Medyczne Patologie (+18, bardzo drastyczne!)

@Gienek
Tu wróćmy.
Czyli polecasz brać znieczulenie w kręgosłup? A ja będę miał wszczepiane nowe kawałki chrząstki, przez artroskopie.

A powiesz mi - co daje się w takcie takiego znieczulenia jako ogłupiacz? Co to za substancje? Czułem się jak po MDMA z tym, że rozpłynięty, ale z równie wielką euforią, radością plus głupawą i śmiechawą nie do porównania z substancjami jakie do tej pory brałem.
 
Ja coś dostałem, ale poprostu byłem jakby spokojniejszy nic więcej.

To ja miałem w Gliwicach jedną z fajniejszych bań w życiu. I wydaje mi się, że anestezjolog miał jeszcze większą - non stop przy pielęgniarkach walił do mnie teksty w stylu "A wiesz, że one są zboczone, Ty taki młode, a dziś trafiali im się sami staruszkowie, to mogą Cie tu bezbronnego wykorzystać?" Na co ja "Ale ja spraliżowany i tak od pasa w dół' a on "Spokojnie, one mogą Ci wstrzyknąć takie rzeczy, że będziesz tutaj jak wieża Eifllea".

Ciekawe czy Gienek też takim pierdolniętym anestezjologiem jest ;p
 
Jeśli to jest artro to jasne ze PP jeśli nie masz przeciwwskazań oczywiście.

Co się daje? My dajemy midanium i to juz działa uspokajaco i fentanyl który o ile dobrze pamiętam jest 10 razy silniejszy od morfiny i to pewnie po nim masz taką banie :-D są jeszcze pochodne FNT (fentanyl) ale są bardzo rzadko stosowane bo to juz ciężki kaliber. @halibut
 
Jeśli to jest artro to jasne ze PP jeśli nie masz przeciwwskazań oczywiście.

Co się daje? My dajemy midanium i to juz działa uspokajaco i fentanyl który o ile dobrze pamiętam jest 10 razy silniejszy od morfiny i to pewnie po nim masz taką banie :-D są jeszcze pochodne FNT (fentanyl) ale są bardzo rzadko stosowane bo to juz ciężki kaliber. @halibut


O kurwa, fentanyl brałem? Człowieku, heroiniści o tym marzą, uważają, że to lepsze od hery i dla wiekszosci marzeniem życia jest to zdobyć.
A ja miałem ten zaszczyt! To już rozumiem jakim cudem miałem mega euforie z jednoczesnym rozluźnieniem a nie pobudzeniem jak przy eneretyzujacych narkotykach. A więc to był odlot po opioidach!
Super, teraz mogę opowiadać, że wiem jak się czuje człowiek po herze i nikt nie powie, że to bajki ;p

No to już się nie mogę doczekać piatku i wszczepiania mi maioregen :D Powiem wcześniej, że się bardzo boje i psychiczniue stresuje ;p
 
@halibut bania jest dobra, a najlepsze jest to ze jest też FNT w plastrach które działają przez 3 dni ale to w ciężkich przypadkach np nowotworowych gdzie ból jest cały czas. FNT pobudza organizm do wytwarzania serotoniny która odpowiada za dobry nastrój :-D więc faza jest.
 
@halibut bania jest dobra, a najlepsze jest to ze jest też FNT w plastrach które działają przez 3 dni ale to w ciężkich przypadkach np nowotworowych gdzie ból jest cały czas. FNT pobudza organizm do wytwarzania serotoniny która odpowiada za dobry nastrój :-D więc faza jest.

Ja wiem wiem jak działa fenatyl, że na serotonine, a nie jak meta, na dopamine.
Hmm, ciekawe, dobrze, że nie mam dostępu ani nie jestem anestezjolgoiem, lub, co gorsza nie pracuje w laboratorium, bo bym się chyba nie powstrzymał ;p Jak pewiem użytkownik hyperreala, który jest znany na cohones (@Orest , @mat01 , wiecie o kim mówie).


Po piątku opiszę swoje doznania szczegółowo. Lub może nie, bo kogoś zachęcę by zerwał sobie więzadło lub złamał chrząstkę i poszedł "zabawić' sie na artroskopii ;p
 
Pisz pisz sam nigdy nie byłem na takiej bani wiem tyle co z książek, chętnie poczytam :-D @halibut

Jeśli mi to dadzą to opisze :) po zabiegu mają obowiązek na moje pytanie powiedzięc jakie substancje mi podali? Chcę mieć pewność medyczną, a nie, że dadza mi byle morfinę(hue hue, "byle' ) a ja będę myślał , że to fenatyl, bo nie mam doświadczenia i porównania do innych opiatów.
 
