Piłka nożna


Kiedyś napewno pojadę. Tymczasem

4528-mini-3.jpg

Dzięki staraniom fanów 14-krotnych mistrzów Polski już niebawem dojdzie do meczu dwóch zaprzyjaźnionych klubów.

Nie ulega wątpliwości, że będzie to jedno z ważniejszych wydarzeń związanych z 70.urodzinami Górnika Zabrze. 24 marca o godzinie 19.48 - jest to oczywiście związane z datą powstania naszego klubu - zostanie rozegrany mecz między 14-krotnym mistrzem Polski i Hajdukiem Split. Data ogłoszenia tej informacji też nie jest przypadkowa, bowiem dokładnie dziś mijają dwa lata od dnia, w którym Górnik i Hajduk połączyła oficjalna zgoda. Zorganizowanie takiego meczu od dawna było marzeniem fanów. Dziś mamy już pewność, że dzięki ich staraniom zostanie ono zrealizowane.

Bilety będą dostępne w sprzedaży od środy 21 lutego. Cennik poniżej.

Zapowiada się więc wspaniałe święto kibiców obu klubów, tym bardziej, że spodziewamy się przyjazdu do Zabrza ponad 1000 fanów z Chorwacji. Pełny stadion im. Ernesta Pohla? Jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie.

Tym bardziej, że Hajduk to firma licząca się na piłkarskiej mapie Europy i jeden z najbardziej zasłużonych klubów byłej Jugosławii. Siedem mistrzostw tego nieistniejącego już kraju robi wrażenie. Podobnie jak 11 tytułów wicemistrzowskich i 9 wywalczonych pucharów kraju. W niepodległej Chorwacji Hajduk osiem razy wywalczył mistrzostwo, po sześć razy Puchar i Superpuchar Chorwacji.

Historia klubu sięga 13 lutego 1911 roku, a nazwa wywodzi się od hajduków, którzy walczyli z imperium osmańskim. Hajduk dwa razy grał w półfinałach europejskich pucharów – z Leeds i Tottenhamem. Dwa razy występował też w ćwierćfinale Pucharu Mistrzów. Jesienią ubiegłego roku walczył z Evertonem o prawo gry w Lidze Europy, a w trwającym sezonie zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Nie trzeba naszym kibicom przypominać, że kibice Hajduka jednoczą się pod nazwą TORCIDY.

Czeka nas więc wielkie święto. Tym bardziej, że tego dnia na stadionie rozpoczniemy odsłanianie wizerunków najznakomitszych piłkarzy w historii Górnika. Tym pierwszym będzie Ernest Pohl, który jest patronem stadionu. Generalnie jednak „25” największych wybiorą kibice. Już 1 marca przedstawimy nazwiska 70 zawodników nominowanych. Każdy będzie mógł oddać głosy na „swoich” 25 nazwisk z tej listy, bowiem dokładnie tyle wizerunków znajdzie się na koronie stadionu. Z jednej strony wybór nie powinien być trudny, skoro w Górniku grało tylu wybitnych zawodników. Z drugiej? Już wiemy, że nie dla wszystkich doskonałych graczy znajdzie się miejsce. Głosowanie potrwa do 15 kwietnia. Szczegóły plebiscytu zamieścimy już niebawem.

CENY BILETÓW NA MECZ GÓRNIK – HAJDUK (24.03. GODZ. 19.48)

  • 40 zł – trybuna wschodnia
  • 30 zł – trybuny północna i południowa
  • 20 zł – ulgowe (wszystkie sektory)
 
DeGea jest najbardziej efektownie bronionym bramkarzem z TOPu, nie znaczy to jednak, ze broni pod publiczkę. Ja tam się nie znam, ale to chyba on, a nie Kurtuła został wybrany CZTERY razy najlepszym bramkarzem w PL

Lewandowski ponoć zmienił agenta
 
DeGea jest najbardziej efektownie bronionym bramkarzem z TOPu, nie znaczy to jednak, ze broni pod publiczkę. Ja tam się nie znam, ale to chyba on, a nie Kurtuła został wybrany CZTERY razy najlepszym bramkarzem w PL

Lewandowski ponoć zmienił agenta
Na pewno umieściłbym go w top 5, ale nie wiem czy przed tą trójką. Oblak i Stegen walczą o pierwsze miejsce.
 
Na pewno umieściłbym go w top 5, ale nie wiem czy przed tą trójką. Oblak i Stegen walczą o pierwsze miejsce.

Spoko, Ter Stegen za formę za ostanie ile .. 6 m-cy? Do Oblaka nie mam zdania, bo nie oglądam materacy. Tylko jak grają z Realem, a tu jest zasada taka, że praktycznie każdy bramkarz ma wtedy mecz życia xD De Gea i Nojer to bez dwóch zdań dwójka najlepszych bramkarzy ostatnich lat. No a urok tych topek jest taki, ze każdy może wystawić inną ... nawet @MysticBęben z Sergio Romero :mamed:
 
Spoko, Ter Stegen za formę za ostanie ile .. 6 m-cy? Do Oblaka nie mam zdania, bo nie oglądam materacy. Tylko jak grają z Realem, a tu jest zasada taka, że praktycznie każdy bramkarz ma wtedy mecz życia xD De Gea i Nojer to bez dwóch zdań dwójka najlepszych bramkarzy ostatnich lat. No a urok tych topek jest taki, ze każdy może wystawić inną ... nawet @MysticBęben z Sergio Romero :mamed:
Nojer był wyłączony przez kontuzję już chyba z rok i od tego czasu Stegen wymiata, za obecny sezon po prostu mu się należy. Natomiast Oblak moim zdaniem najlepszy bramkarz ostatnich dwóch lat, w tym roku dalej trzyma poziom.
 
Po prostu De Gea jest od nich lepszy.
1. De Gea
a dopiero potem wymieniona przez Ciebie trójka. Kolejność obojętna. Jak chodzi o TOP 5 bym Neuera dołożył.
Neuer chłopie nie gra przeszło rok, najpierw niech wróci po kontuzji i pokaże to co dawniej.
 
Na dzień dzisiejszy top 5 to Oblak, De GEa, Ter Stegen, Coutois i chyba... Ederson (jeszcze niedawno powiedziałbym, że Lloris ale coś mu zdarzają ostatnio plackowate interwencje)
 
Rezerwowy bramkarz reprezentacji Brazylii ? Na "dzien dzisiejszy" to jednak Alisson ;)
Wiem, że ostatnio był rezerwowym ale moim zdaniem gra coraz lepiej. Zależy też czy rozpatrywać samo bronienie bramki czy też inne elementy gry bramkarskiej, bo Ederson ma udział przy wielu bramkach/groźnych akcjach City.
 
Back
Top