Pogotowie informatyczne

Ostatnie pytanie:
Co myślisz kupowaniu właściwie każdej części z innego sklepu ? Jeden ma tańszego procka inny kartę, a jeszcze inny obudowę. Skoro za zakup w jednym nie przysługują mi żadne rabaty, to czy opłaca się szukać okazji ?
Na samej karcie mogę w ten sposób zaoszczędzić 50 zł, zwłaszcza , że wysyłka darmowa.
Wyrzucając chłodzenie i szukając najtańszych części na rynku mogę zaoszczędzić 337 zł, więc sporo.
Jak ci sklep nie wrzuci rabatów na wszystko i sam umiesz poskładać sobie kompa to bierz z różnych sklepów, ale nie jakiś Mirek IT Trader tylko coś w stylu moreli, proline, czy nawet agito itp. To co teraz przyoszczędzisz to zainwestujesz w RAM za jakiś czas(daję ci rok). Komp na lata to bujda i tyle. Już nie raz pisałem, że to producenci konsol wyznaczają jak podąża rynek. Przez najbliższe 2, a może 3 lata rewolucji nie będzie, bo nowych konsol nie planują tylko podbite Xy i PS.
 
@bart123
A czy gdybym miał nieco większy budżet(powiedzmy 100-200 zł), to czy nie lepiej by było gdybym zamiast 6500 kupił 6600 albo 6600k ? Ewentualnie pomyślał o i7(jak tak to jaki). Planuję grać w większość nowych gier, jednak priorytetem pozostaje CS:GO, a jak wiemy w nim to procesor odgrywa kluczową rolę. Co myślisz ?
 
@bart123
A czy gdybym miał nieco większy budżet(powiedzmy 100-200 zł), to czy nie lepiej by było gdybym zamiast 6500 kupił 6600 albo 6600k ? Ewentualnie pomyślał o i7(jak tak to jaki). Planuję grać w większość nowych gier, jednak priorytetem pozostaje CS:GO, a jak wiemy w nim to procesor odgrywa kluczową rolę. Co myślisz ?
Ile chcesz tych FPS w CS:GO? 1k? :dismay:Literka "K" przy nazwie procka w tej serii skylake(chyba nie pomyliłem) oznacza iż ma odblokowany mnożnik, czyli możesz go kręcić i nie tracisz gwarancji. Kombinacje z prockami bez literki "K" narażają cię na utratę gwarancji, gdyż podobno ich blokada to tylko bujda. Jak chcesz, bierz 6600K bo różnica w cenie niewielka, a ilość FPS w CS:GO skoczy o ileś. Raczej do dobrej i7 nie wystarczy dołożyć 100zł tylko z 500-600zł.


@Shajs, dokładnie. Te lub HD 201. Posiadam nieco podobno bardziej gamingowe 201, bez podbitego basu i świetne są. Różnica między starymi Philipsa ogromna, a karta tylko integra.
 
Last edited:
Ile chcesz tych FPS w CS:GO? 1k? :dismay:Literka "K" przy nazwie procka w tej serii skylake(chyba nie pomyliłem) oznacza iż ma odblokowany mnożnik, czyli możesz go kręcić i nie tracisz gwarancji. Kombinacje z prockami bez literki "K" narażają cię na utratę gwarancji, gdyż podobno ich blokada to tylko bujda. Jak chcesz, bierz 6600K bo różnica w cenie niewielka, a ilość FPS w CS:GO skoczy o ileś. Raczej do dobrej i7 nie wystarczy dołożyć 100zł tylko z 500-600zł.

Stałe 300 wystarczy.
Tylko przy podkręcaniu procka niezbędne jest chyba dodatkowe chłodzenie. Jednak wezmę 6600.
 
Stałe 300 wystarczy.
Tylko przy podkręcaniu procka niezbędne jest chyba dodatkowe chłodzenie. Jednak wezmę 6600.
To ja ci nie poradzę jak osiągnąć 300fps w CS:GO. Przerosło mnie to:jon:

Aaaa, dobra. Procki z "K" nie mają stockowego chłodzenia. No, ciekawe.

