Piłka nożna

Z tym usuwaniem to ja nie był bym taki pewien, narazie wszyscy są przeciw, mówią wspólnym głosem, ale to wszystko jest na gorąco, minie tydzień, dwa i każdy sobie z włodarzy lig przeliczy na spokojnie hajs, no bo ile Serie A czy La Liga są warte bez tych druzyn?? O Anglii to nawet nie wspomnę, o ile procent spadną kontrakty sponsorskie, telewizyjne ? 70%-80%?
Dokładnie, poza tym w Anglii wiązałoby się to ze sporą reorganizacja lig, bo wypadłoby aż 6 topowych klubów. Ile klubów grałoby na poziomie Premier League i niższych i przede wszystkim, kto to będzie oglądał na tyle, by się opłacało?
 
Z tym usuwaniem to ja nie był bym taki pewien, narazie wszyscy są przeciw, mówią wspólnym głosem, ale to wszystko jest na gorąco, minie tydzień, dwa i każdy sobie z włodarzy lig przeliczy na spokojnie hajs, no bo ile Serie A czy La Liga są warte bez tych druzyn?? O Anglii to nawet nie wspomnę, o ile procent spadną kontrakty sponsorskie, telewizyjne ? 70%-80%?
Troche UEFA nie ma argumentow.

Wszyscy zainteresowani wedlug informacji zarobia fchuj siana, a jak fani z Europy sie na nich wypna (czesc pewnie tak zrobi) zawsze jest ich troche w Chinach, Indiach, USA...
 
Troche UEFA nie ma argumentow.

Wszyscy zainteresowani wedlug informacji zarobia fchuj siana, a jak fani z Europy sie na nich wypna (czesc pewnie tak zrobi) zawsze jest ich troche w Chinach, Indiach, USA...


Na jednym forum piłkarskim ktoś dobrze napisał, ze Europa wg badań najszybciej wymrze.
SL jest dla 2 Ameryk i Azji :cool:, a Chińczyk czy Brazylijczyk ma gdzieś, co o tym myśli jakis Londyńczyk.

Kasa misiu kasa. Tu gra idzie o te 2 rynki.:kis:


A jeśli prawdą byłoby, ze gospodarzem wcale nie musi być Europa, to oni jeszcze szampana otworzą, ze będą mieć Salaha i De bruyne co 3 tydzień u siebie w kraju.
 
Last edited:
Trochę tak ani jedni nie mogą dobrze funkcjonować bez drugich ani drudzy bez pierwszych, a cały system piłkarski w tej chwili jest tak skonstruowany, że nie można ot tak sobie przerwać tego jakby przeciąć wstążkę nożyczkami.
Szczerze to ja mam to trochę w dupie, nie pamiętam kiedy oglądałem cały mecz LM nawet w fazie pucharowej. Może sam finał czasem. Sprawdzam tylko wyniki, oglądam tylko Ekstraklasę, a tam nic się nie zmienia. Czy ta sytuacja odbije się na dużych turniejach jak ME, MŚ? Nie wiem, ale i tak UEFA i FIFA skurwia (tak się to pisze?) coraz bardziej te turnieje.
 
Tak jak UFC, tak i UEFA jest w dupie.
Pytanie co zrobi FIFA, bo to sprzedajna dziwka i pojdzie za grubszym kutasem i wcale to nie musi byc UEFA. Jezyczkiem u wagi, moze byc kwestia reprezentwcyjna, a i nie zdziwiłbym sie gdyby Superliga nie miala jakiegos asa w rękawie, i nie stworztla Euroligi ( druga klasa rozgrywkowa ) i Localligi ( zaplecze drugiej klasy podzielone na euroregiony, i np. strefe azjatycko- amerykańską).
Podsumowując, uważam że skoro to ogłoszono tak ostro kluby założycielskie maja to rozpracowane
 
''Chelsea, Real Madryt i Manchester City mają zostać wyrzucone z tego sezonu Ligi Mistrzów po tym, jak weszły w skład 12 klubów, które stworzyły Superligę" - tak twierdzi członek komitetu Wykonawczego UEFA i Duńskiej Federacji Piłkarskiej, Jesper Moller."
 
No dobra to jak widzicie rozgrywki ligowe jeśli drużyny z SL nie będą występowały w pucharach firmowanych przez UEFA (bo przecież sami zapowiedzieli że z tego rezygnują)? Jak w takim razie ustalić, która drużyna jest promowana do LM czy LE? Mamy tutaj drużyny regularnie będące w czubie tabeli jak i taki kurewsko słaby arsenal, który jest w środku tabeli. Dodatkowo kibice już mocno protestują i jadą nawet po swoich własnych klubach...
 
