MMA Cartel - Zawodnicy, walki, pytania

O PR swoich zawodników, a nie swój. Jego nikt nie musi lubić.

Fanami swoich zawodników, a nie swoimi.

:beer:

Według mnie temat nie jest taki czarnobiały.
Osoba pełniąca kompleksową obsługę menadżerska kształtuje politykę PR.
Co więcej wypowiadając się publicznie i udzielając się na forach tematycznych staje się częścią tej polityki.
W moim wypadku wpływa to bezpośrednio na odbiór zawodnika.
Domyślam się, że mogę być odosobniony w takim poglądzie ale takie są moje odczucia.
Jeśli zakładamy taki temat to nie ma co się dziwić, że pojawiają się wścibskie czy dociekliwe pytania.
Rozumiem, że część dotyka zagadnień od strony tzw. „kuchni” i Paweł, może nie chcieć ujawnić pewnych tematów ze swojego warsztatu, ale w takim razie nie do końca rozumiem sens tworzenia takiego wątku.
Tak czy siak na część pytań uzyskałem odpowiedź i pomimo wszystko kibicuje Pawłowi w osiągnięciu sukcesu.
 
Wpiszę się z poparciem dla tematu. Moim zdaniem manager (w przypadku braku specjalisty od PR) powinien dbać o popularność swoich zawodników, a taki temat to świetny pomysł. Po pierwsze gwarantuje on ciągłe zainteresowanie, po drugie generuje sporo dociekliwych pytań, a fan dociekliwy, to fan wierny, a co najważniejsze ciągle pamięta się o zawodnikach danego managera, bo wystarczy, że jeden zrobi szum, to w temacie pociągnie się i reszta.
Sądzę, że temat ten jest bardzo dobrym pomysłem i jak najbardziej popieram twórcę. Co więcej, każdy szanujący się manager mógłby zastanowić się nad tego rodzaju promocją swoich zawodników (takie UFC nie bez powodu nakazuje mieć zawodnikom konta na twitterze, ten temat działa na podobnych zasadach, tylko bardziej zbiorczo).
 
Last edited:
Paweł żyjesz dobrze z Artemem Lobovem,powiedz czy to prawda że był proponowany Zielińskiemu na Xcage? Jeśli tak to dlaczego nie doszło do tej walki? Chodzą plotki że obóz Adriana nie chciał tego przeciwnika prawda?
 
@kozim
Ale przecież nie obraziłem Cię w żaden sposób. Sam napisałeś "Jeśli jestem zbyt ciekawski i męczący to mów", co ewidentnie wskazuje, że zdawałeś sobie sprawę, że może tak właśnie być. Zadałeś dużo pytań, na większość nie umiałbym/nie mógł odpowiedzieć, zostawiłeś mi furtkę więc z niej skorzystałem. Jeśli poczułeś się urażony, przepraszam.

@Grubas
Nie ja pilotowałem ten temat, więc nie będę się wypowiadał.
 
Pablo przeze mnie został tak przeorany pytaniami na czacie, że już tam nie wchodzi:awesome: Ciekawe ile tu z wami wytrzyma:dry:
Może i został przeorany, ale biletów, koszulek itd. jak nie miałeś, tak nie dostaniesz.
 
@Paweł Kowalik
Za stary jestem na obrażanie się czy urażanie. Chyba najwięcej pretensji mam do siebie, że zostawiłem ci furtkę bo po cichu liczyłem, że jednak odpowiesz.
Świetnie jednak rozumiem, że sponsoring to bardzo istotna część i odpowiadając na moje pytania zdradzasz swój warsztat. Warsztat, który jest tym co sam wypracowałeś i świadczy o twojej skuteczności jako manager, czyli o twoim sukcesie. Także wszystko jest ok, a moje dywagacje na temat PR i roli menadzera na koniec były bardziej teoretyczne.
Powodzenia dla ciebie i sukcesów dla zawodników. Jak przyjdą mi do głowy jakieś nowe pytania to pozostane ciekawski i męczący. Taki mój charakter :)
 
@Grubas
Nie ja pilotowałem ten temat, więc nie będę się wypowiadał.[/QUOTE]

Dobrze że potwierdziłeś, że to nie Ty, bo jak zobaczyłem tą opublikowaną korespondencję Cavanagha z chyba kimś z Polski w sprawie Zielińskiego i Lobova, z którym masz bardzo dobre relacje, od razu mi się nasunęło "Znowu Kowalik zamieszany w aferę" :)
 
