Piłka nożna

Dziwie się, bo nie uważasz że lepiej kibicować dam teraz zupełny przykład takiemu Reading. Jaką to dla was ma pocieche jak wasz klubik wygrywa wszystko pod rząd jak idzie. Dla mnie zadną ;] Ale wasz wybor, kazdy ma prawo wyboru ; ]
 
Berbatova raczej bym dał do grona tych droższych piłkarzy ( 30 mln funtów ? ) Zgadzam się z tobą, że pewne państwa są dobre w piłkę i wypuszczają solidnych piłkarzy ale jakoś oni nie są rozchwytywani przez topowe zespoły mające kasę. MU ma chyba najlepsze portfolio jeżeli chodzi o różnorodność krajów, z których pochodzą ich piłkarze i co najważniejsze bardzo często sprawdzają się w PL,a to nie jest takie łatwe.



Co do Serbów właśnie zobaczyłem gdzie grają zawodnicy z kadry i przyznaję wykazałem ignorancję, zawsze jakoś z ich drużyny kojarzyłem 2-3 piłkarzy.







Arsenal może dociagnie do remisu jest już 4-2 , ale przykro patrzec jak zespół potrafiący wygrywać z Barceloną potrafi przegrywać takie spotkania.
 
To jest futbol i właśnie dlatego tyle ludzi go kocha, a z Barceloną to i Wisła wygrała.
 
zaraz sie okaze, ze alaves z barca wygra



schieber sie w koncu odblokowal, teraz bedzie dobra alternatywa dla lewego w bvb
 
Arsenal puścił w tym meczu tyle niczyich piłek wzdłuż bramki, że to skandal, że nie strzelili 6.
 
Z ostatniego obrazka, to ja nie wiem o co chodzi z Tottenhamem. Wytlumaczy ktos? Bo ostatnie kilka lat to jednak raczej sukcesy na miare Kogutów.

@Gaara
Jeden gol z Aaalen nie czyni z Scheibera jakiejkolwiek alternatywy dla Lewego imo :)
 
Bardziej niewiarygodne niz to ze wpadlo 12 bramek, jest to ze Chamakh strzelil 2 :D
 
twardy, chodzilo mi o to, ze chlopak sie w koncu odblokowal i moze nabierze skutecznosci, bo wczesniej w stuttgarcie i fcn niezly z niego napadzior byl.



mecz reading z arsenalem to jakis popierdolony byl, wygrywaja 4:1, zeby przegrac 5:7, no ja pierdole, takiego wyniku to by nawet belchatow nie oddal. nawet nie wiedzialem, ze pogrebnjak gra w reading.



fcb na szczescie wygrywa 2:0
 
Walcott gol w 45, 90 i 120 minucie, widac ze gra do konca :D.







http://www.pirlotves.com/canal-1.php - na tym link puzczaja teraz Arsenal (nie wiem czy caly mecz maja zamiar czy skrot).
 
d0dc25fe56b8227d62cbbbc818d10832_original.png
 
pisalem, ze zaraz fanboy United tez przygotuje 'magicznego kwejka' ze statystykami. o bledach sedziowskich tez wspominalem, tak to wlasnie wyglada. Vidic na koncu mega. :D



Lewemu sodowa uderzyla, tak mi sie przynajmniej wydaje, cos zaczal szalec. 7.5mln to duzo za duzo jak na takiego pilkarza.
 
Podatki podatkami. Najlepiej zarabiają tam chyba Gotze i Reus i mają po 4,5. On chyba na głowę upadł jeśli myśli, że BVB się zgodzi na takie warunki. Jeszcze, żeby on strzelał tyle bramek co Messi czy CR, ale przy jego aktualnej dyzpozycji? Coś tam strzela ostatnio, ale nie za dużo tego jest na razie, a raz chyba nawet był uznany najgorszym zawodnikiem meczu. Bitch please.
 
