MMA Cartel - Zawodnicy, walki, pytania

Bardzo dobrze, rośnie, poświęca sporo czasu na naukę. Generalnie widzimy w całej sytuacji coraz więcej pozytywów.
 
@Paweł Kowalik co do Oskara. W wypadku podpisania przez UFC jak będzie wyglądała jego kariera grapplerska ? Będzie chciał pogodzić ją z MMA, czy jednak 100% "wszystkie sztuki walki" ?
 
@Paweł Kowalik - dalej podrążę temat PLMMA, jak wiemy - gaże są bardzo niskie - opłaca się tobie jako menadżerowi załatwiać takie walki?
Zdradzisz co było przyczyną odejścia Karoliny z Cartelu? Poszło o słynne "roztrenowanie"? :)
 
Ja nie narzekam na gaże PLMMA. Mieliśmy 4 walki na PLMMA do tej pory i zawsze hajs się zgadzał.
 
Powiedz nam na ucho co było przyczyną rozejścia dróg z Karoliną. Wiem że nie chciałeś tego komentować, ale sytuacje takie jak ta nie zdarzają się często i zawsze miało się wrażenie, że a) dogadujecie się dobrze, b) to Ty wprowadziłeś Karolinę do "dużego świata" MMA, a tu nagle taki zonk. Kibicuję mocno zarówno Tobie i Twojej grupie, jak i Karolinie i nie wiem co sądzić o tej sytuacji. Bardzo lubiłem Karolinę, ale jakoś po tym rozstaniu moja sympatia do niej osłabła
 
Z którą organizacją/federacją (jak zwał tak zwał) współpracuje Ci się najlepiej? Ogólnie wolisz współpracować z tymi zagranicznymi czy raczej z krajowymi?
 
Karolina jest dla mnie jak siostra i pozostajemy w bardzo dobrych relacjach. Wspólnie podjęliśmy taką, a nie inną decyzję i postanowiliśmy, że nie będziemy tego szerzej komentować. Chyba nie muszę tłumaczyć, że wasza ciekawość jest znacznie mniej istotna niż ustalenia z Karolcią.

@gojilla

Taką organizacją jest bez wątpienia Cage Warriors. Ale moją rolą jest dogadywać się ze wszystkimi na świecie i staram się utrzymywać dobre relacje ze wszystkimi organizacjami. Zdecydowanie lepiej współpracuje mi się z organizacjami zagranicznymi. Mniej prowizorki = mniej problemów. Polskie MMA jest duże, ale bardzo często robione na kolanie.
 
Karolina jest dla mnie jak siostra i pozostajemy w bardzo dobrych relacjach. Wspólnie podjęliśmy taką, a nie inną decyzję i postanowiliśmy, że nie będziemy tego szerzej komentować. Chyba nie muszę tłumaczyć, że wasza ciekawość jest znacznie mniej istotna niż ustalenia z Karolcią.

@gojilla

Taką organizacją jest bez wątpienia Cage Warriors. Ale moją rolą jest dogadywać się ze wszystkimi na świecie i staram się utrzymywać dobre relacje ze wszystkimi organizacjami. Zdecydowanie lepiej współpracuje mi się z organizacjami zagranicznymi. Mniej prowizorki = mniej problemów. Polskie MMA jest duże, ale bardzo często robione na kolanie.
zmień już tą sygnaturkę, bo smutno!

i napisz kiedy możemy się spodziewać pana Sajewskiego... :)
 
Adam Zając na ACB zmierzy się z Joe Doerksenem (51-16). Mamy nadzieję, że to ostatnia zmiana rywala...

Łukasz Sajewski dochodzi do siebie i szykuje się na wstępnie ustalony termin. Czekamy na 100% potwierdzenie.
 
@Paweł Kowalik czy trudne jest , trzymanie jezyka za zebami?:crazy:
Jak juz masz cos potwierdzone a niemozesz tego ogłosic o nadchodzacej walce, a wszyscy cie o to pytaja naprzyklad przy:beer:
 
Dla mnie nie jest to trudne. Większy problem mają ci, którzy chcą wiedzieć, ale ode mnie się nie dowiedzą ;)
 
Paweł kto jeszcze nie jest u Ciebie w "stajni" z GB? Wiem że Kura nie jest na pewno a kto jeszcze z takich znanych zawodników z Łodzi?
 
