Pogotowie informatyczne

Spoko, więcej nie pomogę bo nie wiem co tam Ci się popsuło.
Oczywiście najpierw instalujesz taką samą wersje firefoxa, dopiero później kopiujesz te foldery, potem uruchamiasz ff i wszystko masz tak jak chcesz mieć.
 
O
Spoko, więcej nie pomogę bo nie wiem co tam Ci się popsuło.
Oczywiście najpierw instalujesz taką samą wersje firefoxa, dopiero później kopiujesz te foldery, potem uruchamiasz ff i wszystko masz tak jak chcesz mieć.


Ogolnie to tez nie wiem czy procek jest caly czy nie,bo to jest i5 czy i3 ale na lga1156 a wszystkie dostepne plyty glowne jak patrzylem to koszt powyzej 100 gpb.To tylko komp do filmow i forum wiec nie chce przeplacac.Mam na nim win7- plan jest taki zeby zlozyc te wszystkie nowe dudy do kupy,wrzucic jakis bootowalny mini windows z pendrive,przekopiowac potrzebne rzeczy z c: a potem format i nowa instalka.Wydaje mi sie ze gdybym staral sie uruchomic windows z biezacej instalacji to na nowym procku i plycie raczej by nie ruszyl-chyba ze cos sie pozmienialo przez ostatnie 10 lat i te nowe systemy sa tak sprytne ze rusza i na nowej konfiguracji.
Dzieki raz jeszcze

Nie wiem jeszcze jak bede musial weryfikowac biezaca wersje firefoxa ale moze cos wymysle :)
 
Wydaje mi sie ze gdybym staral sie uruchomic windows z biezacej instalacji to na nowym procku i plycie raczej by nie ruszyl-chyba ze cos sie pozmienialo przez ostatnie 10 lat i te nowe systemy sa tak sprytne ze rusza i na nowej konfiguracji.
W PC szybciej niż w laptopach, ale ostatnio i tak przełożyłem dysk z lapka do lapka i na czystej instalacji + sterowniki wstał normalnie. Zależy głównie od chipsetu jaki masz.
Nie wiem jeszcze jak bede musial weryfikowac biezaca wersje firefoxa ale moze cos wymysle :)
To sobie przypomnij czy miałeś włączone aktualizacje, jeśli ich nie wyłączałeś to miałeś najnowszego ;)
 
Panowie. Wracam z tematem mojego grzejącego się i padającego laptopa.
Czy to możliwe, że przyczyną jest nie CPU a karta graficzna? Sytuacja pojawia się w chwil kiedy odpalam jakieś gry. Ostatnio CS GO.
Wcześniej grałem w Skyrim czy LOL ale nic takiego się nie działo. Od jakiegoś czasu dopiero przy grach się wyłącza.
Jeśli tak to czy można coś z tym poradzić? Ustawienia, czyszczenie? Czy jest jakieś narzędzie diagnostyczne, które dokładnie mi powie co powoduje wyłączanie kompa?
Z góry dzięki. :)
 
Mały update.
Zainstalowałem Intel Extreme Tuning Utility, dzięki któremu można zrobić test obciążeniowy CPU, Memory, i Graphics.
Puściłem każdy z testów na 5 min i wyniki były następujące. Przy obciążeniu CPU na 100% temp wzrosło do ok 67C. Przy Graphics temperatura utrzymywała się na poziomie 60C.
Natomiast przy teście Memory temperatura wzrosła do 97C. Ten ostatni wynik chyba trochę za duży ale pokazuje, że chyba przyczyna leży gdzie indziej niż myślałem.
Czy komuś z was coś to mówi? Jak trzeba to mogę wrzucić jakieś screeny z tych testów itp.
 
@Grzechu jest coś skuteczniejszego niż ten AdwCleaner? Instalują mi sie jakieś gówne w firefoxie, czyszcze AdwCleanerem i po restarcie jest nowe. Żadnych pierdół nie ściągam, czasem na showupa zerkne sobie.
 
Jak coś instalujesz to niemal zawsze robisz instalacje zaawansowaną (czy jak to się tam nazywa) i odznaczasz większość z tych pozaznaczanych programików. Same śmiecie. Poszukaj w autostarcie, może Ci jakieś śmieci zostały.
 
pewnie tam się gówno doinstalowało.
Bierzesz takiego pisiora i ukręcasz mu jaja przy samej dupie, tak aby już nie był zdolny produkować śmiecie, a zatem by już więcej nie przychodził i nie wychodził itd. (tak wpisując się w słownictwo, jakie tutaj przyjęliśmy).
 
Napisz chociaż nazwę tego babola, który się nie chce usunąć. Jak tego jest więcej to wrzuć jakiego screena, będziemy wiedzieć nad czym myślimy.
Spróbuj wpisać nazwę tego czegoś do wyszukiwarki, może już ktoś znalazł odpowiedź jak się tego pozbyć.
 
Mały update.
Zainstalowałem Intel Extreme Tuning Utility, dzięki któremu można zrobić test obciążeniowy CPU, Memory, i Graphics.
Puściłem każdy z testów na 5 min i wyniki były następujące. Przy obciążeniu CPU na 100% temp wzrosło do ok 67C. Przy Graphics temperatura utrzymywała się na poziomie 60C.
Natomiast przy teście Memory temperatura wzrosła do 97C. Ten ostatni wynik chyba trochę za duży ale pokazuje, że chyba przyczyna leży gdzie indziej niż myślałem.
Czy komuś z was coś to mówi? Jak trzeba to mogę wrzucić jakieś screeny z tych testów itp.
mocno niepokojące te 97C. masz możliwość przełożenia kości do innego slotu? zarzuć screeny.
 
Korzystał ktoś z was kiedyś z programów do tworzenia trójwymiarowych wykresów i może jakiś polecić?
 
Chcę zakupić jakiś tablet aby był w miare szybki. Zastanawiałem się nad czymś od apple możecie coś polecić?
 
@cRe excel?
@Wujek budzet?
takie da rade w excelu?
screen2.png
 
jak masz taki budzet to ja bym sie nie zastanawial i bral iPad Air 2 - werjsa juz zalezy ile jestes w stanie dolozyc do 2,5 tys i czy zalezy Ci na mobilnym necie
Nie zalezy mi na necie bo moge zrobić sobie hotspot z telefonu ;)
 
Nie zalezy mi na necie bo moge zrobić sobie hotspot z telefonu ;)
ja od lat uyżywm i zachwalam Andorida ale ilekroc mam product appla w reku jest pod wrazenie plynnosci, stablinosci, dopracowania szczegolow
 
Ja z kolei jestem hejterem ich "eko"-systemu. Tak naprawde czekam na "mobilnego linkusa" :)
 
Mnie nie przeszkadza, dopoki mam wybor. A jak nie mam wyboru, to mi przeszkadza :)
 
Back
Top