Materla vs Grove

Marcin Jabłoński

Bellator
Bantamweight
Cohones
MMARocks
Chciałbym poznać Waszą punktację walki. Ciekawią mnie przede wszystkim opinie osób, które były na hali. Nie oglądałem walki jeszcze raz, ale po samej walce dawalem zwycięstwo Michałowi po 3 rundach 29-28 i nie rozumiem krzyku niektórych o tym, że Kendall został okradziony z wygranej.



Proszę o uzasadanienie po wpisaniu punktacji.



Ja swoje dodam po obejrzeniu walki 2 raz.



PS



Tak, mogę być nieobiektywny -> patrz sygnatura :)
 
Myślę, że twarz Kendala zadziałała na wyobraźnie u niektórych. Nietknięty - wygrał.
 
Co prawda walke ogladalem 2 razy (w tv i na necie dzis na spokojnie) ale ja widzialem pierwsza runde 10-9 Kendal, druga 10-10, trzecia 10-9 Michał no i dogrywka oczywiscie 10-9 Michał.
 
Ktoś wyjaśni dlaczego Bronder nie przeniósł tego na środek tylko podniósł do stójki?



q8rldy4b767g.jpg
 
Właśnie też nie wiem.



Może ciężko było odtworzyć tą samą pozycję?
 
Oglądałem jedynie w tv i moim zdaniem po trzech rundach remis 29-29. Pierwsza Kendall, druga remis i trzecia dla Cipka. Dogrywka wiadomo. Walka bardzo bliska, w drugiej rundzie można było dac jak jednemu tak drugiemu rundę.



Bronder miał wczoraj gorszy dzień, mimo to , jest on chyba najlepszym sędziom KSW.
 
10-9 Grove, 10-10, 9-10 Materla. Pisze z tel, wiec zwiezle.
1. Przewaga w stojce Grove'a, lewe prose uszkodzily Michala.
2. Michal ma obalenia + kontrole w parterze. Po 1 probie konczacej dla obydwu, Grove rani z plecow pedelada i ma KD.
3. Obalenia + kontrola dla Michala.
 
Moja punktacja po trzykrotnym obejzeniu tej walki to 10:9,10:10, 9:10 i oczywiscie dogrywka 9:10.



Wbrew pozorom to Michal zadal w sumie wiecej mocnych ciosow plus obalenia i kontrola w parterze.



Al zdziwiony ? Przeciez Bronder w walce z Silva podniosl walke do stojki gdy Michal mial dosiad.
 
Martin dla wp.

Po walce Grove nie mógł się pogodzić z tym, że sędziowie zarządzili dogrywkę. Co do werdyktu w samej dogrywce nie miał zastrzeżeń. Jakie jest twoje zdanie na ten temat?



Tak na gorąco, to też wydaje mi się, że Kendall wygrał tę walkę na przestrzeni trzech rund. Dogrywkę jednak przegrał. Podkreślam jednak słowa "wydaje mi się". Sędziowanie MMA nie jest łatwe. Potrzebuję czasu, żeby to wszystko przeanalizować i przedstawić jasne stanowisko. Daj mi na to 2 dni. Zobaczę to na spokojnie i wtedy powiem, czy szanuję decyzję sędziów, czy nie. U nas nie ma żadnej polityki i mamy w d... fakt, że Michał jest polskim zawodnikiem. Robiliśmy już czystki wśród sędziów i teraz też możemy je zrobić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zobaczymy jak sędziowie będą bronić swojej decyzji i wtedy zdecydujemy, co dalej. Ktoś mnie zapytał, czy powtórzy się sytuacja z walki Jamesa Thompsona. Otóż, nie powtórzy się. Werdyktu na pewno zmieniać nie będziemy. Michał jest mistrzem.
 
panowie prawda jest taka, że Materla nie dał by rady Mamedowi, a Mamed miał by duży problem z Drwalem... tyle ode mnie
 
Ja dawałem pierwszą i drugą rundę Kendalowi a trzecią Michałowi. Jednak remis nie wydał mi się żadnym wałkiem i nie miałem wątów. Powiem szczerze, że byłem po sporej ilości whisky i mój osąd mógł być zaburzony:-).
 
Wedlug mnie tez Kendall wygral po 3 rundach. Dwie piersze dla niego, trzecia dla Materli, ale druga runda byla dosc wyrownana i dogrywka nie byla wedlug mnie krzywdzaca. Jednak gdyby sedzia podniosl reke Kendalla do gory, po trzech rundach, wcale nie byloby kontrowersji. Ogladalem walke tylko raz, i to bylo moje odczucie, nie wiem jak bedzie na chlodno po gali jak obejrze jeszcze raz. Bez zadnego hejtingu, bo Materla to swietny zawodnik i bardzo go lubie, ale sprawiedliwie ocenialem walke dla Grove'a



Jednak dogrywke Materla wygral bezapelacyjnie
 
Dla mnie to wyglądało tak: 10-9 Kendall, 10-10, 10-9 Materla, dogrywka 10-9 Materla. Moim zdaniem taka punktacja to żadna kontrowersja, były gorsze jak punktacje pana Pawlęgi.
 
Walka trudna do punktowania. Plusem tych śmiesznych dogrywek jest to, że w takiej sytuacji jak ta, może ona pozwolić na rozwianie wątpliwości.
 
Mamed mialby problemy z Drwalem? Ja mysle, ze Michal by Tomka pokonal i to zdecydowanie, a Mamed by go skonczyl przed czasem.
 
