Książki

Jaka jest jedna książka, która wywarła na was największy wpływ?
@Bafana Bafana mnie uprzedził :D

A tak na serio? Jeszcze nie było takiej książki. Ewentualnie mogę na siłę podpiąć Komorę Grishama, jak przeczytałem ją za małolata, to złapałem fazę na prawnikowanie, ale byłem wtedy w 6 kl podstawówki albo 1 kl gimnazjum, więc na późniejszy wybór studiów to raczej wpływu nie miało, chyba że podświadomy.
 
Jaka jest jedna książka, która wywarła na was największy wpływ?
"Zabić drozda" - forma ważkich tematów serwowanych przez inteligentną dziewczynkę, ale wciąż tylko dziewczynkę.
"Wilk stepowy" - często miałem wrażenie, że ktoś napisał książkę, którą to ja miałem napisać.
"Pani Dalloway" - to wyczekiwanie na koniec, a kiedy on nadchodzi to to "łoooooooo" jak na trybunach przy ciężkim nokaucie.
Dobra, to 3 książki, ale one wywarły na mnie największy wpływ, tyle że to wpływ znikomy, rozrywkowy, beletrystyczny, literacki, dający przyjemność z obcowania z literaturą. Nie mam książki, która objawiłaby mi prawdę, wskazała drogę, światło i kazała kroczyć właściwą ścieżką :D
 
Ta seria ma 3-4 tomy, a sam autor to już wydał z 10 książek także jak ci się spodoba to możesz jechać dalej.
A w sumie, co mi szkodzi. Najwyżej odstawię, jeśli mi nie siądzie. Ebook kupiony ;)
upload_2017-3-12_19-27-18.png
 
  • Like
Reactions: cRe
Dallas '63 - ktoś czytał?

Myślę jeszcze nad Fight Club i American Psycho. Jestem fanem tych filmów, a książki są rekomendowane przez wiele osób.
 
"Hubala" Komudy ktoś czytał? Warto?
Jak lubisz powieści historyczne, wojenne to spoko. Książka wyrazista, miejscami brudna. Pokazuje wydarzenia w wielu odcieniach szarości. Ale trzeba ostrzec że akcja wcale nie jest wartka i może wynudzić. Coś jak fabularyzowany reportaż.
 
Ja polecam:

Perski ogień. Pierwsze starcie Wschodu z Zachodem - Toma Hollanda, przyjemna książka historyczno-wojenna z licznymi odniesieniami do bieżącej sytuacji. Jak ktoś lubi literaturę tego typu, powinno się spodobać, biorąc pod uwagę obecne nastroje i sytuację polityczną, można by rzec, że pozycja jak najbardziej na czasie.

Dla interesujących się historią obowiązkową pozycją moim zdaniem jest: Europa. Rozprawa historyka z historią - Normana Daviesa. Potężna książka, polecam w zasadzie każdemu, majstersztyk.

Powstanie '44 tego samego autora też jest godne uwagi, chociaż raczej dla osób, które interesują się historią Polski w trakcie II WŚ nie wniesie wiele nowego.

Jeśli ktoś jeszcze nie czytał to oryginalną pozycją z pogranicza fikcji politycznej jest G.Orwell - 1984. "Wielki brat patrzy" - jak tak dalej pójdzie to niedługo nie będzie to fikcja.

Kryminały A.Christie jak ktoś lubi też polecam, bywają nieprzewidywalne a o to chyba chodzi :)
 
Frederick Bastiat - "Co widać i czego nie widać" oraz "Prawo". Oprócz tego "Źródło" Ayn Rand odebrałem bardzo osobiście i znacząco na mnie wpłynęło.

Warto przeczytać nowsze pozycje noblistów, żeby zestawić je z tym co napisał Bastiat, choćby Stiglitza czy Tirole, tak dla tych, którzy interesują się ekonomią w szerszym ujęciu niż przedstawiana w ramach szkoły austriackiej. Samą książkę również polecam.
 
557112-352x500.jpg

kolejna część, muszę przyznać jedna z lepszych, tylko bym ogarnął edycję (589 stron) i dosyć spory format. Przyjemna odskocznia od czarnej serii :)
 
557112-352x500.jpg

kolejna część, muszę przyznać jedna z lepszych, tylko bym ogarnął edycję (589 stron) i dosyć spory format. Przyjemna odskocznia od czarnej serii :)
A no widzisz, ja zacząłem Kasację właśnie. Wciąga :)

Skończyłem "Lepiej, byś tam umarł" o Chalidowie. Przyjemna książka, ale mam lekki niedosyt. Trochę za dużo wiary, a za mało sportu - np. brak tematu Strikeforce, walki z Tomkiem Drwalem. Ale ogólnie to każdemu bardzo polecam.

No i zamierzam wziąć się za "Wojowniczkę" i W KOŃCU za Tysona...
 
Mróz to jeden z tych gości którzy znaleźli swój styl i nawet przez to że co chwila jest nowa książka (sam przyznaje że jak nie napiszę dziennie kilkudziesięciu stron to go dupa boli) to trzyma poziom i ludzie chcą go czytać. Praktycznie każda książka na lubimy czytać jest w okolicy 8/10. Topowy autor jeżeli chodzi o sprzedaż.
 
Jakie dobre cykle Hard SF polecacie?
cykl Ogień Ludzkości, Michael'a Cobley'a.
Dobrze mi siad również cykl Ekspansja, Jamesa Corey'a..
Oba cykle są stosunkowo nowe, bo rozpoczęte w latach 2009-2011, mimo to czyta się dobrze.
 
Jakie dobre cykle Hard SF polecacie?

Głębia Podlewskiego zbiera bardzo dobre opinie.
cykl Ogień Ludzkości, Michael'a Cobley'a.
Dobrze mi siad również cykl Ekspansja, Jamesa Corey'a..
Oba cykle są stosunkowo nowe, bo rozpoczęte w latach 2009-2011, mimo to czyta się dobrze.

Ekspansja niestety ma tylko 2 przetlumaczone tomy. Swoja droga leci obecnie serial oparty na tym dziele.
 
Back
Top