@Dzihados, monitor i system pewnie ma. Monitor do 300fps to raczej jakiś ultra szybki z 144Hz, a jak ma Win10 to może go instalować gdzie chce, bo licencja nie jest potrzebna, a te boksowe klucze można podobno przypisać do innego dysku/płyty. Wiadomo, że konfiguracja z certyfikatem zapisuje się na serwerach M$
http://www.download.net.pl/jak-aktywowac-windows-10-po-wymianie-plyty-glownej-lub-procesora/n/7243/
 
Last edited:
To ja ci nie poradzę jak osiągnąć 300fps w CS:GO. Przerosło mnie to:jon:

Aaaa, dobra. Procki z "K" nie mają stockowego chłodzenia. No, ciekawe.

@Dzihados, monitor i system pewnie ma. Monitor do 300fps to raczej jakiś ultra szybki z 144Hz, a jak ma Win10 to może go instalować gdzie chce, bo licencja nie jest potrzebna, a te boksowe klucze można podobno przypisać do innego dysku/płyty. Wiadomo, że konfiguracja z certyfikatem zapisuje się na serwerach M$
http://www.download.net.pl/jak-aktywowac-windows-10-po-wymianie-plyty-glownej-lub-procesora/n/7243/
Mimo wszystko szok. Od 4k zaczynaja sie slabe laptopy gamingowe (czyli z monitorem i licencja)...
 
Wytłumaczcie mi Panowie, modem sprawny, router sprawny, kable sprawne, niby wszystko ok. Kolejność włączania urządzeń też ok.
Na modemie się wszystko świeci prawidłowo, na routerze też, widać, że jest komunikacja. Komp łączy się z routerem, ale nie przesyła internetu.
Dopiero po resecie do ustawień fabrycznych routera zaskoczyło.
Znam się na tym trochę, bo pracuję w pomocy technicznej w kablówce i obsługujemy też internet, ale to co się stało mnie zaskoczyło. Od razu mówię, że router nie miał jakichś dzikich ustawień, jedynie nazwa sieci, hasło i kanał transmisji, reszta wszystko fabrycznie.
Piszę właściwie o tym z czystej ciekawości, bo kurwa nie wiem co tam mogło się odjebać.
Model routera TP Link TL-WR841N
 
TP Link TL-WR841N
Lewy egzemplarz. Też taki miałem. Wystarczył co prawda sam reset z prądu, bez fabrycznych, ale jak się robiło to 5 razy dziennie, to zaczynało wkurzać. Poważnie piszę. Kupiłem nowy, dokładnie tak sam, i po problemie :)
 
Wytłumaczcie mi Panowie, modem sprawny, router sprawny, kable sprawne, niby wszystko ok. Kolejność włączania urządzeń też ok.
Na modemie się wszystko świeci prawidłowo, na routerze też, widać, że jest komunikacja. Komp łączy się z routerem, ale nie przesyła internetu.
Dopiero po resecie do ustawień fabrycznych routera zaskoczyło.
Znam się na tym trochę, bo pracuję w pomocy technicznej w kablówce i obsługujemy też internet, ale to co się stało mnie zaskoczyło. Od razu mówię, że router nie miał jakichś dzikich ustawień, jedynie nazwa sieci, hasło i kanał transmisji, reszta wszystko fabrycznie.
Piszę właściwie o tym z czystej ciekawości, bo kurwa nie wiem co tam mogło się odjebać.
Model routera TP Link TL-WR841N
Wrzuc na router openwrt i zobacz czy tam firmwarze bedzie OK

 
Wrzuc na router openwrt i zobacz czy tam firmwarze bedzie OK


Spróbuję, dzięki :)
Lewy egzemplarz. Też taki miałem. Wystarczył co prawda sam reset z prądu, bez fabrycznych, ale jak się robiło to 5 razy dziennie, to zaczynało wkurzać. Poważnie piszę. Kupiłem nowy, dokładnie tak sam, i po problemie :)
Tylko, że temu się pierwszy raz coś takiego zdarzyło, a mam go ze 2 lata. Wiesz jakby chodziło o reset z prądu to spoko, mogę to zrobić, u mnie w domu domownicy też to potrafią, także luzik. Ale jak mnie nie ma w domu, a jest komuś potrzebny internet to taka rzecz jest dosyć uciążliwa. Poobserwuję czy nadal się się tak dzieje po radzie Fresha i wtedy ewentualnie go wymienię.
 
