Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Czuk-czuk brothers ? Ktos tak na nich mówi ?
Czuk-czuk brothers ? Ktos tak na nich mówi ?
Pewnie „Oleksiej” nie przechodzi im przez gardło (nie potrafią wymówić) więc została im końcówka „czuk” ;-)Chłopaki z Nerdsow
Zgadza się.Pewnie „Oleksiej” nie przechodzi im przez gardło (nie potrafią wymówić) więc została im końcówka „czuk” ;-)
Już myślałem, że ten idiota znowu coś hujowego wymyśliłChłopaki z Nerdsow
Pewnie „Oleksiej” nie przechodzi im przez gardło (nie potrafią wymówić) więc została im końcówka „czuk” ;-)
Raczej mało sarmacko, zdecydowanie azjatycko...tak rozbite to nazwisko na 2 człony... to wygląda trochę ukraińsko...

Nazwiska Polaków które kończą się na "uk" zazwyczaj wskazują na ukraińskie pochodzenie. Np. ten konserwatywny pisarz Andrzej Pilipiuk. Sam zresztą, o ile dobrze pamiętam, się do tego otwarcie przyznawał.tak rozbite to nazwisko na 2 człony... to wygląda trochę ukraińsko...


MiskatoniukUkraina była kiedyś częścią Rzeczypospolitej, nic w tym dziwnego nie ma
Jeremi Wiśniowiecki skąd był i kim? A nasz on przecież głęboko w serduszkach![]()

Ale jakby tak zamiast auta każdy miał konia, można było nosić za pasem pistolet i szablę u nogi to by było coooś

A końcówka AK, albo ECNazwiska Polaków które kończą się na "uk" zazwyczaj wskazują na ukraińskie pochodzenie. Np. ten konserwatywny pisarz Andrzej Pilipiuk. Sam zresztą, o ile dobrze pamiętam, się do tego otwarcie przyznawał.
Ale Czarek przed walką, w trailerze, mocno podkreślał swoją Polskość, więc raczej się nie utożsamia z potencjalnymi przodkami.
UK to Wielka Brytania.A końcówka AK, albo EC
Bo to końcówki od mojej mamy i ojca, to skąd pochodzą?
Mój śp. znajomy miał też nazwisko na "uk" z ojcem pojechali gdzieś tam na wschód do parafii -- gdzie były jakieś tam księgi -- i z niezadowoleniem przyjęli, że cytuję: "kurwa, my to ukry jesteśmy" ;-) A kolega był fanem stacji republika, radia maryja i pisu. Z ojcem uznali, że nie będą tego dziedzictwa uznawać ;-)A końcówka AK, albo EC
Bo to końcówki od mojej mamy i ojca, to skąd pochodzą?
Jeremi Wiśniowiecki skąd był i kim?

Tylko że moja cała rodzina pochodzi z Pomorza a mój stary i moja mama byli z jednej wioski, na Pomorzu, więc to raczej zły trop.Mój śp. znajomy miał też nazwisko na "uk" z ojcem pojechali gdzieś tam na wschód do parafii -- gdzie były jakieś tam księgi -- i z niezadowoleniem przyjęli, że cytuję: "kurwa, my to ukry jesteśmy" ;-) A kolega był fanem stacji republika, radia maryja i pisu. Z ojcem uznali, że nie będą tego dziedzictwa uznawać ;-)
Inny mój kolega, kapitan statku, ma nazwisko na "ak" i przyznał, że część rodziny zachowała "uk", a ta która chciała się bardziej zasymilować i spolszczyć, to zmieniła to z "uk" na "ak".
Chodź u niego, tego kapitana, rodzina mieszana była tam na Wschodzie. Jego nieżyjąca już babcia, czysta Polka, wspominała, że ukry robiły wyrzuty Polakom, że zgrywają paniska, bo u nich w chatach obrusy na świętach były w chacie na wsi. Taka mentalność i zazdrość w tej nacji. Gorsza niż w polskiej.
A nie no tak dałem dla przykładu. Z tymi nazwiskami różnie mogło być. Raz to z łaski pana było takie, a nie inne, innym razem złośliwy sąsiad, co akurat znał litery, przekręcał nazwisko, gdy pojawiał się jakiś typ spisujący inwentarz ludzki na zlecenie pana i w dokumentach się zmieniało, przez co jakiś biedak nazywał się mało pochlebnie, nie mając o tym świadomości przez długi czas.Tylko że moja cała rodzina pochodzi z Pomorza a mój stary i moja mama byli z jednej wioski, na Pomorzu, więc to raczej zły trop.
W którym miejscu można się dowiedzieć więcej o swoich korzeniach?
Moja babcia czyli matka mojej mamy się urodziła w okolicach 70 km, tak jak mój sp dziadek, o rodzinie ojca nie mam takiej wiedzy, ale też się urodzili w promieniu 100 km. Więc to napewno nie są jacyś przesiedleńcy.
Oczywiście nazwiska są oba polsko brzmiące ale oczywiście nie będę tutaj pisał całości.
Gdybym nawet na siłę próbował to zmienić na uk to by wcale nie pasowało do całości, zwłaszcza od strony matki, od nazwiska starego zresztą też nie.
www.szukajwarchiwach.gov.pl
Inny mój kolega, kapitan statku, ma nazwisko na "ak" i przyznał, że część rodziny zachowała "uk", a ta która chciała się bardziej zasymilować i spolszczyć, to zmieniła to z "uk" na "ak".
Albo Psikutas na Psikutacoś jak Mikołajczuk ludzie zamieniają na Mikołajczak...
Psikutas bez s na kellerAlbo Psikutas na Psikuta
W Lubelszczyźnie dużo takich tematów jest. Braciaków znam, kojarzę ich rejony, gdzie czuć tygiel kulturowy. Też przez to tak lubią historię i nasz pik w postaci Rzeczpospolitej, tu czuć kresami i tą przysłowiową husarią, dzikimi polami i rozdrożem. U nas w Lubelskim na wsiach to czasem nie wiesz czy zaciągają po Polsku, podlasku czy ukraińsku xDNazwiska Polaków które kończą się na "uk" zazwyczaj wskazują na ukraińskie pochodzenie. Np. ten konserwatywny pisarz Andrzej Pilipiuk. Sam zresztą, o ile dobrze pamiętam, się do tego otwarcie przyznawał.
Ale Czarek przed walką, w trailerze, mocno podkreślał swoją Polskość, więc raczej się nie utożsamia z potencjalnymi przodkami.
W Lubelszczyźnie
w Lubelskim

Kiedyś mocniej bawiłem się ze znajomymi w rozrysowanie większego drzewa genealogicznego. Te końcówki nazwisk są tak często mało istotne. Ciekawa zresztą zabawa.Ale jakby tak zamiast auta każdy miał konia, można było nosić za pasem pistolet i szablę u nogi to by było coooś![]()