Książki

Ktoś miał styczność z twórczością Leigh Bardugo? Przypomniało mi się, bo w tym tygodniu wychodzi drugi sezon serialu na Netflixie, a pierwszy wspominam jako dość lekkie, choć nie najwyższych lotów fantasy
Cytuję samego siebie, ale już chuj. Widzę, że jedna z serii tego uniwersum ma w chuj wysokie oceny czytelników (Szóstka Wron), reszta trochę gorzej, ale nie lubię mieć poszatkowanych serii, więc myślę nad ogarnięciem wszystkich 9 książek ze świata Griszy za jednym razem.

@Miskatonic w przyszłym tygodniu będzie miała miejsce premiera kolejnej książki Dana Jonesa - tym razem wziął na tapetę historię średniowiecza.

Tomiszcza poświęcone Krzyżowcom i Templariuszom czytało mi się bardzo dobrze i z czystym sercem mogę polecić
 
Last edited:
20 lat temu u kogoś na półce widziałem książkę z jakimś demonem na okładce i napisem "przestroga" chciałbym znaleźć tę książkę, ktoś coś?
 
Właśnie skończyłem czytać "Obłęd na krańcu świata. Wyprawa statku Belgica w mrok antarktycznej nocy" J.Sancton.
Jeśli ktoś lubi reportaże o podróżach, pokonywaniu granic itp to polecam, kawał dobrej książki.
 
Witam i o zdrowie pytam :tiphatb:
Naszło mnie ostatnio po debacie z przyjacielem na zgłębienie tematyki wierzeń/mitologi Słowian i pytanie czy ktos coś poleca? W miarę możliwości lżejsza lektura, raczej do spokojnego poczytania niż naukowe rozprawki
 
:antonio:
IMG_20230328_161058678.jpg
 
:antonio:na południe od Brazos jedna z najlepszych książek jakie czytałem

Chyba na jesień mają być wydane pozostałe dwie książki

Zazdroszczę czytania poraz pierwszy ;)

Właśnie skończyłem Na południe od Brazos i z miejsca wskakuje u mnie do top 3 książek, które kiedykolwiek przeczytałem :antonio:
Od jutra biorę się za Ulice Laredo
No i przekonali, lutuje
 
Mordy,
Szukam czegoś DOBREGO w uniwersum w stylu Kroniki Mutantów. Upraszczając: mogą być rozmaite stwory i rasy ale bez magii i czarów. Jakby co, przerobiłem Metro-Stalkerskie tematy i mam trochę dość aż tak depresyjnego świata.
 
Mordy,
Szukam czegoś DOBREGO w uniwersum w stylu Kroniki Mutantów. Upraszczając: mogą być rozmaite stwory i rasy ale bez magii i czarów. Jakby co, przerobiłem Metro-Stalkerskie tematy i mam trochę dość aż tak depresyjnego świata.
Seria Wirus Guillermo del Toro
 
@cRe wiadomo co z Księgą Całości? Nie mogę nigdzie znaleźć w planach wydawniczych FS chociaż przybliżonej daty premiery ostatnich tomów :childcry:
 
@cRe wiadomo co z Księgą Całości? Nie mogę nigdzie znaleźć w planach wydawniczych FS chociaż przybliżonej daty premiery ostatnich tomów :childcry:
Nowa książka miała być pół roku po tej co ostatnio wydali. Od listopada minęło 5 miesięcy. Pod koniec maja są międzynarodowe targi książki. Jeżeli nie będzie do tego czasu premiery to spodziewałbym się przynajmniej zapowiedzi.

Fabryka słów teraz wydała kilka mocnych tytułów zagranicznych więc mają co robić.
 
Nowa książka miała być pół roku po tej co ostatnio wydali. Od listopada minęło 5 miesięcy. Pod koniec maja są międzynarodowe targi książki. Jeżeli nie będzie do tego czasu premiery to spodziewałbym się przynajmniej zapowiedzi.

