl rocznie a nie Niemcy, wzrosly ograniczenia emisji CO2, ktore uderza najbardziej w Polska gospodarke, znow wspomagajac Niemcy, Polska oddac musi przedwojennym wlascicielim ich majatki, choc nie oni odbudowali kraj i nie oni zajmowali sie tymi majatkami przez 70 lat...a partia ktora to wszystko klepnela miala zdobyc wlasnie zabezpieczenie NBP w postaci dodruku pieniadza w czasie kiedy bedzie to jej potrzebne do wygrania wyborow. Przyjebana nastolatka widac miala wiecej racji niz sama sadzila, ze ma.
 
Dla mnie kwestia kartonu to debilizm, lub nieudolnosc w negocjowaniu z USA...



Bo czy z kartonu ktos cos ukradl, to inna kwestia, myslisz ze "przy milionie innych sposob ksiegowania" nie ma "miliona innych sposobow na... ..."osobista" wdziecznosc"?
 
Ale tu nie chodzi o to, że ktoś ukradł część tej kasy! Ona od początku do końca była przeznaczona dla bezpieczniaków. Mamy widzę radykalnie inny pogląd na funkcjonowanie służb i kraju. Dla mnie to nie jest"błąd" czy "nieudolność" - to załatwianie prywatnych interesów kosztem interesów kraju. Od ćwierć wieku.



TheChosen1, a kto pamięta jakiego antysemitę próbowano zrobić z Michalkiewicza, kiedy poruszył kwestie żydowskich roszczeń majątkowych? I co? Te rzeczy stają się faktem na naszych oczach.
 
@Jakub: nie rozumiem, gdzie te radykalne roznice? Chcesz deklarowac ta roznice, to ok, deklaruj, tyle ze ja nie twierdze, ze nie ma zadnych nieprawidlowosci, od lat 25, czy od lat 1000, co jak rozumiem, przez ta deklaracje chcesz podkreslic?
 
jednak nie można siedzieć cicho i udawać że nic się nie stało.





są ludzie ktorzy jednak mają inne zdanie i rozmowy politykow przy restauracyjnym stole im nie przeszkadzaja:


są ludzie ktorzy jednak mają inne zdanie i rozmowy politykow przy restauracyjnym stole im nie przeszkadzaja:



Fresh nie przeszkadza Ci że politycy przy stole, po cichu załatwiają sobie brak kontroli ich kont oraz kont ich rodziny?



Mnie to mega wkurwia i dziwi mnie że tak malo osób. Nowak wiedział co zrobił i robił to celowo żeby zatuszować nielegalne wpłaty/wypłaty na konta swoje i żony. Nie wkurwia Cie to tylko dlatego że sobie rozmawiali przy restauracyjnym stole?



Oczywiście kwestia nielegalnych podsłuchów to działa na niekorzyść państwa i je destabilizuje. Ale nie może być tak że jak juz zostało to opublikowane to najważniejsze znaleść tych co podsłuchiwali. Osoby nagrane też muszą ponieść odpowiedzialność. Mimo że nie oglądam od dłuższego czasu wogóle tv (czasami sport), to wczoraj czekałem z nadziejami na konferencje Tuska. Co do sprawy Sienkiewicza i Belki uważa tylko że szkoda że panowie rozmawiali nieparlamentarnym językiem. Nosz kurwa, a co więcej zbadać tą afere ma... Sienkiewicz, bo jest kompetentną do tego osobą.



Ktoś wcześniej pytał co z Katowicami. Jest dziś manifestacja o 19, ale nie wiem w jakim miejscu.
 
Już się to wcześniej pojawiło, ale szybko temat został zapomniany. Dlaczego tak łatwo przyjmujemy, że inwigilują i destabilizują nas służby ruskie? Dla mnie znacznie bardziej przekonywującym jest, że za aferkami stoją służby kogoś z tej trójki: USA-Niemcy-UK. Rosjanie działają "banalnie" patrząc na ich politykę zagraniczną, stąpają po cienkiej linii, wystarczy popatrzeć na ich wojenki. Zaś zachód może mieć więcej na nas do ugrania niż Rosja. Zrobiliśy sobie w Ruskich jedynego wroga, a na niby przyjaciół już nie podnosimy głosu.
 
