LEGO

IMG_20231010_185650.jpg
IMG_20231010_185613.jpg
te akurat chinczyki ale spoko : )
Screenshot_2023-10-10-17-03-24-091_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg
IMG_20231010_165851.jpg
Screenshot_2023-10-10-16-57-10-173_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg


Zbieram już sobie robotę na przerwę świąteczną :lol:
 
Ucieczkę z grobowca Indiego można wyrwać za niecałą stówkę. Dobra cena. Jest tam klocek z r2d2 i c3p0 w postaci hieroglifów. Taki jak był we filmie. Taka ciekawostka.
 
Są fajne kalendarze adwentowe LEGO, jak ktoś nie ma pomysłu na zabawkę (a właściwie zabawki), to śmiało - wszystkie kosztują jakoś między 70-120 PLN.

Lego city za 75 pln

 
Ucieczkę z grobowca Indiego można wyrwać za niecałą stówkę. Dobra cena. Jest tam klocek z r2d2 i c3p0 w postaci hieroglifów. Taki jak był we filmie. Taka ciekawostka.
Za kilka lat to może być coś warte^^ Chooociaż to naklejki to mniej, jakby to były jakies klocki typu płaskorzeżba albo cos to mogłoby przybrac na wartości bo pewnie nie powtórzyli by tych setów
 
Ok, podajcie jakieś proste zestawy dla 7 latka, na początek przygody. Nie za trudne na początek, chodzi o to żeby wyćwiczył sobie jak czytać instrukcję i przenosić ją na realia.
 
Ok, podajcie jakieś proste zestawy dla 7 latka, na początek przygody. Nie za trudne na początek, chodzi o to żeby wyćwiczył sobie jak czytać instrukcję i przenosić ją na realia.
Jeśli przy okazji chciałby/chciałbyś, żeby rozpoczął przygodę z programowaniem, to mogę coś polecić.
 
Co na ile? Żeby 7 latek ogarnął instrukcję i klocki. Coś w miarę prostego na początek.
Wg mnie są dwie opcje - albo kup mu duży zestaw classic, np taki:


Tutaj jest instrukcja z masą prostych modeli do zbudowania plus są to klasyczne klocki z których najłatwiej budować coś wg własnego pomysłu.

Druga opcja to jakiś duży zestaw z lego juniors (teoretycznie od 4 lat ale łatwo ogarnać jeżeli dziecko wcześniej nie miało kontakt z lego), np takie



Tutaj minusem jest to, że oprócz tego co w instrukcji to za wiele z tego nie zbudujesz
 
PSX_20231112_003042.jpg

Lodziarnia - 105 pln
Furgonetka weterynarza - 44
Adwentowe - 85 święty Mikołaj, 127 Harry up

City złoży bez problemu, najwyżej pomożesz i będziecie się razem mogli pointegrować. Kalendarze też ok, jeśli lubi Harrego lub Mikołaja.

Albo taki zestaw kreatywny w fajnym pudełku, jeśli młody nie ma preferencji - https://m.ceneo.pl/35973009;pla?se=...sE4fiW1NgW9l3P-q6OwTzfZBKourGCzxoC-eEQAvD_BwE

Ewentualnie City większych rozmiarów, 269 - https://fabrykazabawek.eu/klocki-le...eneo_cid=6897c657-7130-195d-0c98-3c81e26468eb


Gdzie chyba najwięcej kombinacji/zabawy będzie. Dopasuj jednak zestaw pod konkretne preferencje młodego, to zawsze robi największe wrażenie. Kręcą go koparki? Są koparki. Traktory? Straż pożarna? Batman? Wszystko jest. Jak coś, to napisz i ekipa pomoże.

@Miskatonic
 
Last edited:
@Miskatonic - najważniejsze są jego preferencje. Pamiętaj. Choć szczerze to wszystko robi robotę, poza zestawami za 10/20 PLN, jak te zestawy początkowe stunts, bo tam masz tylko gościa i motorek. Fakt, one jeżdżą, ale jak człowiek chce spróbować składać wg instrukcji, to fajnie jakiś domek czy inny pojazd złożyć.

Ale jednak jak pojazd będzie np Batmana czy wóz strażacki, bo to go akurat kręci, to masz go załatwionego na długi czas.
 
Jeśli przy okazji chciałby/chciałbyś, żeby rozpoczął przygodę z programowaniem, to mogę coś polecić.
Lego boost? Jeśli tak to polecam, choć ceny wyjebało w kosmos. Rok albo dwa lata temu kupowaliśmy młodej za niecałe 600, teraz widzę, że ponad 1300 :o o:
 

Ciekawe info znalazłem - otóż zestawy są w określonych ilościach i najczęściej nie ma drugiej edycji. To znaczy, że jak chcemy określony model, to trza go szukać w mniejszych państwach, gdzie nie ma tylu miłośników... Czyli np w Polsce, bo za granicami ten zestaw powyżej już nie występuje (lub znika).

Poniżej lista wszystkich kończących się zestawów, aktualizowana prawie codziennie.

 
Jak potrzebujecie jednego zagubionego klocka, albo tworzycie swój projekt i tak samo czegoś brak - zerknijcie tu. Lego zrobiło dodatkową opcję na zakup pojedynczych klocków :antonio:

Ceny nie są duże, bo widziałem jakieś małe części po 37 czy 56 groszy... No dobra robota.

 
PSX_20231115_230808.jpg

@Miskatonic - saszetki po dyszku w netto, ten pojazd u góry 40 ( Bobba Fett w swoim bzykaczu):gospeldance:
Poza wartością nostalgiczną mają też dodatkowo wartość handlową - np speed champions wycofują, więc za jakiś czas z dyszki zrobi się pięć dyszek albo i lepiej. Harry, marvel, Bobba, minecraft to samo - mają rzesze oddanych fanów :jarolaugh:
 
Last edited:

Ciekawe, Polak se poskładał z różnych zestawów Lego załogi wszystkich zamków z Heroes III. Zajęło mu to sto godzin.
 
Ależ mnie ciągnie żeby wykorzystać te oferty na insider weekend na lego.com jeszcze połączone z kodami rabatowymi z klubu vip ale nie wiem czy przy ostatnich wydatkach mój portfel to przeżyje :jarolaugh: najchętniej kupiłbym Eldorado Fotress i dodatkowo jakiś mały zestaw tak żeby delikatnie przekroczyć 1200zł, dostać podwójne punkty vip oraz oba zestawy GwP
 
Back
Top