Piłka nożna

Kuźwa ... Igła zepsuł 3 setki , a potem się mści.. Bramka Alvesa - cudo. Nie widziałem piękniejszej w tym roku. Ale Real nei zasłużył na porażkę 2-0 w tej pierwszej połowie... Ale jak się teraz podłamią to Barca strzeli jeszcze z 2..
 
aż się nie chce komentować, 43min dominacji 4-5 sytuacji na gola i na koniec takie coś. Współczuje chłopakom z Madrytu, grają świetny mecz i gdyby nie pech to mogło by być zupełnie inaczej
 
Hubi, nie widziałeś piękniejszej bo Mesut nie strzelił :]



Mecz świetny, piłkarze Madrid podłamani, ciekawe czy w dugiej połwoeie będa mieli serce do walki ...
 
1cm i Ozil strzelił by jeszcze lepszego, ale nie strzelił, więc niech się cieszą kibice barcy z ich super drużyny
 
Jak Real dostaje takie prezenty i nie potrafi ich wykorzystać to kończy się jak kończy. Bramka "alwisa" rewelacyjna.
 
w pierwszym golu za dużo obrońców skupiło się na messim zostawiając Pedro nie krytego, zasłużona typowa kontra



drugiego nie trzeba komentować strzał życia Alvesa
 
Heh w pierwszym meczu jeden rzecze Alves, drugi, ponoć bardziej obeznany, Alvis ... na druga połowę skrzykli się oboje na "alvisa" ^^



Mam nadzieję, że mecze przeciwko Barcy nie staną się dla Mou Kaplica Sykstyńska :]







tak sobie tłumaczyłem, że jak zejdzie Iniesta to gra Barcy straci na jakości ...
 
Poraz kolejny mam to prawo napisać :



Może i powinien wyrzucić Lassa , co nie zmienia faktu , że awans nam zabrano bo w golach było 3-2, chyba tylko sędzia widział tam faul, nikt więcej. Żenada. HALA MADRID!
 
Wielki by był jakby sędzia go nie wypaczył. Nieuznana bramka i duzo wedlug mnie błędów na korzyśc obu stron.
 
dobre widowisko szkoda Realu, w pierwszej połowie chyba za bardzo chcieli a potem już było za późno. Ale i tak szacunek dla obu ekip, a w szczególności sędziego-największej gwiazdy meczu
 
Do tego, że sędzia wypacza GD już się przyzwyczaiłem, dlatego trzeba zwracać uwagę na inne walory ^^



Nie mam już siły i chęci wypisywać tez "sędzia to, sędzia tamto" ...







Koment meczu ... Jeden komentator do drugiego (SportKlub) " Dobrze wiem, jak/że lubisz podglądać " <niezręczna cisza>
 
Fakt, ale tak sobie można gdybać co by było gdyby ... Jak ostatnio Real zdobywał bramkę zaraz na początku meczu to była padaka. Teraz to był Heroic :]







Inna sprawa, że my kibice czujemy się sfrustrowani decyzjami sędziego, a co dopiero piłkarze ... brawa na końcu meczu dla pana z gwizdkiem jak najbardziej zasłużone ...
 
Nie wiem czy już ktoś tu pisał... W Anglii plotkują, że Wenger ma objąć Real.
 
Dzięki sedzia! Po raz kolejny gwiazdą meczu sędzia. Nie żebym się czepiałale taka jest prawda. Ciekaw jestem jakie tłumaczenia tym razem padną.
 
I znów na sędziego, z tego co widziałem mógł dać dwie czerwone kartki dla Realu,a nie dał ani jednej, więc przyjmijcie wreszcie porażke na klate:P
 
Kilka spostrzeżeń - Barcelona, czego można się było chyba spodziewać, zagrała z ogromną niefrasobliwością w obronie, wyszła do tego meczu z przekonaniem "co bymy nie zrobili, to przecie i tak pewnie przejdziemy". Kilka sytuacji Realu wynikało przede wszystkim właśnie z totalnej dekoncentracji obrońców Barcy - oczywiście, kibic Realu powie, że to pressing Realu powodował błędy Barcy, ale na ile był to pressing Królewskich, a na ile pewna pycha Barcy, pozostaje kwestią dyskusyjną. Moim zdaniem Barcelonie - z powodu zwycięstwa w Madrycie - zabrakło koncentracji, a Realowi - dzięki porażce u siebie - nie zabrakło luzu wynikającego z podejścia - "nie mamy nic do stracenia".



