Muzyka

@Frank tell me which ones you like most? Couple of different styles :) Of course very niche - each of those. I bet you've never heard any - East Europe :D

This band has very specific sound, check for yourself
"Where I come from"


"On the bottom of big mountain"


"Let the day begin"


"Elemental" (Żywiołak=Elemental)


"Moscow" (bit popish, but my older daughter loves that one, me too :) the folk flavor is more Russian than Polish)


Title self explaining :) dont worry, they are making fun of accusations around them


Lord's Lady


As a balance, that's Christian Rock/Metal?






"I hear"


"For Ivan" (Belorussian folk song)


"Smoke"


"Old own" (Warsaw Uprising album)


@Frank hear that one. For me, its not voice+violin. I hear heavy guitars there...
Both my little ones love to listen and sing that. The younger sings it pretty well, though she's only 3.


Of course we could change approach




@frank
I could continue forever, i dont know what you're looking for, lets talk, then I'll adjust.

@guys please welcome Irish music lover :) who calls ZZ Top a easy blues band :)
 
Pamiętacie Sweet Noise? Wracają - fragment nowego numeru:)



Właśnie się miałem pytać czy ktoś na Cohones ich słucha:lol: Jaram się fest ich reakrywacją:pray: Planujesz zaliczyć jakiś koncert w tym roku? Osobiście myślę żeby ogarnąć ich w pakiecie z Prodigy na Jarocinie.:fingers:
 
Właśnie się miałem pytać czy ktoś na Cohones ich słucha:lol: Jaram się fest ich reakrywacją:pray: Planujesz zaliczyć jakiś koncert w tym roku? Osobiście myślę żeby ogarnąć ich w pakiecie z Prodigy na Jarocinie.:fingers:

Planuje,ale jeszcze nie wiem który:) Zawsze marzyłem o ich gigu,ale nie było sposobności :) A jest to jeden z ostatnich zespołów które muszę zobaczyć live :) Czas Ludzi Cienia to dla mnie najważniejszy album
 
Czas Ludzi Cienia to dla mnie najważniejszy album

Wychowałem się na tym albumie. Mój dziadek za namową sprzedawcy kupił mi kasetę Sweet Noise. Na marginesie dodam, że był to rok 2002, a ja chodziłem jeszcze do podstawówki.:lol: Repertuar był idealnie dopasowany do mojego wieku :lol:
 
Muzyka folkowa wydaje się omijać ten temat szerokim łukiem. A zatem dzisiaj zadając nieco kłam ogólnie przyjętym zasadom muzyki, która ląduje w tym temacie, krótkie zaproszenie na tę strunę muzycznego świata.
Nagranie pochodzi z tzw. sesji transatlantyckich. Poszukiwania folkowej muzyki irlandzkiej, norweskiej, amerykańskiej i zewsząd i znikąd warto rozpocząć od tego świetnego projektu.

 
Lepszy od poprzedniego.



Bardzo dobry numer!

A pamięta ktoś takie kapele jak Kobong - Neuma - Nyia ? Część personelu wspólna, głównie Kondracki. Dla mnie najciekawsze rzeczy jakie się w polskim avant metalu działy. Kobonga i Neumę miałem przyjemność widzieć na koncertach, tych pierwszych bodaj w 97' :D Swoją drogą Kobong nagrał rzeczy unikatowe w skali światowej i to nie tylko wtedy, ale i dziś.







 
Bardzo dobry numer!

A pamięta ktoś takie kapele jak Kobong - Neuma - Nyia ? Część personelu wspólna, głównie Kondracki. Dla mnie najciekawsze rzeczy jakie się w polskim avant metalu działy. Kobonga i Neumę miałem przyjemność widzieć na koncertach, tych pierwszych bodaj w 97' :D Swoją drogą Kobong nagrał rzeczy unikatowe w skali światowej i to nie tylko wtedy, ale i dziś.








No, Kobong to już klasyka wręcz. Z liceum ich pamiętam, nawet Wojewódzki wtedy w Clipolu puszczał coś.
 
Back
Top