Piłka ręczna

Wg mnie Wenta powinnien wrócić. W kwalifikacjach olimpijskich graliśmy lepiej a po nich trener podał sie po dymisji. Pamiętny remis z Serbią, który nie dawał nam awansu tylko,że Serbowie byli wtedy lepszym zespołem, kilka miesięcy wcześniej zdobyli srebrny medal na ME



Nie oszukujmy się ale wychodzi na to, że wygrana z Serbia to zaden wyczyn. Udowodniła to dzisiaj Hiszpania.



Zmiana trenera + powrót do składu Tłuczyńskiego,Kuchczyńskiego,Glińskiego,Rosińskiego,Zaremby ...



Mówcie co chcecie ale z tym trenerem za wiele nie osiągniemy
 
orlos czytaj ze zrozumieniem, nie mowie ze wegrzy sa slabi jako druzyna, ale to co dzis pokazali przez te pierwszze 40 minut to jest padaka na poziomie nawet nie europejskiego sredniaka, niestety nie mamy co marzyc o medalach, skoro juz chyba nawet w czolowej 10 sie nie miescimy



choc jezeli widziales olimpiade w handballu, to powinienes wiedziec, ze te 4 miejsce to byl mega pic, jakiiego swiat nie widzial dawno (mecz z islandia) o medale to juz nie nawiazali nawet walki



teraz serbia, na mistrzostwach grali u siebie niesieni publicznoscia i sedziami rowniez, poza tym sa zwyklymi przecietniakami, poza paroma gwiazdami, hiszpania dzisiaj z nich zrobila miazge, ogolnie rzecz biorac, grupe mielismy slaba, moze nawet najslabsza
 
Ja pierdole takiego pogromu to nawet ja się nie spodziewałem. Ten mecz pokazał, gdzie jest dziś Polska.



jimbean pełna zgoda. Widać, że ogarniasz temat.



btw. Grał ktoś z was w ręczną w jakimś klubie?
 
Jimbean umknęło mi słowo dziś, tu honor wzracam. Ale padaka to za mocne słowo co do określenia Węgrów, prawie każdy rzut im wchodził
 
Czadu to raczej nie damy przez najbliższe lata w szczególności z tym trenerem. Poziom mamy na Białoruś, Czechy, Czarnogóre czy Słowacje. Tam w ogóle nie ma wiary w tym zespole, nie mówiąc już o jakiejś motywacji do gry. Co z tego, że Biegler powołał Krajewskiego, Bartczaka czy Szpere jak oni nie grają w kluczowych meczach. To ma się nazywać odmłodzenie kadry? Niemcy to odmładzają skład, bo zrezygnowali z gwiazd takich jak Hens, Kaufmann i Glandorf i ogrywają młodszych. A u nas przyszedł Niemiec i rozjebał to co pozostawił po sobie Wenta. W najbliższym czasie następni zawodnicy pewnie zakończą reprezentacyjną karierę, a do ME organizowanych w Polsce nie jest wcale tak daleko. Smuda miał prawie 3 lata na przygotowanie do Euro, a jak to wyglądało wszyscy widzieli...
 
moze ktos przyblizyc gwiazdorzenie jachlewskiego? czyzby nie chcial grac przez odejscie bogdana?
 
Ciekawe co związek powie na taki wynik



Celem była 1/4 fnału, nie udało więc trzeba wyciągnąc jak najszybciej wnioski z tej porażki.



Obawiam się, że Biegler dostanie szanse na rehabilitacje i jakies kroki do zwolnienia mogą byc poczynione dopiero za rok po ME.



Liczmy, na to że Polacy wezmą się w garść i pokarzą się z lepszej strony w kwalifikacjach do przyszłorocznych ME.



Może byc już tylko lepiej a jak nie to trener po ME 2014 OUT !
 
Muszą wstrząsnąc naszą reprezentacją (składem), bo nie chcemy znowu lipy jak będzie duza impreza u nas. A ME jak wiadomo są mocniej obsadzone niż MS, więc do roboty szczypiory !
 
