Książki

Zlatan

M-1 Global
Featherweight
Jak w temacie, jest muzyka, sa filmy jak i gry a nie ma ksiazek. Nie jestem wielkim fanem lektury, przeczytalem jedynie 2 cieniutke nowelki jako lektury szkolne i 2 ksiazki Lance Armstrong'a i mnie zaciekawily.
Zna ktos ksiazke ktora warto przeczytac? :) najbardziej interesuja mnie autobigrafie sportowcow ;) Chcialbym przeczytac ksiazke Arkadiusza Onyszko oraz Antonio Cassano ale nie ma ich chyba w jezyku polskim..
 
Książki Andrzeja Pilipiuka o wiejskim egzorcyście amatorze alkoholiku Jakubie Wędrowyczu wymiatają. Książki Star Wars też są ciekawe, niestety ostatnimi czasy bardzo mało czytam. A i oczywiście wszystkie książki Kinga, to jest mistrz!
 
Z autobiografii sportowcow to zdecydowanie Gazza,Tony Adams,Best (ku przestrodze),I Can't Accept Not Trying-Michaela Jordana.

Juz pisalem o Got Fight? Griffina wczesniej-absolutna rewela dla mnie-z fighterow czytalem jeszcze Ortiza i Liddela-moga byc.

Z beletrystyki to dopiero masz w czym wybierac :) -nie wiem
w jakim wieku jestes i co oprocz sportu cie interesuje :)
 
Osobiście sam już niczego nie czytałem z czystej przyjemności ale kiedyś co jakiś czas polowałem na jakiś ciekawy kryminał.

Bardzo dobry autor thrillerów to Jeffery Deaver:
- Kolekcjoner kości- o niebo lepszy od filmu z Andżeliną :D
- Mag - chyba jeszcze lepszy, dziwie się że jeszcze nie kręcą filmu na podstawie tej książki
Dobre są też thrillery kryminalno/medyczne o ile lubi się hardcorowe opisy zbrodni. Podałbym autorke i tytuł ale akurat pożyczyłem tą książkę.

Kolejny autor- Philip K. Dick- ja przeczytałem zbiór opowiadań "Zapłata" każdy rozdział o czymś innym, ale fajnie pisze.

A jeżeli chce się czegoś odmóżdżającego i śmiesznego to może Masłowska i "wojna polsko ruska"- ja preferuje jednak film

Poza tym to chyba jak większość Tolkien.
 
Ostatnio co przeczytałem jednym tchem była książka BJ Penna Why I Fight: The Belt Is Just an Accessory, ponad 200 stron w 2 dni. Gorąco polecam.
 
ja głównie horrory. Czasem jakaś historia i filozofia.


Co do horrorów to uwielbiam Desperację Kinga, czytam wszystko w tematyce Wilkołaczej i świetne jest Wolfen Whitley Strieber.


Przed chwilą skończyłem Infekcję Scotat Siglera. Ponoć bestseller w USA, WB i Niemczech, ale mnie jakoś to nie zachwyciło. Po wypłacie biegnę po nowego Kinga.
 
@ Mort
hahah, Jakub Wedrowycz rzadzi, ale kilka pierwszych tomow to majstersztyk, potem robi sie powtarzalne niestety

lubie czytac, zwlaszcza ze mam na to sporo czasu w autobusie :P
z w miare ostatnio czytanych
moge polecic:

jesli ktos lubi abstrakcyjne rzeczy to np:
Jose Lezama Lima - Raj (czyta sie ciezko ale jest niesamowite),
Cortazar - Opowiadania

polska fantastyka:
Sapkowski - Narrenturm (uwazam ze znacznie lepsze od wiedzmina)
Bialolecka - Tkacz Iluzji (troche infantylne ale jest pare ciekawych pomyslow)
Piekara - cykl inkwizytorski (bodajze: Plomien i krzyz, Mlot na czarownice, Sluga bozy etc)

polska powiesc grozy/horror:
Orbitowski - Nadchodzi

kryminał:
Akunin - cykl o Erascie Fandorinie (najlepsza chyba Smierc Achillesa)

dodam jeszce ze biblioteka to swietny wynalazek :)
co prawda nie ma to jak swiezutka , pachnaca ksiazka, ale jednak w bibliotece jest wszytsko za darmo :P
 
