Piłka nożna

No tak, bo ogólnie to United mniej płacą i w Realu tylko $$$ jest.

P.S. Na chwile obecną to podpowiem co widzą: szanse zdobywania trofeów, bo co znaczy BPL w Europie pokazały ostatnie trzy sezony. Do tego widzą najlepszą drużynę z najlepszą historią w futbolu. Nie piję do United, bo też doceniam wielkość tego klubu, ale proszę mi tutaj nie pierdolić, że Real to tylko kasiora.
 
@HubiSSJ3
Nie wziąłeś pod uwagę, że to wychowanek Atletico i murzyński kaban mu w miejsce gdzie słońce nie dochodzi, za takie zachowanie jeśli dojdzie do skutku. W Madrycie na każdym kroku powinni mu pluć pod nogi. Co innego jest odchodzić ze średniej ale dość medialnej drużyny jak np. zapowiadane transfery Llorisa czy Kane do MU, a co innego odchodzić z topu do topu i zarazem największego wroga klubu w którym się wychował.
 
No tak, bo ogólnie to United mniej płacą i w Realu tylko $$$ jest.

P.S. Na chwile obecną to podpowiem co widzą: szanse zdobywania trofeów, bo co znaczy BPL w Europie pokazały ostatnie trzy sezony. Do tego widzą najlepszą drużynę z najlepszą historią w futbolu. Nie piję do United, bo też doceniam wielkość tego klubu, ale proszę mi tutaj nie pierdolić, że Real to tylko kasiora.
hahah, rzeczywiście, Real tych trofeów nałapał w chuj w tym roku. :) najlepszą drużynę? sorry, ale w tym momencie to ktoś inny jest mistrzem Hiszpanii i ktoś inny jest w finale LM - tak jak nie sympatyzuję z fcb to mówienie, że Real jest w tym momencie lepszy to jakaś padaka. Real to czysty hajs, Illara, Kroos i reszta cudownych transferów za xx mln euro to tylko pokazuje, to jest biznes pana prezesa, który bardzo lubi $, tak to widzę. nie chodziło mi o wypłaty, chodziło o politykę klubu. ta historia Realu to gruba przeszłość i nie wiem jak można tego nie widzieć, zresztą, wtedy też bardzo w Madrycie wszyscy lubili pieniążki podbierając największe gwiazdy z innych klubów. boli, że RM nie potrafi sobie "wyprodukować" nawet jednego zawodnika, a gdy już kogoś takiego mają to marnują go na ławce, pozdro Jese.

poza tym, świetnie, że wychowanka Atletico przyjmujecie wszyscy z buziakami, piękna tradycja. :) lold hard

zgadnij ile ludzików grało z City w United.

kibice Realu to w tym momencie największe internetowe "bojówki", ale tak to jest jak ich klub wygląda jak wygląda. naprawdę czasem żałuję, że CR tam odszedł, ale takie są już "marzenia" niektórych piłkarzy.
 
Last edited:
No niestety,niezbyt szanuję Real,głównie za to,że rozwalają kasę na prawo i lewo,psując przez to rynek transferowy,a samodzielnie nie potrafią wyprodukować żadnego talentu.Kupują zwykłych najemników,którzy pójdą tam,gdzie dostaną większe pieniądze,nie utożsamiając się z klubem.Taka sobie drużyna bez własnej tożsamości,tak jak Man City.Barca ma chociaż tego swojego Messiego,Bayern na Mullera,a Real to ma ewentualnie Ikera który już od kilku sezonów bardziej lub mniej nosi się zamiarem odejścia z klubu.
 
najbardziej rzuca mi się w oczy to, że jak fcb wykłada już potężny hajs to Ci ludzie niosą im grę, transfery są przemyślane (Suarez, Neymar - enough said) za to Real czasem jak przyjebie setką milionów za Bale'a to w tym momencie wygląda to jakby chcieli zrobić jedynie szum $, a nie kupili kogoś kogo potrzebowali.
 
hahah, rzeczywiście, Real tych trofeów nałapał w chuj w tym roku. :) najlepszą drużynę? sorry, ale w tym momencie to ktoś inny jest mistrzem Hiszpanii i ktoś inny jest w finale LM - tak jak nie sympatyzuję z fcb to mówienie, że Real jest w tym momencie lepszy to jakaś padaka.

