Konflikt Rosja-Ukraina

Ciekawe co i przez kogo będzie potępiane gdy Rosja po ewentualnym wygraniu wojny na Ukrainie ruszy po kraje bałtyckie. Gdzie będzie przebiegać linia oporu NATO? W Wilnie, na Bugu, czy na Wiśle? Chcesz to sprawdzać w praktyce?
O kurwa... Skąd to pytanie? To co obecnie robi Rosja, czy wcześniej np. USA, inne kraje to skurwysyństwo najwyższych lotów, każdy kto wywołuje największy koszmar czyli wojnę zasługuje na potępienie niezależnie od tego w jaki sposób to robi, a często prawdziwi kreatorzy i inspiratorzy stoją za kulisami.
 

Wczoraj rozmawiałem z mądrym człowiekiem o dezinformacji na nowoczesnym polu walki, istnieją wyspecjalizowane jednostki, które realizują konkretne zadania, oczywiście celują w tym Rosjanie. Wiele wrzutek takich jak ta powyżej mają swoje źródło w serwerowniach Moskwy. Trzeba być ostrożnym komentując takie rzeczy i przesyłając to dalej, bo łatwo stać się ich ofiarą lub pożytecznym idiotą.

Chcąc, nie chcąc jesteśmy poddani mechanizmom psychologicznym tej wojny, szczególnie interesując się nią bardziej niż inni. Trzeba mieć większy dystans do tego co widzimy, szczególnie do obrazów wywołujących w nas silne emocje (mnie poruszył ostatnio film jak, podobno, ukraiński żołnierz oddaje mocz na trupa rosyjskiego żołnierza). Zwykle po jakimś czasie okazuje się, że było tak, ale nie do końca, zresztą z pandemią mieliśmy wiele podobnych akcji. Ciekawe jest to, że bardzo trudno z tym walczyć, bo coś co pasuje nam do obrazu świata bardzo chętnie traktujemy jako prawdę. I w zasadzie na wrogą dezinformację trzeba stosować swoją, newsy żyją bardzo krótko i czasem nawet nie warto ich dementować.

Na początku wojny czytałem, że rząd UA wynajął najlepsze światowe agencje PR do budowania, w przekazie, obrazu tej wojny korzystnego dla Ukrainy, stad pewnie Załeński w bluzie i z brodą, oraz inne małe elementy, których nie dostrzegamy.

Nad naszymi głowami toczy się gra o świadomość, i o ile Polacy, Litwini, Bałtowie, w kwestii Rosji, mają raczej ukształtowane poglądy, to już na zachodzie łatwo budować symetryczny przekaz, że Ukraińcy są równie barbarzyńscy co Rosjanie itp., zapominając kto kogo najechał.
 
łatwo budować symetryczny przekaz, że Ukraińcy są równie barbarzyńscy co Rosjanie itp., zapominając kto kogo najechał.
Masz na myśli tę sytuację z upa i Polakami? Zapomniałeś kto kogo "najechał" i przez dziesiątki lat miał to w dupie? :wink:
 
łatwo budować symetryczny przekaz, że Ukraińcy są równie barbarzyńscy co Rosjanie itp., zapominając kto kogo najechał.
Historycznie powiedziałbym,że są nawet bardziej barbarzynscy.
Wczoraj rozmawiałem z mądrym człowiekiem o dezinformacji na nowoczesnym polu walki, istnieją wyspecjalizowane jednostki, które realizują konkretne zadania, oczywiście celują w tym Rosjanie. Wiele wrzutek takich jak ta powyżej mają swoje źródło w serwerowniach Moskwy. Trzeba być ostrożnym komentując takie rzeczy i przesyłając to dalej, bo łatwo stać się ich ofiarą lub pożytecznym idiotą.

Chcąc, nie chcąc jesteśmy poddani mechanizmom psychologicznym tej wojny, szczególnie interesując się nią bardziej niż inni. Trzeba mieć większy dystans do tego co widzimy, szczególnie do obrazów wywołujących w nas silne emocje (mnie poruszył ostatnio film jak, podobno, ukraiński żołnierz oddaje mocz na trupa rosyjskiego żołnierza).
Patrząc po tym ile ukry miały już do czynienia z nazizmem i gloryfikacji go łatwo im przypisywać kolejne akcje.
 
napaliłes juz w tym XIX pałacu patykami nazbieranymi w własnym parku w kominku? :jarolaugh:
IMG_20230328_104954.jpg
 
Historycznie powiedziałbym,że są nawet bardziej barbarzynscy.