Ja jak najbardziej zgadzam się z remisem. Jako ciekawostkę mogę dodac, że na Tapology wszyscy, którzy ogladali galę uważali, że Materla powinien wygrać po trzech rundach. Na Sherdogu było mniej więcej 50/50.



Walka była bardzo wyrównana, napewno nie można nazywać tej decyzji wałkiem.
 
10:9, 10:10, 10:9 lub 10:8 miałem dylemat, ale ostatecznie byłem za dogrywką, bo jednak system UFC mi bliższy i o 10:8 ciężej, choć 3 runda wyraźniejsza u mnie dla Michała w porównaniu do 1 dla Kendalla. Dogrywka dla Berserkera, wszystko według mnie było na miejscu, remis, dogrywka. Natychmiastowy rewanż? Nie chcę...czasem po 5 rundach walki chciałem kolejnych 5, ale tu mi starczy na razie ich na przeciw siebie.



Ogólnie w walkach, gdzie stójka będzie się mocno mieszać z parterem i to skrajnie czyli jeden robi jedno, drugi drugie zawsze będą ciężkie te decyzje, a nawet parterowo...Kendall dużo krwi napsuł z dołu mimo, że to on był nonstop obalany. W stójce z kolei mimo gradu ciosów Hawajczyka to Cipao zadał te najkonkretniejsze i sam mógł to skończyć w stójce w bodajże 3 rundzie (ale za bardzo walka mi się obecnie zlewa w całość), ale poszedł po nogi przy linach. No i mocna pedalada też wrażenie robiła, ale tu akurat byłem bardziej zły widząc to niż zaskoczony efektem. Takie nogi, a Michał bez odpowiedniego odchylenia stoi przy nogach. Tylko czekalem aż trafi:-/



Ocena oglądając Iplowską transmisję w HD ;)



PS: O ile w walce mistrzowskiej mógł być remis w rundzie...jeśli nie to chyba musiałbym drugą rundę obejrzeć dokładniej, bo wówczas nie dałem jej nikomu, a wiedziałbym, że musiałem ;)
 
Ja punktowałem 29-28 dla Kendalla. Drugi raz jeszcze walki nie zdążyłem przeanalizować. Pierwsze dwie rundy Kendall, trzecia dla Materli.
 
Pierwszą dawałem Kendallowi, drugą na remis, głównie dzięki temu,że pod koniec rundy Michał zaczął obalać i dominować, trzecia runda i dogrywka nie podlegają już żadnej dyskusji. Tak więc, wg mnie wynik całkowicie sprawiedliwy. Ale jak to zawsze jest, każdy widzi to co chce.
 
Jak dla mnie też 9:10, 10:10 i 10:9 w podstawowym terminie (w stylu pawlęgi 9:10, 9:10 i 10:8), dogrywka dla Michała 10:9. Nie zapominajmy, że w stójce Kendall zadawał obrażenia, bo rozciął Cipka, ale Michał też mu zasadził pare soczystych sierpów. Jakbyśmy mieli oceniać po stopniu rozbicia ryja, to walkę Condit vs GSP przegrałby ten drugi ;)


Grove w parterze zadawał sporo ciosów, ale myślę, że liczy się to, że Michał ciągle parł do przodu i starał się zmienić pozycję na lepszą dla siebie, przechodzić nogi etc.


Nie zapominajmy także tego, co zawsze jest decydującym argumentem w przypadku walk mistrzowskich (np. tak wyrównanych jak walki Bensona) - "chcesz zabrać pas, rozpierdol mistrza bez wątpienia, a najlepiej skończ przed czasem". Kendall tego nie zrobił, walka była bardzo wyrównana, gdyby nie była o pas, to werdykt mógłby iść bardziej w strone Kendalla.
 
ogladalem walke dwa razy ,jak ogladalem na live to punktowalem 29-28 29-28 28-29 i wygrana kendala po obejrzeniu walki rano druga dalem na remis i sluszna dogrywa , zeby zabrac pas musisz wyraznie wygrac kendal tego nie zrobil i tyle w temacie :-)
 
Dla mnie to było 29:29 a w dogrywce 10:9 Cipka. Twarz miał porozbijaną, ale to on obalał i bił z góry, także dla mnie werdykt sprawiedliwy.
 
"zeby zabrac pas musisz wyraznie wygrac" W boksie gdzie funkcjonuje to chore twierdzenie czasami i to nie wystarczy :) Choc nie pisze tego w kontekscie walki Materla - Grove.
 
oglądałem raz i dałem remis po 3 rundach.4 oczywiscie dla cipka i zasluzone zwyciestwo.
 
Oglądałem tę walkę raz, na żywo w ipla. Podczas oglądania dawałem.



1 runda Kendall



2 runda remis



3 runda Materla



extra runda Materla



10-8 tam nigdzie nie widziałem ;)
 
1 runda 10-9 Kendal



2 runda 10-10, lub 10-9 Materla



3 runda 10-9 Materla



Materla po 3 rundach napewno tego nie przegral, moim zdaniem, bez dogrywki Wygrana Materli, takze bylaby w porzadku. Jednak doszlo do dogrywki, ktora wygral, wiec nie ma kontrowersji dla mnie.
 
@ drafa
Widziałem to tak samo.

Ciosy proste, stopujące nie mogą decydować o wyniku walki, Kendal wsadził kilka mocnych podbródkowych, Michał też miał swoje 2-3 mocne sierpy. Przesądziły obalenia i kontrola w parterze.
Rany jakie odniósł Cipek mają wpływ na subiektywny obraz tej walki, jestem ciekaw jak wyglądają karty?
 
Back
Top