Książki

Czytał ktoś ? Wszędzie zbiera niesamowite recenzje - jakbyście to porównali do Sapkowskiego ?



OSAUBogwCUVI.jpg








Druga również ma jeszcze lepszą ocenę na lubimyczytac.pl



droga-krolow-b-iext24823607.jpg












Osobiście polecam Generation P i inne książki Pielewina, dla mnie to geniusz abstrakcji. Radzę jednak poczytać o jego stylu bo nie każdemu może odpowiadać . Historie mają miejsce głównie we współczesnej rosji zmieszanej z groteska



GenerationP.jpg




Opis empire V



"Młody nieudacznik, Roma Szurkin, odpowiada na ogłoszenie prasowe, obiecujące mu sukces życiowy, i trafia do bractwa wampirów. Przechodzi szkolenie, podczas którego poznaje historię bractwa i dowiaduje się, kto rzeczywiście rządzi światem.


Społeczność wampirów stworzyła wielka nietoperzyca Isztar. Jej poddani wyhodowali rasę ludzką, która dostarcza im pokarmu. Pomiędzy wampirami a ludźmi jest jeszcze grupa Chaldejczyków - to oni kryli się niegdyś w czołgach, a obecnie w limuzynach z zaciemnionymi szybami. Już niebawem na gruzach poprzednich epok, w następstwie całkowitego przeobrażenia rosyjskiego społeczeństwa, wyrośnie nowe, piąte imperium. Jakie ono będzie?"
 
Czytał ktoś ? Wszędzie zbiera niesamowite recenzje - jakbyście to porównali do Sapkowskiego ?


Jeżeli HBO finalizuje rozmowy z autorką na temat nakręcenia serialu, to pewnie daje rade :-) Elson, a pierwszą cześć cyklu czytałeś? Mam na myśli Koronę śniegu i krwi. Sam zamierzam się za to zabrać.
 
A czytał ktoś "Kroniki Czarnej Kompanii"? Spodoba się fanowi "Wiedźmina"? Da się zauważyć jakieś podobieństwa?
 
Takie czytadło do autobusu. Są części fajne, części średnie i części słabe, ale zbytnio nie polecam.
 
To dajcie przykład jakiejś dlugiej, wiedźminopodobnej sagi. Fajnie jakby był obecny motyw wędrówki ku celowi. No i żeby nie była to "grzeczna" książka. Żeby tak jak u Sapkowskiego nie brakowało seksu, narkotyków i rock'n'rolla ;)
 
Nowego zbioru "Kronik" nie czytałem, ale swego czasu Czarną Kompanię zaliczyłem. "Czarna Kompania" - Bardzo nierówna część. Może odpychać na początku chaosem, ale później robi się coraz lepiej. Jednak dopiero druga część "Cień w ukryciu" to jest mistrzostwo świata i jedna z lepszych książek military fantasy jakie czytałem. Jednak po tym znowu "Biała Róża" i "Gry cienia" wieją nudą, bo kompania siedzi na pustyni w dziurze, a główne postacie... no cóż, są zastępowane przez drugoplanowe. Po tych częściach przestałem czytać, choć wydałem majątek na kupno oryginalnych części z wydawnictwa Rebis (co kilka lat temu były praktycznie nie do zdobycia).
 
Skonczylem Invisible monsters Remix Palahniuka. Zakrecona ksiazka o poszukiwaniu sensu istnienia. Jesli ktos szuka niekonwencjonalnych, pokreconych historii to Palahniuk jest tym czego szuka. Polecam ta ksiazke z czystym sumieniem, jak zreszta kazda pozycje napisana przez tego pana.



PS. Material extra dodaje smaczku calej ksiazce, a sposob jej konstruowania jest naprawde ciekawy, wrecz ekscytujacy :)
 
Skończyłem Metro 2034. Nie takie fajne jak jedynka, ale też kozak. Internety mówią,że w tym roku powinna sie ukazać Metro 2035 oparte na Metro:last Light, więc gry narazie nie ruszam. Tak czy inaczej, nie mogę się doczekać i liczę,że to żaden fake.



Pozsotając w klimatach post apo, bo na sagę wieśka teraz mnie nie stać - czytał ktoś Aleję Potępienia Rogera Żelaznego? Podobno fani Mad Max będą wniebowzięci?
 
Przeczytałem "Pieśń Lodu i Ognia" i co dalej? CO ja będę czytał? Pan Lodowego Ogrodu nie podoba mi się.



