Piłka nożna

Nawet Giggsa trudno nazwać odkryciem Fergusona. Od dziecka było o nim głośno w całej Anglii, a pierwszym klubem, który go skusił był Manchester City. Ferguson okazał się skuteczny w swoich pielgrzymkach do jego domu, ale w kolejce stał każdy liczący się klub.
 
'i wyglada jak pizda' - argument najwiekszej wagi. :)



Manchester byl i jest budowany na mlodych talentach. oczywiscie, ze Fergie chcialby samych wychowankow miec w skladzie, ale kto teraz moze sobie pozwolic na granie mlodymi? dla mnie przede wszystkim United nie dostali inwestora z odleglej Rosji czy innego Araba i miliardow dolcow/petro$ z dupy. sukcesy sobie wypracowali, pieniadze takze.



teraz bedzie pierbolenie, co mnie to obchodzi, wygrywanie to wygrywanie - dla mnie liczy sie troche styl prowadzenia klubu, City i Chel$ea nie maja zadnego.



dla mnie zawsze najwiekszym 'diamentem' Fergiego bedzie Beckham. Scholesy i Ryan swoja droga, ale David'a wyrobil na naprawde pomocnika najlepszej klasy.
 
Do tego urodził się na Maderze i w wieku 7lat pewnie już kopał piłkę Nike, a nie puszki jak inni piłkarze pochodzący z biednych przedmieść Rio czy Paryża.






Akurat to nie jest prawda, bo Ronaldo też był dość biedny :) Ale z całą Twoją argumentacją się zgadzam.



Ten Morrison to jakiś psychol. Za takie wjazdy ja dawałbym około 6 meczy zawieszenia, bo zagranie jakby był chory psychicznie.. Dziwne,że tutaj CR nie leżał, bo kosa brutalna.



Chyba sporo pousuwano postów, bo momentami wygląda jakbyście sami do siebie pisali :D
 
A, czyli jak masz jakiś tam, naciągany mniej lub bardziej, powód to możesz obraźliwie pisać o Chelsea, ale już o Twoim ukochanym MU nie można nic obraźliwego napisać. Cudowny tok rozumowania. Swoją drogą MU też zostało wykupione przez Jankesów w 2005, no ale w końcu "zachodnie" pieniądze nie śmierdzą i nie hańbią. Tylko "wschodnie" mają takie właściwości.
 
Pepe też jest zdrowo popierdolony, czasami mu odbija (nigdy nie zrozumiem jego zachowania w meczu z Getafe, powinien być zawieszony na jeszcze dłużej) lub symuluje jak w meczu z Barcą, czy depcze ręce Messiemu, jednak ostatnio jest już tylko bdb obrońcą, mam nadzieję,że już nie będzie odstawiał podobnych numerów :)
 
Swoją drogą MU też zostało wykupione przez Jankesów w 2005, no ale w końcu "zachodnie" pieniądze nie śmierdzą i nie hańbią.


Daj jakis dowod ze wylozyli jakies powazniejsze pieniadze ze SWOJEJ kieszeni ?
 
kurwa, jezeli nie rozumiecie roznicy miedzy 'cwelsi' a 'czerwonymi kurwami' to luz, przepraszam jesli urazilem jakiegos smerfika. :)



dla mnie jest miedzy tymi okresleniami bardzo duza roznica. oczywiscie, ze kazdy moze pisac co chce, ja jedynie prosilem o troche szacunku, tyle, nie musisz sie do tego stosowac.



Ci 'Jankesi' to wiecej wyciagaja z klubu placac swoje dlugi niz daja na kosmiczne transfery jak w przypadku Chel$ea i City, poczytaj o Glazerach, potem sie wypowiedz. porownaj sumy transferowe klubow, samo to wystarczy. rekordowy Berbatov. ;)
 
Takie pojazdy zawsze będą przecie, ja kilka postów wyżej napisałem, że nie lubię stylu gry Barcy i tego ich klepania, to pojechał mnie ktoś, że się nie znam na futbolu hah :D
 
A za co niby kupili klub? Za pudełko cukierków? Chcesz żebym Ci tu wkleił potwierdzenie przelewu czy co?
Zresztą to i tak nie ma żadnego znaczenia. Dziwię się, że jeszcze żaden admin nie zareagował na to co baju wypisuje. W dupie mam Chelsea i w dupie mam MU, nie jestem fanem ani jednych, ani drugich. Rzucanie takimi tekstami jest żałosne, w obu przypadkach. Ale o ile przypadku obelgi pod adresem MU skończyło się na tym jednym określeniu, tak kolega baju nie poprzestał na obraźliwym pisaniu o klubie, ale już nawet fanów Chelsea obraża. Skoro Ty uważasz, że masz prawo pisać - cwelsi, bo więcej wydają na transfery, bo ich miliarder kupił, to po pierwsze gratuluje toku rozumowania po raz kolejny, a po drugie pierdolę Twoje prośby o szacunek skoro sam go nie potrafisz okazać.

Sam nie jestem fanem takiego sposobu budowania klubu, ale używanie tego jako wymówki, żeby kogoś obrażać... ręce opadają, po prostu ręce opadają.

Edit: Mojso co innego napisać, że się jakiejś drużyny nie lubi, a co innego takimi tekstami rzucać. Ty od kurew i cweli nikogo nie wyzywałeś.
 