@jurass, no pierwsze trzy ksiązki są kozackie, czwarta jeszcze ujdzie, a piata, no trochę się zawiodłem ale i tak dobra. :)
 
no musze przyznac, ze mimo iz nastepne sa gorsze, to w kazdej z nich byly takie momenty ze myslalem ze pekne ze smiechu:)
 
Jakub moze byc-ale saga o Mordimerze Piekary rzadzi bardzo :)
Co do Narrenturm-polecam Audiobooka z pelna obsada (bo jest tez z jednym lektorem)
 
wlasnie widzialem ze w obsadzie smietanka sama i
zamierzalem pozyczyc od kumpla :)

dzieki za przypomnienie
 
dodam jeszce ze biblioteka to swietny wynalazek :)
co prawda nie ma to jak swiezutka , pachnaca ksiazka, ale jednak w bibliotece jest wszytsko za darmo :P

świeże i pachnące księgarnią zamiatają ! :) ale, używane też spoko, sam z biblioteki nie korzystam, bo lubię zbierać pierdoły :) ale fakt faktem, książki na allegro wyrywam za grosze , 2 zł, 5 zł etc :] Chodź 2 razy kupiłem nowe. Bibliotek nie lubię bo nigdy nie oddaje a potem wydzwaniają :]
 
o allegro nie pomyslalem,
musze sprobowac :)

czasem za to ogladam jak takie dziadki na ulicy sprzedaja jakies starocie ale jeszce niczego ciekawego tam nie znalazlem ;P
 
Z beletrystyki to dopiero masz w czym wybierac :) -nie wiem
w jakim wieku jestes i co oprocz sportu cie interesuje :)
Mam 20 lat, interesuje mnie kryminal, horror i psychologiczne jesli chodzi o filmy. Z ksiazkami podobnie pewnie bedzie.

Zlatan - powaznie tak malo czytasz? Masakra, nie wiesz chlopie ile tracisz :>
No zaczalem teraz bo siedze w urzedzie miasta na stażu i siedze, bo nie mozna tego inaczej nazwac. W 3 dni przeczytalem 1 ksiazke Lance Armstronga i koncze wlasnie druga. Spodobalo mi sie.

Te ksiazki o ktorych piszesz herrflick sa po Polsku? I gdzie moglbym je wyrwac?
 
@herrflick a można wiedzieć gdzie zdobyłeś GOT FIGHT?ja nie mogę znaleźć ani w necie ani księgarniach ;/
 
http://www.torrentz.com/3c3e2d34affb82c0db69590062aff32e5cd7b993
lub
http://rapidshare.com/files/266532707/Got-Fight.mobi

Program do odczytu tego pliku jest tu.
 
Jak ktoś chce to mogę sprzedać "Got Fight?"
Co do samej książki to ja padałem w pewnych momentach jak to czytałem. Generalnie nie lubie Griffina, ale tej książki mogę mu śmiało pogratulować.
 
Dzięki wielkie DeXx,ale muszę poczekać do weekendu bo z akademika nie mogę ściągać ;/
 
dobra, łatwa i przyjemna lektura to napewno trylogie krajewskiego i sapkowskiego. jeżeli ktoś lubi historie i politykę to gorąco polecam książkę "czarna propaganda" Stanleya Newcourta-Nowodworskiego. rewelacja!


czy "got fight?" griffina ukazała się po polsku? ktoś powinien przetłumaczyć i wydać "fucking polak" onyszko.
 
got fight tylko po angielsku-onyszke tez bym poczytal-bo wypocin Dudka nie zdzierzylem :)-za to Wojtek Kowalczyk sie popisal :)
 
nikt nie wspomniał chyba jeszcze o waldemarze łysiaku, legendarna postać i konkretna lektura.
 