Nie napisałem, że twierdzisz, iż wszystko jest OK. Lecz z tego co piszesz wynika, że rządzą nami nieudacznicy nie mający pojęcia o dobru kraju. Ja tak nie twierdzę, bo uważam, że rządzą nami wyrachowani sk*** którzy o dobru kraju w życiu nawet nie pomyśleli.


To ta radykalna różnica:)
 
Alez ja tak nie powiedzialem, ba, nawet nie pomyslalem :) Odnioslem sie tylko do "kartonu" jako DOWODU na korupcje. Niestety trzeba umiec zlapac zlodzieja, a nie tylko krzyczec: tam na pewno ktos kradnie (co zapewne jest stanem faktycznym). Byc moze to jest ta roznica, ale mimo nicka, unikam tak radykalnych stwierdzen :)



Umeczony jestem PO, PiSu - z takim KC - nie chce, SLD rzygam, PSL takze... Korwin i jego srodowisko to ciagle dla mnie niewiadoma: napsuja czy naprawia?



Ale mecza mnie takze nieudolne proby wykazania ich nieudolnosci.



Poza tym: co z tego ze butelkami z benzyna wygonisz PO? Co sie stanie potem? W szczegolnosci z mojej perspektywy: ja nie widze nikogo komu z radoscia dalbym wladze w trybie pokojowym, a co dopiero w formie przewrotu.
 
Nie napisałem że karton jest dowodem (nie trzeba używać cudzysłowa - oni dosłownie dostali kasę w dwóch kartonach:)) tylko że jest przykładem. A z niego już sobie samemu można wydestylować jak to wszystko działa.



A kto nieudolnie wykazuje ich nieudolność? Toż wystarczy posłuchać ministra w obecnym rządzie, który mówi, że "państwa Polskiego nie ma" - by się przekonać o tym jak rządzili przez 25 lat:)
 
oj, chyba nie mowil o Panstwie w tym znaczeniu ktore sugerujesz, tylko o jakosci wspolpracy instytucji panstwa.



OT: ja mam wrazenie ze nap* te posty, w robocie slabo mi idzie przez ten watek, jak wy zescie sie takich liczb dorobili??? Wprowadze jakis algortym kominowo-progowy, ktory nie bedzie naliczal tym co maja duzo, a bedzie naliczal wiecej tym co maja malo ;)
 
Sienkiewicz ewidentnie uwaza ze lepsza sytuacja dla Panstwa jest wtedy kiedy prezes NBP decyduje, ktora partia wygra wybory parlamentarne... Jak ktos taki moze oceniac konfiguracje systemu politycznego?
 
https://www.facebook.com/photo.php?v=745744878810172&set=vb.197316460319686&type=2&theater



O czym tu Wipler mowi ? o co chodzi z tymi "Polskie inwestycje" ? Moze mi ktos w prosty sposob wytlumaczyc? Chuj dupa i kamieni kupa to wiem, ale o co dokladniej? :)
 
Fresh nie przeszkadza Ci że politycy przy stole, po cichu załatwiają sobie brak kontroli ich kont oraz kont ich rodziny?


Mnie to mega wkurwia i dziwi mnie że tak malo osób.


Ani mnie to nie dziwi ani mnie to nie wkurwia, nie uważam jednak że tak powinno się dziać.
 
Czyli uważasz że jest to normalne?



O 15 odbędzie się w trybie przyśpieszonym rozprawa Winnickiego i Bosaka.
 
Czyli uważasz że jest to normalne?


Nie, ale nie dziwią mnie takie rozmowy ani proby zaltwienia czegos przez znajomosci, niesadze ze politycy z innego obozu postwpowaliby inaczej. Nie zmienia to faktu ze bardzo dobrze ze takie rzeczy wychodza na swiatlo dzienne i powinny byc karane - mowa o Nowaku, co do rozmowy Belka-Sienkiewicz to nie widze w niej nic zlego a co do narusznia konstytucji to prawnicy z tej dziedziny mają podzielone zdanie.
 
Lis coś już sie wypowiadal na temat afery tasmowej? bo wchodze na ten jego natemat i nic nie widze.
 
Back
Top