Pogotowie informatyczne

Ja natomiast mam problem z tabletem. Dostałem go w prezencie, jest to model acer iconia one 7 b1 - 730hd. Nie ma wejścia na kartę SIM. Nie ma również (chyba) wbudowanego 3g. Chciałbym miec aero2. Podlaczylem do niego mogem huawey (czy jak to się tam pisze) z aero i cos tam wykrylo ze jest podłączone ale co dalej? Czy będzie to działało? Jak to skonfigurowac? Jaki modem itp? Czy jest w ogóle możliwość korzystania z aero w tym modelu? Pomocy!
 
Jeśli huawei obsługuje aero2 to tak. Musisz ustawić w sieciach APN na "darmowy" i to w zasadzie tyle. (bo zakładam że ten tablet obsługuje ten modem?)
 
No właśnie problem w tym ze nie znam się tak bardzo, bo to mój pierwszy tablet. Ogladalem filmiki jak to konfigurować ale u mnie nie mogę znaleźć/nie da się wejść w sieci komórkowe itp. Tak tez nie wiem gdzie ustawić APN. Dodam ze jest w tym android 4.4.2. Poradzcie cos proszę:)
 
Podłączasz modem z kartą Aero2 pod tablet.
Ustawienia - więcej - sieci komórkowe - Punkty dostępowe - Aero2 - przycisk ustawień - nowy APN
APN = darmowy
reszta bez zmian
Tak to wygląda u mnie na telefonie z 2 kartami SIM, u Ciebie możę się to trochę różnić.
Na stronie producenta tableta powinieneś mieć listę obsługiwanych modemów.
Na stronie Aero2 masz listę obsługiwanych modemów (bo nadal nie wiem czy Twój obsługuje Aero2)
 
No właśnie w tym problem ze nie moge znaleźć tego miejsca gdzie są sieci komórkowe. Co raz bardziej obawiam sie, ze na tym tablecie nie można mieć aero... Chyba musi pogrzebać w tym jakiś informatyk.
 
Mam problem z netbookiem. Nie uzywalem go przez 2 lata i po wlaczeniu okazalo sie, ze zapomnialem hasla do Windowsa XP... Jak to rozwiazac?
 
Mam problem z netbookiem. Nie uzywalem go przez 2 lata i po wlaczeniu okazalo sie, ze zapomnialem hasla do Windowsa XP... Jak to rozwiazac?
nie wiem czy to jeszcze jest mozliwe ale jeżeli nie masz ustawionego hasła na administratora to zaloguj się na to konto .
podczas ekranu logowania 2 razy wcisnąć alt + ctrl +del i użytkownika wpisz Administrator
lub
tryb awaryjny i wybrać konto Administratora
 
Panowie. Mam laptopa Samsung RF711 który chyba się przegrzewa. Odpaliłem wczoraj SpeedFan 4.5 I pokazało mi na wszystkich 4 rdzeniach ogniki (zbyt wysoka temperatura) Laptop jest już po gwarancji więc teoretycznie mogę do niego zajrzeć, ale zastanawiam się czy otworzenie, wyczyszczenie i co więcej wymiana pasty chłodzącej to coś co zwykły, średnio rozgarnięty użytkownik lapka da radę zrobić? Jeśli ktoś z was coś takiego już robił to byłbym wdzięczny za podzielenie się jakimiś wskazówkami, lub może instrukcją jak to zrobić żebym czegoś nie zniszczył :)
Pamiętam, że laptop właściwie od początku był bardzo gorący od spodu. Czy w takim razie podkładka chłodząca pomoże? Używa ktoś i jest jakaś godna polecenia dla laptopów 17"? Czy w laptopie można wymienić chłodzenie na mocniejsze? Czy w ogóle jest sens takiej czynności i czy nie jest to przerost formy na treścią. A właściwie kosztów nad zyskiem?
Z góry bardzo wam dziękuję za pomoc :)
 
@kozim
Chłodzenia w lapku nie wymienisz. Rozkręcenie lapka w każdym przypadku wygląda inaczej, trzeba poszukać instrukcji serwisowej jeśli istnieje lub jakiegoś poradnika pod ten model czy filmiku na YT. Podkładka chłodząca zbije Ci temperature max 5stopni i to taka z górnej półki, zdecydowanie lepiej wymienić pastę i pozbyć się kurzu z układu chłodzenia.
 
