Piłka nożna

a może brachol Fornalika? przecież sobie nieźle radzi w klubowej piłce;p Fornalik za Fornalika:D
 
Gmoch albo Piechniczek na trenejro !:-)Poważnie to jest dla mnie porażka i dno aby 40 milionowy naród nie miał reprezentacji na mundialu. Nie nazywałbym w żadnym wypadku reprezentacji per "Orły". Nazwałbym ich paziami prędzej.
 
DAJCIE FRANKOWI DOKONCZYC TO CO ZACZAL, #RALLYFORSMUDA!!!



powaznie to jakis zagraniczny trenejro powinien wpasc, jesli juz maja takie grube hajsy za ta pilke to moga je przeznaczyc na 'rasowego' menadzera.
 
A co z Piotrem Nowakiem? On byłby dobrym kandydatem. Ale niestety on ma swoje zdanie. Potrzebny jest ktoś kim da się kierować choćby pieniędzmi. O to chodzi PZPNowi. Nowak umie postawić na swoje.
 
Reprezentacja Polski do lat 12 pojechała rówieśników z Angli 16:1 :D



Dziewczyny wygrywaja, dzieci wygrywają, seniorom powinno być wstyd
 
chuj z walkowerem, po co oni tam jada? jesli ktos mi wytlumaczy racjonalnie jaki jest cel tej gry to ozloce. nie maja juz zadnej szansy nawet na jebane baraze, po co wydawac miliony zlotych na nich? w kraju gdzie caly czas mowi sie o pieniadzach i 'ile kto wydaje' pilkarze ssaja po prostu niewyobrazalna ilosc plnow, a wyniki sa tak chujowe, ze chlopaki z orlika by sie ich powstydzily. remis z moldawia, hehe.
 
baju, w takim razie po kilku kolejkach połowa reprezentacji powinna odpuścić eliminacje i tak dalej i tak dalej, jaki tego sens? Finanse nie mają nic do rzeczy, a w każdym kraju mówi się o nich po równo. No, w prawie każdym :)
 
zartujesz sobie? tu kazdy zaglada kazdemu w portfel, nie wierze, ze w krajach europejskich jest tak samo (nie moge mowic z doswiadczenia, ale Gaara moglby sie wypowiedziec). nie mowie tu 'po kilku kolejkach', bo wtedy byla jeszcze szansa, kazdy normalny sportowiec walczylby jak pojebany i zostawil serce na boisku, a zrobili to moze w ostatnim meczu z Ukraina gdzie widac bylo walke. to jest ich praca, powinni ja wykonywac z efektami, szczegolnie biorac pod uwage jaki dostaja za to hajs. (!!!) patrzac na zarobki w Polsce to to jest paranoja. placz mi troche wychodzi, ale to juz po prostu mnie rozpierdala, gdzie tu jest logika?



Bagi musi szukac sponsora zeby poleciec na zawody gdziekolwiek (gdzie sa realne szanse na sukces oczywiscie), tamci sobie lataja samolotami i przesiaduja w hotelach, a jak sie zakwalifikuja gdziekolwiek to czlowiek nie wie co ze soba zrobic ze szczescia. say what?
 
Nie, nie żartuje. Piszesz, że mają odpuścić bo nie mają już szans. Po pięciu kolejkach podjrzewam, że z połowa reprezentacji już nie miała szans, i co? Mieli odpuścić bo nie mieli szans? To chyba Ty żartujesz. Oczywistą oczywistością, także w sporcie, jest fakt, że płaca niekoniecznie idzie w parze z umiejętnościami, a z umiejętnościami i medialnością dyscypliny. I to nie jest wina naszych kopaczy, nie jest to wina Bagiego, nie jest Twoja i nie jest moja. Takie były, są i będą mechanizmy rządzące rynkiem.

to jest ich praca, powinni ja wykonywac z efektami


Jak to zdanie ma się do sportu generalnie? Nijak. Wygrywają nieliczni.
 
baju, podważasz sens całej dyscypliny jaką jest piłka nożna, właściwie podważasz sens sportu gdzie głównym ogniwem jest rywalizacja. Tak samo prawo występu na IO w Calgary w bobslejach mieli Jamajczycy, tak samo prawo ośmieszania się na boisku mają nasze orły



