Maciej Kawulski podczas obozu w Zakopanem o walce Khalidov vs Lombard!

pytanie kim sa obie zainteresowany strony - KSW i Bellator, czy moze KSW i Lombard, bo roznica jest dosc spora.







Bardzo fajnie, ze dziennikarz wszedl w nieco ostrzejsza polemike z Maciejem, ale mam wrazenie, ze troszke mu zabraklo obycia, zeby pociagnac temat i przedstawic jeszcze wiecej argumentow. Z drugiej strony Maciej bardzo jasno i przejrzyscie przedstawil sytuacje i o co toczy sie gra.







Poza tym wywiad bardzo pozytywny - nie, kolejny o niczym.
 
Profesjonalizm prowadzącego woła o pomste do nieba, ma on szczęście, że Kawulski uwielbia opowiadać o sobie i swej pracy. Mam nadzieje, że te szczegóły w sprawie Lombarda, zostaną dograne jak najszybciej i dużą wagę przywiązuję do zapewnień Kawulskiego, że walka się odbędzie. Bellator jest dobrze odbierany, głównie przez jego dostępność w USA. Nadal KSW można tam obejrzeć tylko przez lipną orange, na transmisje tam nawet hardcorowi fani strasznie narzekają. Poza tym, programy tematyczne o mma w Stanach, naszą rodzimą galę, czasem tylko wspominają, a jednak je większość świata zainteresowanego temamte śledzi.. A o jakości PR w KSW już wcześniej pisałem i nie ma o czym pisać, bo wszyscy wiemy. Held może i w Polsce jest słabiej znany od nawet Kornika, ale mówienie, że budowanie jego wizerunku powinno przebiegać od początku, tak jak u pozostałych zawodników, to lekka przesada. Traktując to biznesowo, powinni podejść do Helda jak do inwestycji i wyłożyć na początek więcej kasy, gdyż akurat w jego pzrypadku, jestem pewien, że się zwróci, z różnych w sumie powodów.
 
co ty gadasz, bardzo fajnie wszedł w dyskusje.



Z drugiej strony jakie nie wytoczyć argumenty przeciwko KSW i tak będą z butą pieprzyć głupoty, patrz na przykład 2x5min. Tu juz chyba wszystko zostało powiedziane a oni i tak przy swoim.
 
Z wywiadu na wywiad, coraz bardziej przestaje lubić Kawulskiego. Moze i odpowiada w sposób trafny, tłumaczy przejrzyście i jest elokwentny, ale ten jego cynizm i cwaniactwo zaczynają irytować.
 
do cynizmu i cwaniactwa się przyzwyczaiłem oglądając przez lata Dane Whita, a wracając do prowadzącego, zachował się bardziej jak kibic niż prowadzący. Akurat polemiki tam wiele nie było, bo prowokował tylko Kawulskiego do razwijania tematu, ewentualnie mówienia tego samego w inny sposób, a to można zrobić w bardziej umiejętny sposób. Jest to jednak tylko mała dygresja, gdyż w tym przypadku nie jakość, ale treść wywiadu jest najważniejsza
 
Z tego całego gadania o tym nie docenianiu polskiego MMA na rzecz amerykańskiego wynika wniosek że Kawulski albo nie ogląda rankingów na mmarocks, albo to właśnie on ma zastrzeżenia po każdej ich aktualizacji.
 
Zgadzam się,ok, wszystko spoko, chcemy budwac wszyscy nasze MMA i walczyc o to,aby UFC nie mialo monopolu(przynajmniej na caly swiat),ale jak można nie rozumiec fanow, ze chcieli by aby nasi zawodnicy rywalizowali z najlepsza ekipa,i nie mowie tu o TOP 50,tylko o przynajmniej top 15, a walczac z zawodnikami z po za UFC,raczej sie to nie uda. I to nie istotne czy to bedzie ameryka czy honolulu, wazne aby to byla najlepsza ekipa zawodnikow. Jak na KSW beda walczyc takie postaci jak Lombard,to luzik,ale jak na razie,do tego jeszcze daleko.
 