Indywidualnie są Lasota, Szmigielski i Pawlak. Reszta w ramach współpracy klubowej. Np. walki Kury w Rosji i w Koninie były ode mnie, Janusza i Zająca na ACB też. Mają wolną rękę, żeby działać samemu, a ja mam wolną rękę, żeby szukać im walk.
 
Pewnie POPEK vs Peja :bayan:

Bardzo fajny temat. Dobrze, że go założyłeś Pawle. Dowiedziałem się wielu informacji na temat twojej firmy.

Ja miałbym takie pytanie - jak reagują ludzie, którzy pytają się ciebie co porabiasz na codzień, a ty odpowiadasz, że jesteś managerem zawodników MMA. "Dużego karpia" ludzie wycinają? Zwłaszcza ci, którzy w ogóle nie wiedzą co to MMA ? :-D
 
@eazy-e-1997
Damian Szmigielski vs. Tymoteusz Świątek
Adam Niedźwiedź vs. Patryk Rogóż

@kamerling

Raczej z zaciekawieniem i optymizmem. Sporo pytań na temat tego jak wygląda moja praca. Nie spotkałem się jeszcze z jakąś negatywną reakcją.
 
Który z Twoich zawodników będzie pierwszy w Top 10 UFC? Pytanie na serio, mam swojego faworyta, ale może ktoś z chłopaków / dziewczyn jest mega kotem, wielkim prospektem a my o tym jeszcze nie wiemy

Inne pytanie: jak to jest z kontaktem z RFA? Bo to chyba dość fajna organizacja, która przez wzgląd na Blackhouse, dobre relacje z UFC i przechodzenie wielu zawodników właśnie do UFC powinna być raczej na radarze wielu zawodników z Europy. Ja śledzę ją z umiarkowaną regularnością, bo lubię Blackhouse. Pytam przez wzgląd na to, że może wreszcie pierwsi Polacy zaczną walczyć w USA (np XFC - Wolański), czy jako manager kontaktowałeś się kiedyś z Soaresem i czy jest szansa, możliwość albo w ogóle jakaś wartość dodana w tym, żeby ktoś z Polaków zawalczył w takiej organizacji? Bo dotychczas myślałem, że się nie opłaca do Stanów jeździć za niewielkie pieniądze, ale jak pokazuje przykład Wolańskiego / XFC - może już tak nie jest?
 
Last edited:
@Freeman

Już tłumaczyłem w innym temacie, że Polacy na XFC będą się bić w Brazylii. W USA jest bardzo duży koszt wizy sportowej, więc poza UFC opłaca się to jedynie w wyjątkowych sytuacjach - Held, Karolina.

@VaeVictis

Pytanie dotyczyło walk, na których mi szczególnie zależy i takie wymieniłem.
 
