Pogotowie informatyczne

Trochę sprzeczne są te dwie rzeczy to po pierwsze, a po drugie jak zrobiłeś to z kompa firmowego(jeśli masz stanowiska) to owszem i pewnie dobrze o tym wiesz, a jak z prywatnego np. lapka to nie tak łatwo i to też pewnie wiesz. Po trzecie lub czwarte zależy od tego co to było, a raczej nic aż tak tajnego sądząc po ogólnodostępności serwera i od tego jak ogarnięty jest u was informatyk i jak dobrze go znasz :)

Jak dla mnie nie masz się czym przejmować, bo nic tajnego nie trzyma się online ;) Tak tylko napomnę, że jak się zmieniało rok temu pewne stanowisko wysokie w Polsce to bardzo sprawnie chodziła wtedy niszczarka, a nie zapychano serwery.
Skany z kopiarki idą na serwer, każdy użytkownik ma swoje konto i informatyk każdemu porobił skróty do swojego folderu na pulpicie. Okazuje się jednak, że każdy ma bezproblemowy dostęp do każdego folderu. No i z ciekawości zajrzałem w nie tego pdf-a co trzeba (nie były to sprawy firmowe). Zwykły użytkownik chyba sam tego nie sprawdzi, co? Tylko informatyk-administrator jak się go o to poprosi ewentualnie?
 
Skany z kopiarki idą na serwer, każdy użytkownik ma swoje konto i informatyk każdemu porobił skróty do swojego folderu na pulpicie. Okazuje się jednak, że każdy ma bezproblemowy dostęp do każdego folderu. No i z ciekawości zajrzałem w nie tego pdf-a co trzeba (nie były to sprawy firmowe). Zwykły użytkownik chyba sam tego nie sprawdzi, co? Tylko informatyk-administrator jak się go o to poprosi ewentualnie?
To dziwne z tym dostępem. A przypału raczej nikt ci nie zrobi z powodu "pomylenia" folderów skoro są dostępne dla wszystkich. A tak jak pisałem ważnych rzeczy nikt online nie trzyma w firmie(niektóre rzeczy dalej pisze się na maszynie - autentyk), a prywata to już własna sprawa. Admin też pewnie nie dość, że ma backdoora to jeszcze dostęp do wszystkiego i przypadkowo zobaczy wszystko jak mu się kiedyś ktoś narazi. Zwykły użytkownik raczej takiego dostępu do logów nie ma, no chyba, że ten informatyk-admin jednak jest słaby.
 
Mam tableta lenovo tab 2 coś tam z modemem 4g. Jestem teraz np w Szwecji i kupiłem ich internet jakiś np heja. Kody trzeba wpisywać jak w telefonie z paragonu tyle że w tablecie nie ma takiej opcji:bayan:karte muszę przekładać do telefonu i aktywować a później na tablet. Jest opcja żeby z tableta wpisywać te kody ?
 
Mam tableta lenovo tab 2 coś tam z modemem 4g. Jestem teraz np w Szwecji i kupiłem ich internet jakiś np heja. Kody trzeba wpisywać jak w telefonie z paragonu tyle że w tablecie nie ma takiej opcji:bayan:karte muszę przekładać do telefonu i aktywować a później na tablet. Jest opcja żeby z tableta wpisywać te kody ?
Wchodzisz na stronę operatora i ladujesz.
 
pomocy bo zaraz ocipieje. Kupiłem mikrofon dla chrześniaczki żeby mogła sobie śpiewać piosenki. Chce by bylo slychac jej glos ale kurwa nie wiem jak. Normalnie jest opcja że wchodze dzwieki->nagrywanie->nasluchiwanie ale w windows vista nie mam takiej opcjo nasluchiwanie ?

ktos cos ? ewentualnie jakis program do sciagnieca ?
 
pomocy bo zaraz ocipieje. Kupiłem mikrofon dla chrześniaczki żeby mogła sobie śpiewać piosenki. Chce by bylo slychac jej glos ale kurwa nie wiem jak. Normalnie jest opcja że wchodze dzwieki->nagrywanie->nasluchiwanie ale w windows vista nie mam takiej opcjo nasluchiwanie ?

ktos cos ? ewentualnie jakis program do sciagnieca ?
Spróbuj poszukać takiej opcji jak urządzenia do nagrywania(powinna być przy ikonce z głośnością). Potem zakładka nagrywanie i włącz mikrofon. Pewnie też trzeba będzie dać mu odpowiedni poziom głośności.

Coś w tym stylu: http://support.hp.com/pl-pl/document/c01792681
 
@Grzechu
rozkminiasz moze jak sprawdzic maksymalny akceptowany rozmiar karty sd to czytnika w lapku?
Czytnik ma ma taki kod producenta: G18TD
Sterownik: Microsoft 6.1.7601.19133

Zastanawiam sie nad karta 200GB ( Sandisk lub Lexar, ze wskazaniem na Lexara) lub nawet 256GB, wiec nie chcialbym wtopic, bo tanie toto nie jest :(
 
Last edited:
@Dzihados Poszperałem trochę i szczerze... to nie wiem. Producenci nie podają, kiedyś działały do 2 GB potem pojawiły się SDHC i nikt nie zamieszcza informacji. IMO jeśli lapek nowy to powinno działać, jeśli nie zadziała, możesz dokupić zewnętrzny czytnik kart na USB to będzie śmigać (ale rozumiem, że taka opcja Cię nie interesuje).
 