Tens ta ksiazka o ktorej piszecie wydaje sie ciekawa :)
 
Przeczytalem 12 Years a Slave. Ksiazke czyta sie szybko, historia opowiadana jest bez zbednych szczegolow (moze pare wtracen a propos organizacji plantacji i upraw nie bylo zbyt ciekawe, ale pozwala zglebic wiedze). Mnie osobiscie historia jakos specjalnie nie poruszyla, w moim odczuciu gosciu byl po prostu mega naiwny, aczkolwiek jej nieprawdopoobnosc i fakt, ze mimo wszystko zdarzyla sie naprawde sprawia, ze ksiazke czyta sie z nieslabnaca ciekawoscia. Jesli ktos nie ma niczego konkretnego na rozkladzie to moze smialo probowac.
 
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/133775/opowiesci-z-meekhanskiego-pogranicza-polnoc---poludnie



Ktoś czytał ?
 
Zlatan


Jak chcesz coś równie złożonego i epickiego jak PLiO to może spróbuj z Malazańską Księgą Poległych. Mi jakoś nie podeszła, ale patrząc po różnej maści forach to jestem raczej odosobniony, bo wszyscy się zachwycają i rozpływają.
 
Nie wiem czy kogos zainteresuje, ale jeszcze przez pare dni w Biedronce bedzie mozna nabyc Cel snajpera za 11zl.



http://www.biedronka.pl/pl/product,id,2334,name,cel-snajpera-wydanie-kieszonkowe
 
Ja czytałem "opowieści ..." i z czystym sercem moge polecic. Zwlaszcza ze niedlugo czwarty tom wychodzi.
 
8 dni. Na bilboardach w Polsce już są plakaty. Pierwsza polska opowieść z Uniwersum Metro 2033. Jaram się!



PL_DO_for_web_smaller(1).jpg
 
Majka to świetne opowiadanie do antologii "Science Fiction" Powergraphu napisał, także jestem ciekaw jego debiutanckiej powieści (nie tej z uniwersum Metra).
 
W Krakowie będzie akcja

Dwie dekady po atomowej zagładzie, czasy Pożogi. Gatunek homo sapiens na powrót został sprowadzony do roli jednego z konkurentów w grze o przetrwanie. Zmieniło się wszystko. Tylko ludzie pozostali tacy, jak dawniej.



Nowa Huta. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw robotnicze miasto. XVIII dzielnica Krakowa. To tu, w podziemnych schronach, mieszkają ci, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę. Każdy dzień oznacza dla nich walkę, każdy miesiąc przynosi nowe zagrożenia. Wśród strzępów cywilizacji przeżycie kolejnego roku zakrawa na cud.



Zdradzeni i zmuszeni do ucieczki mieszkańcy Nowej Huty wyruszają na poszukiwanie mitycznego raju • Kombinatu. Nie wiedzą jeszcze, że z niedostępnego dla nich centrum Krakowa nadciąga przerażająca horda, która odmieni znany im świat.



Jednak to śmiertelne niebezpieczeństwo okaże się tylko tłem dla piekła, które ludzie niezmiennie gotują sobie sami nawzajem.


6 dni temu kupiłem Aleję Potępienia - paczki jak nie było tak nie ma, zapewne wina piątku. Już się wkurzałem, ale w sumie przez to święto to mogła się opóźnić.
 
szukam czegos od odsluchiwania w drodze do i z pracy , mozecie polecic jakis audiobook ? jakis kryminal, sensacja, moze byc popularnonaukowe, zadnych wiedzminow, potworow czy kosmicznych podbojow.
 
Dobra, znalazlem takie cos, jesli przypadnie mi do gustu to mam co sluchac przez dobre kilka miesiecy



http://torrenty.org/torrent/631079
 
Wszelakie publia itp., masz tego listę na Świecie Czytników.



Do tego chomikuj tez ma szeroką ofertę.
 
Ktoś ma namiar na audiobooka Pieśni Lodu i Ognia, tomów następnych po Starciu Królów? Po polsku. Jestem gdzieś w połowie Starcia i fajnie by było mieć kontynuację. Będę szperał za czymś, ale jak ktoś ma gotowca to będę wdzięczny.
 
Bibi, chyba kolejnych tomów jeszcze nie ma.



Starcie Królów czytane przez Banaszyka z tego co widzę wyszło w styczniu, na resztę trzeba będzie poczekać (zakładając, że wydawnictwu w ogóle opłaci się je zrobić).



Zlatan - tak z ciekawości sprawdziłem, to z syntezatora mowy nagrane :P
 
Zlatan - ten syntezator mnie rozwalił:-) Mimo wszystko dzięki. Dokładnie tej wersji słucham, o której piszesz Hightower Wygląda na to, że zabiorę się po angielsku.
 
Back
Top