Patrząc po tym ile ukry miały już do czynienia z nazizmem i gloryfikacji go łatwo im przypisywać kolejne akcje.
Razem ze @szplin macie od dawna twardo postawioną tezę i dlatego trudno Wam o obiektywizm, ale spróbuję. :wink:

Historycznie, Ukraińcy nie są bardziej barbarzyńscy niż Moskale i ma to swoje uzasadnienie w procesie powstawania państwa moskiewskiego.
Polecam: https://muzhp.pl/pl/c/2756/podcast-...akowala-wojny-i-rzezie-ktore-stworzyly-moskwe

Wiem, że łatwo bronić tej tezy wskazując choćby na okrucieństwo podczas Rzezi Wołyńskiej, ale Moskwie nie dorastają do pięt, ruscy robią to systemowo.

Co do symboli nazistowskich, to już tu kiedyś mówiłem, że nie rozumiem tej wschodniej fascynacji, chyba wynika to z tego, że dostali w 1941 taki wpierdol, że aż nabrali szacunku, mają jakiś syndrom sztokholmski... Widać to po obu stronach i o ile UA inwestowała kiedyś w relacje z Hitlerem, w nadziei na odzyskanie niepodległości, i Ukraińcy mieli dziadków w ochotniczych oddziałach hitlerowskich (przez co mogą mieć inne spojrzenie na historię), to sowieci byli przez Niemców traktowani jak zwierzęta. Co ciekawe, Włosi, Węgrzy, Rumuni też byli po stronie Hitlera a jakoś problemu z tym nie mają.
 
Razem ze @szplin macie od dawna twardo postawioną tezę i dlatego trudno Wam o obiektywizm, ale spróbuję. :wink:

Historycznie, Ukraińcy nie są bardziej barbarzyńscy niż Moskale i ma to swoje uzasadnienie w procesie powstawania państwa moskiewskiego.
Polecam: https://muzhp.pl/pl/c/2756/podcast-...akowala-wojny-i-rzezie-ktore-stworzyly-moskwe

Wiem, że łatwo bronić tej tezy wskazując choćby na okrucieństwo podczas Rzezi Wołyńskiej, ale Moskwie nie dorastają do pięt, ruscy robią to systemowo.

Co do symboli nazistowskich, to już tu kiedyś mówiłem, że nie rozumiem tej wschodniej fascynacji, chyba wynika to z tego, że dostali w 1941 taki wpierdol, że aż nabrali szacunku, mają jakiś syndrom sztokholmski... Widać to po obu stronach i o ile UA inwestowała kiedyś w relacje z Hitlerem, w nadziei na odzyskanie niepodległości, i Ukraińcy mieli dziadków w ochotniczych oddziałach hitlerowskich (przez co mogą mieć inne spojrzenie na historię), to sowieci byli przez Niemców traktowani jak zwierzęta. Co ciekawe, Włosi, Węgrzy, Rumuni też byli po stronie Hitlera a jakoś problemu z tym nie mają.
 
Razem ze @szplin macie od dawna twardo postawioną tezę i dlatego trudno Wam o obiektywizm, ale spróbuję. :wink:

Historycznie, Ukraińcy nie są bardziej barbarzyńscy niż Moskale i ma to swoje uzasadnienie w procesie powstawania państwa moskiewskiego.
Polecam: https://muzhp.pl/pl/c/2756/podcast-...akowala-wojny-i-rzezie-ktore-stworzyly-moskwe

Wiem, że łatwo bronić tej tezy wskazując choćby na okrucieństwo podczas Rzezi Wołyńskiej, ale Moskwie nie dorastają do pięt, ruscy robią to systemowo.

Co do symboli nazistowskich, to już tu kiedyś mówiłem, że nie rozumiem tej wschodniej fascynacji, chyba wynika to z tego, że dostali w 1941 taki wpierdol, że aż nabrali szacunku, mają jakiś syndrom sztokholmski... Widać to po obu stronach i o ile UA inwestowała kiedyś w relacje z Hitlerem, w nadziei na odzyskanie niepodległości, i Ukraińcy mieli dziadków w ochotniczych oddziałach hitlerowskich (przez co mogą mieć inne spojrzenie na historię), to sowieci byli przez Niemców traktowani jak zwierzęta. Co ciekawe, Włosi, Węgrzy, Rumuni też byli po stronie Hitlera a jakoś problemu z tym nie mają.
Jedni i drudzy są gównem.
Po prostu rozpierdala mnie to wchodzenie ukrom w dupe i ignorowanie ich przywar przy jednoczesnym piętnowaniu drugiej strony.
Moim zdaniem obiektywne jest podejscie by się jedni z drugimi nawzajem powybijali.
 
