Pogotowie prawne Cohones

@Comber Postepowanie Karne. Dokładnie chcialbym byc zwolniony z kosztów. Tak wogole jak duze sa szanse na cos takiego?
 
Może nie do końca w temat, ale ktoś wie w jaki sposób oblicza się wartoś netto z brutto w przypadku premi płatnej osobno niż wynagrodzenie (premia za wynik nie uznaniowa)?
 
@michal



Jedna kwota obejmuje wplate na Fundusz pomocy (niewiem czy to da rade zniwelowac)



Drugi/Trzeci? na rzecz Skarbu Państwa koszty sadowe oraz oplate w sprawach karnych.
 
w4ar - rozumiem, że wydano już orzeczenie? Zgodnie z 460 kpk i 636 par 3 kpk, jeśli nie jesteś zadowolony z orzeczenia w sprawie kosztów możesz złożyć zażalenie do sądu. Masz na to 7 dni od ogłoszenia/doręczenia. Jeśli termin do wniesenia zażalenia upłynął możesz starać sie o jego przywrócenie, jednocześnie wnosząc zażalenie.
 
Stoi sobie u gościa sprowadzony samochód ale nie jest po opłatach celno-skarbowych, jestem zielony w temacie, więc stąd pytanie kto takiej opłaty powinien dokonać, a jeżeli już to jakich dokumentów mam wymagać od sprzedawcy?
 
Pytałem bo kupiłem kiedyś gaz bez papierów i "ścieżka" legalizacji jest nie do końca legalna. Ale jak wszystko w naszym pięknym kraju do załatwienia.
 
http://regiomoto.pl/portal/finanse/wszystko-o-rejestracji-samochodow-oplaty-podatki-dokumenty-poradnik



http://www.vitay.pl/AutoSwiat/Artykul,Jak-kupic-auto-sprowadzone-i-nie-wpasc-w-klopoty,6395,1.html
 
Witam,



z prawa pracy;)



JEżeli złożyłem wypowiedzenie umowy o pracę (na czas określony- 2 tygodnie) 28. czerwca (sobota) to kiedy się kończy ten okres wypowiedzenia? 11/12 lipca? Czy dopiero w kolejnym tygodniu? Czyli w skrócie, kiedy wypada mój ostatni dzień w tej pracy (w weekendy też pracuje)?
 
Okres wypowiedzenia rozpoczął swój bieg 29 czerwca w niedziele i skończy się 12 lipca - art. 30 ° 2 . "Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca."
 
Dzięki.



Osobiście kierowniczka mi mówiła, że osatni dzień mam przyjść w piątek więc tego się będę trzymał bo w sobotem mam kawalerski:P
 
@Comber



Orzeczenie (to wyrok?) zostalo juz przyslane. Termin kiedy przyszedl 4.07 wiec jutro minie tydzien. Czy mimo to jest mozliwe zniesienie tych kosztow? I nawet jesli ich niezniosa rozumiem ze przysla kolejne pismo z oswiadczeniem do kiedy musze wplacic pieniadze tak?
 
Ostrzeżcie swoją rodzinę na wszelki wypadek:


http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/324827-goodshave-odstapienie-od-umowy.html
 
Panowie mam takie pytanko. Wiecie może ile trwa okres wypowiedzenia ubezpieczenia samochodowego OC?
 
Przykładowo otrzymuje samochód w drodze darowizny i musze go przerejestrować na siebie, z jakimi kosztami muszę się liczyć i co to za koszty?
 
Zaplacisz podatek od darowizny, w zaleznosci od grupy podatkpwej oraz wartosci pojazdu - odsylam do ustawy o podatku od spadkow i darowizn oraz poniesiesz kpszty przerejestrowania.
 
Booyak:



jeżeli otrzymałbyś darowiznę od osoby spoza rodziny, zapłaciłbyś 2004 zł podatku. To się kompletnie nie opłaca. Lepiej zróbcie umowę sprzedaży samochodu (czy Ty za niego faktycznie zapłacisz to inna kwestia) - zapłacisz zaledwie 400 zł podatku. Jak podpiszesz umowę, to natychmiast idź do doradcy podatkowego i niech Ci deklarację zrobią (masz 14 dni na to). Możesz też spróbować sam, ale nie radzę. Ewentualnie niech w skarbowym Ci pomogą, ale to też odradzam :)



(oczywiście do tego dojdą jeszcze koszty przerejestrowania)
 
Może odświeżę temat, bo chciałem pisać w Hyde, ale to jest związane z prawem. A więc:



Zdałem prawko A2, czyli motocykle do 45kM. Może mi ktoś głębiej objaśnić, co mi grozi, jeżeli będę jeździł motocyklem łapiącym się już na A, o mocy 85kM? Chodzi mi w sensie prawa, bo to, ze moc większa itp, wiem. Już od roku czasem nnim jeździłem (z tatą jako pasażerem) jednak jak odbiorę prawko za trochę ponad tydzień, to nie wiem, czy jeździć, czy nie ryzykować (bo nie wiem, kiedy miałbym oddać go do salonu, żeby stłumili czy zblokowali na A2). Bo oddać chyba kiedyś będzie trzeba.
 
Midern, mój kolega policji w czasie kontroli wmówił, że CZ 350 to jawka 50. Wszystko jest możliwe. A jak już Cię będą gonić, to uciekasz w ziemniaki, albo na orne pole. Przy odrobinie umiejętności Cię nie złapią. Chyba że masz motór zarejestrowany. Wtedy nie pomogę.
 
Wewiur, oczywiście, że zarejstrowany, Bandit 650s, w sumie mojego taty.



500zł mandatu, do tego jeszcze dochodzą pewnie jakieś punkty, tak? Ale prawka jakoś zabrać, czy coś, nie mogą? Z jednej strony warto ryzykować, z drugiej nie...
 
Back
Top