bieg wsteczny czy hamulec ?
Do czego jakiej wędki. Ja preferuje hamulec najlepiej z qd przy feederze i karpiowaniu. Bieg jak jeździsz chlać albo jesteś leniwy.
IMG_20210614_154036.jpg

Musiałem przerwać wędkowanie i doceń @lugasek mistrz i tak
 
Po prostu pętelka z drutu którą zakładasz na szczupaka jak stoi w wodzie i wyciągasz. U mnie w kanale jak stały to się lutowało po szkole, ze 2,3 i na obiad.


To tak łowiłem, u na to się mówiło na lasso i nie tylko szczupaki się tak lutowało. Trochę się kłusowało za łebka czy to na wakacjach u babki na wsi, czy u ciotki nad morzem trocie w Słupi
 
a Wy co na to?

Moje rewiry zarazem smutne, że w sumie żywy pomnik przyrody zabili. Z drugiej strony dobrze, bo tragedia sumowa na tych odcinkach Wisły. Na niektórych to mam wrażenie, że już same sumy zostały.
 
a Wy co na to?

Chyba nigdy nie zrozumiem "wędkarstwa", które polega na męczeniu tych ryb tylko po to, by cyknąć sobie fotę. Złowiłeś tę rybę to ją zajeb i zjedz. I jeszcze płaku płaku, bo zabili suma, ale to że tę rybę męczyli pewnie z 1h to nic nie znaczy (gdyby ją później wypuścili).
 
Zastanawia mnie po co te ryby wypuszczać, przecież ona po takim przetarganiu 2 godziny wyciągnięciu z wody i sesji foto i tak pewnie w ciągu 24h zdechnie. Ewentualnie opierdolą ją inne ryby.
 
  • Like
Reactions: osk
Family-Guy-Season-2-Episode-21-16-acd5.jpg

@lugasek Mistrz i @Gienek Łowicie coś czy tak jak ja gówno 2tys km w dwa tygodnie i efekty marne. Jedna 60, zero boleni jeden kleń i z moimi ulubionymi okoniami to szkoda szczępić ryja nawet na DD. Z ciekawych połowów to tylko karp 8kg, który chciał zjeść schabowego, który okazał się najmniejszym wirującym ogonkiem spinmada. Ogólnie bieda z nędzą zastanawiam się, czy to wspaniałe wody PZW, jakie mnie otaczają, czy ja taki ch... marny wędkarz.
 
Family-Guy-Season-2-Episode-21-16-acd5.jpg

@lugasek Mistrz i @Gienek Łowicie coś czy tak jak ja gówno 2tys km w dwa tygodnie i efekty marne. Jedna 60, zero boleni jeden kleń i z moimi ulubionymi okoniami to szkoda szczępić ryja nawet na DD. Z ciekawych połowów to tylko karp 8kg, który chciał zjeść schabowego, który okazał się najmniejszym wirującym ogonkiem spinmada. Ogólnie bieda z nędzą zastanawiam się, czy to wspaniałe wody PZW, jakie mnie otaczają, czy ja taki ch... marny wędkarz.
Z pzw to wczoraj 8 karasi ~30cm każdy. Tak to same leszcze. Ze spiningiem jeszcze nie byłem w tym roku.

edit
A nie byłem, ale to chwilę tylko na malutkiej rzece.

@lugasek Mistrz
:antonio:
 
Family-Guy-Season-2-Episode-21-16-acd5.jpg

@lugasek Mistrz i @Gienek Łowicie coś czy tak jak ja gówno 2tys km w dwa tygodnie i efekty marne. Jedna 60, zero boleni jeden kleń i z moimi ulubionymi okoniami to szkoda szczępić ryja nawet na DD. Z ciekawych połowów to tylko karp 8kg, który chciał zjeść schabowego, który okazał się najmniejszym wirującym ogonkiem spinmada. Ogólnie bieda z nędzą zastanawiam się, czy to wspaniałe wody PZW, jakie mnie otaczają, czy ja taki ch... marny wędkarz.
Ja mało, ostatnio kilka pasiakow, byłem na komercji to kilka karpi po 2-3 kg. U mnie Kanał Żerański zasyfiały od zielska więc pzw słabo.
 
Back
Top