Konflikt Rosja-Ukraina

Zalezy, jesli to byl troll to moglbys napisac ze sobie jaja robisz jesli to nie byl troll to juz chyba nic nie musisz pisac, wszystko jasne.
Ale z czym troll? Nie jestem wyborca Konfederacji i nie nadazam. Musisz mi spokojnie wytlumaczyc.
 
Ale z czym troll? Nie jestem wyborca Konfederacji i nie nadazam. Musisz mi spokojnie wytlumaczyc.
Skad wziąłeś w temacie luftwaffe i ukraincow konfederacje teraz ? To jakis nowy mechanizm obronny ?
Rozumiesz potępianie nazizmu ale nie rozumiesz oburzenia o luftwaffe i o symbolike ktora sobie nadaje jakis tam oddzial z UA? To jakis dualizm rodem z metal full jacket?
 
FsIz6LmX0AIEnyl.jpeg

Ale ten twitter to jest wylęgarnia głupoty jak ja pierdole xd. Mem w celach humorystycznych.
 
Rozumiem pietnowac oznaczenia nazistowskie, ale Luftwaffe? Ze po niemiecku i czarny krzyz?
Ale ty wiesz, że to była oficjalna nazwa sił powietrznych III Rzeszy w latach 1933-1946 i ten krzyż to był jej symbol?

Czy może to jakieś "wyrafinowane" poczucie humoru, którego nie chwytamy?
 
Ale ty wiesz, że to była oficjalna nazwa sił powietrznych III Rzeszy w latach 1933-1946 i ten krzyż to był jej symbol?

Czy może to jakieś "wyrafinowane" poczucie humoru, którego nie chwytamy?
On nie jest wyborca konfederacji takze nie musi tego wiedziec :joanawhat:


"Hauahaha braun, onuca! Huehue korwin! O kurwa kuc, nie nadążam za wami onuce"

Rowniez nie jestem wyobrca konfederacji lecz staram sie nadążac
 
Rozumiem pietnowac oznaczenia nazistowskie, ale Luftwaffe? Ze po niemiecku i czarny krzyz?


Ja uwielbiam niemieckie u-booty, ileż to się grało w Silient Hunter. Plakat z filmu "Okręt" też wisiał. I symbole niemieckiej marynarki też.
 
Ja uwielbiam niemieckie u-booty, ileż to się grało w Silient Hunter. Plakat z filmu "Okręt" też wisiał. I symbole niemieckiej marynarki też.
Tam są drzwi marny trolu. Idź coś potrenuj, chyba że dalej na pipie połamany siedzisz, to już z półtora roku będzie jak nic, pisz wniosek o amputację.
 
Czyli teraz nawet granie w gry jest już trpllingiem? Xd
Przypierdalają się do gościa o luftwaffe a ty kurwa jakby nigdy nic wyskakujesz z ubotami kurwa, nie no zajebiste poczucie humoru, granie w gierki i brak trollingu, jesteś zajebiście mierny by nie powiedzieć niedostateczny w tym co robisz, @ninja co ty za gówno na rynek wypuściłeś.

Syra rozumiem dlej złamane bo się nawet nie odniosłeś, waleczny kaleko.:gsp:
 
Przypierdalają się do gościa o luftwaffe a ty kurwa jakby nigdy nic wyskakujesz z ubotami kurwa, nie no zajebiste poczucie humoru, granie w gierki i brak trollingu, jesteś zajebiście mierny by nie powiedzieć niedostateczny w tym co robisz, @ninja co ty za gówno na rynek wypuściłeś.

Syra rozumiem dlej złamane bo się nawet nie odniosłeś, waleczny kaleko.:gsp:




Jeżeli to marny trolling to dlaczego się na niego złapałeś jak karaś na kukurydzę u mnie w stawie?

Ostatnio mieszkałem w górach, poza cywilizacja, więc z nogą lepiej, dziękuję że pytasz.
 
Nie udowodnisz więc uciekasz się do nieśmiesznego humoru? Okej, okej.

No to masz dowód bezpośredni, że zareagowałes na ten trolling długim i relatywnie agresywnym komentarzem.
A teraz Ty udowodnij że Otton III wyciął 300 lat historii, mordeczko.

Screenshot_2023-03-27-14-57-38-633_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-03-27-14-58-53-079_com.android.chrome.jpg
 
No to masz dowód bezpośredni, że zareagowałes na ten trolling długim i relatywnie agresywnym komentarzem.
A teraz Ty udowodnij że Otton III wyciął 300 lat historii, mordeczko.

View attachment 60763
View attachment 60764
Jedyne co pokazałeś to to że cię opierdolilem za próbę marnego trollingu do którego się 3 minuty temu przyznałeś a nie że się na niego złapałem, tłuściochu, znów cię wyjaśniłem, żegnam.

Ps: pan jest niezdolny do czynnej służby wojskowej, pana zdanie nikogo nie interesuje, pana jednostka jest zbędna, wręcz jest obciążeniem dla naszego narodu w razie jakiegokolwiek konfliktu. :kis:
 
Jedyne co pokazałeś to to że cię opierdolilem za próbę marnego trollingu do którego się 3 minuty temu przyznałeś a nie że się na niego złapałem, tłuściochu, znów cię wyjaśniłem, żegnam.