Hehe w karcie znieczulenie w historii choroby będziesz miał wpisane wszystko co dostales. A ja nocke na OIT ciągne i właśnie pacjentka dostała z bolusu 4 mg fnt i sobie śpi :-D
 
Hehe w karcie znieczulenie w historii choroby będziesz miał wpisane wszystko co dostales. A ja nocke na OIT ciągne i właśnie pacjentka dostała z bolusu 4 mg fnt i sobie śpi :-D

Ło, to spora dawka, z tego co kojarzę.

U Ciebie też tak jest, że lekarze najładniejsze pielęgniarki biorą sobie jako asystentki przy stole operacyjnym? Bo ostatnio czułem się jak na wyborach miss na stole operacyjnym.

A ja leże sobie na oddziale urazów kolana i oglądam MMA, bo ksiażki już przeczytane.
 
Nie ma reguły to jest przydział odgórny więc nikt na to wpływu nie ma oprócz ordynatora i odzialowej
 
Nie ma reguły to jest przydział odgórny więc nikt na to wpływu nie ma oprócz ordynatora i odzialowej

Dobrze wiedzieć, bo zacząłem snuć podejrzenia niemoralne.

Dobranoc, bo pielęgniarka mnie opierdziela za bezsenność, a o 6 budzić będą bym łóżko pościelił, taki rygor.
 
Kurdwa jak w wojsku. U mnie jeszcze noc długa ale zakupiłem Fight Experta to coś poczytam. Nabieraj siły na piątek :-D
 
Ja wiem wiem jak działa fenatyl, że na serotonine, a nie jak meta, na dopamine.
Hmm, ciekawe, dobrze, że nie mam dostępu ani nie jestem anestezjolgoiem, lub, co gorsza nie pracuje w laboratorium, bo bym się chyba nie powstrzymał ;p Jak pewiem użytkownik hyperreala, który jest znany na cohones (@Orest , @mat01 , wiecie o kim mówie).


Po piątku opiszę swoje doznania szczegółowo. Lub może nie, bo kogoś zachęcę by zerwał sobie więzadło lub złamał chrząstkę i poszedł "zabawić' sie na artroskopii ;p
Ten co stracił zęby na ścianie? Idź pan w uj, ja już tego nie czytam :D
 
Kiedyś miałem badanie jelit - @Gienek coś tu pisał w tym temacie o tym. Różnie to z tym jest, ale :
  1. czasem robią w znieczuleniu ogólnym
  2. czasem od razy fentanyl + jakiś słaby rozluźniacz
  3. a czasem na żywca

Plus pierwszego badania - nic nie czujesz. Minus - tak jak Gieniek pisał - samo znieczulenie ogólne - mimo że w tym przypadku, nie jest to końska dawka, ale zawsze, dwa, że lekarz nie ma kontaktu z pacjentem w czasie badania, trzy, że może nastąpić perforacja jelita (wiem, że zawsze może, ale tu jakby szanse rosną imo), 4 , najczęściej napompuje Cię jak balon, bo i tak nic nie czujesz, więc wuj .
Drugi sposób, imo najlepszy - kontakt jest , nawet taki na wesoło, po badaniu spoko fazka nadal trzyma, możesz wstać i iść na chatę. mnie jeszcze trzymało jakiś czas i nawet wszedłem w gaworkę z jakąś szmulą na mieście, co to o drogę pytała.
Oczywiście nie wspomniałem jej ,że 10 minut wcześniej maiłem metrową rurę w dupie
Trzeci sposób - dla hardkorów, ew. dla tych, u których wszystko we flakach gra a dodatkowo jelita sa nieposkręcane + lekarz robi to powoli. Ja nie polecam.
U mnie zaczęli o 3 sposobu (pewnie kara za multikonta ;) ) , choć mówiłem lekarce, że bedzie ciężko. Gdy w najtrudniejszych momentach , udało mi sie ścisnąć jej dłoń (z naciskiem na ścisnął) - to ona jękneła i od razu wydała pigule towarzyszacej właściwe polecenia.
Diagnoza WZJG - trochę chujnia z patatajnią, ale co zrobić.
Yo
 