Pierdoli jak potłuczny za przeproszeniem Kawul. Ręcę opadają, wciska taki kit i bzdury, że nie chce mi się tego komentować. Ogólnie wywiad sprowadza się do tego, że "polaczki głuptaczki" ładujcie kasę w KSW, a nie w wyższej jakości widowska/mma z za oceanu bo inaczej (my KSW) nie zarobimy tyle ile chcemy. Acha i jeszcze dajcie się nabrać na nasze gwiazdeczki i super przeciwników dla nich ! Przepraszam za chaos w wypowiedzi, ale jestem mocno sfrustrowany tym cwaniaczkiem co wmawia wszystkim co mam robić z swoimi pieniędzmi etc. O idź Pan w Chuj z tym swoim KSW.
 
Osoby wydające pieniądze na bilety raczej przyznają Kawulskiemu rację. Większości osób stąd jest to zupełnie obojętne bo KSW głównie oglądają w TV, a UFC ciągną z neta. W pewnym sensie, niczym u Sofoklesa, dochodzi tu do konfliktu dwóch równorzędnych racji (:
 
Facet nie wiem czemu ciska się na to UFC, ja szczerze mówiąc wcale nie chcę oglądać w najbliższym czasie Mameda w UFC o ile KSW zrobi walkę z Lombardem, Santiago lub chociażby z Branchem czy Mirandą.

Jak w KSW jest Jewtuszko to ja już na Helda nie mam presji, tymbardziej że jest zadowolony z walk w BFC.
Szczerze mówiąc na chwilę obecną bardziej wolałbym w KSW Sajewskiego.
 
Czemu zawsze jak Kawula albo Lewego się pyta o walke Mamed vs Lombard to przed KSW 15 ,16 ,17 słyszeliś my że jest praktycznie dogadana a tu znowu lipa liczę że na 19 uda się go ściągnąć
 
@turas: akurat slabo sie wstrzeliles w temat, bo pierwszy raz o potencjalnej walce z lombardem Lewnadowski powiedzial przed KSW 17. Jak chcesz wystawiac argumenty przeciwko komus lub czemus to trzymaj sie faktow i nie naciagaj prawdy
 
15 sekund i redaktor już zdążył się ośmieszyć. Brawo, Kozyra na pewno się cieszy, ze o nim wspomniano. http://www.sjp.pl/kozera
 
Faktycznie kazdy kto byl na gali UFC wie, ze w Polsce mamy to samo.:-) Szkoda, ze sprawa wystepu Helda zdaje sie byc pogrzebana i to jak sie okazuje wcale niekoniecznie wina Bellatora. No coz, z pewnoscia Walus czy Azhiev sa znacznie tansi niz Grabowski czy Held, ale sa tego chyba uzasadnione powody. Jezeli chce sie faktycznie kontraktowac czolowych zawodnikow to trzeba sie liczyc z kosztami. Oczywiscie to szefowie KSW wykladaja pieniadze, wiec to ich autonomiczna decyzja jest ile i komu placa, jednak nie mozna pozniej dziwic sie, ze jedynki polskich rankingow walcza dla konkurencji.
 
Czepiacie się. Może Kozyra to jakaś wpływowa persona, szara eminencja mma, albo zwyczajnie operator kamery.



Ja chciałbym pochwalić prowadzącego, gdyż chyba ani razu nie padło "kurcze".
 
No właśnie. No i skoro taki Bellator,czy taka Ameryka, się niczym nie różnią, to dlaczego KSW nie zapłaci tyle ile oni? U nich taki Grabowski czy Held, też nie są "superstars". Takie pieprzenie - nie wysyłajcie zawodników za wodę, bo najlepszych bedziemy mieli tu, ale pod warunkiem ze wycenia sie na 10% tego co jest tam ;] no a najlepiej w ogole sie nie wypowiadac, bo "znawcy",ale bilety kupować w ciemno to już możemy.
 