Jesteś jedyną osobą która lubię, z tych trollujacych mnie. Przynajmniej robisz to z jakąś jakością. Ninje polubiłem za śmieszki z ukrobotem, ale tak się w tym zapędził, że zrobił się z tym sam jak nudny bot, więc przestałem. Ale Ty plusujesz co jakiś czas.
 
Jesteś jedyną osobą która lubię, z tych trollujacych mnie. Przynajmniej robisz to z jakąś jakością. Ninje polubiłem za śmieszki z ukrobotem, ale tak się w tym zapędził, że zrobił się z tym sam jak nudny bot, więc przestałem. Ale Ty plusujesz co jakiś czas.
Edytowałem posta, idę robić obiad, dyskusje uważam za zakończona. Bez odbioru.
 
Debata w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Według mnie najciekawsze punkty z wypowiedzi Piotra Wojciechowskiego, prezesa WB Electronics. Firmy z sektora polskiego przemysłu obronnego, która tworzy m.in. rewolucyjne systemy zbierania i wymiany danych. Dyskusja została zorganizowana przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

- Projektując urządzenia dla wojska przyszłości mają na uwadze, że sprzęt ma być przyjazny dla użytkownika wychowanego w obecnej kulturze technicznej. To znaczy tak jak młody Seba odnajdywał się na konsoli, tak teraz w wojsku ma się odnaleźć na konsoli tylko takiej, która realnie zabija. Mniej skomplikowanej techniki, więcej systemów typu włącz i działaj.

- Można wywnioskować, że dla człowieka w nowych systemach zostaje dedykowana funkcja decyzyjna. Ma dostać w przejrzysty sposób analizę sytuacji i zdecydować co z tymi informacjami zrobić. Natomiast cały proces obróbki zebranych danych spoczywa na sztucznej inteligencji schowanej za prostym interfejsem. Konstruktorzy zdają sobie sprawę, że newralgicznym punktem współpracy AI z człowiekiem, jest moment przekazania danych z maszyny do żołnierza. Musi to zostać dokonane w taki sposób, żeby ze względu na szybkość decyzji oraz jej trafność uzyskać przewagę wobec wykorzystującego podobne rozwiązania przeciwnika.

- Przykładem tego może być wieża ZSSW-30 (Jeśli nie wiesz co to, to w ciemno możesz być dumny z osiągnięć polskiego przemysłu) której sensory zbierają więcej danych niż obsługujący żołnierz może „przerobić”.

- Kolejnym przykładem takiego sprzętu mogą być drony poszukiwawczo-uderzeniowe Gladius. Sztuczna inteligencja jest uczona kształtów, obiektów, terenu. W przypadku zakłócenia komunikacji z bezzałogowcem, ten będzie mógł przejść na tryb, w którym sam wybierze cel i finalnie go zniszczy.

- Grupa WB razem z Wojskiem Polskim już rozpoczęła zbiór sygnatur obrazowych potencjalnych celów.

- Dodatkowo zbierane są informację o polach elektromagnetycznych jakie posiadają różne obiekty. Dla wyjaśnienia: Dron może sobie lecieć i nic nie wiedzieć np. ze względów atmosferycznych. Natomiast jego sensory będą rozpoznawały że przelatuję nad Ładą Nivą, Uazem, wozem BWP-1, domkiem z włączonym telewizorem etc.

- Pan Wojciechowski potwierdził, że nadal w WP nie kompletnych oraz szeroko stosowanych rozwiązań transmisji danych opartych o łączność satelitarną. Nie ma też bezpiecznej łączności radiowej krótkiego zasięgu. A kwestie zabezpieczenia kryptograficznego całości komunikacji to jeszcze etap planowania, a nie pełnego wdrożenia (chociaż trwa program Guarana).

- Wojna na Ukrainie skłania np. do takich wniosków jak wykorzystanie przez wojsko danych w chmurze. Chodzi o to, żeby dostęp do informacji przeniesiony został na niższe szczeble dowodzenia. Przysłowiowo, żołnierz w okopie, za pomocą prostego smartfonu ma możliwość sprawdzenia, co jest przed nim, co jest nad nim i za nim, bez konieczności czasochłonnego konsultowania położenia ze sztabem.

- Skok produkcji płatowców w Grupie WB wynosi z 200 w 2021 do 3500 w 2023. To powoduje, że polska firma jest największym producentem systemów bezzałogowych w NATO.

- Państwo powinno zabezpieczać dla przemysłu obronnego strategiczne dostawy komponentów. W 2022 była zapaść na światowym rynku elektroniki. Dostawy części wydłużyły się nawet do kilkudziesięciu miesięcy, a koszt skoczył nawet o kilka tysięcy procent.

- Na styku przemysłu i wojskowych magazynów nie ma wspólnego systemu indeksacji części. Wymiana informacji o dostępności części odbywa się „ręcznie”. Systemy magazynowe nie są kompatybilne.
 
Back
Top