Książki

Słuchajcie, używa ktoś czytnika e-booków? Chcę taki nabyć a nie jestem pewny jaki wybrać. Wszyscy gadają jaki to Kindle zajebisty, cena nie jest jakaś tragiczna, ale... no od czasu do czasu chciałbym sobie tam ściągnąć co nie co niekoniecznie z księgarni. Niby są jakieś programy do dostosowania formatu dla Kindle, ale wyczytałem że są problemy potem z wyświetlaniem. Jak to jest? Myślę jeszcze nad Kobo Glo - plus to podświetlenie ekranu. Dajcie znać jak coś ktoś...




Mam kindla classica już ponad rok i do tej pory wszystko śmiga jak należy, czytam dużo, a bateria i tak trzyma tak długo, że nie pamiętam kiedy ostatnio ładowałem:)



Image-Amazon.co_.uk_.jpg




Mam dokładanie taką wersje jak wyżej. Co do książek z szemranych źródeł to jeszcze nie miałem z tym większych problemów. Jeśli nie ma książki w formacie który odtwarza kindle, to program calibre przerabia z epub, rtf na mobi 1:1, z innym formatami też się da, ale trzeba czasem trochę pogrzebać. Jeśli chcesz czytać pdfy, to odpuść sobie i kup coś z większym ekranem. Gdybyś miał kiedyś jakieś problemy z formatowaniem tekstu to możesz do mnie pisać to Ci przerobie, trochę już się tym bawiłem i wiem jak to poustawiać.












Skończyłem właśnie książkę Jacka Piekary zatytułowaną "Sługa Boży". Szczerze nie zrobiła na mnie jakiegoś większego wrażenia, świat wypaczonego moralizmu i oddania sprawie naszego uniżonego sługi Mordimera nie przypadł mi jakoś specjalnie do gustu, acz kolwiek z serii nie rezygnuję i mam nadzieję, że im dalej w las będzie tylko lepiej. W szkolnej skali 4 na szynach.


Zabierałem się kilka razy do tego cyklu, ale po przeczytaniu Arivald z wybrzeża mam bardzo duży dystans to twórczości tego autora :)











Edit:



Kurde, dodałem tego posta za pierwszym razem :-) Czyżby Dzihad coś pogrzebał? :) W ogóle forum coś płynniej śmiga.
 
Skonczylem wczoraj ksiazke Sashy. Nie jest zla, ale mnie nie porwala. Spodziewalem sie bardziej zagmatwanej fabuly, albo wiekszej ilosci zwrotow akcji. Czuje nie tyle rozczarowanie co niedosyt...
 
niedosyt hmm, mógłbyś to dokładniej podsumować ? chcę wiedzieć co przy takiej autorce może być niedosytem : ) co cię skłoniło żeby to czytać w ogóle ?:-)
 
Skonczylem wczoraj ksiazke Sashy. Nie jest zla, ale mnie nie porwala. Spodziewalem sie bardziej zagmatwanej fabuly, albo wiekszej ilosci zwrotow akcji. Czuje nie tyle rozczarowanie co niedosyt...




Kończy sie cumshotem ?




Słuchajcie, używa ktoś czytnika e-booków? Chcę taki nabyć a nie jestem pewny jaki wybrać. Wszyscy gadają jaki to Kindle zajebisty, cena nie jest jakaś tragiczna, ale... no od czasu do czasu chciałbym sobie tam ściągnąć co nie co niekoniecznie z księgarni. Niby są jakieś programy do dostosowania formatu dla Kindle, ale wyczytałem że są problemy potem z wyświetlaniem. Jak to jest? Myślę jeszcze nad Kobo Glo - plus to podświetlenie ekranu. Dajcie znać jak coś ktoś...


Używam tego sprzetu -Format epub,świetnie wydane pieniądze.



http://www.barnesandnoble.com/p/nook-simple-touch-barnes-noble/1102344735



Jak masz jakies bardziej szczegolowe pytania to wal.
 
Pierwszy śnieg - Jo Nesbó



155x220.jpg




http://lubimyczytac.pl/ksiazka/52936/pierwszy-snieg/







Szukałem książki w zimowych klimatach, natknąłem się na tą pozycje. Niestety zimowych klimatów jest tu jak na lekarstwo:) Ale kryminał całkiem dobry. Ciekawy pomysł na fabułę, wszystko trzyma się kupy (no może oprócz skoku do kanału z 7 piętra). 7/10 maryjanie:-)











Teraz na warsztat leci poza kolejką Sezon Burz
od Sapkowskiego.