Nieuznany gol dla Realu - widać, że Ramos ściągał Alvesa do gleby, moża też śmiało założyć, że było to na rękę Brazylijczykowi, który ochoczo się wyłożył. Takich sytuacji na ogół nie gwizda się, jeśli dzieją się przy walce o piłkę, do której - i tu podkreślam - nie dochodzą obaj zawodnicy, jeśli ta walka odbywa się gdzieś poza główną akcją. Jeśli natomiast konsekwencją takiej sytuacji jest gol, sędziowie patrzą na to inaczej i moim zdaniem tutaj sędzia będzie mógł wybronić swoją decyzję.



I ostatnia kwestia, która nieustannie poruszana jest przez fanów futbolu na całym świecie i którą tu ładnie ujął Hubi. Przyjął, że może rzeczywiście Lass powinien wylecieć, ale ten nieuznany gol to już totalne przegięcie. Otóż, jeśli zakładamy, że sędzie gdzieś w trakcie meczu popełnił jakiś kluczowy błąd, to wbijmy to sobie do głowy raz na zawsze - gdyby go nie popełnił (w naszym przypadku gdyby zareagował prawidłowo i wyrzucił Lassa), to - i tu chcę wyraźnie podkreślić - wszystkie następne sytuacje (błędy) nie miałyby miejsca. Koniec, kropka. Być może byłyby inne błędy, być może nie, nie wiemy. Ale jeśli wyrzuciłby Lassa, to nie odbiłby on chwilę potem dośrodkowania, które trafiło pod nogi Alvesa strzelającego pięknego gola. Od momentu wyrzucenia Lassa byłby kompletnie inny mecz. Zatem jeśli w tym wypadku fan Realu przyjmuje, że Francuz powinien wylecieć, to powinien również zaakceptować, iż gdyby wyleciał, to nie byłoby gola Alvesa, nie byłoby nieuznanej bramki Ramosa itd.
 
Panowie jeden z lepszych El Classico w ostatnim czasie. Bardzo emocjonujacy. Sklad z ózilem i Kaka wypadl bardzo dobrze, chyba w koncu Mou znalazl optymalne wyjscie, a wroci jeszcze Di Maria. Tylko w ataku powinien byc Benzema. Obrona Barcelony - katastrofa. Nawet Ronaldo od dwoch spotkan daje rade.



Rozumiem rozgoryczenie fanow Realu, ale sedzia mylil sie w dwie strony. Popelnil dwa kardynalne bledy - najpierw czerwien dla Lassa, a pozniej gol dla Realu (nie wiem jaki faul on widzial w tej sytuacji?). Hubi rozumiem twe emocje, bo tez kiedys bylem w tym wieku, ale liczenie samych goli to lekkie naduzycie. Bo nie wiemy, czy Real schodzac na przerwe przy stanie 0:2 + gra w oslabieniu w ogole by sie do pola karnego Barcy zblizyl. Bylibysmy swiadkami calkiem innego meczu.



Ogolnie sedzia okazal sie pajacem meczu. Niektore faule gwizdane z dupy, do tego odgwizdane dwa spalone, gdzie Alexis i Pedro nie byli na pozycji spalonej. Niewiadomo jakby sie mecz potoczyl w tej sytuacji. Do tego nie pokazana zolta dla Pepe za uderzenie w twarz Fabregasa. Podobnie zreszta zolta w drugiej polowie powinien dostac Alves.



Jesli chodzi o Barce strasznie jestem zaniepokojony nerwowoscia w grze obronnej przy pressingu rywala. Natomiast fanom Realu proponuje nie uzalac sie na sedziego, tylko owe zale skierowac w strone Higuaina. Praktycznie juz na poczatku meczu powinno byc 3:0 dla Realu.



Skupmy sie na kwestiach sportowych, bo to byl naprawde fajny mecz.
 
Back
Top