To już nie ma co liczyć, że wezmą się w garść. Trzeba na nowo budować całą reprezentacje. W 2016r Polska organizuje mistrzostwa Europy. Skład naszej reprezentacji jest dość wiekowy i wątpie, żeby niektórzy zawodnicy dalej kontynuowali reprezentacyjną kariere.



Tkaczyk, Jachlewski - zrezygnowali



Kuchczyński, Tłuczyński - trener z nich zrezygnował



Marcin Lijewski - 35



Bartosz Jurecki - 33



Gadżet - 32



Kubisztal -32
 
No ok ale na jakich nowych zawodnikach mamy budować reprezentacje ?



Tak jak pisałem wyżej

powrót do składu Tłuczyńskiego,Kuchczyńskiego,Glińskiego,Rosińskiego,Zaremby ...


Nie ma za bardzo kogo nowego wziąć do reprezentacji ...
 
To już właśnie rola trenera. Jest Krajewski, Chodera, Szpera, Bartczak, Syprzak, Chrapkowski, Paczkowski, Orzechowski więc jakieś zaplecze jest. Tylko jak oni mają zdobywać doświadczenie jak nie grają na wielkich imprezach.
 
Nie ma sie co łudzić ale z takim zapleczem to my za daleko nie zajdziemy



Tak jak mówisz, wystarczy to nam na Białoruś,Słowacje bądź Czarnogóre



Niestety ...



Na takie sukcesy jak w 2007 i 2009r troche sobie poczekamy :-)
 
Co tu dużo mówić. PZPR zaprzepaścił szansę na podniesienie ogolnego poziomu pilki recznej w Polsce. Nie wykorzystal boomu, po 2 medalach. Trzeba bylo brac przyklad z siatkowki. Tam to zrobili poprostu znakomicie i teraz to samonakrecajaca sie machina. A u szczypiornistow z roku na rok bedzie gorzej. Ktos mowil o zapleczu z Orzechowskim, Zaremba, Szpera itd. ............bitch please:-) Przeciez to sa jakies podrzedne grajki. Gdyby byli kotami, to juz dawno albo by grali w Niemczech, Hiszpanii albo byli gwiazdami 2 naszych druzyn.
 
Masz racje młodzi nie są kotami, ale jak tak dalej pójdzie to za 3 lata z łatwością będą nas ogrywać takie zespoły jak Białoruś czy Słowacja.



Dla mnie ten Biegler nie ma racji bytu w reprezentacji. Jak można wyznaczać w każdym meczu Kubisztala do wykonywania rzutów karnych? Normalny trener nigdy nie postawi na zawodnika, który ma tak ubogi repertuar rzutów - przecież on nie wykorzystał 6 rzutów karnych obijając bramkarza albo nie trafiając w bramke.



A jak wyglądał atak pozycyjny? Dla mnie to wyglądało tak jakby walili głową w mur. Gdzie się podziały wypracowane pozycje do rzutu? Nie było czystych pozycji, nie było gry skrzydłami, nie było szybkich kontrataków. W pierszej połowie Polacy rzucili tylko 9 bramek w meczu z Węgrami. Dobrze, że teraz odpadają, bo z Duńczykami by dostali konkretne lanie.
 
Dobre podsumowanie.



http://sport.tvp.pl/9830173/ekipa-na-medal-czas-zejsc-na-ziemie



Marcin Lijewski kończy reprezentacyjną kariere.



http://sport.tvp.pl/9829343/lijewski-ja-w-tej-kadrze-juz-nie-zagram
 
Pan trener ma racje ale z drugiej strony można powiedzieć, że kazdy to zdoła zauwazyć, że skrzydła nie funkcjonują, cały czas bronimy sie tak samo, nie potrafimy tak jak kiedys wypracować sobie dogodnych pozycji rzutowych, nie mamy nawet jednego dobrego gracza rzucającego karne itd



Wniosek z tego taki, że wszyscy zauważają jak gramy źle ale nikt nie wie jak pomóc Reprezentacji ...



Nikt nie wymaga od nas abyśmy wygrywali co roku wielkie imprezy ale dojście do półfinału, czasem do finału jest jak najbardziej w naszym zasięgu



Gdzies został popełniony błąd i niestety ciężko go teraz będzie naprawić :-)
 
To co teraz zrobił Katar w meczu z Arabią Saudyjską śmierdzi na kilometr :D



Z przewagi 9 goli zrobił się remis w baardzo dziwnym stylu xD
 
Jedynym pozytywnym polskim akcentem wczoraj było puszczenie "Ona tańczy dla mnie", nic więcej.