No tu jest w cholerę pytań , pal go licho kto czy jak, ale tak serio myślicie ze ktoś będzie żył PL, Serie A, PD czy pucharami bez 12-15 z SLU , aha...

Zainteresowanie spadnie na moje o około dobre 80 procent , jak cos w stylu Nba a Euroliga, czy Ufc a KSW.

:cool::cool::cool::cool:

Uefa dlatego trzesie portkami, bo ona dobrze wie , ze bez tej grupki każdy będzie miał gdzieś resztę i to samo ligi.

Jak nawet odpalisz byle jaki stream na yt to te januszowi dziennikarze gadają tylko o mainstreamie , tam nie istnieją żadne Getafe , Aston Ville czy Sampdorie Genoa.
 
''Chelsea, Real Madryt i Manchester City mają zostać wyrzucone z tego sezonu Ligi Mistrzów po tym, jak weszły w skład 12 klubów, które stworzyły Superligę" - tak twierdzi członek komitetu Wykonawczego UEFA i Duńskiej Federacji Piłkarskiej, Jesper Moller."
oj klamczuszku ty, podaj to zrodlo bo ja mam kilka:
"Moller – prezes duńskiego związku piłki nożnej, będący jednocześnie członkiem komitetu wykonawczego UEFA – powiedział dziennikarzom telewizji DR, że oczekuje dyskwalifikacji drużyn uczestniczących w nowopowstałym projekcie."

"UEFA zastanawia się nad wyrzuceniem Realu Madryt, Chelsea oraz Manchesteru City z tej edycji LM."

"Real Madryt, Chelsea i Manchester City, a zatem trzech z czterech półfinalistów Ligi Mistrzów, mogą zostać wyrzucone z tych rozrywek przez UEFA. To jedna z możliwych konsekwencji powołania Superligi."

Zadna decyzja nie zostala jeszcze podjeta.
 
UEFA negocjuje wejście inwestora z wkładem w wysokości 6mld €. Ciekawe czy to straszak czy jest coś na rzeczy. Ale się gówno wylało ja pierdole ::clintdis::
 
Może się nie znam, może jestem staroświecki, ale osobiście nie kupuję tego pomysłu. To już nawet nie jest sport, zdrowa rywalizacja, nie wspominając już o fair play, bo jak inaczej nazwać 12 zespołów, które kosić będą największą kasę za sam udział bez możliwości spadku? Przecież tu w ogóle nie chodzi o sport, bo gdyby tak było, to taki Arsenal nawet nie powinien w tych rozgrywkach uczestniczyć. Dla mnie ważny aspekt w tym całym przejściu jest taki, czy jeżeli UEFA zdecydowanie postawi ultimatum i będzie to oficjalnie potwierdzone, iż kluby z superligi nie mogą uczestniczyć w krajowych rozgrywkach, to czy mimo wszystko pójdą w zaparte? Wtedy będzie to jednoznaczne wyjebanie się na kibiców i tego chyba nawet nie trzeba komentować. Pytań jest bardzo dużo i zapowiada się gorący okres w piłce.
 
oj klamczuszku ty, podaj to zrodlo bo ja mam kilka:
"Moller – prezes duńskiego związku piłki nożnej, będący jednocześnie członkiem komitetu wykonawczego UEFA – powiedział dziennikarzom telewizji DR, że oczekuje dyskwalifikacji drużyn uczestniczących w nowopowstałym projekcie."

"UEFA zastanawia się nad wyrzuceniem Realu Madryt, Chelsea oraz Manchesteru City z tej edycji LM."

"Real Madryt, Chelsea i Manchester City, a zatem trzech z czterech półfinalistów Ligi Mistrzów, mogą zostać wyrzucone z tych rozrywek przez UEFA. To jedna z możliwych konsekwencji powołania Superligi."

Zadna decyzja nie zostala jeszcze podjeta.
Plus wyrzucenie z Ligi Europy angielskich drużyn czyli Man utd i Arsenalu.
 