Fabryka słów teraz wydała kilka mocnych tytułów zagranicznych więc mają co robić.
Dzięki za info byku! :conorsalute:
 
Przebrnąłem przez Baśniową Opowieść Kinga i chyba tylko dlatego że mam do niego sentyment to staram się w miarę być na bieżąco. Powiem szczerze że pozytywnie mnie zaskoczyła, poziom Kinga leci na łeb na szyję ale w tym przypadku widać że zmiana gatunku i uderzenie w konwencję nie do końca z nim kojarzoną daje całkiem niezłe rezultaty. Sztos to nie jest ale jako lekka lektura na wieczór sprawdza się idealnie.
Teraz atakuje kolejnego grubasa tj.
IMG_20230420_224719.jpg

Piknik na skraju drogi czytałem już dawno temu i mnie oczarował więc mam nadzieję ze się nie zawiodę. Następne w kolejce czeka Na południe od Brazos więc szykuje się ciekawy maraton :antonio:
 
Dodam coś i ja z ostatnich tygodni:
Marek Krajewski - Moloch - bardzo polecam
Michał Gołkowski - Ołowiany świt - nie polecam
Peter Watts - Rozgwiazda - nie polecam
Piotr Rozmus - Kompleks Boga - polecam
Clive Cussler - Dżungla - nie polecam
Andy Weir - Projekt Hail Mary - bardzo polecam (nie mogłem się oderwać)
 
Polecam audiotekę w aplikacji t-mobile do aktywacji za darmo kod na 30 dni.
Kod mozna aktywowac do konca maja.

Mega duzy wybor audiobookow, ten pierwszy lepszy jaki wlaczylem i okazal się strzalem w 10-tke, bo to jakiś thriller z tych co lubie.


Screenshot_20230430-110459_Audioteka.jpg
 
Właśnie po latach wróciłem do 'Letniej nocy' Simmonsa. Dalej wymiata mimo moich siwych włosów. Potem 'TO' i 'Sklepik z marzeniami' parafy wspomnień ciąg dalszy!
 
Właśnie po latach wróciłem do 'Letniej nocy' Simmonsa. Dalej wymiata mimo moich siwych włosów. Potem 'TO' i 'Sklepik z marzeniami' parafy wspomnień ciąg dalszy!
"to" i"sklepik"kojarzę, ale "letnia noc"? O czym to?
 
IMG_20230430_211154.jpg


IMG_20230430_212402.jpg


Zdam relację jak przeczytam, ale takie minimum działania, które daje maksimum efektów, jest w moim przypadku najlepszym podejściem do działania, inaczej się rozdrabniam za mocno.
 
Właśnie po latach wróciłem do 'Letniej nocy' Simmonsa. Dalej wymiata mimo moich siwych włosów. Potem 'TO' i 'Sklepik z marzeniami' parafy wspomnień ciąg dalszy!
"Sklepik z marzeniami" wspominam bardzo fajnie, według mnie jedna z lepszych książek Kinga. "To" wiadomo klasyka ale nawet jak dla mnie zbyt rozwleczona momentami (chociaż lubię taki styl pisania).
Przez Twój post przypomniała mi się inna książka Kinga (ukazana pod nazwiskiem Richard Bachman) a mianowicie "Wielki Marsz". Kto nie czytał to polecam, krótka pozycja na raptem dwa, trzy wieczory a koncepcja ciekawa.
 
Przeczytałem dziś 80 stron i rzeczywiście czyta się fajnie. Ktoś gdzieś dobrze skomentował że Bartosiaka lepiej się czyta niż słucha hehe.
 
Przeczytałem dziś 80 stron i rzeczywiście czyta się fajnie. Ktoś gdzieś dobrze skomentował że Bartosiaka lepiej się czyta niż słucha hehe.
Trzeba powiedzieć szczerze, że to nie czyta się tak do końca Bartosiaka, bo jego styl został dostosowany na tyle żeby był strawny przez redaktorów z wydawnictwa literackiego. On sam tak bez edycji to pisze ciężej.
 
Back
Top