Ja z miłą chęcią zobaczę co tam na Wembley, bo Anglicy nie dość, że walczą o awans, mają jakąś tam rocznicę n-tego meczu reprezentacji to z taką czarnogórą oddali chyba 16 strzałów w pierwszej połowie
 
ALE TERAZ NIE MAJA NAWET MATEMATYCZNYCH, TEN MECZ JEST DLA NICH O PIETRUSZKE!



musze pisac wielkimi? chodzi mi konkretnie i jedynie o ten mecz - po co?! lepiej oddac te punkty Anglikom i zaoszczedzic pare groszy, przeznaczyc je na otworzenie paru orlikow w miasteczkach, kupno pilek do szkol, cokolwiek co pomoze uniknac takiego blaznowania w przyszlosci. rozumiem medialnosc, ale jesli mieliby honor to obcieliby sobie sami jakiekolwiek fundusze, bo to jest po prostu zenujace.



dlaczego nie ma sie do sportu? im wiecej pieniedzy tym lepsze przygotowanie, czemu takie kraje jak B&H, Ukraina nawet czy nawet WKŚ potrafia zrobic cos z niczego, potrafia znalezc diamenty pilarskie + zbudowac kolektyw niekoniecznie z 11 skladajacej sie z samych gwiazd? na czym to polega?
 
lepiej oddac te punkty Anglikom i zaoszczedzic pare groszy




A prawa telewizyjne ? A wymogi Uefa ? grzywna pewnie wyniosla by wiecej niz ten caly wyjazd




dlaczego nie ma sie do sportu? im wiecej pieniedzy tym lepsze przygotowanie, czemu takie kraje jak B&H, Ukraina nawet czy nawet WKŚ potrafia zrobic cos z niczego, potrafia znalezc diamenty pilarskie + zbudowac kolektyw niekoniecznie z 11 skladajacej sie z samych gwiazd? na czym to polega?


Rozumiem twoje rozgoryczenie ale piszesz jakbys wczoraj zaczal ogladac gry zespolowe.
 
ALE TERAZ NIE MAJA NAWET MATEMATYCZNYCH, TEN MECZ JEST DLA NICH O PIETRUSZKE!


Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. W POŁOWIE eliminacji POŁOWA reprezentacji nie miała nawet matematycznych szans na awans. Rozumiesz? Więc Twoja rada - odpuścić, genialnie! Niech Polska odpuści, wspomniana przez Ciebie Ukraina będzie bardzo zachwycona troską naszych kopaczy o orliki.



A, i w takim razie większość grup jutro powinna "odpuścić". Bo przecież matematycznie w większości wszystko jest roztrzygnięte.
 
okej, spytam inaczej: sposob na to zeby sie cokolwiek zmienilo? ogladam gry zespolowe od dawna i zawsze mnie to zastanawialo, jak trenerzy ktorzy tez nie sa najlepsi na swiecie robia kolektywy w druzynach zarowno klubowych i narodowych? w pojedynke nasi pilkarze na papierze sa swietni, wychodza na boisko i robia pod siebie, a ogladac sie tego nie da. jestem rozgoryczony, bo dawno sie nie przejmowalem juz tym teatrzykiem, po prostu szkoda bylo nerwow, ale po tej przegranej jakos mnie cos ruszylo. po prostu wolalbym te pieniadze zobaczyc zainwestowane w cokolwiek bardziej sensownego niz pierdolonych mazgaji. soreczka jak kogos wkurwia moje rozumowanie, nie chcialem. ;)



ta polowa reprezentacji o ktorych mowisz jak San Marino czy Moldawia nie wprowadzaja takiego kapitalu w pilke nozna, tego jestem pewien. nie buduja takich stadionow jak my, nie lansuja sie ze swoimi pilkarzykami, nie ma u nich codziennie newsa 'LEWANDOWSKI W BAYERNIE', 'LEWANDOWSKI Z ZONA', 'LEWANDOWSKI BIEGA Z SUBOTICIEM, NIE LUBI KUBY'.
 