No masakrycznie, kiedyś miałem ciśnienie po 5 minutowych wywiadach. Teraz mnie prawie z butów wyrwało. Ogólnie to sory, za niski poziom powyższej wypowiedzi, ale to emocje. Gardzę tym człowiekiem nieziemsko. Mam nadzieję, że MMaAttack w końcu rozwinie skrzydła i przejmie prym w Polsce. Robią 2 galę i już mają klatkę i 3 rundowe pojedynki. Tak to jest jak się słucha fanów i nie swojej pychy.
 
ja pier... jaki to jest burak naprawdę! będzie nam mówił co mamy lubić. ksw 3-4 gale w roku, zależni w 100% od polsatu i cyrkami napompowana oglądalność, a na pełnej gali mma szału już nie ma takiego.. gratuluję sukcesów ale klasę trzeba utrzymać.
 
Chciałem oficjalnie przeprosić wszystkich fanów oraz właścicieli KSW, że bardziej lubię federację, w której na każdą kategorię przypada minimum 10 zawodników z top 15 niż naszą rodzimą gdzie mamy 3 w top 35.



Ponadto, chciałbym niezmiernie przeprosić, że więcej emocji dały mi walki takie jak: Edgar vs. Maynard II i III, Henderson vs. Rua, Henderson vs. Guida, Silva vs. Cung Lee, Barry vs. Kongo, Diaz vs. Penn, Diaz vs. Cerrone, Faber vs. Cruz i wiele wiele innych, których teraz nie mogę sobie przypomnieć, niż walki takie jak Błachowicz vs. Sokoudjou II, Antek vs. Zikic, Materla vs. Zikic itd. mimo iż też mi się podobały.



Mam nadzieję, że zarówno Wy, czyli czytelnicy MMARocks.pl jak i właściciele naszej najlepszej organizacji w Polsce mi wybaczą...
 
Kawul oczywiscie czasem przesadza, ale panowie przecież on walczy o swój biznes, fajnie, ze to jego pasja, ale przede wszystkim to sposób na kasę.



Gdybyście zapytali Rebneya dlaczego nie chce puscić swoich najlepszych zawodników do najlepszej organizacji UFC by walczyli z najlepszymi to powiedziałby pewnie to samo.



Nie ma się czym ekscytować. Odpowiedzi Maćka i Martina na pewne pytania są znane przed ich zadaniem.
 
Kawulski, podobnie zresztą jak Lewandowski, to faceci, przed którymi jako fascynaci mma powinniśmy przede wszystkim( zanim zaczniemy wieszać na nich psy, opluwać i czynić osobiste wycieczki pod adresem ich sposobu bycia, cech charakteriologicznych) nisko pochylić głowy...



