Pogotowie informatyczne

@bart123

dzięki za odpowiedź. Mój problem polega na tym, że laptop się niespodziewanie wyłącza kiedy chce. Miałem poprzedniego lapka i tak właśnie też było. Jak go zaniosłem do serwisu to usłyszałem - 'Paaaanie, toż to płyta główna i dysk uszkodzony. Koszt naprawy przekroczy wartość nowego laptopa'.

No i się obawiam, że ten mój obecny - podzieli los. Oby nie...

Dysk już sprawdziłem - jest ok. Ale ciekawi mnie, czy da radę wykryć jako taką usterkę na płycie głównej w warunkach domowych.
rownie dobrze problem moze byc banalny czyli złe chlodzenie laptopa, po latach mogl sie zabrudzic wiatrak, radiator, kanal wylotowy goracego powietrza, laptop zlapie na chwile wysoka temperature i zgodnie z ustawionymi wartosciami wbiosie wylaczy sie.
 
rownie dobrze problem moze byc banalny czyli złe chlodzenie laptopa, po latach mogl sie zabrudzic wiatrak, radiator, kanal wylotowy goracego powietrza, laptop zlapie na chwile wysoka temperature i zgodnie z ustawionymi wartosciami wbiosie wylaczy sie.
Dokładnie. W lipcu/sierpniu zauważyłem, że nagle filmy 1080p zaczęły mi się przycinać, jaki ja ładny kawałek filcu wyjąłem z wentylatora to nie macie pojęcia :D Od razu wszystko wróciło do normy. Sam kurz to jedno, ale jak ktoś ma futrzaki w domu to raz na jakiś czas koniecznie trzeba wyczyścić układ chłodzenia.
 
Heheh, beczunia.

W koncu przyszla nowa klawiatura 2,4Ghz, zainstalowałem ją gdzie trzeba, tę starą, zepsutą, zabralem do swej nory.

Łyczek kawy, spojrzenie na klawiaturę i zobaczyłem malutki przycisk on/off którego wczesniej nie widzialem. Musial "się" przełączyć, niepotrzebnie kupiłem nową.
#mgr #inz #mistrzIT #przyciskOFFtozaduzo
 
Kurde, zachciało mi się aktualizować moje XBMC :(

Zainstalowalem kodibuntu 14.0 (bo tylko taki obraz jest dostepny), dziala.
No ale aktualne jest 16.0, to aktualizowalem. Na kilka sposobow, zaden nie dziala. W sumie pewnie dzien w plecy :( Co za badziew...

No to chcialem sprobowac OpenELEC ale z kolei z obrazem w formacie IMG cos jest nie tak i nie moge go wypalic/przekonwertowac na ISO :(

Co za dzien :(

Ktos mial takie rozkminy?
 
Kurde, zachciało mi się aktualizować moje XBMC :(

Zainstalowalem kodibuntu 14.0 (bo tylko taki obraz jest dostepny), dziala.
No ale aktualne jest 16.0, to aktualizowalem. Na kilka sposobow, zaden nie dziala. W sumie pewnie dzien w plecy :( Co za badziew...

No to chcialem sprobowac OpenELEC ale z kolei z obrazem w formacie IMG cos jest nie tak i nie moge go wypalic/przekonwertowac na ISO :(

Co za dzien :(

Ktos mial takie rozkminy?
Są takie komendy do aktualizacji Kodi
sudo apt-get update && sudp apt-get dist-upgrade

Kiedyś było to:
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade -y && sudo apt-get dist-upgrade, ale podobno się pierniczyło z upgrade

Więcej: http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Install_Kodi_for_Linux
 
Są takie komendy do aktualizacji Kodi
sudo apt-get update && sudp apt-get dist-upgrade

Kiedyś było to:
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade -y && sudo apt-get dist-upgrade, ale podobno się pierniczyło z upgrade

Więcej: http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Install_Kodi_for_Linux
Taa probowalem, ale po tym trzeba ponownie instalowac kodi (jakims cudem jest odinstalowywane), mialem straszne problemy z autorunem (cos bylo pop* w sesjach, nie bylo sesji kodi do wyboru, a jak dodawalem recznie - czarny ekran).

Na razie testuje lubuntu, recznie doinstalowalem kodi.

Poki co wszystko hula, oprocz full screen (domyslnie jest 1920x1080, ale ze procek slaby w tym lapku to nie chce tak wysokiej; w sesji desktopowej nowa rozdzieloczosc zapamietuje, natomiast domyslna podczas logowania i w sesji kodi jest 1920x1080, a sam kodi jest jakby w oknie, nawet jesli w opcjach jest full-screen). Teraz jestem zalatany, dokoncze w weekend.
 