nie wiem czy to jeszcze jest mozliwe ale jeżeli nie masz ustawionego hasła na administratora to zaloguj się na to konto .
podczas ekranu logowania 2 razy wcisnąć alt + ctrl +del i użytkownika wpisz Administrator
lub
tryb awaryjny i wybrać konto Administratora

W trybie awaryjnym rowniez chca hasla :(

@Grzechu W netbookach nie ma wejscia na plyty, tylko pendrive'y
 
@kozim
Chłodzenia w lapku nie wymienisz. Rozkręcenie lapka w każdym przypadku wygląda inaczej, trzeba poszukać instrukcji serwisowej jeśli istnieje lub jakiegoś poradnika pod ten model czy filmiku na YT. Podkładka chłodząca zbije Ci temperature max 5stopni i to taka z górnej półki, zdecydowanie lepiej wymienić pastę i pozbyć się kurzu z układu chłodzenia.

Dzięki Grzechu.
Postaram się zerknąć czy jest jakiś manual na internecie.
A masz jakieś doświadczenie w samej wymianie pasty? Ew czy są jakieś pasty lepsze i gorsze? lub jakiś zalecane?
Dla mnie to zupełna nowość, ale jesli jest taka możliwość to wolałbym to zrobić własnoręcznie i oszczędzić sobie zanoszenia sprzętu do serwisu (z racji zawartości dysków) :)
 
Dla mnie to zupełna nowość, ale jesli jest taka możliwość to wolałbym to zrobić własnoręcznie i oszczędzić sobie zanoszenia sprzętu do serwisu (z racji zawartości dysków) :)
wyjęcie dysku to zazwyczaj prosta sprawa, zawsze moześż wyjać dysk i oddać do serwisu aby zrobili reszte :)
 
przede wszytskim odlaczasz zasilanie i wyciagasz baterie

pozniej odkrecasz dolny panel i powinien byc latwy dostep do dysku i do ramu (pierwsze sekundy z filmiku):
 
wyjęcie dysku to zazwyczaj prosta sprawa, zawsze moześż wyjać dysk i oddać do serwisu aby zrobili reszte :)
Asus 1215b żeby wyjąć dysk trzeba MOBO wyjąć ;) Im mniejszy laptop tym gorzej.
Ew czy są jakieś pasty lepsze i gorsze? lub jakiś zalecane?
Są, ale jakakolwiek spełni swoje zadanie. Nakładasz bardzo mało, żeby za bardzo bokami nie wyciekała jak heatpipe zamontujesz.
pozniej odkrecasz dolny panel
I jeszcze kaloryfera dotknąć ;)

Da się z pendrive? (jak?)
Nie wiem, 100 lat nie używałem. Trzeba doczytać.
 
Dobra, teraz ostatni etap "Reboot your PC and set your BIOS boot menu to boot from the USB device" .... hmmmmm
 
klikam f12, cos tam sie zmienia ale nie da sie nic wybrac i znowu prosza o haslo...

Najpierw pojawia sie jakis tekst, ale nei da sie nic wybrac i od razu przechodzi do otwarcia windowsa i haslo chca :/
 
Cześć mam problem tj. siostra w swoim PC podczas włączania komputera w trybie bios zawsze działa klawiatura natomiast po wczytaniu się Windowsa już nie. Czasem po wciśnięciu klawisza wyłącza się też myszka jest to bardzo irytujące.. nie raz trzeba kilka razy restartować komputer żeby klawiatura działała. Problem jest tylko po wczytaniu windowsa w trybie biosu klawiatura działa zawsze. Jakieś pomysły? porady?
 
@Karateka@ To wejdz do biosu F2 albo del albo cokolwiek innego ci u Ciebie dziala i na zakladce boot uataw usb na 1 miejscu.
Napisz dokladnie co sie pokazuje. Nie czasem info ze na urzadzeniu nie ma nic bootowalnego?
 
Jestem z siebie częściowo zadowolony. Rozebrałem laptopa, wyczyściłem wszystko sprężonym powietrzem, usunąłem starą pastę i nałożyłem nową.
Niby wszystko git, ale nadal się grzeje i przy dłuższej pracy się wyłącza. Czy ktoś ma jakieś pomysły co innego to może być? Poza jakimś pechem i złośliwością rzeczy martwych? :)
 
Back
Top