Książki

Kurde. U mnie na półce tyle zaległości, że postanowiłem ostatnio nie kupować nic nowego, ale i tak czuję, że dopiero na emeryturze uda mi się wszystko doczytać ;)

Mam to samo, staram się jak mogę ale chęć zbierania książek na starość jest we mnie silniejsza :lol:
 
Ja od Kosiarza.

Fajnie ktoś napisał:

OBAWIAM SIĘ, ŻE MAM DLA PANA NIEZBYT MIŁĄ WIADOMOŚĆ… – powiedział Śmierć.
– Czy ja nie żyję? – zapytał Terry.
OBAWIAM SIĘ, ŻE TAK – rzekł Śmierć.
– To faktycznie niezbyt miła wiadomość – odparł Terry.
I CO TERAZ? – spytał Śmierć.
– Jak to? To ty mnie o to pytasz? – zdziwił się Terry.
NO CHYBA KTOŚ POWINIEN WIEDZIEĆ, CO BĘDZIE DALEJ – rzucił Śmierć zaniepokojony obrotem spraw.
 
Sądzę, że właściwy temat, choć wątek zupełnie nowy.
Co sądzicie o słuchowiskach?
Znaleźć nie mogę wersji w internecie (mam nadzieję, że jest ono gdzieś dostępne), ale zacznę od polecenia słuchowiska Henryka Manna Pippo Spano, radiowa dwójka opisuje to przedstawienie, jako odpowiedź Manna na nitzscheańską wizję świata. Słuchowisko to oparta na noweli opowieść o nieszczęśliwej miłości pisarza i młodej dziewczyny.
Henryk Mann Pippo Spano – reż. Andrzej Zakrzewski, przekł. Gabriela Mycielska, real. akust. Andrzej Brzoska, występują: Anna Romantowska i Zbigniew Zapasiewicz
 
Zależy kto czyta, niektóre bardzo dobrze sie słucha, niektóre okropnie. Podobnie jak audiobooki.
Polskie superprodukcje - Sapkowski , Gra o tron czy Jo Nesbo ( tylko jeden tom) są bardzo dobrze przygotowane, wręcz się je pochłania.
Polecam audiobooki Jo Nesbo -mają dobrego lektora
 
Zależy kto czyta, niektóre bardzo dobrze sie słucha, niektóre okropnie. Podobnie jak audiobooki.
Polskie superprodukcje - Sapkowski , Gra o tron czy Jo Nesbo ( tylko jeden tom) są bardzo dobrze przygotowane, wręcz się je pochłania.
Polecam audiobooki Jo Nesbo -mają dobrego lektora
+1
Bonaszewski świetnie oddaje klimat Norwegii w audiobookach o Harrym Hole(autorem książek Jo Nesbo) . Idealnie nadają się do słuchania np podczas biegania czy jazdy samochodem.
Ciężki klimat i świetny główny bohater, polecam!
 
Panowie czytał ktoś "Masa o pieniądzach polskiej mafii" ?
Nie czytałem, ale...
Przeczytałem Dziada, Slowika, a później o kobietach Masy i ten człowiek to porażka , jego książki to jeszcze wieksza porażka. Na siłę szuka sensacji, wymyśla niestworzone historie i robi się Bóg wie kim.
Nie polecam w ciemno.
 
Ja tez cos o mafii. U mnie na polce The last Godfathers John'a Follain'a. Historia "wiesniakow" z Corleone, bardzo dobrze napisana. Krok po kroku autor przedstawia historie jednej z najpotezniejszych rodzin mafijnych, ktora odcisnela niezatarte pietno na wspolczesnych Wloszech.
PS. Jak sie czyta co oni tam wyprawiali, kiedy przytaczane sa liczby dotyczace ilosci ofiar, mafiozow i osob postronnych, to po prostu glowa mala.
Jak najbardziej polecam !
 
Przeczytane obie książki "masy" szybko się czyta. Nie biorę 100 % tych historii za rzetelne mimo to ciekawe opowieści.
 
Przeczytane obie książki "masy" szybko się czyta. Nie biorę 100 % tych historii za rzetelne mimo to ciekawe opowieści.
Również mam je przeczytane i szczerze mówiąc to akurat biorę je poważnie, bo lata 90 w Polsce to był raj dla robienia wałków na dużą skalę i na zabawy w gangsterkę.
 
Również mam je przeczytane i szczerze mówiąc to akurat biorę je poważnie, bo lata 90 w Polsce to był raj dla robienia wałków na dużą skalę i na zabawy w gangsterkę.
Wałki wałkami, na tym opiera się istnienie mafii ale masa pisze o sytuacjach, w którzych w ogóle nie uczestniczył, nawet nie był świadkiem pewnych wydarzeń a przypisuje sobie wspolkierowanie ta grupą. fakt że prawda zawsze leży gdzieś po środku, Slowik i Dziad mieli powody by sie na nim mścić. Wśród nich on miał opinię zwyrodnialca, gwalciciela i sadysty, a on wykręcił się od więzienia i jeszcze Teraz z uśmiechem wydaje te swoje pseudo przygody gangsterskie gdzie więcej jest fantazji i faktów. Książki sprzedaja się dobrze bo mało kto może to zweryfikować, tymbardziej z więzienia.
 
