Pogotowie informatyczne

Ogulnie to chodzi komp ale mawet nie moge zrobic aktualizacji do najnowszej wersji przegladarki bo procek nie nadaje sie
Nie ma sensu w to inwestować raczej. Spróbuj wyczyścić kompa z syfu, w sensie system(choć w środku też by pewnie nie zaszkodzilo:). Jak duży masz dysk twardy?, może jest zapełniony i tutaj można by zrobić upgrade na cos większego.
 
Nie ma sensu w to inwestować raczej. Spróbuj wyczyścić kompa z syfu, w sensie system(choć w środku też by pewnie nie zaszkodzilo:). Jak duży masz dysk twardy?, może jest zapełniony i tutaj można by zrobić upgrade na cos większego.
Kompa wyczysciłem w srodku jak i postawiony ma nowy system
Mysle jedynie jeszcze o wymianie pasty na procku , wiatrak strasznie głośno zapierdala
Nie nadaje z jakiego względu? na 64 bitowy i tak nie wymienisz.
Nie wiem dokładnie ale przy wszystkich nowych przegladarkach wywala błedy przy prubie instalacji
 
Kompa wyczysciłem w srodku jak i postawiony ma nowy system
Mysle jedynie jeszcze o wymianie pasty na procku , wiatrak strasznie głośno zapierdala

Nie wiem dokładnie ale przy wszystkich nowych przegladarkach wywala błedy przy prubie instalacji
Wymiana pasty nie zaszkodzi. Sprawdz temp jakimś programem np. hw monitor
 
Potrzebuję do pracy (biurowe sprawy, ogólnie do prowadzenia małego biznesu) jakiegoś sprzętu bo mój obecny laptop ledwo zipie, jest ciężki jak cholera i pora na zmianę. Mam do wydania 2tyś, ale wiadomo, że im mniej tym lepiej. Ważne by sprzęt do w/w celów był mobilny i płynnie działał (teraz strony z większą ilością gifów/flasha ładują mi się kilka sekund, albo xls z cennikami około 10sek, masakra). Myślałem też o tablecie z windowsem i doczepianą klawiaturą. Nie wiem czy coś w tej cenie znajdę odpowiedniego i jaką realną wydajność mają te "atomy 4x1,4" czy co oni tam innego pakują. Jutro zacznę czytać na ten temat, ale może ktoś coś poradzi. Z góry dzięki za pomoc.
 
Też myślę, że sobie odpuszczę tablety. Przeglądam właśnie parę ofert i są fajne laptopy o wadze około 1,2kg, ale mają max 11 cali ekran, nigdy nie pracowałem na mniejszym niż 15. Nie wiem czy nie będzie to zbyt duża zmiana :)
 
Też myślę, że sobie odpuszczę tablety. Przeglądam właśnie parę ofert i są fajne laptopy o wadze około 1,2kg, ale mają max 11 cali ekran, nigdy nie pracowałem na mniejszym niż 15. Nie wiem czy nie będzie to zbyt duża zmiana :)
jezeli nie przeszkadza Ci używa to sprawdź ich ofertę, często mają sprzęty w dobrej cenie z gwarancją i systemem. Minusem jest brak polskiej klawiatury co najtaniej załatwia się naklejkami. http://amso.pl/stock.php?stock=4
 
Pany mam problem z laptopem, a nawet dwoma:
Pierwsze primo: czarny ekran, windows nawet nie startuje, zasilanie jest.
Drugie primo: typowy blue screen.

Primo suprimo: w obu przypadkach zależy mi na odzyskaniu danych, które są na dysku C (systemowy). Normalnie pierdoliłbym to w czapkę, format C i jazda, ale mam tam sporo zdjęć z prywatnej galerii: część z młodym, druga część xxx prywata i niechcę żeby to gdzieś wyciekło

Jakieś pomysły?:travolta:
 
Pany mam problem z laptopem, a nawet dwoma:
Pierwsze primo: czarny ekran, windows nawet nie startuje, zasilanie jest.
Drugie primo: typowy blue screen.

