Piłka nożna

Indywidualnie najlepsi byli Ronaldo i Messi, ale ich reprezentacje odpadły z innymi mocniejszymi.

Szczerze mówiąc wybrałbym Ronaldo za to, że przyczynił się do zdobycia trzeciej Ligi Mistrzów z rzędu ładując rekordowe ilości bramek.

Modrić: "Cristiano i Messi są najlepsi na świecie i w historii". Szanuję gościa przynajmniej jest szczery.
 
Powaznie jest ktoś na świecie kto ma więcej niż 11 lat i jara się tą nagrodą?
Ja zawsze sobie wmawiam, żeby nie brać udziału w tej dyskusji a i tak do niej wracam. Łatwo ludzi porywa ten temat, mój ulubiony zawodnik jest lepszy od twojego ulubionego zawodnika.
 
Ja zawsze sobie wmawiam, żeby nie brać udziału w tej dyskusji a i tak do niej wracam. Łatwo ludzi porywa ten temat, mój ulubiony zawodnik jest lepszy od twojego ulubionego zawodnika.
Spoko wybierają najlepszego, niech się bawią.tylko gdzie kurwa sens jak nakurwiajacy bramki jak szalony Lewandowski nie łapie się nawet do 50 najlepszych piłkarzy. No kurwa.
 
Spoko wybierają najlepszego, niech się bawią.tylko gdzie kurwa sens jak nakurwiajacy bramki jak szalony Lewandowski nie łapie się nawet do 50 najlepszych piłkarzy. No kurwa.
Pewnie by ktoś argumentował, że Bundesliga nie jest najsilniejszą ligą, że na mundialu lipa itd. Wszystkie te plebiscyty można o kant dupy potłuc, bo każdy ocenia wg własnych kryteriów, najczęściej takich których nie da się zmierzyć - "siła" ligi, wartościowanie poszczególnych bramek, konkurencyjność w danej dyscyplinie itd. Pół biedy jak mówimy o konkursach w obrębie jednego sportu, ale jak sobie pomyślę o szambie, które się wyleje za miesiąc przy okazji plebiscytu PS to aż mnie ciary przechodzą. Festiwal spierdolenia pt. "Może nic nie wygrał, ale w to gra na świecie wincyj osób niż w tamto"...
 
Pewnie by ktoś argumentował, że Bundesliga nie jest najsilniejszą ligą, że na mundialu lipa itd. Wszystkie te plebiscyty można o kant dupy potłuc, bo każdy ocenia wg własnych kryteriów, najczęściej takich których nie da się zmierzyć - "siła" ligi, wartościowanie poszczególnych bramek, konkurencyjność w danej dyscyplinie itd. Pół biedy jak mówimy o konkursach w obrębie jednego sportu, ale jak sobie pomyślę o szambie, które się wyleje za miesiąc przy okazji plebiscytu PS to aż mnie ciary przechodzą. Festiwal spierdolenia pt. "Może nic nie wygrał, ale w to gra na świecie wincyj osób niż w tamto"...
Faktycznie nie ma nikogo z Bundesligi ale jest za to Mandzukic :D
Beka z tych wszystkich plebiscytow. Ma to takie samo odzwierciedlenie w rzeczywistości co ranking FIFA czy top15 w UFC

5c05665caf889_p.jpg
 
Zacznijmy od tego, że złota piłka powinna być nagrodą indywidualną, a nie jest. Od razu mówię, że moim zdaniem powinien wygrać Messi jeśli mówimy o indywidualnej nagrodzie. Nigdzie nie zaszedł z reprą, ale wprowadził ich na plecach do MŚ (co jednak rozkłada się na dłuższy czas) i kręcił rekordowe statystyki (indywidualne). Modrić maksymalnie top3, wiadomo, że bez liczb ciężko wygrać, ale jego wkład w grę Realu i repry był nieoceniony. Jednak jestem oburzony 3 miejscem Grizmana. Totalnie przehajpowany zawodnik, który ani nie ma liczb, ani nie jest liderem żadnej ze swoich ekip (Atleti i repra). Ale tutaj nie dojdzie się do porozumienia, zawsze będą spory. Jestem zdania, że powinno więcej obrońców i bramkarzy wygrywać złotą piłkę, ale cóż... ich liczby (przechwyty, interwencje, gra na zero) nie robią na nikim takiego wrażenia jak bramki i asysty.

Niemniej jednak, biorąc pod uwagę zamysł złotej piłki (jako nagroda za osiągnięcia indywidualne) miejsce Grizmana i Messiego są do bólu śmieszne :confused:
 
No chyba nie.

Najlepszy zawodnik świata, który dzięki tej nagrodzie przechodzi do historii futbolu i będzie zapamiętany na pokolenia vs oglądanie zawodników, z których nawet jeden zawodnik nie łapie się do TOP 1000 na tym świecie nawet w swojej najlepszej formie.

Więc: no chyba tak.
 