Wałki wałkami, na tym opiera się istnienie mafii ale masa pisze o sytuacjach, w którzych w ogóle nie uczestniczył, nawet nie był świadkiem pewnych wydarzeń a przypisuje sobie wspolkierowanie ta grupą. fakt że prawda zawsze leży gdzieś po środku, Slowik i Dziad mieli powody by sie na nim mścić. Wśród nich on miał opinię zwyrodnialca, gwalciciela i sadysty, a on wykręcił się od więzienia i jeszcze Teraz z uśmiechem wydaje te swoje pseudo przygody gangsterskie gdzie więcej jest fantazji i faktów. Książki sprzedaja się dobrze bo mało kto może to zweryfikować, tymbardziej z więzienia.
Wiadomo, że wszystkiego w książce nie powiedział i wiele wątków jest urwanych tudzież nie dopowiedzianych. Gdyby było inaczej, to Masa nie znalazłby się w tym miejscu w którym się znalazł. Jeżeli nic nie zataił kiedy szykowali go na koronnego to prawda znajduje się w aktach policyjnych, których raczej na oczy nie zobaczymy.
 
Zależy kto czyta, niektóre bardzo dobrze sie słucha, niektóre okropnie. Podobnie jak audiobooki.
Polskie superprodukcje - Sapkowski , Gra o tron czy Jo Nesbo ( tylko jeden tom) są bardzo dobrze przygotowane, wręcz się je pochłania.
Polecam audiobooki Jo Nesbo -mają dobrego lektora

Racja. Miałem okazję słuchać fragmentów jakiejś powieści czytanych przez Pawła Deląga - coś koszmarnego.

Natomiast polecam gorąco "Pana Mercedesa" Stephena Kinga. Czyta Jan Peszek. Słucha się rewelacyjnie.
 
Wiadomo, że wszystkiego w książce nie powiedział i wiele wątków jest urwanych tudzież nie dopowiedzianych. Gdyby było inaczej, to Masa nie znalazłby się w tym miejscu w którym się znalazł. Jeżeli nic nie zataił kiedy szykowali go na koronnego to prawda znajduje się w aktach policyjnych, których raczej na oczy nie zobaczymy.
Oczywiście to też biorę pod uwagę tylko te majątki kasa tyle zielonych i marek .Takie pytanie był ktoś może w tej "Planeicie " ?
 
Oczywiście to też biorę pod uwagę tylko te majątki kasa tyle zielonych i marek .Takie pytanie był ktoś może w tej "Planeicie " ?
Po przeczytaniu książki, specjalnie pogrzebałem w sieci i trochę poczytałem na ten temat. Faktycznie, z relacji to było miejsce lansu i jak na tamte czasy, nie spotykane wcześniej w Polsce.

Swoją drogą, zaskoczyła mnie historia soków Dr.Witt. Tak, jak interesuje się historią mafii, tak nie wiedziałem że te soki mają bezpośredni związek z Masą.
 
Tak jak sam opis początków w Niemczech wałkach jumach itd nie jeden milioner pewnie tak u nas zaczynał. Mnie jeszcze zaskoczyło przetapianie części elektronicznych .
 
Poleci ktos jakies dobre polskie fantasy? Mam przerobiona cala czolowke tj. Sapka, Piekare, Grzedowicza, Ziemianskiego, Dukaja. Szukam cos w podobnym klimacie raczej skierowanego do doroslego czytelnika gdzie przemoc przeplata sie ze spiskami, tajemnica seksem itd.
 
W sumie też zalicza się do książek. Panowie potrzebuję audiobooka, ale coś w stylu jak ostatnio wyszła Trylogia Husycka i Thorgal. Nie, że czyta jeden gościa, ale ta "superprodukcja". Dużo "aktorów", odgłosy dźwiękowe itp. Chyba, że oprócz tych dwóch nie powstało nic takiego jeszcze?
 
@Mojso
Z takich superprodukcji to słuchałem jeszcze "Karaluchy" Jo Nesbo.
Tylko to jest kryminał, słucha się go świetnie. Z resztą wszystkie książki Jo Nesbo o Harrym Hole są zajebiste.
 
Czytał ktoś Lema? Jak "mocne" Sci-Fi pisał?
Chodzi mi o to, że nie jestem fanem takich uniwersów jak "Star Wars" - odległe galaktyki, nowe rasy kosmitów, blastery, lightsabery, ridery czy co to tam bywało. Nie moje klimaty. Kiedyś dawno temu czytałem bajki robotów i było w miarę i chciałbym się zabrać za Solaris.
 
Back
Top