Trzeba sobie przypomnieć ( a niektórym chyba uzmysłowić) co tych dwóch gości zrobiło dla naszego mma i gdzie dzisiaj znajduje się ono pod względem popularności, rozpaznawalności, świadomości. Ludzie, przecież 90% Was zainteresowała się mma właśnie dzięki ksw. Większość z Was miała ten sport głęboko w tyłku 5-7 lat temu. Na palcach przysłowiowej jednej ręki można by zliczyć tych, którzy pierwsze ksw w 2004- 2005 r. ogłądali już jako fascynaci i miłośnicy mieszanych sztuk walki, o trenujących ten sport nawet nie wspominając. Ja Was chłopaki bardzo szanuję, ale słuchać się czasem nie da, jak zgrywacie teraz znawców i mędrców większych od największych. Panowie, nie lubię tego argumentu, ale w 2004 r. kiedy oni wchodzili w ten rynek całym swoim zaangażowaniem, pasją i oddaniem, to część z Was ( 17-20 latków ) jeszcze z matką za rękę do szkoły chodziło. Kto więc wie coś więcej o biznesowej stronie tego sportu z Was niż on/oni? Kto zna go od kuluarów lepiej niż oni? Kto z Was wie jaki był to ciężki kawałek chleba przecierać szlaki w świadomości ludzi, odbiorców, sponsorów, mediów, jaka milowa praca na rzecz popularuzacji tego sportu w naszym kraju? Nikt dotąd nie zrobił takiej roboty, takiego marketingu, nikt nie wypracował takiej popularyzacji jakiejkolwiek dyscypliny w naszym kraju jak oni. Takie to dziwne teraz, że poza spijaną finansową śmietanką oczekują tez trochę więcej szacunku i uznania dla ich produktu, że krew ich ma prawo zalewać gdy słyszą, że na siłę świadomi już teraz fani chcą z ich produktu zrobić stajnię przed ufc chociażby? Czy Wy myślicie, że w USA mimo 140 gal UFC i lat obecności na tamtejszej arenie mma jest tak popularne jak (procentowo licząc rzecz jasna ) u nas?



Przez blisko osiem lat ciężkiej pionierskiej pracy ( o czym niewielu jak widzę już pamięta ) zbudowali kapitalny jak na nasze warunki produkt/show sportowe najwyższych lotów. Zbudowali markę, którą szanuje i docenia Europa, którą dosrzegają Amerykanie...dziwnym tylko trafem my znów chcemy na siłę umniejszyć ich zasługom, ich wartości, bo to przeciez tylko polska organizacja, tylko polskie ksw. No i ten zarozumiały Kawul, cwaniak jakich mało ( Waszych epitetów nie będę cytował, bo aż wstyd czasem...)będzie nam tu mówił co i jak, co mamy doceniać, jak my wolimy ufc bo tam są najlepsi a nie te ich ring, 2x5 i emerytowane, naćpane postacie na fc....Chuj z nim, chuj z jego ksw, wyjebane macie na nich po każdym wywiadzie jak widzę.



Ręce opadają, doprawdy. Chyba przerasta Was pewność siebie i świadomość faceta, który wie co dotąd zrobił, jak to zrobił, jak robić nadal. Który wie, że dzisiaj połowa z Was siedziałaby na forach o fotografii, piłce nożnej, grach komputerowych gdyby nie jego między innymi kawał dobrej roboty. Jego największa wada? Pewność siebie, troska i szacunek dla własnego produktu i wiara w to, że jeśli w 8 lat zbudowali taką machinę, to w następne 8 są w stanie zbudować taką, którą znać już będzie środowisko sportów walki na całym świecie, a Polacy będa mogli być z niej dumni.



Od wiary zaczynali w Hotelu Mariott w 2004r....tam też niejeden taki jak wy śmiał się im w pysk i obwieszczał szybszy koniec niż początek ich ambicji i aspiracji. Ja do dzisiaj się cieszę, że nie zniechęcono ich wówczas skutecznie i byli takimi upartymi, pewnymi siebie sukinsynami...
 
@Kalogero



Tylko szkoda, że kawulski nie potrafi tego powiedzieć w taki sposób jak Ty.



Przecież to co on mówi o BL i UFC to jest totalny absurd.



Zgadzam się z tym długim pierwszym akapitem Twojej wypowiedzi. Ale szacunek do swojego produktu, a gadanie farmazanów to dwie różne rzeczy.
 
Widzę, że Kalo czesto wyręcza mnie, ponieważ nie chce mi się pisać wypracowań :-)



Jest dokladnie tak jak piszesz.



Dodam tylko, że KSW mówi o tym, że chce dążyć do tego aby to najlepsi byli się i nich, a MMA Attack:



"...Co za tym idzie MMA Attack chce umożliwić w przyszłości starty zawodnikom w największych federacjach świata, między innymi w UFC..."



Pozostawiam do przemyślenia i dyskusji.
 
Back
Top