Książki

View attachment 65887

Po twitterach się wszyscy chwalą to ja wrzucę też ale tutaj. Dołączam do polskiej myśli strategiczej i geopolitycznej :conorwalk:
Przecież ten pokurcz to zdrajca stanu. Pisze te swoje wysrywy tylko dlatego, że nie mamy polskiego rządu. Inaczej by gnił w pierdlu albo sztywno by bronił zasad dwa metry pod ziemią.

Za hajs od Sorosa się kurwix ustawił i sieje farmazony na stratę Polski.
 
@Drzewo Możesz napisać o co chodzi z tą zdradą stanu? Nie jestem w temacie.
Proces rozmontowania obronności Polski od wewnątrz, dzięki "usprawnianiu" podejścia wg metody która pasuje Żydom. Przecież napisałem że tam jest hajs od Sorosa. A jak ktoś weźmie choćby grosza od Sorosa, ten zdrajca stanu. Wystarczy sprawdzić co zrobił z UK i funtem, co robi z Europą (choćby fundacja Batorego, fundacje wspierające inżynierów na pontonach, wspierające lewactwo, lpg, a nawet głębiej, bo typ na bank lubi małe dzieci, nie będę wnikał nawet w jaki sposób, bo na temat tego pana to sporo dziwnych teorii krąży, jak zresztą większości miliarderów, ale ten jest dość wyjątkowy, jak zerkniesz w jego historie), ale nawet pomijając plotki - typ uruchamia wyłącznie działania przeciwko krajom i porządkowi, bo z tego zrobił sobie jakąś pojebaną krucjatę. Wszelkie organizacje powstałe z jego hajsu należy rozwiązać bo działają na szkodę nas wszystkich.
 
Jedziemy z tematem, nie ma opierdalania się :cool:
IMG_20230515_221717.jpg
 
Zew Nocnego Ptaka bardzo dobry, czekam na dalsze książki z tej serii. Ogólnie wydawnictwo Vesper TOP, ostatnio głównie u nich zaopatrzam się w nowe tytuły.
Właśnie dzisiaj mówiłem koledze, że bardzo lubię to wydawnictwo. Rozmawialiśmy bo kupił u nich coś takiego


i podobno też fajne, wysłał mi kilka zdjęć
 

Attachments

  • IMG_20230517_105236.jpg
    IMG_20230517_105236.jpg
    238.1 KB · Views: 13
  • Like
Reactions: Olo
Właśnie dzisiaj mówiłem koledze, że bardzo lubię to wydawnictwo. Rozmawialiśmy bo kupił u nich coś takiego


i podobno też fajne, wysłał mi kilka zdjęć
Nie kuś diable, bo stos wstydu coraz wyższy
ezgif-2-eab4c7fa8a.gif
 
Nareszcie jakieś reedycje!

"Rozgwiazdą
Vesper startuje z nową linią wydawniczą. Wymiary mają przybliżać czytelnikom warte uwagi powieści science fiction. W ramach Wymiarów w zapowiedziach znajdują się m.in. seria Stalowy Szczur Harry'ego Harrisona, Czerwony Mars Kima Stanleya Robinsona, Kroniki Umierającej Ziemi Jacka Vance'a czy powieści Roberta Silverberga."


 
Właśnie dzisiaj mówiłem koledze, że bardzo lubię to wydawnictwo. Rozmawialiśmy bo kupił u nich coś takiego


i podobno też fajne, wysłał mi kilka zdjęć
No tutaj to jest ewidentne zerżniecie Alice z resident evil, która była "Red Queen" w ulu, sztuczną inteligencją opiekująca się kompleksem Umbrelli. Mocna zbieżność, ale przy tak popularnym imieniu, to może i przypadek..
 
Zetknąłem na opis, zdecydowanie moja bajka, bardzo lubię takie futurologiczny klimat. Czytałeś jakieś książki Philipa Dicka?
Owszem, dużo, lubię Dicka, mimo patyny na niektórych książkach czy filmach. Accelerando rozpierdala, książka nic nie straciła na świeżości, wręcz jest nawet bardziej realna przez to, że tyle rozwiązań technicznych okazuje się być możliwa - transfery prądu w przestrzeni międzygwiezdnej, teleportacja, sztuczna, modyfikacje genetyczne i hardware'owe... A książka to cyberpunk, matrix i jeszcze trochę, bo końcówkę ciężko streścić...odlot. Jak lubisz, to lutuj śmiało. Do mnie najbardziej przemawia cyber, czy wręcz postcyberpunkowy klimat pierwszej części, ale całość jest spoko (pierwsza część, bo w sumie książka jest podzielona na różnych bohaterów i ich przygody).
 
No tutaj to jest ewidentne zerżniecie Alice z resident evil, która była "Red Queen" w ulu, sztuczną inteligencją opiekująca się kompleksem Umbrelli. Mocna zbieżność, ale przy tak popularnym imieniu, to może i przypadek..
Ta Alice i Red Queen to już miały swój debiut u Lewisa Carolla w 1865. To jak już pani Henry kontynuuje to co zapoczątkował Caroll, a Twórcy RE wzorują się na powieści z XIX wieku.

Podejrzewam, że pani Henry filmu RE nawet nie widziała :)
 

Jeden z moich ulubionych pisarzy. Przeczytałem większość jego książek, a takie pozycje jak Krwawy południk, Droga, To nie jest kraj dla starych ludzi uważam za arcydzieła. Ciekawe czy ktoś odważy się kiedyś zrobić wierną ekranizację Krwawego południka.
 