Miało być drużynę z najlepszą historią, nie najlepszą :)

No tak, United gra samymi wychowankami w ostatnich latach, szkoda ze wydało na nich z 200 mln funtów w ostatnie dwa lata...
 
najbardziej rzuca mi się w oczy to, że jak fcb wykłada już potężny hajs to Ci ludzie niosą im grę, transfery są przemyślane (Suarez, Neymar - enough said) za to Real czasem jak przyjebie setką milionów za Bale'a to w tym momencie wygląda to jakby chcieli zrobić jedynie szum $, a nie kupili kogoś kogo potrzebowali.
Ależ oczywiście, że nie potrzebowali, bo mieli sztosa Di Marie w najlepszej formie, ale może koszulki słabo szły.
 
Miało być drużynę z najlepszą historią, nie najlepszą :)

No tak, United gra samymi wychowankami w ostatnich latach, szkoda ze wydało na nich z 200 mln funtów w ostatnie dwa lata...
e tam, nic nie mówiłem, że United robi wszystko mądrze, ale te transfery chociaż były konieczne (patrząc jakie dziury były w składzie) - po co Realowi Bale? szczerze, ciekaw jestem argumentacji, po co w tym momencie Gareth jest w RM?

jeśli chodzi o historię RM jako klubu to pełna zgoda, jest piękna, ale teraźniejszy klub na pewno tego nie ma zamiaru "kontynuować".
 
Miało być drużynę z najlepszą historią, nie najlepszą :)

No tak, United gra samymi wychowankami w ostatnich latach, szkoda ze wydało na nich z 200 mln funtów w ostatnie dwa lata...
Najlepsza historia to sprawa dyskusyjna, bo dla mnie najlepszą historię ma Juve, dla baja United etc. A jeśli chodzi o trofea to jedyne czego Real ma najwięcej na świecie to Puchary Europy/LM.
 
Absolutnie nie mam problemu z wydawaniem duzych pieniędzy przez kluby.
City,Chelsea i PSG wyznaczyły taki trend w nowoczesnej piłce że stało się to powszechne.
Mam natomiast problem z tym jak dysponowane są hajsy za prawa telewizyjne w La Liga.
W PL różnica między pierwszą a ostatnią drużyną to około 22mln euro.W La Liga Real i Barca dostają po 140 mln, natomiast taka Malaga 12 mln.Do tego brak opłat spadochronowych dla spadkowiczów.
Powiększanie hegemonii tych dwóch drużyn z urzędu jest bardzo nie fair,bo jakie prawdopodobieństwo jest że Eibar będzie w stanie urwać punkty tej dwójce?
W PL nawet z QPR trzeba się starać żeby coś im wyrwać, bo mimo pozycji w lidze nie grają tam ogórki.

Co do De Gea, nie ma co płakać nad jednym piłkarzykiem,czas pokazuje że zawodnicy typu Giggs,Totti,Gerrard to gatunek na wyginięciu.O koneksjach z Atletico sam już pewnie nie pamięta.A co do słów jego kobiety że miasto Manchester jest ładne jak tył lodówki, to przesadziła tylko ociupinkę.
 
najbardziej rzuca mi się w oczy to, że jak fcb wykłada już potężny hajs to Ci ludzie niosą im grę, transfery są przemyślane (Suarez, Neymar - enough said) za to Real czasem jak przyjebie setką milionów za Bale'a to w tym momencie wygląda to jakby chcieli zrobić jedynie szum $, a nie kupili kogoś kogo potrzebowali.

Wymienieni przez Ciebie zawodnicy to chyba najlepsze transfery, bo w wielu innych przypadkach transfery nie przynosiły spodziewanego efektu (np. Czygriński, ten obronca ... :D)
 
Vermaelen, Douglas, Czygriński- wymieniać dalej? Każdy klub ma nieudane transfery. Gratuluję tych dwóch transferów, bo to naprawdę genialni gracze, ale w Realu również mamy transfer Cristiano i Jamesa chociażby.