Jestem pierwszy raz w tym temacie i nie wiem czy ktoś miał już taki problem.Panowie,kilka minut temu 2 razy wyświetlił mi się komunikat "Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność".Niby miałem jakiś update Windowsa ale czy to od tego ścierwa to nie wiem.Ekran zaczął wariować,już się bałem,że ktoś mnie hackuje za te wszystkie hejty.Filmy na youtube pixelowe,zrobiłem restart i póki co jest OK.
Od razu wrzucam parametry i info : Laptop MSI GT680 , i5-2410M ,Nvidia Geforce GTX 460M , mam go już z 5 lat i służy głównie do pracy i hejtowania.
 
Windows7? Czy 10?

No wyglada na problem ze sterownikami albo ze sprzetem :( Rozumiem, ze kawa go nie zalales (albo innymi plynami ;) ), i nie trzymasz go w piekarniku (upalow juz nie ma )...
@Grzechu ?
 
przy starszych geforcach lepiej miec starsze sterowniki, bo nowe sa robione pod nowe generacje, a i tak czasem wywali blad, normalne
 
Windows7? Czy 10?

No wyglada na problem ze sterownikami albo ze sprzetem :( Rozumiem, ze kawa go nie zalales (albo innymi plynami ;) ), i nie trzymasz go w piekarniku (upalow juz nie ma )...
@Grzechu ?
Windows 7,ostatnie aktualizacje z 15.09 oraz 21.09
@Over jeśli nie grzejesz już dupy w Grecji to może coś podpowiesz bo chyba miałeś podobny problem
 
Jestem pierwszy raz w tym temacie i nie wiem czy ktoś miał już taki problem.Panowie,kilka minut temu 2 razy wyświetlił mi się komunikat "Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność".Niby miałem jakiś update Windowsa ale czy to od tego ścierwa to nie wiem.Ekran zaczął wariować,już się bałem,że ktoś mnie hackuje za te wszystkie hejty.Filmy na youtube pixelowe,zrobiłem restart i póki co jest OK.
Od razu wrzucam parametry i info : Laptop MSI GT680 , i5-2410M ,Nvidia Geforce GTX 460M , mam go już z 5 lat i służy głównie do pracy i hejtowania.
Zainstaluj od nowa sterownik, może pomoże.
 
Tak, gt940 moze possac palke gtx950 ;)
No to chyba wezme tego Asusa, co wcześniej wrzucałem. Na laptopie jest naklejka "plays well with Windows 10", co oznacza, że w dalszym ciągu można go za darmo zaktualizować z 8 do 10.
 
Moj znajomy ma telefon HTC (nie wiem jaki model dokladnie, mam nadzieje, ze nie jest to specjalnie wazne) i ma probem z aktuaizacja Whatsup'a. Opisze po krotce co zrobilem.
Wszedlem na slep Play. Wybralem okno z Whatsupem i kliknalem w Aktualizuj. Zaakceptowalem warunki i w tym momencie sklep Play przestaje reagowac. Nie dzieje sie kompletnie nic.
Sprobowalem odinstalowac aplikacje i zainstalowac ponownie, ale rezultat byl identyczny.
Probowalem wlaczyc/wylaczyc :crazy: i nic to nie dalo.
Problem nie lezy w karcie pamieci. Mozna na nia zapisac i usowac bez problemu - sprawdzalem. Miejsca jest dosc - ok. 5GB. Dostepna pamiec telefonu to 300MB - tez powinno wystarczyc (aplikacja ma nieco ponad 20MB).
Probowalem dokonac aktualizacji korzystajac z Wi-Fi i danych pakietowych - bez roznicy.

Moze ktos mial podobny problem. (Nie probowalem przywracac ustawien fabrycznych - moze to by pomoglo ?).
 
Back
Top