205628-155x220.jpg




http://lubimyczytac.pl/ksiazka/199630/sezon-burz
 
Jak chcesz zimowe klimaty to przeczytaj Bielszy Odcień Śmierci - Bernard Minier
 
Teraz to już mi nie mieszaj w głowię:) Najpierw Sapek. Ale dzięki za propozycję, bo po opisie wygląda zachęcająco. Jak znowu najdzie mnie ochota na śnieg i zamiecie to na pewno się zapoznam. Dzięki jeszcze raz:-)
 
@lugasek



Olej półśrodki, "Lód" Dukaja bardzo zimny i dosyć długi, by zaspokoić śnieżne potrzeby.
 
zacząłem czytać przygody Inkwizytorów od Piekary i wciągnęło mnie... na chwilę daję sobie przerwę z Pratchettem.
 
gojilla tylko nastaw sie, ze na kontynuacje bedziesz czekal jak u Martina. Piekara tez ostatnio miewa bardzo dlugie przerwy :)
 
Nie, Jacek Piekara, to Jacek Piekara i owszem, pisał czasami recenzje i publicystykę w Gamblerze. Pamiętna jest jego recka StarCrafta, pisząc, że gra jest taka sobie :).
 
ja wczoraj skończyłem "Fiasko" Lema, mam teraz dylemat kto jest lepszy Lem czy Zajdel, ale chyba ex aequo bd moimi ulubiencami, co do samej ksiazki to jest cholernie ciezka, masa specjalistycznego slownictwa mimo wszystko jednak pozycja obowiazkowa dla fanow s-f i samego Lema
 
Dzięki za propozycje
beer.gif
Jak już tak polecacie to znacie coś dobrego o płatnych zabójcach? Coś w stylu: gość dostaję zlecenie, przygotowuje się, eliminuję cel, odbiera zapłatę i odjeżdża :) Ewentualnie coś o seryjnym mordercy, tylko pisane z perspektywy przestępcy, a nie ścigających go osób.
 
1.Droga, z której się nie wraca (opowiadanie) Historia rodziców Geralta.



2.Ostatnie życzenie (zbiór opowiadań)



3.Miecz przeznaczenia (zbiór opowiadań)



_________________________________



Potem czytasz całą sage:



1.Krew elfów



2.Czas pogardy



3.Chrzest ognia



4.Wieża Jaskółki



5.Pani Jeziora



________________________________



Na końcu możesz jeszcze przeczytać to:



1.Coś się kończy, coś się zaczyna (opowiadanie)









A właśnie, czytał ktoś najnowszą część "sezon burz"? Nie widizałem żadnej dyskusji na ten temat, a jestem ciekawy. CHyba zakupię ową ksiażkę.


Przeczytałem 2 pierwsze rozdziały i na razie słabo, zobaczymy co z tego będzie.
 
1.Droga, z której się nie wraca (opowiadanie) Historia rodziców Geralta.




O dziwo, tego też nie czytałem. Musze nadrobić zaległości, jutro idę do biblioteki :D




Przeczytałem 2 pierwsze rozdziały i na razie słabo, zobaczymy co z tego będzie.


To też jest chyba zbiór opowiadań. Jak na razie gorszy od "Ostatiego życzenia"? Zresztą, też sam sprawdzę :)
 
1.Droga, z której się nie wraca (opowiadanie) Historia rodziców Geralta.


Jest to gdzieś? Bo u mnie w bibliotece z tym krucho, w empiku tego nie mają. Zresztą chyba "Sezon Burz" schodzi dość ostro, skoro w każdej księgarni jakiej wczoraj byłem usłyszałem "niestety wyprzedaliśmy wszystko póki co"
 
"Drogi..." nie należy chyba traktować jako historii rodziców Geralta, przynajmniej tak Sapek mówił. Opowiadanie jest "Coś się kończy, coś się zaczyna", o ile mnie pamięć nie myli.
 
@midern



Nie będę oceniał po 2 rozdziałach :). Jak przeczytam całość to na pewno podzielę się tu opinią.



@hubi



To opowiadanie możesz znaleźć w zbiorze opowiadań pt. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sapek trochę tu eksperymentował, niektóre opowiadania są dobre, niektóre gorsze.



http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4893/cos-sie-konczy-cos-sie-zaczyna



Albo po prostu tu sobie przeczytaj.



http://www.sapkowski.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=403
 
Back
Top