Książki

Ło kurna, widzę, że cenę wywaliło ładnie


ciekawe czy ludzie kupują takie książki w takiej cenie...


tu widzę trylogia była za 250 ale poszła

View attachment 71439

dałbyś 250 za trylogię?
Hmm jeżeli byłaby w idealnym stanie to tak, ale to dopiero w momencie gdy obrobię już wszystko do co mam zaplanowane do czytania i nadal na rynku nic by się nie zmieniło. A co, posiadasz :D?

Nie widziałeś co się działo z cenami książek Sandersona. :beczka:
Z cyklem Hyperion swego czasu też był dramat
 
Nie, ale widziałem co było z cenami Erikssona. No i ludzie kupują w takich cenach? :arch:

Mam pewnie trochę książek, których już nie kupi...
Haha, piękne czasy. Jak czytałem MKP po raz pierwszy to musiałem korzystać z biblioteki, bo niektóre tomy np. Wicher Śmierci czy Wspomnienie Lodu latały po 3 stówy na alledrogo.
Jak Mag puścił reedycję w twardej to można było całość wyrwać za 400 złotych :beczka:

Edit: Teraz tak jest z ostatnim tomem Troi Gemmella, bo nigdzie nie idzie tego dostać :childcry:
 
Hmm jeżeli byłaby w idealnym stanie to tak, ale to dopiero w momencie gdy obrobię już wszystko do co mam zaplanowane do czytania i nadal na rynku nic by się nie zmieniło. A co, posiadasz :D?


Z cyklem Hyperion swego czasu też był dramat
Dramat to jest ten cały Hyperion, przynajmniej dwie pierwsze książki.
 
Dramat to jest ten cały Hyperion, przynajmniej dwie pierwsze książki.
O ty chujcu, Chyżwara mi szkalować będziesz ? :triggered:

A tak poważnie to wiadomo, kwestia gustu. Mi dwie pierwsze części czytało się świetnie, trzecia i czwarta już mniej mi podeszły ale i tak jako całość wspominam bardzo dobrze. Momentami faktycznie autor trochę za bardzo odlatuje w filozoficzne odmęty ale cóż... nie ma książki a tym bardziej serii idealnej ;)
 
Dramat to jest ten cały Hyperion, przynajmniej dwie pierwsze książki.
jaszczur-gnat.gif
 
Haha, piękne czasy. Jak czytałem MKP po raz pierwszy to musiałem korzystać z biblioteki, bo niektóre tomy np. Wicher Śmierci czy Wspomnienie Lodu latały po 3 stówy na alledrogo.
Jak Mag puścił reedycję w twardej to można było całość wyrwać za 400 złotych :beczka:

Edit: Teraz tak jest z ostatnim tomem Troi Gemmella, bo nigdzie nie idzie tego dostać :childcry:
Mi MKP przyniosło ok 2k profitu, sprzedałem komplet w miękkiej + pojedyńcze tomy.

Hyperion dla mnie top, podobnie jak Ślepowidzenie
 
Jakby ktoś chciał kupić albo znał kogoś kto chce kupić MKP w tym miękkim wydaniu, kilka pierwszych tomów w stanie idealnym to proszę dawać znać :wink:
 
Podobno najważniejsza książka psychologiczna nt przełamywania oporów mózgu przy ptsd i reszcie traum.

A jedna z recenzentek stwierdziła, że dzięki niej widzi, że za jakiś czas psychologowie będą zajmować się tylko częściowo mózgiem i ogólnie psyche, a znacznie więcej czasu będzie poświęcone ciału i różnym markerom z ciała oraz na doprowadzeniu ich do ładu energetycznego i biochemicznego.

