Piłka nożna

Szczęsny Wojtek, nie Wojciech - sprawa, która nurtuje mnie po dziś dzień, najpierw musi wygrać rywalizację z Mannone, który w bramce Arsenalu na pewno nie spisuje się gorzej od Wojci ... Wojtka.



Też uważam, że kwestią czasu jest gdy Holy Goalie stanie na stałe w bramce Świętych.
 
668903511.gif
 
Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy Cristiano zasługuje na Złotą Piłkę, niech odpowie sobie sam. Liga, Superpuchar, ponad 50 goli w sezonie, medal na Euro, odgrywanie pierwszoplanowej postaci w ostatnich Klasykach • Jeśli ludzie zdecydują inaczej, takiego piłkarza będzie po prostu szkoda.






Podpisuję się nogami, rękoma i wszystkim czym mogę.
 
Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy Cristiano zasługuje na Złotą Piłkę, niech odpowie sobie sam. Liga, Superpuchar, ponad 50 goli w sezonie, medal na Euro, odgrywanie pierwszoplanowej postaci w ostatnich Klasykach • Jeśli ludzie zdecydują inaczej, takiego piłkarza będzie po prostu szkoda.






Podpisuję się nogami, rękoma i wszystkim czym mogę.


Ja bym mu za popaprany charakter tej nagrody nie przyznał :-)
 
Tu się nie ocenia tego ile rucha panienek, tylko jak się angażuje w ten sport, a żaden piłkarz w historii jeszcze nie miał chyba takiej sportowej ambicji jak CR :) Ale każdy ma prawo do swojego zdania.
 
Wiem. Post napisałem z przymrużeniem oka



Sportowej ambicji? Jak go obserwuję, to nie widzę w nim jej za wiele... On gra, aby być najlepszym na świecie i aby wszyscy go podziwiali, a nie po to, by być coraz lepszym. CR to taki L Gaga w piłce nożnej - liczy się popularność i on tego nie ukrywa
 
Hubi nie mozna powiedziec ze np CR jest bardziej ambitny od Messiego. Po czym to wnioskujesz?



Nie faworyzuje zadnego z tych zawodnikow, a miano najlepszego pilkarza to i tak subiektywna opinia.
 
". On gra, aby być najlepszym na świecie [...] a nie po to, by być coraz lepszym."







No, zajebiście logiczne.
 
Po tym,że zapierdala 3 razy tyle ile inni piłkarze i dba nawet o to, czy ryba którą zjadł nie miała przypadkiem jednej kropli tłuszczu za dużo i nie przełoży się to na jego słabszy mecz.
 
No ja nie wiem, pomocnicy Juve srednio w meczu z Chelsea przebiegli 12km, gdy ich odpowiednicy z Londynu ok 10km. To oznacza ze pilkarze Juve sa bardziej ambitni ?



Nie klasyfikowalbym poziomu ambicji zawodnikow :)
 
dlaczego nie klasyfikowalbys? Twoim zdaniem zawodnicy z ekstraklasy maja wiecej ambicji od zawodnikow ligi angielskiej? ;)



oczywiscie, ze istnieja rozne ambicje i motywacje poszczegolnych zawodnikow, wg mnie CR7 jest idealista i bedzie dazyl do bycia pilkarzem kompletnym (jesli to mozliwe) do konca swojej kariery. Lionel sie z tym tak po prostu nie obchodzi.



dla mnie CR zasluzyl na zlota pilke w zupelnosci, bede szczerze zdziwiony jesli dostanie ja Messi, a tym bardziej Iniesta. czesto slysze, ze 'Iniesta niedoceniany!!!1' - to co ma powiedziec CR? co on ma jeszcze zrobic w tym Realu zeby zostac wyroznionym?
 
CR chce być najlepszy, jedyny, niepowtarzalny i żeby wszyscy tylko o nim mówili.Mi ta cecha nawet się podoba, bo przez to dąży do doskonałości.
 
Bo ciezko moim zdaniem ocenic kto jest bardziej ambitny.



Sama ambicja meczu nie wygrasz, a tak rozumiem Twoj tok myslowy.



Lepszy zawodnik- bardziej ambitny.



Nie skreslalbym od razu Polskich pilkarzy, ze nie maja ambicji. Mamy baze szkoleniowa, trenerow, warunki jakie mamy. Poziom tez nie jest wysoki. Ale ambicja to nie umiejetnosc a cecha.
 
Ja uważam, że jeśli jesteś ambitny i chcesz być najlepszy to nawet najgorsze warunki nie przeszkodzą, po prostu trzeba w 100% się temu poświęcić, a się uda nie ważne czy to Hiszpania, Polska czy Mozambik.
 
To czyli Hiszpanie sa najbardziej ambitnym narodem, bo maja najlepszych pilkarzy.