@baju Lubię Cię, ale takie pytanie od serca. Zawsze masz taki ból dupy jak ktoś odchodzi od Utd? Jak Angel opuścił Real, to nie miotałem się z żalu na prawo i lewo, że Di Maria zdrajca, a United to chuje...
 
Wymienieni przez Ciebie zawodnicy to chyba najlepsze transfery, bo w wielu innych przypadkach transfery nie przynosiły spodziewanego efektu (np. Czygriński, ten obronca ... :D)
to rzuć mi jeszcze nieudane wielkie inwestycje fcb. :) Czygriński to stara dosyć historia, coś z 2011+ chociaż. :p

@HubiSSJ3 to nie ból dupy, dziwne określenie, po prostu smutno się na to patrzy, szczególnie, że tyle jest o historii klubu pisane gdy DDG to wychowanek "wroga". to nie jest pierwszy raz gdy RM robi sobie sklepik z United, na pewno też byś się wkurwiał gdyby to Twój klub został tak rozkupowany przez $. :)

ale ile ten Verma kosztował (on nie ma kontuzji? to chyba inna bajka?) - bardziej chodziło mi o coś aktualnego i powyżej xx mln, bo IMO Illara, którego wypominać będę 100 razy to chyba najgorszy transfer ever.

Rakitic 18mln - mega transfer, Ter Stegen 12mln - przyszła gwiazda (jestem tego pewien), Suarez dużo droższy, ale dla mnie to teraz mózg fcb. 3/3.
 
to rzuć mi jeszcze nieudane wielkie inwestycje fcb. :) Czygriński to stara dosyć historia, coś z 2011+ chociaż. :p

@HubiSSJ3 to nie ból dupy, dziwne określenie, po prostu smutno się na to patrzy, szczególnie, że tyle jest o historii klubu pisane gdy DDG to wychowanek "wroga". to nie jest pierwszy raz gdy RM robi sobie sklepik z United, na pewno też byś się wkurwiał gdyby to Twój klub został tak rozkupowany przez $. :)

ale ile ten Verma kosztował (on nie ma kontuzji? to chyba inna bajka?) - bardziej chodziło mi o coś aktualnego i powyżej xx mln, bo IMO Illara, którego wypominać będę 100 razy to chyba najgorszy transfer ever.
baju Ty jeszcze nie wiesz tak naprawde co to za uczucie gdy pilkarze sa podkupowani (patrz Juve po degradacji), jedyny plus w tym byl, ze pozbyto sie wszystkich szczurow :)
z tymi wychowankami wroga bym ie przesadzal, sporo jest takich transferow, dzisiaj nie ma w tym nic az tak nadzwyczajnego
 
baju Ty jeszcze nie wiesz tak naprawde co to za uczucie gdy pilkarze sa podkupowani (patrz Juve po degradacji), jedyny plus w tym byl, ze pozbyto sie wszystkich szczurow :)
z tymi wychowankami wroga bym ie przesadzal, sporo jest takich transferow, dzisiaj nie ma w tym nic az tak nadzwyczajnego
okejo, ale Beckham, Ronaldo, DDG teraz, to się ciągnie nie od dzisiaj. :)

United wyławia (nie tylko oni), Real przyciąga $, tak to wygląda. czemu sami nie zaczną "łowić"?
 
Bravo - 12 mln i tytuł Zamory czyli najlepszego bramkarza La Liga

Mathieu - podstawowy zawodnik grający na dwóch pozycjach + gol w gran derbi ;)
 
okejo, ale Beckham, Ronaldo, DDG teraz, to się ciągnie nie od dzisiaj. :)

United wyławia (nie tylko oni), Real przyciąga $, tak to wygląda. czemu sami nie zaczną "łowić"?
no z lowieniem w RM od ladnych paru lat troche na bakier, szkoda, ze zamiast wprowadzac czasami bardzo utalentowanych grajkow wola wydac np 50 baniek na kogos z innego klubu (wyjatkiem Varane)
dobry przyklad - Morata <3 :D
 
baju Ty jeszcze nie wiesz tak naprawde co to za uczucie gdy pilkarze sa podkupowani (patrz Juve po degradacji), jedyny plus w tym byl, ze pozbyto sie wszystkich szczurow :)
z tymi wychowankami wroga bym ie przesadzal, sporo jest takich transferow, dzisiaj nie ma w tym nic az tak nadzwyczajnego
Nie no nie przesadzajmy. Mało kto chciałby zostać w drużynie, która spadła do ligi niżej i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, że najlepsi poodchodzili.
 