 
Polećcie proszę jakiś czytnik powiedzmy do 500zł. Z podświetleniem i jakimś trybem nocnym. Super jakby czytał pdf. I pytanko, czy jest jakiś popularny format którego kindle nie czyta? Z góry dzięki
 
Polećcie proszę jakiś czytnik powiedzmy do 500zł. Z podświetleniem i jakimś trybem nocnym. Super jakby czytał pdf. I pytanko, czy jest jakiś popularny format którego kindle nie czyta? Z góry dzięki
Po prostu szukałbym najnowszego kindle najlepiej prosto z amazona jaki zmieści się w tym budżecie a coś znajdzie się na pewno. Pierwszy przykład z brzegu który sam posiadam i się na nim do tej pory nie zawiodłem:

Co do epub to można sobie przekonwertować na mobi i będzie elegancko, zresztą większość książek dorwiesz w wszystkich formatach w tym i mobi. PDF-y czyta.
 
Po prostu szukałbym najnowszego kindle najlepiej prosto z amazona jaki zmieści się w tym budżecie a coś znajdzie się na pewno. Pierwszy przykład z brzegu który sam posiadam i się na nim do tej pory nie zawiodłem:

Co do epub to można sobie przekonwertować na mobi i będzie elegancko, zresztą większość książek dorwiesz w wszystkich formatach w tym i mobi. PDF-y czyta.
Jeśli ktoś jest pierdolnięty (jak np. ja :confused: ) i zależy mu, żeby się odpowiednie, "oryginalne" czcionki wyświetlały na Kindlu to bardziej polecam konwersję do .azw3 niż .mobi, bo do mobi chyba nie da się załączyć czcionek.

Ale pod kątem responsywności, czasu pracy na baterii i takiego ogólnego user experience w trakcie czytania, to Kindle jest bardzo fajną opcją.
 
Mi osobiście Sezon burz już średnio podszedł. Andrzej z Sagi Wiedźmińskiej i Trylogii Husyckiej pewnie nie wróci, teraz wyciąga tylko łapy po hajs, za te dwa zajebiste dzieła w sumie się należy, ale nie sądzę żeby napisał jeszcze cos na takim poziomie, nie ma już tego flow.
 
genialni-lwowska-szkola-matematyczna-b-iext126467913.jpg


Polecam tą książkę, świetnie opisuje środowisko i życiorysy polskich, przedwojennych matematyków, m.in Banacha i Ulama (pracował z Oppenheimerem w Los Alamos). Książka doskonale się czyta, pokazuje jak wielu zdolnych ludzi miała IIRP, jak potrafiliśmy być kreatywni, jak nie mieliśmy żadnych kompleksów w stosunku do tzw. Zachodu. Pokazuje też wielką stratę, jaką ponieśliśmy w elicie, w efekcie IIWŚ i późniejszego komunizmu.
 
IMG20230821184434.jpg


Accelerando to nie jest jedna książka, to chyba cztery książki w jednej, a każda zupełnie inna... Odlot. Moim zdaniem najlepsza książka sf na świecie, choć wszystkich nie czytałem :śmiech:

Najbardziej robi mi głowę część pierwsza, jakieś 120 stron o gościu widzącym biznesy i połączenia procesowe tam, gdzie inni widzą pustkowie.

Reszta też sztos, tu fragment z drugiej części o córce pierwszego bohatera, akurat gadającej z cyberkotem :robertmakeup:
 
A tu fragmenty (dwa z wielu, naprawdę wielu) które dość dobrze pokazują, że nie warto na tej książce ćwiczyć angielskiego - ma tyle smaczków i zawiłości, że inny język zwyczajnie będzie to przesłaniać i pewnie część umknie, a szkoda.

IMG20230821185318.jpg


IMG20230821185406.jpg


No i jest zajebiście dobrze przetłumaczona, tu całości jeszcze nie przeczytałem, ale to chyba to samo wydanie co poprzednio czytałem, kilkanaście lat temu - wtedy znalazłem może kilka błędów łącznie na całą książkę, z czego większość to jakieś zwykłe glitche.
 
W najnowszym newsletterze na wrzesień widzę zapowiedź Nocy Noży. Czyżby Mag wznawiał cykl Imperium Malazańskie Esslemonta?
 
Jakie są wasze ulubione pozycje Stephena Kinga? Właśnie skończyłem Salem's Lot i jestem pod wrażeniem, że książka o wampirach mnie tak wciągnęła.
 
Back
Top