Może się nie znam, może jestem staroświecki, ale osobiście nie kupuję tego pomysłu. To już nawet nie jest sport, zdrowa rywalizacja, nie wspominając już o fair play, bo jak inaczej nazwać 12 zespołów, które kosić będą największą kasę za sam udział bez możliwości spadku? Przecież tu w ogóle nie chodzi o sport, bo gdyby tak było, to taki Arsenal nawet nie powinien w tych rozgrywkach uczestniczyć. Dla mnie ważny aspekt w tym całym przejściu jest taki, czy jeżeli UEFA zdecydowanie postawi ultimatum i będzie to oficjalnie potwierdzone, iż kluby z superligi nie mogą uczestniczyć w krajowych rozgrywkach, to czy mimo wszystko pójdą w zaparte? Wtedy będzie to jednoznaczne wyjebanie się na kibiców i tego chyba nawet nie trzeba komentować. Pytań jest bardzo dużo i zapowiada się gorący okres w piłce.
Amerykańscy żydzi z JP Morgan chcą żeby wyglądało to dokładnie tak samo jak w USA gdzie z profesjonalnych lig jak NBA, NFL, NHL czy MLB nie można spad choćby się przejebało wszystkie mecze w sezonie. Tam rządzi jedynie pieniądz - masz licencje to jesteś a mniejsze drużyny maja zablokowaną możliwość wystrzelenia i niespodziewanego zawalczenia z największymi. Kończy się to tym, ze wszystkie talenty są wysysane z mniejszych klubów tak ant grać jedynie w tych kilku. Mi osobiście ten system nie pasuje ponieważ uważam, ze całe piękno półki nożnej to te niespodzianki. Niespodziewanie mistrzowie krajowi, drużyny które niespodziewanie dochodzą daleko w pucharach europejskich czy nawet niejednokrotnie możliwość zagrania meczu czy dwóch przez malutką drużynę z jakimś gigantem (a czasem i sprawienie ogromnej niespodzianki). Od samego początku ja tym opierały się puchary - zarówno europejskie jak i krajowe. Ich magia to możliwość zobaczenia czegoś czego się nie oczekiwało, meczy które w innych okolicznościach nigdy by się nie wydarzyły. Przecież prawie co roku mamy zarówno w naszym rodzimym pucharze jak i w LM drużyny które zachodzą niespodziewanie wysoko.
 
Rozumiem, że kluby chcą poprawić swoją sytuację finansową i dać w dupę UEFIE, ale bądźmy szczerzy ten pomysł superligi jest poroniony i gdyby nie hajs to nikt by formatu Ligi Mistrzów nie ruszał.
 
Amerykańscy żydzi z JP Morgan chcą żeby wyglądało to dokładnie tak samo jak w USA gdzie z profesjonalnych lig jak NBA, NFL, NHL czy MLB nie można spad choćby się przejebało wszystkie mecze w sezonie. Tam rządzi jedynie pieniądz - masz licencje to jesteś a mniejsze drużyny maja zablokowaną możliwość wystrzelenia i niespodziewanego zawalczenia z największymi. Kończy się to tym, ze wszystkie talenty są wysysane z mniejszych klubów tak ant grać jedynie w tych kilku. Mi osobiście ten system nie pasuje ponieważ uważam, ze całe piękno półki nożnej to te niespodzianki. Niespodziewanie mistrzowie krajowi, drużyny które niespodziewanie dochodzą daleko w pucharach europejskich czy nawet niejednokrotnie możliwość zagrania meczu czy dwóch przez malutką drużynę z jakimś gigantem (a czasem i sprawienie ogromnej niespodzianki). Od samego początku ja tym opierały się puchary - zarówno europejskie jak i krajowe. Ich magia to możliwość zobaczenia czegoś czego się nie oczekiwało, meczy które w innych okolicznościach nigdy by się nie wydarzyły. Przecież prawie co roku mamy zarówno w naszym rodzimym pucharze jak i w LM drużyny które zachodzą niespodziewanie wysoko.


Ale w czym problem. Dla przeciwników SL. Zostaje Wam może ligi bez tej grupki i puchary europejskie bez tej grupki.

Będziesz miał rywalizacje Evertonu,Lester czy WHU o mistrza PL , a w pucharach Lester,Rome czy Seville, bo czytajac temat o SL ma wrażenie jakby wszystko upadło.

Chcecie romantyzm i rywalizacje? No to ona nadal będzie. Mało tego uwazam , ze nawet dużo ciekawsza.
 
Ale w czym problem. Dla przeciwników SL. Zostaje Wam może ligi bez tej grupki i puchary europejskie bez tej grupki.
O i tutaj się zgadzam - jak sobie otworzą tą swoją ligę piniondza to niech nie graja w lidze ani pucharach krajowych. To będzie moment jak wrócą z podkulonym ogonem. Ile oni w takim razie będą grać meczy? Będą grać sami ze sobą po 4-5 razy w sezonie? Sprawdź sobie ile kasy zarabiają np angielskie kluby na biletach (oczywiście nie licząc roku z zamkniętymi stadionami) oraz z praw telewizyjnych (co tez jest związane z ilością meczy granych).
 