Niestety nie zawsze mozna sie czemus poswiecic w 100%
 
Nie nie, źle się być może wyraziłem chodzi o to, że tak warunki szkoleniowe itp. bardzo ułatwiają i dlatego Hiszpanie są tacy super ale jeśli się chcę to w każdym kraju można nauczyć się grać w piłkę i ambicją przezwyciężyć braki warunków.Takim przykładem był George Weah urodził się w Liberii czyli kraju, który z piłką nożną nie ma praktycznie styczności i zobacz ile osiągnął bo się starał.I bardzo niewiele za brakło, a dzięki własnej ambicji wprowadziłby swój kraj na mś ale przegrali decydujący mecz bodajże z Ghaną, on sam wszystko zorganizował bodajże nawet z własnej kieszeni za treningi płacił, a więc jak się chce to można i ambicja odgrywa wielką rolę.Albo brazylijczycy np. Ronaldo urodził się w niezwykle biednej dzielnicy, grał neiraz na boso ale postanowił, że będzie zawodowym piłkarzem i będzie wielki i mu się udało.Przypomniał mi się też Ronaldinho- powiedział, że dryblingu nauczył się żonglując piłką w domu nad krzesłami, ćwicząc z psem itp.Także warunki ułatwiają i pomagają ale tak naprawdę do od chęci i ambicji zależy co się osiągnie no i pczywiście jak to mówię trzeba mieć to coś w sobie co nazywamy szeroko pojętym talentem.
 
Ja tam nie widzę u CR7 tego zapierdalania o którym wspomniał Hubi, wręcz praktycznie w ogóle nie udziela się w defensywie, a jak już to typowo "pod publiczkę" np. jakiś bezproduktywny spirnt za piłką wszerz boiska i machanie do kolegów, że nie podeszli do pressingu i tu szkoda mi tego Marcelo bo ten to dopiero musi się nabiegać, co inego taki Di Maria co popierdziela jak dziki struś i wychamuje szczudłami :]



Jednak mimo to uważam, że to CR7 powinien dostać Złotą Piłkę ... chociaż, niestety Messi jest lepszy :-)



Macie jakieś stronki ze statami po meczach konkretnych piłkarzy (liczba strzałów, dryblingów, odbiorów, strat itp.), kiedyś miałem takową, ale nie pamiętam nazwy.
 
@Gambit sądzę, że Hubiemu chodziło o to jak się stara na treningach.Ostatnio nawet zostaje dłużej bo jak powiedział obrońcy go już dobrze znają i musi sięuczyćnowych zwodów startów do piłki itp.Zrobił ze swojego ciała maszyne dzięki temu jak szaleńczo trenuje.
 
No to ciekaw jestem kto gasi światała na stadionie jak CR zostaje dłużej po treningu. Wiecie ja nie przeczę, że on o siebie nie dba i ma ogromne ambicję, ale takie teksty są typowo pod fanów i dla fanów. Ronaldo nie jest pierwszym i nie ostatnim, który uchodzi za "tytana" pracy. Niech zostaje dłużej po traningach bo ile taki profesjonalny piłkarz trenuje tygodniowo godzin? Wydaje mi się, że mają w ciul luzu.



Inna sprawa, że taki drybling, którym CR imponował mi za czasów gry w ManUtd to już przeszłość. W PL mijał rywali jak pachołki, jedne po drugim, teraz raczej takich akcji w jego wykonaniu nie uświadczymy, śmiem twierdzić, że jego repertuar zwodów zmalał do kilku. Nie wiem czym jest to spowodowane, za bardzo "dał w mięśnie" czy co?
 
Messi ma jedną znaczącą przewagę nad CR, a mianowicie to że jest dodatkowo rozgrywającym ( najlepszym w FCB).
 
Tar: Cristiano ma gre głową, lepszą szybkość, drybling i wolne :) ale fakt rozegranie po stronie Messiego wyraźnie.
 
@magik temat dryblingu już był poruszany, wolne Messi też nadrobił w ostatnim czasie, a i do ślimaków nie należy.
 
Cristiano ma gre głową, lepszą szybkość, drybling i wolne :)


Are You Kidding Me? Chyba tylko z tym pierwszym mogę się zgodzić, reszta to bardzo naciągana teza.
 
Gambit: CR to czołówka jeśli chodzi sprint, myśle że Messiego by odsadził bez większego problemu. Drybling to wciaz Wasz błąd w pojmowaniu balansu ciała i zwinności nad techniką a wolne to nie wiem w ogóle o co rozmowa - Cristiano jest obecnie jednym z najlepszych wykonawców rzutów wolnych, natomiast Messi to zwykły rzemieślnik, któremu czasem wyjdzie coś dobrego vide ostatnie GD.
 
Back
Top