@Grzechu
Dzienx za research!

USB to maks 128GB przy wielkosci oznaczanej jako FIT:
http://www.x-kom.pl/p/254474-pendrive-pamiec-usb-sandisk-128gb-ultra-fit-usb-30-130mb-s.html
http://www.x-kom.pl/p/303146-pendrive-pamiec-usb-samsung-128gb-fit-usb-30-130mb-s.html

Mimo to ciagle by cos wystawalo na te kilka milimetrow, a jako karta SD jest calkowicie niewidoczna...
Dodatkowo, karta microSD (schowana w konwerterze SD) moze byc ewentualnie uzyta w telefonie.

EDIT:
Kurde, z drugiej strony cena, nawet nie bylem swiadom ze jest taka roznica!
 
Last edited:
Yeah! Zdazyla przyjechac! Laptop uratowany!

tmp_16376-2016-12-23 20.22.19-1652773385.jpg
 
Last edited:
Chcę założyć dysk ssd do laptopa żony. Lapek ma win7 i chciałbym go przenieść razem z partycją recovery na ssd. Macie jakieś doświadczenie z tym?
 
@Shajs
Ten sam rozmiar?

Generalnie sciagasz GParted albo CloneZilla, wypalasz na CD, podlaczasz oba dyski na raz, odpalasz kompa z tej plyty, i kopiujesz stary na nowy, odpinasz stary.

Ewentualnie robisz kopie starego na dysku sieciowym/zewnetrznym, wypinasz stary dysk i wkladasz nowy, wgrywasz kopie z dysku sieciowego/zewnetrznego na nowy dysk.
 
Lapek ma win7 i chciałbym go przenieść razem z partycją recovery na ssd.
Jeżeli dysk SSD jest Intela to Intel ma bardzo fajny program do takich migracji pojedynczych partycji jak i klonowania całych dysków. Jeśli nie to szukaj programu którym sklonujesz cały dysk a nie poszczególne partycje, bo kopiowanie pojedyncze może skutkować niedziałaniem partycji recovery.
 
@Grzechu @Fresh
Mieliscie kiedys problemy z "SPI Firewall Protection" na routerach Cisco?
Rozwiązałem problem z przeglądaniem www (objawy jak przy utracie DNS w zasadzie, z tym ze DNS działał poprawnie, a tylko pakiety HTTP przez ok 1m jakby były odcinane) poprzez wyłączenie tego skanowania pakietów. Coś wam dzwoni?
 
Po odłączeniu zestawu głośników nie mam dźwięku w lapku. System widzi wbudowane audio jak i ten zestaw głośników (gdy są odłączone), ale domyślnie ustawiony jest sprzęt z lapka.

Dodam tylko, że robiłem reinstalke sterowników i nic to nie pomogło. Grzebałem również w systemowych ustawieniach dźwięku jak i menadżerze Realteka, ale w tym drugim to za wielu opcji nie ma.

Ktoś coś?
 
Po odłączeniu zestawu głośników nie mam dźwięku w lapku. System widzi wbudowane audio jak i ten zestaw głośników (gdy są odłączone), ale domyślnie ustawiony jest sprzęt z lapka.

Dodam tylko, że robiłem reinstalke sterowników i nic to nie pomogło. Grzebałem również w systemowych ustawieniach dźwięku jak i menadżerze Realteka, ale w tym drugim to za wielu opcji nie ma.

Ktoś coś?
Odinstaluj stery od zestawu.
 
Pomóżcie!!!
Żonka chce małego laptopa/notebooka, który ma służyć głównie do pisania i przeglądania netu. Dokształca się i musi mieć jakiś wygodny, przenośny sprzęt na uczelnię, czyli windows i office muszą zostać.
Znalazłem coś takiego - ASUS VivoBook E200HA - jej pasuje, czyli wygląd, waga (ma być noszony w torebce) i kolor się zgadzają.
Pytanie: czy pamięć flash 32 Gb udźwignie Windowsa 10 z aktualizacjami i innymi pierdołami, które zainstalują mi się na głównym dysku. Do reszty oczywiście dokupię kartę pamięci - wchodzi chyba max 128 Gb, ale myślę, że mojej wystarczy w zupełności 64 Gb.
Sprzęt nie jest drogi, ale nie chcę się wpakować w jakiś shit i za chwilę kupować znowu coś innego.
 
Pomóżcie!!!
Żonka chce małego laptopa/notebooka, który ma służyć głównie do pisania i przeglądania netu. Dokształca się i musi mieć jakiś wygodny, przenośny sprzęt na uczelnię, czyli windows i office muszą zostać.
Znalazłem coś takiego - ASUS VivoBook E200HA - jej pasuje, czyli wygląd, waga (ma być noszony w torebce) i kolor się zgadzają.
Pytanie: czy pamięć flash 32 Gb udźwignie Windowsa 10 z aktualizacjami i innymi pierdołami, które zainstalują mi się na głównym dysku. Do reszty oczywiście dokupię kartę pamięci - wchodzi chyba max 128 Gb, ale myślę, że mojej wystarczy w zupełności 64 Gb.
Sprzęt nie jest drogi, ale nie chcę się wpakować w jakiś shit i za chwilę kupować znowu coś innego.
Zmiesci sie. Na takie urzadzenia daja skompresowane windowsy.
 
Back
Top