O i tutaj się zgadzam - jak sobie otworzą tą swoją ligę piniondza to niech nie graja w lidze ani pucharach krajowych. To będzie moment jak wrócą z podkulonym ogonem. Ile oni w takim razie będą grać meczy? Będą grać sami ze sobą po 4-5 razy w sezonie? Sprawdź sobie ile kasy zarabiają np angielskie kluby na biletach (oczywiście nie licząc roku z zamkniętymi stadionami) oraz z praw telewizyjnych (co tez jest związane z ilością meczy granych).

Akurat o to się nie martwią. Tam ma być już 20 drużyn, także na spokojnie mogą utworzyć ligę, a potem Play offy. Albo nawet dwie grupy po dziesięć zespołów, a potem play offy. Dlatego tutaj to akurat problemu mieć nie będą.
Natomiast sam jestem zdecydowanym przeciwnikiem tej Superligi, boli mnie, że za tym stoi w dużej mierze mój ulubiony klub, czyli Real Madryt. A dodatkowo pomogą uratować finansowo Barcelonę, to całkiem minus :crazy: Oby wszystkie umowy nie były podpisane (na transmisje telewizyjne etc.) może wtedy będą mogli się wycofać jak UEFA sypnie groszem i uda się zachować obecny format Ligi Mistrzów, który moim zdaniem obecnie jest bardzo dobry. Jedynie nagrody UEFY były śmieszne, bo wygranie Ligi Mistrzów obecnie nie pozwoliłoby nawet na pokrycie wynagrodzenia najlepszego zawodnika w drużynie. Z tego co pamiętam, za wygraną w LM jest 19 mln euro, a sama pensja np. Ramosa wynosi 20 mln brutto. Nie mówiąc o takich gwiazdach jak Ronaldo, który ma 31 mln euro netto (nie wiem ile we Włoszech to jest brutto), czy Messi/Neymar których zarobki brutto sięgają pod 100 mln euro, bo w Hiszpanii podatek wynosi 51%, a Paryżanie chyba płacą 75% podatku, chociaż wiadomo, że akurat oni nie muszą się martwić o finanse.
 
W misji futbol mówili, że Bayern dostał 150mln za wygranie lm. W innym miejscu nawet była mowa o 180. Więc jak to jest?

Dostał tyle włącznie z premiami za każdy mecz od UEFY i prawami telewizyjnymi i, umowami sponsorskimi etc. Za samą wygraną UEFA wypłaca chyba tylko 19 mln.
 
Dostał tyle włącznie z premiami za każdy mecz od UEFY i prawami telewizyjnymi i, umowami sponsorskimi etc. Za samą wygraną UEFA wypłaca chyba tylko 19 mln.
Ile? :waldeklaugh:. Przecież to dla nich grosze są, teraz mogą ich pocałować w :showdatass:
 
W misji futbol mówili, że Bayern dostał 150mln za wygranie lm. W innym miejscu nawet była mowa o 180. Więc jak to jest?
Ile? :waldeklaugh:. Przecież to dla nich grosze są, teraz mogą ich pocałować w :showdatass:
Nagrody finansowe UEFA za udział w Lidze Mistrzów w sezonie 2020/21:
faza grupowa - 15,25 mln
każde zwycięstwo - 2,7 mln każdy remis - 900 tys.
1/8 finału - 9,5 mln
1/4 finału - 10,5 mln
1/2 finału - 12 mln
przegrany w finale - 15 mln
zwycięzca finału - 19 mln
prawa marketingowe i telewizyjne (do podziału) - 292 mln
ranking klubów za ostatnie 10 lat (do podziału) - 585,05 mln

Źrodło: Eurosport



Etapy jak coś się nie kumulują, więc każdy dostaje 15mln za awans do fazy grupowej i kasę za zwycięstwo/remis na tym etapie, a potem dodaje się kwoty za dojście do danej fazy pucharowej.
 
Panowie mamy najświeższe informacje w temacie Superligi

Dariusz Mioduski, śladem Bayernu i PSG również bojkotuje nowy projekt.
" Legia nigdy nie wystapi w Superlidze".
Ma tupet, jebany :putinlaugh:
Coś jak propozycja KSW dla Conora. A jakby ich zaprosili to by nawet sekundy się nie zastanawiał. Jak każdy prezes klubu z Polski/Czech/Słowacji/Węgier itp.
 
Back
Top