Pogotowie informatyczne

a czy użyłeś bardziej bezpośrednich form wycierania, czy skończyło się na powietrzu?
Tylko powietrze i zmywacz do paznokci przy usuwaniu starej pasty. Dość mocno przedmuchałem więc raczej żadnego kurzu nie powinno być.
 
a rozkręciłeś wentylator i powyciągałeś proch, który się gromadzi pomiędzy skrzydelkami. Jego jest ciężko wydmuchać.
 
@kozim jesli prawidlowo wyczysciles uklad chlodzenia i nadal sie resetuje z powodu temperatur to mozliwe ze heatpipe (ta miedziana rurka) sie rozszczelnil. Czy przy wylocie powietrza czuc cieple czy zimne powietrze?
 
a rozkręciłeś wentylator i powyciągałeś proch, który się gromadzi pomiędzy skrzydelkami. Jego jest ciężko wydmuchać.
Wentylator tylko przedmuchałem, więc spróbuje raz jeszcze tym razem z rozkręcaniem.

@kozim jesli prawidlowo wyczysciles uklad chlodzenia i nadal sie resetuje z powodu temperatur to mozliwe ze heatpipe (ta miedziana rurka) sie rozszczelnil. Czy przy wylocie powietrza czuc cieple czy zimne powietrze?
Wylatuje dość gorące a jak położe na kolanach, to lewa strona tak grzeje, że można nogę poparzyć. Co jest dziwne bo jak rozkręciłem, to zobaczyłem że tam gdzie jest układ chłodzenia i heat pipe jest jeszcze miedziana blaszka na obudowie, która chyba powina działać na zasadzie jakiejś bariery dodatkowej. Także coś musi być na rzeczy bo zakładam że laptop może być gorący od spodu ale nie tak, że nie można go na kolanach utrzymać przez dłuższy czas :)

@Wewiur; @Grzechu
Dzięki za pomoc. Co by nie było to dzięki wam wszedłem na wyższy poziom informatyki. Sam rozkręciłem lapka i nałożyłem paste.
W domu patrzą na mnie jak na Billa Gatesa :)
 
Ah w ten sposób, bo myślałem, że tylko powietrzem sprężonym dmuchnąłeś przez wyloty powietrza. Rozkręcać wentylatora nie potrzeba, chyba że hałasuje i trzeba nasmarować.
 
Ah w ten sposób, bo myślałem, że tylko powietrzem sprężonym dmuchnąłeś przez wyloty powietrza. Rozkręcać wentylatora nie potrzeba, chyba że hałasuje i trzeba nasmarować.
Nieee. Tylko się grzeje. Pasta którą smarowałem w jakimś rankingu jest określona jako średnio wydajna. Czy jakbym wybrał nr 1 z tej listy, jakiś tam super środek dla overclokerów to myślicie, że poprawiłoby chłodzenie? Nie wiem na ile może mieć to wpływ.
 
Nieee. Tylko się grzeje. Pasta którą smarowałem w jakimś rankingu jest określona jako średnio wydajna. Czy jakbym wybrał nr 1 z tej listy, jakiś tam super środek dla overclokerów to myślicie, że poprawiłoby chłodzenie? Nie wiem na ile może mieć to wpływ.
nie wydaje mi się aby lepsza pasta mogła dużo pomóc.
CPU jest cały obciążony ?
 
Jeśli heat pipe jest sprawny i jeśli nałożyłeś nową pastę to problemu faktycznie można zacząć szukać w obciążeniu systemu. Ale to by musiał CPU na 100% chodzić.
 
Jeśli już rozkręcać laptop to warto także i wentylator rozkręcić, to raptem dwie śrubki, i nasmarować go wcześniej przeczyszczając. Powietrze sprężone może tylko wydmuchać proch, jednak na łopatkach zostaje sporo przyklejonego prochu, który łatwo zbiera kolejne brudy, dlatego ja zawsze brałem jakieś patyczki do uszu i dokładnie wycierałem wszystko, na koniec smarując łożysko, żeby się lepiej kręciło.
Laptop pobiera powietrze wlotami najprawdopodobniej z dołu obok wylotów, które są ulokowane z boku. Po pierwsze przyłóż rękę tam, gdzie laptop pobiera powietrze i zobacz, czy jest zimne (przy wlocie). Następnie spróbuj podnieść laptopa, tak by nie leżał płasko na blacie, połóż pod tylne nóżki coś, co go podniesie tak ze dwa centymetry, książkę czy taśmę izolacyjną, cokolwiek. Wtedy zobacz, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, to możesz wybadać po laptopie, która część się nagrzewa, organoleptycznie podotykaj go w miejscu procesora i przede wszystkim dysku twardego, ten szczególnie będzie gorący, jeśli jest duże obciążenie CPU (dysk leży prawdopodobnie koło touchpada, no ale musisz poszukać).
Jeśli tak, to dalej będziemy myśleć.
 