a Fornalik gada, że czuje się na siłach żeby dalej prowadzić reprezenacje:D mam nadzieję, że nie będzie mu to dane...:)
 
Caly czas zbieramy punkty do rankingu. Jak tak zaczniemy sobie odpuszczac takie mecze to beda nas losowac z jednego koszyka z San Marino niedlugo i dopiero bedzie wesolo :)
 
ta polowa reprezentacji o ktorych mowisz jak San Marino czy Moldawia nie wprowadzaja takiego kapitalu w pilke nozna, tego jestem pewien. nie buduja takich stadionow jak my




No zgoda, ale jak to ma się do matematycznych szans, naszej dyskusji i Twojej logiki? Ja się odnosiłem tylko do tego. I właśnie, mecz o pietruszke w dalszym ciągu jest meczem o punkty rankingowe, które decydują o rozstawieniach.




sposob na to zeby sie cokolwiek zmienilo?


Spoko, to jest temat do dyskusji. Nie wiem jak Belgowie osiągneli aktualny kapitał piłkarski (w sensie proceduralnym, technicznym), ale jestem pod szczerym wrażeniem.
 
Spoko, to jest temat do dyskusji. Nie wiem jak Belgowie osiągneli aktualny kapitał piłkarski (w sensie proceduralnym, technicznym), ale jestem pod szczerym wrażeniem.


Praca z młodzieżą przede wszystkim



http://www.esquire.co.uk/culture/features/3834/why-belgium-has-the-most-exciting-footballers-in-the-world/



Do tego polecam podcast United (Red Wednesday) ze strony BBC gdzie jest rozmowa z pierwszym trenerem Januzaja z akademii Anderlechtu.



http://www.bbc.co.uk/podcasts/series/manutd
 
no juz nie chcialem przytaczac reprezentacji Belgii, bo to jest swego rodzaju fenomen, ale wg mnie tak powinno wygladac wlasnie szkolenie i 'wyrabianie' pozycji w swiecie pilkarskim. maja wieeeelki potencjal, swietny kolektyw oraz graczy ktorzy moga zmienic obraz gry jedna akcja.



gdzie u nas to zniknelo? gdzie byl blad? :C



te rankingi to tez zarty, wjebac Polske za Murzynami kiedy w bezposrednich na pewno by sobie poradzili. szkoda zaprzatac sobie akurat tymi 'listami' glowe.
 
Pamiętacie kwalifikacje do Euro 2008 za Benhakera? Wtedy ograliśmy Belgów 0-1 i 2-0. Belgia zakończyła te eliminacje na 5 miejscu za m.in. Serbią i Finlandią, ale co ważniejsze tam nie było żadnego parcia na sukces, ta drużyna miała się ogrywać. Kto pamięta Kompanego w meczach eliminacyjnych CL Anderlechtu z Wisłą? Belgia odpuściła sobie rywalizację przeprowadzając rewolucję w kadrze. Do drużyny narodowej trafił młodzieżowy zaciąg, który miał nikłe szanse w starciu z grupowymi rywalami. Nie było by jednak takiej sytuacji gdyby nie belgijska federacja, która restrykcyjnymi zasadami, wymogła na klubach, od pierwszej do czwartej ligi zatrudnianie wykwalifikowanych szkoleniowców oraz granie jednym systemem • 4-3-3 • do 18. roku życia w każdej drużynie klubowej, szkolnej i reprezentacyjnej. Wbili do głowy trenerom, że na tym etapie rozwoju wynik nie liczy się zupełnie.Oczywiście możliwe, że belgijski fenomen korzysta też z dobrodziejstw migrującego świata Hazard zbiegł do francuskiego Lille, gdy miał 16 lat; Vertonghen i Vermaelen dojrzewali w Ajaksie Amsterdam; Kompany, Lukaku, Dembóló oraz Fellaini wnieśli do belgijskiego futbolu • geny • kongijskie, malijskie oraz marokańskie . Nie zmienia to jednak faktu, że genialne pokolenie trafiło się Belgom, a może są u Nas też i tacy, którzy pamiętają pewien kraj w którym znienacka obrodziło wybitnymi piłkarzami i który na dziesięć lat wtargnął do światowej czołówki?
 
Back
Top