Koronowirus, Wuhan , 2019-nCoV, Epidemia ver. beta 1.01

@torpedo pytałeś o dane z Izraela, dzisiaj, mimochodem na coś takiego trafiłem:

"Pomimo wyszczepienia większości populacji, Izrael obawia się kolejnej fali koronawirusa. Prof. Gabi Barbas, były dyrektor generalny izraelskiego ministerstwa zdrowia zdradził, że 40 proc. nowych przypadków zakażeń dotyczy osób w pełni zaszczepionych."

 
@torpedo pytałeś o dane z Izraela, dzisiaj, mimochodem na coś takiego trafiłem:

"Pomimo wyszczepienia większości populacji, Izrael obawia się kolejnej fali koronawirusa. Prof. Gabi Barbas, były dyrektor generalny izraelskiego ministerstwa zdrowia zdradził, że 40 proc. nowych przypadków zakażeń dotyczy osób w pełni zaszczepionych."

Dzięki za pamięć :beer:
Czy wiadomo z jakiej liczby jest te 40%?
Bo jeśli to będzie ze 100 ludzi, albo 10000 to też daje do myślenia.
 
Z dwóch ludzi
Twoje statystyki i dobre rady były zawsze w cenie na forum :frankapprove:
Pamiętam te o 10 pobiciach w roku w Polsce, ale nie tylko- dobre były techniczna rozkmina na temat działania klim i pouczanie @Jebuch jak ma robić sushi (on z wiedzą nabytą w pracy, a ty z wiedzą z google).
Baaardzo dobre tematy :śmiech:
 
Twoje statystyki i dobre rady były zawsze w cenie na forum :frankapprove:
Pamiętam te o 10 pobiciach w roku w Polsce, ale nie tylko- dobre były techniczna rozkmina na temat działania klim i pouczanie @Jebuch jak ma robić sushi (on z wiedzą nabytą w pracy, a ty z wiedzą z google).
Baaardzo dobre tematy :śmiech:

O kurwa... To był tylko żart a temu jak dupa pękła i wyjebał z jakimiś historyjkami pozapisywanymi w notatniku...

Ty to jednak srogi stypiarz jesteś
 
Twoje statystyki i dobre rady były zawsze w cenie na forum :frankapprove:
Pamiętam te o 10 pobiciach w roku w Polsce, ale nie tylko- dobre były techniczna rozkmina na temat działania klim i pouczanie @Jebuch jak ma robić sushi (on z wiedzą nabytą w pracy, a ty z wiedzą z google).
Baaardzo dobre tematy :śmiech:
Z tego co pamiętam to jeszcze dobry był z niego agent ubezpieczeniowy, ale miał też opanowanych kilka innych profesji :D
 
O kurwa... To był tylko żart a temu jak dupa pękła i wyjebał z jakimiś historyjkami pozapisywanymi w notatniku...

Ty to jednak srogi stypiarz jesteś
Jaki notatnik?
Z pamięci walnąłem :penn:
Ale nie trudno takie dyskusje zapomnieć bo z reguły się nie zdarzają.


Ty to jednak srogi stypiarz jesteś
Z Sosnowca zapomniałeś dopisać :roberteyeblinking:
 
Amurica...
tpNZj0z.jpeg
 
Ostatnio odwiedziłem parę osób z rodziny i mam statystyki z pierwszej ręki odnośnie szczepionek :). 2 osoby, tylko ból ręki przez 1 dzień. Jedna osoba gorączka 1 dzień. Jedna osoba ból głowy i ręki przez tydzień. Jednej osobie po drugiej dawce coś się ręka popsuła i co jakiś czas traci czucie, ręka wisi jak flak.
 
Najnowszy raport NOP:

205 ciężkich NOPów na 26,6 mln podanych szczepionek. Jak dobrze patrzę, to zmarła 1 osoba przed 40 rokiem życia (kobieta lat 37), chociaż tutaj jest napisane, że nie stwierdzono związku przyczynowo - skutkowego.
Znam osobiście 10 przypadków NOP (opuchnięte węzły chłonne, gorączki pod 40, brak sił przez kilka dni). Ani jeden z przypadków nie został ujęty w statystykach NOP.
 
Znam osobiście 10 przypadków NOP (opuchnięte węzły chłonne, gorączki pod 40, brak sił przez kilka dni). Ani jeden z przypadków nie został ujęty w statystykach NOP.

Ale to nie są ciężkie NOPy. W tym raporcie masz 3 typy: 1) łagodne (większość to bolące ręce); tu liczba jest znacznie niedoszacowana bo np. ręka boli trochę większośc ludzi a tego prawie nikt nie zgłasza, 2) poważne (czyli już jak rozumiem mocno niefajne ale jeszcze daleko do poważnego zagrożenia życia) i 3) ciężkie (i tu już masz hospitalizacje, zagrożenia życia i zgony). U mnie w rodzinie i u znajomych też było trochę NOPów, ale same lekkie, na poziomie przeziębienia.

Interesuje nas odpowiedź na pytanie "czy warto się szczepić?". Dla odpowiedzi na to pytanie pomijamy pierdoły typu gorączka, bo 1) nie jest to zbyt groźne 2) dane są z dupy, bo w chuj ludzi, którzy mieli coś takiego i na skutek covida, i szczepienia tego nie zgłasza, więc nie mamy jak tego porównać. Interesują nas tylko przypadki hospitalizacji, uszczerbku na zdrowiu i zgonu, bo te dane są w miarę rzetelne i porównywalne. No i tu porównanie jest bardzo proste od strony matematycznej. Jak się komuś chce to może sobie nawet porobić symulacje na grupach wiekowych. Tylko powstaje pytanie po co, skoro były takie dni, że umierało na koronkę kilka razy więcej ludzi niż jest wszystkich zgonów po szczepieniu od początku programu...
 
Jasne, chciałem tylko zwrócić uwagę że tych NOP ów 1 i 2 jest cała masa więcej.

A to na pewno. Podobnie jak zachorowań na Covid jest dużo więcej niż oficjalnie (szacunki były, że przechorowało 25-30% społeczeństwa, ale w rzeczywistości to chuj wie)
 
Back
Top