1. Jest szansa na to, że zobaczymy Łukasz i Oskara w rozpisce na Berlin?
2. Czy Kasia Lubońska jest w stanie zejść do 52?
3. Czy Lasota jeszcze w tym roku trafi do UFC?
4. Jedni chcą do UFC, inni do KSW - jakie plany ma Salim? Kiedy następna walka?
5. Czy masz wśród swoich zawodników kogoś kto w przyszłości mógłby być polskim Conorem McGregorem?
6. Możesz potwierdzić zainteresowanie UFC Gamerem czy nie masz nic z tym wspólnego?
7. Czy masz kontakt z ONE FC? Jak postrzegasz tą organizację? Czy masz jakieś plany związane z tą organizacją?
8. Jak wygląda twój ranking najlepszych organizacji na świecie? Wymień top 5.
9. XFC, BAMMA, Cage Warriors, KSW - która organizacja ma najbardziej restrykcyjne kontrakty?
10. Wychodzi mi, że UFC na gaże zawodników (łącznie z bonusami) przeznaczy +/- 700 tys. $. Jako były matchmaker znający realia polskiego rynku - myślisz, że fightcard UFC na Kraków jest najdroższy w historii? Spodziewałeś się lepszej rozpiski?
 
@Paweł Kowalik Nie wiem jak do końca to wyrazić słowem pisanym ale spróbuję: Wyszukujesz perełki i sam proponujesz ich prowadzenie czy wszyscy, których masz sami do Ciebie się zgłaszali?
 
Od razu sorry za post pod postem, ale tak będzie czytelniej.

@Al Bundy
1. Z Łukaszem wkrótce będzie wywiad. Oskar nie jest zawodnikiem UFC, więc bezcelowe jest umieszczanie go na rozpiskach tej organizacji.
2. Pewnie tak i pewnie w przyszłości zejdzie do słomkowej.
3. To nie ode mnie zależy, ale raczej musi jeszcze wygrać kilka walk zanim wróci na radar
4. Jesteśmy świeżo po walce, kilka kierunków jest branych pod uwagę. Przed wakacjami powinien jeszcze zawalczyć
5. W sensie ogromnego potencjału sportowego, za którym pójdzie potencjał marketingowy? Wydaje mi się, że tak. Nie, nie powiem o kim myślę.
6. Nie mam nic wspólnego, ale stawiam dolary, że gdyby był wolnym zawodnikiem, w UFC znalazłoby się miejsce
7. Mam. Nie jest to dla mnie jakoś szczególnie ciekawy kierunek.
8. Nie rankinguję organizacji, bo to bardzo złożone zagadnienie
9. KSW
10. Tak i tak

@Mojso

Zdecydowana większość zgłosiła się sama lub przez współpracującego ze mną trenera. Ja raczej o nikogo nie zabiegam, bo sam jestem już mocno zabiegany.
 
Krótko o weekendzie w wykonaniu naszych i bliskich nam zawodników:

Lena Tkhorevska podpisała kontrakt z XFC, zostając jednocześnie pierwszą zawodniczką wagi atomowej w tej organizacji. Przymierzany jest już termin i rywalka, ale czekamy na potwierdzenie tego z XFC.

Na gali xCage w Toruniu walczyli Salim Touahri i Maciej Górski. Salim na punkty pokonał Tomasza Romanowskiego, a Maciej przegrał z Sebkiem Romanowskim. Do tego doszło do sytuacji, w której współpracujący blisko ze mną Hracho Darpinyan zmierzył się z reprezentującym Gracie Barra Łódź Mateuszem Ostrowskim. Prywatnie bardzo nie lubię takich zestawień jak wszystkie trzy powyższe, ale to jest sport i nie ma co się czarować.

Na Arenie Berserkerów pięknie pokazali się Ankosiacy. Daniel Skibiński konsekwentnie toczy trudne boje i znów wygrywa, tym razem z Irkiem Ziółkowskim. Do tego Piotr Niedzielski przed czasem wygrywa kolejną walkę.

Na gali Slugfest Rafał Czechowski udanie zszedł (prawie) do wagi koguciej. Gdyby nie fakt, że o walce dowiedział się niedawno, to catchweight byłby niepotrzebny. Najważniejsze, że Papaj w dobrym stylu wygrał z Mateuszem Juszczakiem i należy spodziewać się go mieszającego w ścisłej czołówce w Polsce. Bardzo dobrze zaprezentowała się też ekipa z Gracie Barra Łódź. Walki przed czasem wygrali Łukasz Zalewski i Dawid Gabara. Polecam zwrócić uwagę na Dawida, który koncertowo rozegrał walkę z Tomkiem Terlikowskim i myślę, że to zawodnik, z którym trzeba się mocno liczyć.
 