Primo suprimo: w obu przypadkach zależy mi na odzyskaniu danych, które są na dysku C (systemowy). Normalnie pierdoliłbym to w czapkę, format C i jazda, ale mam tam sporo zdjęć z prywatnej galerii: część z młodym, druga część xxx prywata i niechcę żeby to gdzieś wyciekło

Jakieś pomysły?:travolta:

Załatw jakieś Ubuntu live, które odpala o/s z dysku nie instalując go fizycznie (jakieś tam systemowe sobie umieszcza na wolnej partycji tylko). Powinno Ci się udać pogrzebać w trzewiach windowsowego C:\

Albo cd naprawcze windowsa
 
Pany mam problem z laptopem, a nawet dwoma:
Pierwsze primo: czarny ekran, windows nawet nie startuje, zasilanie jest.
Drugie primo: typowy blue screen.

Primo suprimo: w obu przypadkach zależy mi na odzyskaniu danych, które są na dysku C (systemowy). Normalnie pierdoliłbym to w czapkę, format C i jazda, ale mam tam sporo zdjęć z prywatnej galerii: część z młodym, druga część xxx prywata i niechcę żeby to gdzieś wyciekło

Jakieś pomysły?:travolta:
wyjąć dysk, włożyć do kieszeni, podpiąć pod innego kompa, zgrać dane

bootowalne CD lub pendrive z narzędziami do naprawy windowsa, odzysku danych
 
Jakie błędy?
Zrobie srenna wieczorem , ale cos ze nie zadziała na tym sprzecie i przerywa instalacje, zadna nowa przegladarka nie chce zainstalowac sie, FF,Chrome ani Opera Tak mysle co zrobic aby lekko go przyspieszyc soko sam procek po wymianie nie daje zadnej gwarancji ze zadziała
Wymiana pasty nie zaszkodzi. Sprawdz temp jakimś programem np. hw monitor
Temp zerkne pozniej w Ewerlascia
 
Płyty już nie doradzę, bo PC nie śledzę od dobrych 10 lat. Przy wymianie płyty możliwe, że będzie trzeba też wymienić inne urządzenia jeśli nie będą zgodne czy np zasilacz jeśli stary nie uciągnie nowych podzespołów. IMO sztuka dla sztuki.
 
Pytanie tylko czy jest sens?
Czy moze w małej kasie da sie wsadzic inna płyte glowna?
Ile moze kosztowac lepsza płyta?
Najtańsza opcja to przesiadka na lga775. Części mega tanie, a do pracy biurowej styknie.

Chcesz to Ci mogę opylic za 50zl części z rozbiórki mojego kompa:). Dual Core E2200, 2gb ram, płyta główna msi i zasilacz.
 
za kilakset zlotych kupisz poleasingowego della albo lenovo z lepszymi bebechami
Sęk w tym ze nie ma sensu zmiana kompa
Dojdzie pare stówek za kompa + znowu do kolesia co ogarnia pakiet oprogramowania do FV a uzywany bedzie do konca przyszłego roku tylko
 
Najtańsza opcja to przesiadka na lga775. Części mega tanie, a do pracy biurowej styknie.

Chcesz to Ci mogę opylic za 50zl części z rozbiórki mojego kompa:). Dual Core E2200, 2gb ram, płyta główna msi i zasilacz.
Ogarnie laki przełozenie bebechów?
Jak tak to biere
 
Czy ktoś może sprawdzić kto otwierał dany plik na ogólnodostępnym serwerze firmowym?
Niechcący otworzyłem coś, czego ewidentnie nie powinienem zobaczyć i trochę się obawiam, że ktoś to zauważy.
 
Czy ktoś może sprawdzić kto otwierał dany plik na ogólnodostępnym serwerze firmowym?
Niechcący otworzyłem coś, czego ewidentnie nie powinienem zobaczyć i trochę się obawiam, że ktoś to zauważy.
Trochę sprzeczne są te dwie rzeczy to po pierwsze, a po drugie jak zrobiłeś to z kompa firmowego(jeśli masz stanowiska) to owszem i pewnie dobrze o tym wiesz, a jak z prywatnego np. lapka to nie tak łatwo i to też pewnie wiesz. Po trzecie lub czwarte zależy od tego co to było, a raczej nic aż tak tajnego sądząc po ogólnodostępności serwera i od tego jak ogarnięty jest u was informatyk i jak dobrze go znasz :)

Jak dla mnie nie masz się czym przejmować, bo nic tajnego nie trzyma się online ;) Tak tylko napomnę, że jak się zmieniało rok temu pewne stanowisko wysokie w Polsce to bardzo sprawnie chodziła wtedy niszczarka, a nie zapychano serwery.
 
Back
Top