Popieram słowa damianaancelottiego: jak dobra ma być nasza kadra, skoro nie inwestujemy w młodzież, a w Płocku i Kielcach grają praktycznie sami obcokrajowcy? Kluby idą do przodu, bo mają ambicje, ale niestety w Polsce nie ma dobrego systemu szkolenia i stąd brak dobrych Polaków.



Po co Biegler dał Kubła do karnych? NIE CZAJĘ. Mógł dać Jureckiego i byłby spokój.



Al, ja grałem w Wiśle kilka lat temu, ale w związku z kontuzją ręki "zakończyłem" karierę :D.



Gaara, Jachlewski przyjechał na zgrupowanie kadry i powiedział trenerowi, że ma w dupie grę dla niego, powiedział że wróci "kiedyś".



VoRaNeK, Al, ale z Zarembą, Paczkowskim, Glińskim i Chrapkowskim to chyba żartujecie? Paczas jest obecnie słabszy niż Kavas, a Chrapkowski wiecznie kontuzjowany ostatnio, nie to co rok temu.
 
W każdym bądź razie trzeba postawić na młodych. Może po dobrych występach dostali by angaż w jakimś europejskim klubie. Teraz nie są kotami, ale kto wie co będzie w przyszłości. W bundeslidze szybciej by się rozwijali niż w takiej lidze polskiej. Wyobrażacie sobie naszą reprezentacje za 3 lata? Dla mnie obecny skład reprezentacji jest już wypalony i nie widziałem w drugiej połowie z Węgrami nawet woli walki. Przyszedł Biegler i nic nie zmienił tylko rozwalił to co jeszcze było.



Wywiad z Bogdanem Kowalczykiem:



http://sport.tvp.pl/9831395/tacy-zawodnicy-jak-jurasik-czy-tkaczyk-nie-rodza-sie-na-kamieniu
 
"starym" sie odechcialo grac, przyjechali do polskiej ligi wszyscy i teraz zapomnieli jak sie rzuca bramki, bo w lidze same reczniki na poprzeczkach, a tam klasowi bramkarze i wszyscy napierdalali prosto w nich, nieprzemyslane rzuty prosto przez blok, ten sam system od 6 lat poza tym 0 gry skrzydlami i zero slownie ZERO gry z kontry, nie wiem na chuj oni sie zatrzymywali na srodku majac kontre, nawet jezeliby 1/5 z tych kontr sie skonczyla jakikims przechwytem to i tak wychodzi nam to lepiej niz robienie akcji przez 5 minut, z ktorej nic nie wynika i zazwyczaj konczy sie rzutem z daleka w bramkarza, dodatkowo powinien bronic wichary, ktory jest obecnie 2 bramkarzem w klasyfikacji mistrzostw, szmala nie ma nawet w 20, a bronil non stop praktycznie
 
Liga polska raczej nikomu nie zapewni rozwoju. Oprócz Vive i Wisły reszta totalnie odstaje poziomem. Lijewski i Szmal zamiast dalej się rozwijać w Niemczech to woleli wrócić do Polski i cofneli się w rozwoju. Aktualnie to Bundesliga jest najlepszą ligą i to ona wyznacza poziom.



Repezentacja to chyba najlepeszy sposób na wypromowanie młodych graczy. Po dobrych występach niektórzy by mogli trafić do bundesligi, ale Polska ma inną politykę.
 
Pewny jestem Hiszpanii i Danii



Francja vs Chorwacja - Cudo meczyk się zapowiada, stawiam na Francje



Słowenia vs Rosja - Wydaje mi się, że wspaniała passa Słoweńców zostanie przerwana, stawiam na Rosje
 
Danie prowadzi z Węgrami 18-11. W sumie to dobrze, że Polska odpadła, bo bym nie chciał oglądać egzekucji.



Hiszpania - Niemcy 28 -24



Słowenia - Rosja 28-27
 
Back
Top