Ja mam szacunek do obu klubów, nie jestem fanem ani jednych, ani drugich. Po prostu kibicuje drużynie,która gra efektowniej i potem zazwyczaj jestem za nimi. Tak było na początku tego sezonu z Chelsea, jak rozjechali kilku rywali (bez Atletico,żeby mi tu ktoś nie wyskoczył przykładem)
 
Ja się dziwie ludziom, którym całkowicie ulubionym klubem jest Barcelona lub Real. z dwójki tych zespołów wolę Barce, ale mam wjbn kto to wygra ;D.
 
juz adminem mi grozisz:O okej, juz nie bede, jesli 'cwelsi' to taki ultimate diss na niebieskich to srsly, poczytaj niektore fora z hejtami:O 'kurew' to ja nie uzywalem w stosunku zadnego klubu mistrzu. niech Ci juz rece nie opadaja, lajt.



mam prawo pisac co chce, tak jak kazdy. jesli przeszkadzaja mi obelgi na moj ulubiony klub to nie moge sie odwzajemniac ani troszeczke, zrozumialem. tez okej.



smerfiki to chyba nie jest az tak obrazliwe. najlepsze, ze bardzo placzesz, a nie zalezy Ci na zadnym z tych klubow, mocna walka o nic. ;)
 
A mnie hiszpańska piłka nie jara. Zwykle kibicuję Realowi ale tylko dlatego,że co oglądam ich mecze to przegrywają,a mam takie przyzwyczajenie,że oglądając mecze drużyn którym nie kibicuje, podnosze sobie emocje kibicując "słabszym" :) Za 30 minut BVB gra z Aalen w Pucharze Niemiec. Transmisja na OS
 
78074-support-your-local-football-team.jpg




Tak pół żartem pół serio :-)
 
Nie wiem gdzieś Ty tam groźbę dojrzał. No ale skoro wg Ciebie czerwone k...y i cwelsi to 2 określenia o zupełnie różnym poziomie wulgarności to może i stwierdzenie, że mnie dziwi, że admin się tym nie zainteresował jest równoznaczne z tym, że zaraz na Ciebie doniosę.


Ale w ogóle chyba niezbyt dokładnie czytałeś co napisałem, bo tego, że to Ty kogoś od kurew wyzywałeś też nie napisałem. Gdybyś czytał uważnie to byś zauważył, że chodziło o takie zachowanie ogólnie. A że akurat ktoś inny napisał jeden tekst, ale Ty musisz być "lepszy" i jechać obelgami przez następne dwie strony to częściej nawiązywałem do Twoich wypowiedzi.


A "walka" jeśli już to była o coś zupełnie innego niż jeden klub czy drugi, ale widzę, że nic nie dotarło, więc już sobie daruję. A Ty pisz sobie co Ci się podoba, tylko sobie odśwież może regulamin co jakiś czas, żebyś się nie zagalopował w swoich krucjatach na rzecz obrony MU. Bo może i masz prawo pisać co chcesz, ale tylko dopóki nie łamiesz regulaminu.
 
Tomku mi nie chodziło, że Meksyk, Dania, Serbia i Bułgaria (a nawet Ekwador) to niby "mało piłkarskie" państwa, tylko ilu znasz zawodników z tych pańśtw, którzy sprawdzaliby się świetnie w Europie. MU ma bardzo dobry skauting i to dzięki niemu odnoszą sukcesy, bo kupują świetnych piłkarzy w normalnych cenach.



Co do kasy MU - to ich sponsorują żydzi wiec dla mnie to nie różni się to zbytnio od sponsora Chelsea ( rosyjski-żyd) czy arabów ( PSG, City) . Jedyna różnica polega na tym, że Ferguson jak ma wydać wiecej niż 20mln funciaków to pewnie miesiac przed i rok po płacze. Fakt, że zdarzało mu się wywalić spory hajs w karierze (np. Veron i Stam byli swego czasu jednymi z najdrozszych piłkarzy , ten drugi był najdroższym obrońcą w 1998)
 
Elson, problem miałbym tylko z Danią i tylko dlatego, że jeden Duńczyk w Man U był jednym z najlepszych piłkarzy w historii tego kraju. Tym niemniej Helveg, M.Laudrup, Tomasson to przykłady, że Dania to nie kraj jednego piłkarza.



Mnogości dobrych piłkarzy z Serbii nawet nie będę wyliczał ;).



Z Meksykiem jest dziwna sprawa. Jest taka grupa silnych piłkarsko państw, z których indywidua nie potrafią jednak odnosić sukcesów w dużych klubach. Meksyk to idealny przykład, Rosja to kolejny, tak samo Iran, Korea Pd. i Japonia teraz wydały na świat lepsze pokolenie piłkarzy ale zobaczymy czy za 2-3 lata nie zwiną manatków do domu.



Bułgaria faktycznie stacza się od pokolenia Stoiczkowa i Berba to jedyny piłkarz wielkiego formatu z obecnego pokolenia. Gdyby nie to, że strzelał na potęgę w Leverkusen i Tottenhamie przyznałbym, że to dobry przykład skautingu ManU.
 
w koncu za Berbatova zaplacili najwieksza sume w historii, musieli miec pewnosc, ze bedzie strzelal.



Arsenal ladnie sobie leci, Wenger przesadzil chyba z mlodzikami.
 
Back
Top