Fajny temat. Na tyle, że sam zadam kilka pytań :)
1. Piszesz, że współpracujesz ze wszystkimi organizacjami na świecie (albo starasz się być w dobrych kontaktach). Jak wyglądają twoje doświadczenia z federacjami bardziej egzotycznymi (Japonia, Afryka itp.)
Czy wchodzi w grę czynnik kulturowy i czy współpraca z jakąś nacją wydaje ci się szczególnie trudna/skomplikowania?
2. W tej chwili działasz na rynku lokalnym, reprezentując zawodników lokalnych. Dość logiczną jednak konsekwencją (i tego ci życzę) jest rozwój również poza granicami kraju. Czy planujesz taki rozwój tj. inwestujesz w reklamę swojej osoby na rynkach zagranicznych? Jeśli tak to możesz zdradzić jak się do tego zabierasz? Czy miałeś już jakieś zapytania od zawodników zagranicznych, którzy chcieli byś ich reprezentował?
3. Jeśli to nie tajemnica to jak wygląda marża profesjonalnego managera zawodników? Mówimy tu o sumach wielkości 2 – 3% czy 20 – 30%?
4. Patrząc na obecny nakład pracy ilu zawodników byłbyś w stanie prowadzić sam a kiedy musiałbyś zatrudnić pomocnika. (Myśle, że wielu chłopaków z Cohones z chęcią wysłała by CV :) )
5. Z bardziej technicznych szczegółów czy kontrakty z indywidualnymi zawodnikami ograniczają się tylko do walk i matchmakingu czy zajmujesz się również innymi aspektami ich kariery?
6. Czy twoje kontrakty mogą zostać rozwiązane przez zawodnika tj. macie określone sytuacje w których można kontrakt rozwiązać czy w każdym momencie z zachowaniem umówionego okresu?
Pytam z ciekowości bo sam trochę zajmuje się różnymi umowami i kontraktami.
Bez względu na odpowiedzi trzymam kciuki i kibicuje dalszemu rozwojowi profesjonalnej menadżerki w MMA!!!
 
1. Japonia jest faktycznie dość specyficznym rynkiem. Trzeba im zaoferować coś więcej niż walory sportowe. Na całym świecie rozmowy wyglądają jednak podobnie i nie ma większych różnic.
2. Nie do końca rozumiem. Nie zamierzam managerować zawodników zagranicznych, jeśli o to Ci chodzi. Zresztą nie uważam, że dorzucenie Anglika i Szweda uczyniłoby mnie lepszym managerem. Znam lepsze sposoby na rozwój. Tak, takie zapytania były. Są zaprzyjaźnieni zawodnicy, których regularnie staram się ściągać do Polski - Lobov, Darpinyan.
3. Tajemnica
4. Zbliżam się do limitu
5. Zajmuję się również wieloma innymi sprawami. Oferuję kompleksową opiekę managerską, chociaż management sportowy jest moją najlepszą stroną.
6. Tak. Obie strony mogą rozwiązać kontrakt bez podania przyczyny. Wychodzę z założenia, że żaden kontrakt nie utrzyma zawodnika.
 
2. Nie do końca rozumiem. Nie zamierzam managerować zawodników zagranicznych, jeśli o to Ci chodzi. Zresztą nie uważam, że dorzucenie Anglika i Szweda uczyniłoby mnie lepszym managerem. Znam lepsze sposoby na rozwój. Tak, takie zapytania były. Są zaprzyjaźnieni zawodnicy, których regularnie staram się ściągać do Polski - Lobov, Darpinyan.

Z ciekawości zapytam dlaczego nie zamierzasz managerować zawodników zagranicznych. Za moim pytaniem stoi rozumowanie, że reprezentowanie zawodników zagranicznych może przynieść większe korzyści finansowe dla ciebie. To mylne założenie?

EDIT: Wyjaśnione :D
 
Last edited:
Skoro zajmujesz się kompleksową obsługa managerską to znaczy, że zajmujesz się szukaniem sponsorów.
I tu kilka pytań:
1. Jak wygląda lokalny rynek. Czy trudno jest nakłonić firmy do takiej współpracy?
2. Czy kierujesz ofertę do sponsorów o konkretnym profilu (związani ze sportem) czy raczej szukasz bez podziałów na branże?
3. Domyślam się, że wiele firmy sponsoruje poprzez ubrania, odżywki itp. Jaki jest odsetek tych sponsorujących przez wsparcie finansowe?
4. Jak wygląda podział takich środków? Siadasz z zawodnikiem i ustalacie priorytety czy zawodnik gospodaruje sam?
5. Czy możesz podać jeśli to nie tajemnica na jakie kwoty mogą liczyć nasi zawodnicy? Zawsze mnie interesowało np. co zawodnicy dostają za nazwę firmy na ciele podczas walki.
Jeśli jestem zbyt ciekawski i męczący to mów :)

Edit: Manager powinien dbać o dobry PR i kontakty z fanami więc średnio przyjmuje taką odpowiedź ale ok :) Niech ci będzie.
 
Last edited:
Back
Top