Lewandowski za bardzo uwierzył w to co Kucharski mu gada o MU, Chelsea, Interze itp. zwłaszcza, że bez Kagawy nie strzela aż tyle co w zeszłym sezonie.



Jeżeli chodzi o te statyski to sorry ale dla mnie to smęty miernot - raz sędzia pomoże jednym raz drugim. Jakby nie skopali kilku spotkań na swoje zyczenie to by zostali mistrzami.
 
Lewandowski chce ponoć 5 milionów euro rocznie i to się raczej nie zmieniło. WP powołuje się na jakąś lokalną gazetę, która nawet nie wychodzi w Dortmundzie.
 
Dlatego napisałem, że z wp to niekoniecznie musi być w 100% zweryfikowana informacja. Ale jak dla mnie to on i na te 5 jeszcze nie zasługuje.
 
W PL chyba tylko Arsenal może konkurować z MU w odkrywaniu talentów.



Jaka inna drużyna opierała swoją grę na zawodnikach z mało piłkarskich pańśtw albo takich gdzie w ostatnich latach tylko jeden zawodnik sprawdził się ,w którejś z europejskich lig ?


Jaka drużyna? A Chelsea dla przykładu...



-Drogba (WKS)



- Hazard (Belgia)



- Ivanović (Serbia)



Elson a co rozumiesz przez odkrywanie talentów? Takie małe zestawienie:



-Kagawa ( Japonia) - z klubu BVB za 14 mln funtów



-Park Ji-Sung ( Korea) - z klubu PSV Eindhoven za 4 mln funtów



-Vidic (Serbia) - z klubu Spartak Moskwa za 10.5 mln euro



-Valencia (Ekwador) - z klubu Wigan Athletic 16 mln funtów



-Berbatov (Bułgaria) - z klubu Tottenham za 25 mln funtów



-Hernandez (Meksyk) - z klubu Deportivo Guadalajara za 10 mln euro



Oczywiście kwoty transferów mogą trochę odbiegać od rzeczywistości, ale nie zmienia to faktu, że tacy piłkarze już byli ukształtowani na rynku europejskim i grali wcześniej w solidnych klubach.
 
o Berbatovie nie ma co dyskutować - był drogi, nie kojarze za dużo bułgarów w topowych klubach



Wymień mi innych piłkarzy, z Trynidadu, Japonii, Korei ,Ekwadoru, Meksyku ,Walii ,Norwegii, Szkocji itp. któzy są w klubach pokroju MU . Mi chodziło o to, że mają świetny skauting - zobacz na ceny tych zawodników , oni nie kupują co sezon zawodnika za 30 mln tylko wlasnie tych 2-3 po ok 10-15 mln. Nawet jak kupują młodych to ilu z nich to świetny strzał ? Ronaldo, Rooney , Hernandez ( kupiony przed MŚ albo przynajmniej był wtedy dogadywany już, kto o nim słyszał przed turniejem ?) Welbeck , Schooles , Ferdinand, Nani ...



Jestem fanem United od jakichs 15 lat i widziałem kilka transferów za sporą kase, kilka nie udanych i sporo trafionych ale nadal uważam, że jakby była przyznawana nagroda cena/jakość dla najwiekszych klubów to oni by ją zgarniali systematycznie.



Drogba - Marsylia , z pozostałymi się zgadzam ale to i tak tylko 2 piłkarzy
 
Elson. Ale co ma skauting do tego, że Dwight Yorke jest z Trynidadu? Przecież Manchester United nie znalazł go w Trynidadzie. Tak samo jak nie znalazł Parka w Korei, Kagawy w Japonii, Valencii w Ekwadorze itp. Nazwiska z Twojej listy nie mają absolutnie nic wspólnego ze skautingiem. Dobry skauting to ma Borussia Dortmund, bo ściągnęła Kagawę z II ligi japońskiej, a Schmelzera z Magdeburga. Akurat na Twojej liście nie ma zawodników, których Manchester United odkrył dla światowej piłki.
 
Back
Top