Nie no nie przesadzajmy. Mało kto chciałby zostać w drużynie, która spadła do ligi niżej i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, że najlepsi poodchodzili.
Nie spadla, tylko zostala zdegradowana.
Najlepsi to zostali, a nie odeszli.
 
@HubiSSJ3 to nie ból dupy, dziwne określenie, po prostu smutno się na to patrzy, szczególnie, że tyle jest o historii klubu pisane gdy DDG to wychowanek "wroga". to nie jest pierwszy raz gdy RM robi sobie sklepik z United, na pewno też byś się wkurwiał gdyby to Twój klub został tak rozkupowany przez $. :)

Baju,dorośnij kurde.Chcą odchodzić...? ,niech odchodzą.Real lubi wydawać hajsy za gotowe produkty,ich sprawa.
Ince,Staam,Becks,CR7, jakoś zawsze dawaliśmy radę potem.

“No one’s bigger than the club”
 
Baju,dorośnij kurde.Chcą odchodzić...? ,niech odchodzą.Real lubi wydawać hajsy za gotowe produkty,ich sprawa.
Ince,Staam,Becks,CR7, jakoś zawsze dawaliśmy radę potem.

“No one’s bigger than the club”
nie chodzi mi o dawanie rady, bo to normalne, chodzi mi o politykę klubu RM, która mi się nie podoba, zero wartości - może mi się nie podobać? :)
 
nie chodzi mi o dawanie rady, bo to normalne, chodzi mi o politykę klubu RM, która mi się nie podoba, zero wartości - może mi się nie podobać? :)
Moze, mi tez sie nie podoba, a i mam kilku znajomych, ktorzy sa fanami RM i tez powoli im sie konczy cierpliwosc do Pereza i jego polityki.
 
nie chodzi mi o dawanie rady, bo to normalne, chodzi mi o politykę klubu RM, która mi się nie podoba, zero wartości - może mi się nie podobać? :)

To co powiesz o tym co zrobiły z CAŁYM rynkiem transferowym City,Chelsea,PSG ?
Pewnie że może, ale chyba nie do końca rozumiem jakie wartości miałby reprezentować RM jeżeli chodzi o transfery ?
 
To co powiesz o tym co zrobiły z CAŁYM rynkiem transferowym City,Chelsea,PSG ?
Pewnie że może, ale chyba nie do końca rozumiem jakie wartości miałby reprezentować RM jeżeli chodzi o transfery ?
jakakolwiek "produkcja własna" talentów, jakakolwiek promocja szkoleń zawodników czy rozwijania talentów ze swojego klubu, cokolwiek. na tym powinna opierać się piłka, nie na biznesie, ale wiem jak to wygląda, marzenia ściętej głowy. może mi się to nie podobać, enough said.

co zrobiły? rozjebały go. :)

straszny shitstorm zrobiłem, sorry, chciałem tylko wyrazić swoją opinię, nikt przecież nie musi się ze mną zgadzać. można rzucać hajsem jak CFC i robić to z głową, można być jak Real i kupować na siłę, tak to widzę. Modric, CR i Varane to transfery idealne i tym powinni się kierować w przyszłości, nie Illarami i Bale'ami.
 
Last edited:
jakakolwiek "produkcja własna" talentów, jakakolwiek promocja szkoleń zawodników czy rozwijania talentów ze swojego klubu, cokolwiek. na tym powinna opierać się piłka, nie na biznesie, ale wiem jak to wygląda, marzenia ściętej głowy. może mi się to nie podobać, enough said.

Ogarnij się, idealiści w tych czasach daleko nie zachodzą. :)
 
Back
Top