Ja dalej w konfiguracji Ubuntu+Kodi. Choć na tym Kodi rzadko siedzę, ostatnio to chyba jakąś transmisję z Tommorowland testową słałem do TV przez RPi. A tak to mam TV blisko i starcza kabla HDMI :)

Dziś za to zmigrowałem system z HDD na SSD. Wszystko dość sprawnie, ale z małymi problemami gdy chciałem przepiąć się z portami SATA(bardziej dla widzimisię). Na szczęście sprawę uratowała płytka z WIN10 i komendy fixboot, fixmbr i na koniec rebuildbcd ze ścieżką do nowego dysku. Różnica jest w starcie, zamykaniu. Choć głównie chciałem odciążyć system od HDD. Planuję jeszcze trochę doinwestować kompa, żeby to fajnie chodziło. Największa bolączka to jednak proc :/
 
Ktos moze polecic jakis darmowy program do edycji video. Moze byc po angielsku. Najlepiej zeby mial wiecej opcji niz WMM (przy konwersji co pare klipow wyskakuje mi jakis blad stad moje pytanie).
:travolta:
 
Screenshot_20161029-091034.png

Ktoś wie co z tą jebaną pamięcią zrobić, chuj że tyle ile się da mam na micro sd i tak nie wiem czym zapchana cała pamięć
 
Ktoś wie co z tą jebaną pamięcią zrobić, chuj że tyle ile się da mam na micro sd i tak nie wiem czym zapchana cała pamięć
Apka UFC dużo pamięci zjada. Raz na jakiś czas sobie zwolnij pamięć jakąś aplikacją typu menedżer zadań.
 
Taki zwykły speedtest jak np. na speedtest net jest w miarę rzetelny? Pytam, bo nigdy w sumie nie robiłem, mam neta do 60 mb/s, a wyszło mi w speed teście 63 mb/s :)
 
Taki zwykły speedtest jak np. na speedtest net jest w miarę rzetelny? Pytam, bo nigdy w sumie nie robiłem, mam neta do 60 mb/s, a wyszło mi w speed teście 63 mb/s :)
Prędkość neta to sprawa umowna. Jak ci wyszło więcej to się ciesz jak masz w umowie(jak większość) prędkość "do 60Mb/s. Najważniejsza jest jednak informacja o ping.

Jeszcze możesz przetestować takie pobieranie: http://noc.pirx.pl/ U mnie operatorzy zawsze w taki sposób testowali prędkość. Kiedyś to był portal noc.gts.pl, ale widzę, że w jego miejsce wskoczyło co innego, a noc.prix.pl robi to co stary gts.
 
Prędkość neta to sprawa umowna. Jak ci wyszło więcej to się ciesz jak masz w umowie(jak większość) prędkość "do 60Mb/s. Najważniejsza jest jednak informacja o ping.

Jeszcze możesz przetestować takie pobieranie: http://noc.pirx.pl/ U mnie operatorzy zawsze w taki sposób testowali prędkość. Kiedyś to był portal noc.gts.pl, ale widzę, że w jego miejsce wskoczyło co innego, a noc.prix.pl robi to co stary gts.

Na tej tronie co podałeś wychodzi mi 85-90 Mb/s :D

A na speedtest net nadal 63 Mb/s. Ping 13ms.
 
Na tej tronie co podałeś wychodzi mi 85-90 Mb/s :D

A na speedtest net nadal 63 Mb/s. Ping 13ms.
Jak coś spróbujesz pobrać przez FTP i prędkość będzie zbliżona to tylko się cieszyć. Najlepiej mi się testuje wszystko na np. Steamie. Bo tam to zawsze wykorzystywane jest niemal full łącze. Przez Firefoxa prędkość pobierania mam ok. 1MB/s, a przez mendażery, czy Steam ok. 4-4,5MB/s, czy nawet więcej bo takie mam łącze do 50Mb/s.

No chyba, że to miesiąc testowy to wtedy operator może troszkę podbijać neta:crazy:
 
A procek jaki?
Jutro sprawdze
Powiedz ile kasy chcesz wydać na upgrade? :) To Ci powiem co zrobić
W tym rzecz ze niebardzo chciałbym pakowac kase bo to nie moj komp
Myslałem ze sam procek za pare dyszek pomoże
Bo tak to pewnie trzeba by plyte zmienic i pare innych rzeczy
Ile mininum kasy wychodziło by za podstawowy upqrade?
 
Last edited:
Jutro sprawdze

W tym żecz ze niebardz chciałbym pakowac kase bo to nie moj komp
Myslałem ze sam procek za pare dyszek pomoże
Bo tak to pewnie trzeba by plyte zmienic i pare innych rzeczy
Ile mininum kasy wychodziło by za podstawowy upqrade?
Może pomyśl o lekkim systemie operacyjnym lubuntu albo modyfikowane XP?
 
Back
Top