Maciej przegrał z Sebkiem Romanowskim

Jak nastrój Maćka? Mam nadzieję, że się jeszcze pojawi. Jest szansa na walkę przed wakacjami, czy nie ma o czym na razie mówić? Podczas jego walki czułem jakbym się cofnął w czasie w tym pozytywnym sensie.
 
Maciek ma się dobrze. Podszedł do tej walki w czysto sportowy sposób. Nie wziął jej dla kasy czy coś. Kocha się bić, trafił na lepszego, szacuneczek i uznanie dla Sebka. Na pewno wkrótce siądziemy sobie na kawce z Maćkiem i Piotrem Jeleniewskim i to przeanalizujemy.

Garść informacji:
Kasia w KSW, co już wiecie.
Rafał Czechowski zadowolony z jednowalkowej współpracy, zdecydował się wzmocnić na stałe MMA Cartel. Generalnie szykują się delikatne wzmocnienia w ekipie.
 
Mam pytanie, które mnie nurtuje od dłuższego czasu, a pewnie Ty - Pawle będziesz mi umiał na nie odpowiedzieć. Mianowicie chodzi mi o badania zawodników pod kątem HIV i HCV - czy w polskich organizacjach wymaganie takich badań to norma ? Jak w ogóle wygląda ten temat ?
 
Mam pytanie, które mnie nurtuje od dłuższego czasu, a pewnie Ty - Pawle będziesz mi umiał na nie odpowiedzieć. Mianowicie chodzi mi o badania zawodników pod kątem HIV i HCV - czy w polskich organizacjach wymaganie takich badań to norma ? Jak w ogóle wygląda ten temat ?
PLMMA wymaga takich badań i zwraca ich koszty, nie wiem jak jest z innymi organizacjami
 
Większość organizacji wymaga badań na HIV, HCV, HBs. Czasem jednak organizatorzy tego nie wymagają i jest problem. Moi zawodnicy badają się regularnie i staram się unikać gal, które tego nie robią. Akurat na PLMMA z tym różnie bywa, ze zwrotem kosztów się nie spotkałem.
 
Ogólnie spoko, że są takie badania, tylko nie dają one 100% pewności, jest coś takiego jak okienko serologiczne i wynik może nie być prawdziwy.
 
Baner Mateusza Teodorczuka na Abu Dhabi Warriors. Galę można oglądać w internecie za $8.

11015856_810561612332269_8705715602788815500_n.jpg

Spodenki Adama Zająca przed sobotnim ACB. Adamowi znów zmienił się rywal. Nowym jest Dmitry Lazurin http://www.sherdog.com/fighter/Dmitry-Lazurin-177137
250226_1569692889954286_4825699101475608772_n.jpg

Paweł Pawlak przeszedł dziś rutynowe badania kontrolne wymagane przez UFC przed każdą walką. Wszystko jest ok, wyniki w normie.
11071444_1569785756611666_8825142739675931319_n.jpg
 
Kilka newsów:

Walka Pawła Pawlaka została przesunięta na główną kartę i poprzedzi starcie Błachowicz - Manuwa

Marcin Lasota właśnie podpisuje kontrakt na walkę za 2 miesiące. Zakontraktowaną walkę ma także Tomasz Kowalkowski. Aleksander Georgas zmierzy się z Łukaszem Kuligiem na gali poprzedzającej Heraklesy.

Mateusz Teodorczuk dostał bonus za walkę wieczoru. Jest cały i zdrowy, powinien zawalczyć czerwiec/lipiec. W podobny termin na BAMMA celuje Krzysiek Klaczek.
 
Na przebitkach z tego spotkania z zawodnikami UFC na matach S4 rzuciło mi się w oczy, o ile wiekszy od P.Pawlaka jest B.Fabiński. Ile Paweł waży na codzień?
 
Walka Pawlaka przesunięta na główna karte pokazuje tylko słabość rozpiski jaką serwuje nam UFC.
 
Ludzie wy jesteście jacyś pojebani na serio? W każdym temacie musicie pierdolić i jęczeć, i mieć totalny ból dupy o rozpiskę UFC, jak to nawet nie jest od tego temat? No dajcie spokój, bo to już naprawdę chore się robi.
 
Ludzie wy jesteście jacyś pojebani na serio? W każdym temacie musicie pierdolić i jęczeć, i mieć totalny ból dupy o rozpiskę UFC, jak to nawet nie jest od tego temat? No dajcie spokój, bo to już naprawdę chore się robi.
A i tak by jeden z drugim nie pojechał :D
 
Back
Top