Jeśli już rozkręcać laptop to warto także i wentylator rozkręcić, to raptem dwie śrubki, i nasmarować go wcześniej przeczyszczając. Powietrze sprężone może tylko wydmuchać proch, jednak na łopatkach zostaje sporo przyklejonego prochu, który łatwo zbiera kolejne brudy, dlatego ja zawsze brałem jakieś patyczki do uszu i dokładnie wycierałem wszystko, na koniec smarując łożysko, żeby się lepiej kręciło.
Laptop pobiera powietrze wlotami najprawdopodobniej z dołu obok wylotów, które są ulokowane z boku. Po pierwsze przyłóż rękę tam, gdzie laptop pobiera powietrze i zobacz, czy jest zimne (przy wlocie). Następnie spróbuj podnieść laptopa, tak by nie leżał płasko na blacie, połóż pod tylne nóżki coś, co go podniesie tak ze dwa centymetry, książkę czy taśmę izolacyjną, cokolwiek. Wtedy zobacz, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, to możesz wybadać po laptopie, która część się nagrzewa, organoleptycznie podotykaj go w miejscu procesora i przede wszystkim dysku twardego, ten szczególnie będzie gorący, jeśli jest duże obciążenie CPU (dysk leży prawdopodobnie koło touchpada, no ale musisz poszukać).
Jeśli tak, to dalej będziemy myśleć.

Dzięki za rady. Rozkręce dziś jeszcze raz i będe czyścił wiatraczek. Co do CPU to chyba nie. Przy Speed Fan jest pomiar obciążenia CPU i raczej są to jakieś bardzo niskie wartości. Najbardziej prawdopodobne wydaje się to co podpowiedział @Grzechu - prawdopodobne rozszczelnienie heat pipe. Laptop nagrzewa się w części CPU i wylatuje bardzo gorące powietrze. Tak jak pisałem spróbuje jeszcze wiatraczek i możę ogarnę jakąś podstawkę chłodzącą. Dam znać jaki będzie rezultat ale dopiero po weekendzie bo jutro mam delegacje do Holandii.

@Wewiur, @Fresh, @Grzechu
Bardzo dziękuję za pomoc!!!
 
podstawkę chłodzącą
Najlepsza to taka, która ma najmniejszą powierzchnię. Nie ma sensu inwestować w podstawki, które niczym się nie róznią od blata, skoro dwa razy lepszy efekt da podłożona na krańcu książka.
No dobra koniec Bajowania, zobaczymy, co tam zdziałasz.
 
Jeśli już rozkręcać laptop to warto także i wentylator rozkręcić, to raptem dwie śrubki, i nasmarować go wcześniej przeczyszczając.
Nie każdy się da. Czsem wystarczy blaszki odgiąc, czasem trzeba je zniszczyć.

Co do CPU to chyba nie. Przy Speed Fan jest pomiar obciążenia CPU i raczej są to jakieś bardzo niskie wartości.
Sprawdź w menedżer zadań i posortuj wg CPU. (na dole trzeba zaznaczyć 'pokazuj wszystkie procesy")

Laptop nagrzewa się w części CPU i wylatuje bardzo gorące powietrze.
Uruchom rozkręconego lapka, jeśli heatpipe jest gorący tylko przy procku a przy wentylatorze znacznie zimniejszy to znaczy że jest uszkodzony. Jesli jest cały gorący to jest sprawny.
 
@Grzechu, @Fresh
Ja zaraz pierdolca dostane. Mam Outlook 2010. Chce przeniesc cala konfiguracje:
1) ustawienia kont
2) pliki .pst (kontakty + wyslane/odebrane)

na nowa instalacje windows.

Jak to do k* nedzy zrobic?