Owszem, dużo, lubię Dicka, mimo patyny na niektórych książkach czy filmach. Accelerando rozpierdala, książka nic nie straciła na świeżości, wręcz jest nawet bardziej realna przez to, że tyle rozwiązań technicznych okazuje się być możliwa - transfery prądu w przestrzeni międzygwiezdnej, teleportacja, sztuczna, modyfikacje genetyczne i hardware'owe... A książka to cyberpunk, matrix i jeszcze trochę, bo końcówkę ciężko streścić...odlot. Jak lubisz, to lutuj śmiało. Do mnie najbardziej przemawia cyber, czy wręcz postcyberpunkowy klimat pierwszej części, ale całość jest spoko (pierwsza część, bo w sumie książka jest podzielona na różnych bohaterów i ich przygody).
Ostatnio nie przebrnąłem przez Bladerunnera, już chyba mój gust jest nadwątlony przez wpływ czasów dzisiejszych.. niemniej Trzy Stygmaty Palmera Eldritcha czytało się świetnie. A w Cyberpunka mam zamiar pograć niebawem :)
 
Ostatnio nie przebrnąłem przez Bladerunnera, już chyba mój gust jest nadwątlony przez wpływ czasów dzisiejszych.. niemniej Trzy Stygmaty Palmera Eldritcha czytało się świetnie. A w Cyberpunka mam zamiar pograć niebawem :)
Tu dobre pół książki jest bardziej w naszych czasach, dopiero jak zmienia się bohater to zmienia się też styl i "odległość" od naszych czasów, ale nadal chyba najbliżej. No i pp drodze masa ciekawych zagadnień - prawa i możliwości firm, religia, "niższe" formy życia
(hehe, bardzo ciekawy wątek sztucznej inteligencji obdarzonej świadomością, chyba jeszcze nie spotkałem nic podobnego w żadnej książce czy filmie)
, patentowanie i rewolucje tym dokonywane, kurde - aż głupio wymieniać, bo wątków są setki, czasem autor tylko rzuca jedno hasełko, a czytelnik może zrobić wow (jeśli zauważy "rozmiar" czy "wagę" idei, którą autor tylko zaznaczył).

Cała książka to chyba dwa lub trzy główne wątki, które poniekąd przejmują narrację i są osią całości. Na początku było mi trochę nieswojo, że główny bohater ustępuje miejsca kolejnym, ale że już z 200 stron się znaliśmy, a potem to się kręci dalej w nadal ciekawym kierunku i rozwija się ciekawie, więc jakoś z ciekawości skończyłem całość.

Mnie kręcił głównie ten pierwszy etap książki, ale całość okazała się trzymać poziom - choć przejście od jednego bohatera i deus ex'owego klimatu do x bohaterów i klimatu Mass Effect'a wymaga zaufania do autora.

Moim zdaniem - warto. Podobnego klimatu jeszcze nigdzie nie spotkałem.

A na zachętę - książka w druku kosztowała 35 pln, ja kupiłem niedawno za 200. Czy warto? Nie patrzyłem przez pryzmat ceny, a sentymentu. Jednak gdy otworzyłem ją ponownie po piętnastu latach - historia jest nadal świeża, bo te czasy właśnie dopiero nadchodzą.

Ps. Styl życia głównego bohatera to jakiś kosmos, tak mógłbym żyć :conorsalute:
 
Po polsku jest super przekład w sieci, a przynajmniej był parę lat temu :suchykarol:
Jest jest, ale w ramach treningu pocisne. Dwie pierwsze strony i już kilkanaście nowych słówek, ciekawie pisze autor
 
@osk poradz jakies ksiazki o filozofii dla kompletnego laika. Znalazlem cos takiego Krotka historia filozofii Nigel Warburton i Myśl. Zaproszenie do Filozofii Blackburn Simon. Czy te tytuly beda dobre?
 
@osk poradz jakies ksiazki o filozofii dla kompletnego laika. Znalazlem cos takiego Krotka historia filozofii Nigel Warburton i Myśl. Zaproszenie do Filozofii Blackburn Simon. Czy te tytuly beda dobre?
Rozumiem, że chodzi Ci o takie ogólno-ogólne opracowania? :lol: Nie jestem w stanie nic powiedzieć na temat książek, które wymieniłeś. Na pewno możesz sobie poczytać, ale to w sumie ciężki temat z takimi pozycjami i większość z nich jest po prostu słaba. Po pierwsze, autor zawsze pisze ze swojego stanowiska filozoficznego (w przypadku tych Brytyjczyków zapewne z pozycji jakiejś filozofii anglosaskiej). A po drugie, filozofia jest dość rozległa (logika, metafizyka, ontologia, epistemologia, estetyka, aksjologia, etyka; fil. historii, nauki, polityki, religii, umysłu, bo psychologia i behawiorystka się odłączyły już od filozofii - a na bank o czymś jeszcze zapomniałem w tej wyliczance) i taki wstęp do filozofii powinien pewnie z tysiąc stron liczyć, więc powstają raczej wprowadzenia już do konkretnych dziedzin. W krótkich historiach filozofii też zawsze są pomijane jakieś ważne postacie, a co za tym idzie idee.

Pamiętam, że komuś tu polecałem klasycznego Tatarkiewicza w kontekście filozofii historii, ale później sobie myślałem, że to był najlepszy pomysł do zniechęcania kogoś do filozofii, więc teraz mam obawy coś polecać. :lol: Jednakże myślę, że warto byłoby się zapoznać z:

Wprowadzenie do Filozofii, K. Jaspers
Zagadnienia i kierunki filozofii, K. Ajdukiewicz
O metafizyce jej kierunkach i zagadnieniach, T. Czeżowski
 
Back
Top