Kulinaria

Pany macie jakieś szybkie, smaczne przepisy co zrobić z mielonego mięsa? Mam paczkę gdzieś jeszcze, ale już kotlety mielone i "spageti" to mi się znudziło. A mój poziom kulinarny jest na podobnym poziomie, jak elokwencja pewnego mistrza z KRS1 czyli mówiąc, kolokwialnie " no kurwa szału to nie ma".
 
Pany macie jakieś szybkie, smaczne przepisy co zrobić z mielonego mięsa? Mam paczkę gdzieś jeszcze, ale już kotlety mielone i "spageti" to mi się znudziło. A mój poziom kulinarny jest na podobnym poziomie, jak elokwencja pewnego mistrza z KRS1 czyli mówiąc, kolokwialnie " no kurwa szału to nie ma".
Burrito
 
Pany macie jakieś szybkie, smaczne przepisy co zrobić z mielonego mięsa? Mam paczkę gdzieś jeszcze, ale już kotlety mielone i "spageti" to mi się znudziło. A mój poziom kulinarny jest na podobnym poziomie, jak elokwencja pewnego mistrza z KRS1 czyli mówiąc, kolokwialnie " no kurwa szału to nie ma".


Jajka po szkocku. Niby skomplikowane, ale jednak nie. Na przyszłość bo mięso pewnie już zjedzone.
 
@s3pp @respect Pany dejta jakieś sprawdzone przepisy na sernik (najwyżej dwa zrobię :D), chodzi za mną od dawna, ale jak mam przed sobą wizję szukania przepisów w necie to mi się odechciewa.
 
@s3pp @respect Pany dejta jakieś sprawdzone przepisy na sernik (najwyżej dwa zrobię :D), chodzi za mną od dawna, ale jak mam przed sobą wizję szukania przepisów w necie to mi się odechciewa.
Jak sernik to tylko @s3pp.

Ja przyznaję, że nigdy nie robiłem bo moja luba nie lubi sernika. Że też wcześniej o tym nie wiedziałem
:płacz:
 
Jak sernik to tylko @s3pp.

Ja przyznaję, że nigdy nie robiłem bo moja luba nie lubi sernika. Że też wcześniej o tym nie wiedziałem
:płacz:
Hehe, pamiętaj że zawsze mogłeś gorzej trafić ;) Np. na jakąś vegewarriorkę...

Kojarzę właśnie, że @s3pp odjebywał jakieś pro serniki. Spróbuję odgrzebać jakiś przepis, jeśli taki ujawnił. Jak nie to pozostaje czekać.
 
Hehe, pamiętaj że zawsze mogłeś gorzej trafić ;) Np. na jakąś vegewarriorkę...

Kojarzę właśnie, że @s3pp odjebywał jakieś pro serniki. Spróbuję odgrzebać jakiś przepis, jeśli taki ujawnił. Jak nie to pozostaje czekać.
Raczej nie ujawniał, ale zawsze powtarzał, że wbijać cwela w sery z wiaderka! Tylko prawdziwy twaróg mielony dwa (albo trzy?) razy!
 
Skąd ta agresja Puchatku ? Zadałeś pytanie, ja dałem odpowiedź. Topinambur to północna Ameryka (westerny, Irokezi, Apacze) , maniok (Brazylia , trochę inni Indianie ale Indianie) . Do dzisiaj gotują.
 
0NybvwB.jpg
 
Na prośbę @panpan wrzucam przepis na dżem truskawkowo-bananowy z wanilią.
1kg obranych truskawek
2 duże/3 mniejsze banany
330g cukru
Sok i starta skórka z połówki cytryny
Pektyna lub gotowy „fix” do dżemów (ilość według ulotki)
1 łaska wanilii albo 20g cukru z prawdziwą wanilią (bardzo dobrze zastępuje „świeżą” wanilię)
Truskawki i banany kroimy w kostkę, wrzucamy do garnka, dodajemy cukier, wanilię i pektynę. Gotujemy aż roztopi się cukier i owoce puszcza trochę soku, następnie dodajemy sok i skórkę z cytryny. Gotujemy jeszcze jakies 4-5 minut na średnim ogniu. Przekładamy na ciepło do słoików i pasteryzujemy 15-20 minut. Gotowe.

Bałem się zrobić ten dżem tradycyjnym sposobem czyli gotując przez kilka godzin aż soki odparują i owoce same z siebie staną się dżemem bez dodatku pektyny czy fixu ponieważ nie wiedziałem czy z bananem to się uda. Szkoda było mi ryzykować tyle czasu. Fianlnie wyszedł naprawdę zajebisty dżem i serio będę robił kolejne słoiki bo z tych proporcji wyszło 6 słoiczków ok. 300ml. a chętnie komuś rozdam żeby się pochwalić.
Myślę, że Babcia byłaby mega dumna :jon:

@bombel147
 
Pany macie jakieś szybkie, smaczne przepisy co zrobić z mielonego mięsa? Mam paczkę gdzieś jeszcze, ale już kotlety mielone i "spageti" to mi się znudziło. A mój poziom kulinarny jest na podobnym poziomie, jak elokwencja pewnego mistrza z KRS1 czyli mówiąc, kolokwialnie " no kurwa szału to nie ma".
 
Niby spoko, ale sosu beszmalowego najebal jak głupi i jakaś taka rozpackana mu wyszła. W smaku pewnie dobre, ale ten sos beszamelowy w takiej ilości mnie przeraża
Będzie więcej czasu to coś w ten deseń opierdolę w kociołku i obadam co i jak.
Ogólnie na kanale ma parę ciekawych rzeczy.
 
Back
Top