Gienio, nie było fenatylu, a żałuje.
Wiesz, zajrzeli mi do kolana, na normalnych uspokajaczach przy pajęczynowym znieczuleniu. Okazalo sie ze ubytek chrząsti sam sie wypenil i nie musieli mi robic godzinnej operacji, wtedy wjebali by mi fenatyl. Ba, sam anestezjolog powiedzial ze da mi co chce jak czuje stresa ;p

Także ciesze sie ze jestem zdrowy i nie bylo okazji do fena.
Chyba, że mi załatwisz ;p
 
Też miałem swego czasu robioną kolonoskopie na żywca i nie polecam :p. Pompowanie powietrza bolało dość mocno.

Drugim najgorszym badaniem jakie przechodziłem była gastroskopia. Nie jest to bolesne, ale kurewsko nieprzyjemne badanie. Było to dziesięć lat temu i w tym roku jak musiałem zrobić wybrałem sobie opcję na znieczuleniu ogólnym. Jak się wybudzilem ze znieczulenia, to się spytałem pielęgniarki, kiedy zaczynamy zabieg, bo coś to znieczuelnie nie działa:p Najlepszy jednak był koleś co leżał na łóżku kolo mnie, bo zaraz po przebudzeniu zaczął sobie pić kawę, która przyniósł ze sobą w termosie.
 
Drugim najgorszym badaniem jakie przechodziłem była gastroskopia.
wszystko zalezy od czlowieka. Mialem 3 razy gastroskopie i totalny luzik, lekko nie przyjemnie bylo na poczatku ale to jakies 2 sekundy,jak wkladal te rure. Sam lekarz mowil mi, ze juz dawno nie mial pacjenta, ktory tak dobrze znosil to badanie. :wink: Ja chyba mam po prostu glebokie gardlo:lol: Co do kolonoskopi to powinieniem sie wybrac ale troche mnie tu wystraszyliscie.
 
wszystko zalezy od czlowieka. Mialem 3 razy gastroskopie i totalny luzik, lekko nie przyjemnie bylo na poczatku ale to jakies 2 sekundy,jak wkladal te rure. Sam lekarz mowil mi, ze juz dawno nie mial pacjenta, ktory tak dobrze znosil to badanie. :wink: Ja chyba mam po prostu glebokie gardlo:lol: Co do kolonoskopi to powinieniem sie wybrac ale troche mnie tu wystraszyliscie.

Idź, ale na znieczuleniu ogólnym i będzie git. Zero stresu :)
 
@halibut to dobrze że masz zdrowe giry to może w Krk na kaesdabliu spotkamy i opijemy.

A jeśli chodzi o znieczulenie do kolo i gastro to w szpitalach w których pracuje wygląda to tak ze pacjenci którzy leżą w szpitalu i mają mieć wyżej wymienione zabiegi są zawsze znieczulani, natomiast Ci którzy przychodzą z miasta do poradni na takie zabiegi nie dostają znieczulenia.
 
@halibut to dobrze że masz zdrowe giry to może w Krk na kaesdabliu spotkamy i opijemy.

A jeśli chodzi o znieczulenie do kolo i gastro to w szpitalach w których pracuje wygląda to tak ze pacjenci którzy leżą w szpitalu i mają mieć wyżej wymienione zabiegi są zawsze znieczulani, natomiast Ci którzy przychodzą z miasta do poradni na takie zabiegi nie dostają znieczulenia.
tzn wiesz jesli chodzi o gastro to w moim przypadku znieczulenie jest zbedne. Jednego razu gadalem z lekarzem z ta rura w srodku i zerkalem na ekran, sam lekarz sie smial i mowil zebym przestal gadac bo i tak malo co rozumie :wink:(chcialem zeby odwrocil ekran w moja strone, w koncu skumal :smile:).
Idź, ale na znieczuleniu ogólnym i będzie git. Zero stresu :)
a to mozna sobie wybrac?

@Gienek jak pojde prywatnie to myslisz, ze bedzie opcja ze znieczuleniem ogolnym?

EDIT: te gastroskopie mialem dosc dawno i wtedy lekarz namawial mnie na kolonoskopie. Myslalem, ze po prostu chce mnie naciagnac na dodatkowe koszta ale teraz tak mysle, ze powinienem choc raz zrobic sobie to badanie, profilaktycznie nawet bo mialem i czasem powracaja mi jakies problemy ogolnie z kaldunem.
 
Back
Top