Najlepszy zawodnik świata, który dzięki tej nagrodzie przechodzi do historii futbolu i będzie zapamiętany na pokolenia vs oglądanie zawodników, z których nawet jeden zawodnik nie łapie się do TOP 1000 na tym świecie nawet w swojej najlepszej formie.

Więc: no chyba tak.
Dla każdego coś dobrego. Ten najlepszy zawodnik świata (jak i cały ten wypaczony plebiscyt ) tak samo jak te Barcelony czy Reale nie budza u mnie zadnch emocji. Co innego gdy na boisko wybiega drużyna z mojego miasta. Emocje, szybsze bicie serca itd
A to że urodziłem się w Polsce i akurat moja druzynagra w ekstraklasie? Trudno co robić, takie życie Bozenko.
 
Spoko wybierają najlepszego, niech się bawią.tylko gdzie kurwa sens jak nakurwiajacy bramki jak szalony Lewandowski nie łapie się nawet do 50 najlepszych piłkarzy. No kurwa.
W 2016 roku Lewy po najlepszym(na tamtą chwilę) indywidualnie sezonie strzeleckim 51 meczy: 42 bramki. Wygrał ligę niemiecką + puchar z Bayernem, został po raz drugi królem strzelców Bundesligi z 30 golami, była to wówczas granica do której nikt nie dobił przez blisko 40 lat , jako pierwszy obcokrajowiec w historii przekroczył też wspomnianą liczbę bramek do tego 9 goli w LM + 3 w pucharze , król strzelców eliminacji do Euro 2016, przyzwoity występ z reprezentacją na samym turnieju i zaowocowało to bodajże 16 miejscem w plebiscycie :siara:
 
W 2016 roku Lewy po najlepszym(na tamtą chwilę) indywidualnie sezonie strzeleckim 51 meczy: 42 bramki. Wygrał ligę niemiecką + puchar z Bayernem, został po raz drugi królem strzelców Bundesligi z 30 golami, była to wówczas granica do której nikt nie dobił przez blisko 40 lat , jako pierwszy obcokrajowiec w historii przekroczył też wspomnianą liczbę bramek do tego 9 goli w LM + 3 w pucharze , król strzelców eliminacji do Euro 2016, przyzwoity występ z reprezentacją na samym turnieju i zaowocowało to bodajże 16 miejscem w plebiscycie :siara:
Le Kabaret
 
W 2016 roku Lewy po najlepszym(na tamtą chwilę) indywidualnie sezonie strzeleckim 51 meczy: 42 bramki. Wygrał ligę niemiecką + puchar z Bayernem, został po raz drugi królem strzelców Bundesligi z 30 golami, była to wówczas granica do której nikt nie dobił przez blisko 40 lat , jako pierwszy obcokrajowiec w historii przekroczył też wspomnianą liczbę bramek do tego 9 goli w LM + 3 w pucharze , król strzelców eliminacji do Euro 2016, przyzwoity występ z reprezentacją na samym turnieju i zaowocowało to bodajże 16 miejscem w plebiscycie :siara:
Złota piłka to taki piłkarski odpowiednik eurowizji - na pierwszym planie jest polityka oraz prywatne sympatie a nie umiejętności.
 
Skoro to taki kabaret to wymieńcie mi poza 2010 rokiem kiedy tę nagrodę dostał ktoś, kto nie powinien wygrać. I to i tak Messi w 2010 roku był może i indywidualnie najlepszy, ale tutaj się zgodzę, że nie wygrał do końca zasłużenie, bo jednak jego gra nie miała wielkiego przełożenia na sukcesy. W 2018 z innych graczy mógłby ją dostać tylko Cristiano, bo Modrić ma dramatyczny sezon po mundialu, ale za to jak przewodził Chorwacji, która w opinii wielu miała odpaść w 1/8, bo tam po zajęciu drugiego miejsca w grupie po Argentynie miała napotkać Francję - to mu się ta nagroda też należała. Chociaż nie wiadomo czy by ją dostał z taką przewagą, gdyby przez ostatnie 10 lat tę nagrodę zdobywał ktoś spoza dwóch najlepszych graczy w tym wieku (w mojej opinii i w historii), bo oczywistym jest, że taki nacisk i nastawienie w tym roku dominowało.
 
@HubiSSJ3 ty masz jakiś etacik w strukturach fify? :beczka:

A tak z innej beczki, co to się stało z Wisłą Płock? Najpierw liga, teraz puchar. Tak wam Brzęczka brakuje?
 
@HubiSSJ3 ty masz jakiś etacik w strukturach fify? :beczka:

A tak z innej beczki, co to się stało z Wisłą Płock? Najpierw liga, teraz puchar. Tak wam Brzęczka brakuje?

Nie, gardzę tą skorumpowaną instytucją, po prostu czekam na jakieś logiczne argumenty, a nie na sztampowe pierdololo.
 
Back
Top