Materla vs Grove

Wg mnie pierwsza runda zdecydowane 10-9 dla Grove"a, druga runda - były dwa obalenia, ale z pierwszego nic nie wyszło, a nawet miałem wrażenie że Michał więcej przyjął ciosów niż ich zadał, z drugiego obalenia też nie za wiele wyszło, jakbym sędziował to skłaniałbym się ku 10-10, ale nie dałbym jej na pewno Michałowi. W trzeciej 10-9 dla Michała, ale nie jest to tak zdecydowane 10-9 jakie w pierwszej rundzie dałem Kendallowi.



Pomimo remisowej punktacji, lepsze wrażenie zrobił na mnie Groove po tych trzech rundach.
 
Najwięcej problemów było przy wypunktowaniu drugiej rundy. W pierwszej oczywiście 10:9 dla Grove`a, w trzeciej 10:9 dla Materli.



Tak więc ja po skończonej rundzie drugiej zapisałem 10:9 na korzyść Michała. Nie miałem jeszcze okazji oglądać drugi raz ale zapewne to zrobię aby potwierdzić bądź skorygować moją punktacje.



Wyszło mi 29:28 dla Michała i podobnie jak Marcin nie widzę problemu ani żadnych kontrowersji jeśli zwycięstwo przyznano by Michałowi Materli po 3-rundowym pojedynku. Było jak było, dogrywka na szczescie nie pozostawiła złudzeń i Michał zasłużenie wygrał.



Czekam na karty punktowe
 
Myślę, żę ta dogrywka dużo wyjaśniła. Gdyby w 3 rundach wygrał któryś z nich to by było więcej kontrowersji niż po 4 rundach. Ja punktowałem 10:9 10:10 i 9:10 więc jak dla nie 4 runda przyznana prawidłowo i zasłużenie wygrał w niej Michał.
 
Ja punktowałem 29:28 dla Materli. Chociaż 2 runda równie dobrze mogła byc remisowa. Dogrywka nie była krzywdząca dla obu zawodników a w niej bezapelacyknie wygrał Michał.
 
Pierwsza i trzecia runda bez żadnych wątpliwości. Jednak 2 może iść zarówno na remis jak i na delikatną wygraną Amerykanina. Oglądałem przed chwilą walkę i 2 rundę dałbym dla Grove'a. Oczywiście remis też wchodzi w grę, więc wynik walki jest jak najbardziej ok i nie ma mowy o jakimś wałku. Podejrzewam jednak, że jeśli walka odbywałaby się na "podwórku" Kendalla to mogłoby być 29-28 dla niego.
 
Nie cytujcie tutaj Martina, bo przegrana Materli byłaby mu na rękę, także trzeba brać poprawkę na jego słowa.



Byłem w hali i punktowałem pierwsza rundę 10-9 Grove, druga runda 10-10, trzecia 10-9 Materla i dogrywka oczywiście 10-9 Materla. Nie ma mowy o żadnym wałku. Walka była bardzo wyrównana. Punktowanie oczywiście mogłoby zależeć od punktu siedzenia czy też tego, jak bardzo dla poszczególnych sędziów ważne są obalenia, ilość ciosów, praca z dołu, dążenie do skończeń, itd. IMO Materla w drugiej i trzeciej rundzie miał więcej significant strikes. Obalał, z tym że potem zadawał mało ciosów, a Grove lepiej pracował z dołu.



Prawda jest taka, że ostateczne punktacje 30-27 dla Grove, bądź 29-28 dla Materli też by się dało wybronić.
 
Zastosowanie technik niedozwolonych jest równoznaczne z:

(...)

- Udzieleniem ostrzeżenia zawodnikowi w przypadku gdy przeciwnik po zastosowaniu techniki niedozwolonej jest w stanie kontynuować walkę po drugim ostrzeżeniu zawodnik otrzymuje żółtą kartkę.


- W przypadku trzeciego ostrzeżenia zawodnik otrzymuje czerwoną kartkę co jest równoznaczne z odjęciem jednego punktu na kartach sędziowskich

(...)
 
Mi się wydaje, że w KSW za czerwoną kartkę zabierają punkt, a żółta jest ostrzeżeniem.



edit: Voranek szybszy. :)
 
Zastanawiam się dlaczego ludzie tak usilnie przekonują Kendala, że wygrał. Nie wyobrażam sobie, co by się działo na cohones gdyby po trzech rundach zwycięzcą ogłoszono Grove'a.
 
Tak z nieco innej beczki - jest gdzieś walka w sieci już? Mógłby ktoś link podrzucić?
 
10-9 Grove, 10-10, 9-10 Materla, dogrywka dla Michała. Nie wiem więc gdzie tu zwycięstwo Kendalla.
 
Leszek Pawlęga



29-28 (10-10, 10-9 Silva, 10-8 Materla)


Jakby Pawlęga 3 rundę dał wtedy 10-9 to też byłaby dogrywka, bo Venom wypunktował wtedy remis. Reljic i rundy 10-8 więc nic dziwnego jak zagraniczni zawodnicy uważają, że trzeba wygrać przed czasem. Do punktacji w tej walce nie można się przyczepić, bo 2 runda mogła iść zarówno dla Materli jak i Grove'a.



edit. taki, że dycyzja przeważnie idzie w stronę Polaka. Venom czy naprawdę nie widzisz stronniczości sędziów punktowych na KSW?
 
A w ogóle Panowie to jak to możliwe, że Pawlęga dalej sędziuje na KSW? Przecież mieli mu włodarze KSW podziękowac.
 
Kendall niefajnie zachowuje się w stosunku do Michała za pośrednictwem swojego twittera



https://twitter.com/kendallgrovemma
 
Oglądając punktowałem 10-9, 10-10, 9-10 i dogrywka wiadomo. Kontrowersji nie widziałem, choć chętnie obejrzę walkę ponownie.
 
Kendall po prostu chce sobie ugadać kolejną walkę. Śmiechowy ten jego twitter



29b2hk7.jpg
 
VoRaNek Jak dostaje takie sygnaly od jednego z organizatorow to trudno mu sie dziwic. Mam nadzieje, ze ten temat zostanie pociagniety na tej konfie bo to jest naprawde nie w porzadku w stosunku do Michala.
 
tez nie mam zielonego pojecia o co niektorym chodzi, ze Michal przegral. Wygral nieznacznie trzy rundy i znacznie dogrywkę.
 
Bez jaj, pierwszej nie wygrał, 10-9 dla Grove. W drugiej dałbym remis albo 10-9 dla Michała, 3 runda i dogrywka - Michał.
 
No Kendall przegina na twitterze. Rozumiem nie zgadzać się z werdyktem (chociaż tu akurat decyzja sędziów była bardzo dobra), ale nazywanie Materli cipą to juz frajerstwo.
 
Grove to przeciez ostry narwaniec, z kim to on ostatnio sie tak bluzgal? Naprawde wtedy sobie w ogole nie zalowal.



edit:



Z Brunsonem tak? Widze, ze on u niego niezle goraczke wywoluje :-)
 
We wpisach Kendalla widzę czysty marketing prowadzący do rewanżu i nic więcej. W końcu bad blood sprzedaje się najlepiej ;)
 
Back
Top