Jeśli zaczynasz przygodę z czytaniem (haha, trochę przesadziłem z tym tekstem :D) to polecam "Ojca Chrzestnego" Mario Puzo - jeszcze nie spotkałem człowieka, który by nie był zachwycony lekturą tej książki, mimo że film wszyscy znają. Poza tym książki Irvinga to fajna sprawa, lekki styl i wartościowa treść, poza tym są wątki zapaśnicze. Np. "Świat według Garpa".


Jakby ktoś chciał, to mogę podesłać ebooka Penna "Why i fight" w pdf, niestety tylko po angielsku.


Łysiak faktycznie dobry - czytałem "Szachistę" kilka lat temu i bardzo mnie wciągnęło.
 
leon degrelle - "front wchodni 1941-1945". niesamowita książka, a na potwierdzenie fragment:
"...Sowieci szczególnie nie cierpieli Włochów. Nienawidzili ich bardziej niż Niemców. Zawsze traktowali ich na froncie wschodnim ze szczególnym okrucieństwem. Za jednym zamachem zajęli trzy wioski. Nikt nie zdążył chwycić za broń. Jeńcy zostali doprowadzeni w pobliże studni i rozebrani do naga. Rozpoczęły się tortury. Kozacy nabierali lodowadą wodę do wielkich wiader i rycząc ze śmiechu, oblewali nią swe ofiary. Było trzydzieści, trzydzieści pięć stopni poniżej zera. We wszystkich trzech wioskach nieszczęśni jeńcy umierali, zamarzając żywcem".
 
Ja polecam jedną z moich ulubionych książek, "Paragraf 22" Josepha Hellera.
Do tego Truman Capote "Z zimna krwią" i np. "Wierny ogrodnik" Johna le Carrre.
 
To jak?ktoś już znalazł drugą książke Griffina?:D okładka miażdży i treść pewnie też :)
 
Biografia Chucka Liddella na Google Books: Iceman: My Fighting Life


Właśnie się za nią biorę:


http://books.google.com/books?id=2J-Pa8bxP-gC&printsec=frontcover&dq=Forrest%20Griffin&hl=pl&source=gbs_slider_thumb#v=onepage&q=Forrest%20Griffin&f=false
 
a ja polecę wam modne cegiełki - trylogia milenium książki około 600 stron ale pisane żywym językiem. Wciąga jak chodzenie po bagnach ;) bardzo szybko się czyta.


Wielowątkowy kryminał, którego akcja rozgrywa się w Szwecji.
 
To ja polece coś z polskiej fantastyki:

1) Maja Lidia Kossakowska - wszystko, od Obrońców Królestwa, po zbieracza Burz i Siewcy wiatru. Świetne powieści o niebie, Bogu, aniołach.
2) Jacek Piekara - seria ksiązek o inkwizytorze, Łowcy Dusz, Młot na czarownice - alternatywna rzeczywistość, gdzie Chrystus zszedł z krzyża i zabił swoich wrogów.
3) Andrzej Pilipuk - jego seria o wiejskim egzorcyście i saga Oko Jelenia.
4) Jacek Komuda - (np. samozwaniec) fantastyka pomieszana z historią polskiej szlachty.
5) S. King - polecam książki starsze, od kilku lat wypuscza gówno (z wyjątkiem Rękim Mistrza), świetna 7-tomowa saaga Mroczna Wieża.
6) Mój mistrz H.P. Lovercraft - zbiór opowiadań "W górach szaleństwa".
7) Teraz zaczynam Samotnika Eugene Ionesco.
Zapomniałem jescze, z lektur szkolnych gorąco polecam nowele B.Prusa pt. "Kamizelka". Krótkie i sympatyczne, skłania do refleksji.

Pozdrawiam.

5)
 
Back
Top