1. Exportowalem klucz rejestru (HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows Messaging Subsystem\Profiles\Outlook)
2. Skopiowalem pliki .pst z dwoch lokalizacji w katalogu users:
a) Users\User\AppData\Local\Microsoft\Outlook\
b) Users\User\Documents\Pliki programu Outlook\)
3. Na nowej kopii windows zaimportowalem ustawienia rejestru
4. Uruchomilem outlooka
5. Utworzylem pliki .pst, ktorych nie bylo a o ktore - poprawnie - krzyczal outlook
5. Zamknalem outlooka.
6. Podmienilem nowe (puste) pliki .pst na stare (spore) pliki .pst

Dostaje k* ten blad:
http://support.microsoft.com/kb/2659085/pl

ale ja wlasnie nie chce tworzyc moich wszystkich ustawien od poczatku, tylko chce to kurna mac skopiowac, wyeksportowac/zaimportowac, jakkolwiek to nazwac, ale zrobic to automatycznie!

User ma dostep do tych plikow, jest ich wlascicielem...

Robil to ktos kiedys? O co tu chodzi? Jak to jest mozliwe ze mozna wyeksportowac tylko poczte/kontakty, a nie mozna ustawien kont? Ja mam duzo kont, nie chce tego robic manualnie... Choc pewnie bylo by szybciej, bo juz pol dnia na samo to stracilem...
 
ten sam sprzet, ten sam soft, po prostu dysk wymienilem, instaluje wszystko od nowa!
No zaraz betonowe sciany rozp*e, tak mna targa. Ja na serio mam wiele sluzbowych kont, kazdy klient chce bym komunikowal sie z jego systemu.
 
Robil to ktos kiedys? O co tu chodzi?
robielm, bardzo danwo temu, lata temu przesiadlem sie na bata, nie mialem sily na klienta poczty od MS, teraz juz tylko gmail - szczerze polecam, choc tesknie czesto za batem :(
Niestety poleglem i skonczylo sie na zakladaniu kont recznie od nowa, po zaloezeniu kont wiadomosci itp wszystko bylo

BTW nie dostalem notyfikacji na forum ze mnie otagowales :/
 
Mam taki problem panowie, moja dziewczyna zmieniła sobie kod blokady ekranu w telefonie htc 8s. I problem jest taki że zapomniała ów hasła. Da się cos z tym zrobić czy nie bardzo? Na necie nic nie znalazłem ;/
 
@Kursor
ma skonfigurowane konto google/gmail? Mimo blokady powinna byc opcja resetu za pomoca tego konta.

wrzuc do google cos takiego: "bypass android lock screen with google account"
 
Witam! W niedziele wieczorem padl mi pc. Wylaczyl sie elegancko, a po ponownej probie uruchomienia wiatraczki robia jeden obrot,swiatelka na plycie blysna i koniec.Oczywiscie odlaczalem wszystko i probowalem,zmienilem psu i ciagle dupa.Wybieram sie jutro na zakupy i zastanawiam sie nad G3258 i ta plyta glowna: https://www.aria.co.uk/SuperSpecial...t+1150+micro-ATX+Motherboard+?productId=59613

Pytanko: ze starego kompa mam pamiec Corsair Value Vs2gb1333d3 2x2gb, bedzie mi to smigac na tej plycie ? (Jak tez pamieci diabli nie wzieli)

Drugie pytanie: Jak moge przeniesc hasla i zakladki z FIrefoxa na nowa instalacje ? (biorac pod uwage ze dyski sa ok i nie bede mial dostepu do Firefoxa z poziomu systemu, na ktorym byl zainstalowany)

Dzieki wielkie.
Sorry za chaos w tym poscie, pisze z telefonu.
 
ze starego kompa mam pamiec Corsair Value Vs2gb1333d3 2x2gb, bedzie mi to smigac na tej plycie ?
Tak.
Jak moge przeniesc hasla i zakladki z FIrefoxa na nowa instalacje ? (biorac pod uwage ze dyski sa ok i nie bede mial dostepu do Firefoxa z poziomu systemu, na ktorym byl zainstalowany)
Kopiujesz foldery:
Code:
C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox
C:\Users\herrflick\AppData\Roaming\Mozilla
C:\Users\herrflick\AppData\Local\Mozilla
 
Back
Top