Jedni i drudzy są gównem.
Po prostu rozpierdala mnie to wchodzenie ukrom w dupe i ignorowanie ich przywar przy jednoczesnym piętnowaniu drugiej strony.
Moim zdaniem obiektywne jest podejscie by się jedni z drugimi nawzajem powybijali.


To jest podejście ignoranta który nie widzi korzyści w tym by jak najbardziej przegrała Rosja, tylko wierzy w propagandę że Ukraina jest dla nas zagrożeniem a nie Rosja xd
Bo trzeba być ignorantem by wierzyć że mogą się obydwa kraje po prostu wybić
 
To jest podejście ignoranta który nie widzi korzyści w tym by jak najbardziej przegrała Rosja, tylko wierzy w propagandę że Ukraina jest dla nas zagrożeniem a nie Rosja xd
Bo trzeba być ignorantem by wierzyć że mogą się obydwa kraje po prostu wybić
Mordo, a kto zabierze banderowcą broń jak wojna się skończy?
Faktem stanie się powiedzenie że Polak przychodzi na strzelaninę z nożem.
Mamy przejebane i tak, nie ważne kurw aktora strona wygra, BA! Powiem nawet że mniej przejebane mamy jak wygra ROSSIJA A DLACZEGO? bo nas jako NATO nie zaatakuje i nie przyjedzie jeden Sasza z drugim pod karabinem do naszego kraju zwiedzać alkohole świata
 
To jest podejście debila który nie widzi korzyści w tym by jak najbardziej przegrała Rosja, tylko wierzy w propagandę że Ukraina jest dla nas zagrożeniem a nie Rosja xd
Bo trzeba być debilem by wierzyć że mogą się obydwa kraje po prostu wybić
@ninja tyle się napracował a tu przyszła jakaś szczurzyca i przewody przegryzła:childcry:

Kraje debilu nie,ale żołnierze tak.
Sami ukrofile używaliście argumenty typu:każdy zabity rusek potencjalnie nie będzie szturmował naszej granicy.
A w praktyce straumatyzowany, ukrainski gieroj,który tu przyjedzie może być o wiele gorszy.
Nie będę ci tego rozrysowywał,bo jesteś za tępy i nie umiesz nawet analogii do czeczenów ogarnąć.
 
Mordo, a kto zabierze banderowcą broń jak wojna się skończy?
Faktem stanie się powiedzenie że Polak przychodzi na strzelaninę z nożem.


Ale ze co, jak Rosjanie wybija jak najwięcej Ukraińców to problemu broni na Ukrainie już nie będzie?



@ninja tyle się napracował a tu przyszła jakaś szczurzyca i przewody przegryzła:childcry:

Kraje debilu nie,ale żołnierze tak.
Sami ukrofile używaliście argumenty typu:każdy zabity rusek potencjalnie nie będzie szturmował naszej granicy.
A w praktyce straumatyzowany, ukrainski gieroj,który tu przyjedzie może być o wiele gorszy.
Nie będę ci tego rozrysowywał,bo jesteś za tępy i nie umiesz nawet analogii do czeczenów ogarnąć.



Nigdy nie używałem takiego argumentu.
Czyli jak to widzisz: uważasz że Rosjanie jak zabija jak najwięcej Ukraińców to nie będzie problemu z przestępcami ukraińskimi? Abstrahuje od tego że pewnie ten najgorszy element nie walczy tylko spierdolił z kraju.


Jak sobie wyobrażasz to jak największe wybicie się ruskich i Ukraińców? Że wybija, nie wiem, ile procent populacji męskiej?
No i przecież jeżeli Rosjanie będą gigantyczna część Ukraińców wybijać, to wręcz niemal pewny jest kolejny ekspdus Ukraińców do Polski. Więc chyba pod tym względem lepiej dla nas by dla Ukrainy ta wojna szła jak najbardziej gładko, a jak najciężej dla Rosjan? Zwłaszcza, że ze strony Ukrainy nic nam nie zagraża, a ze strony Rosji zagrożenie jest wręcz systemowe.
 
Ale ze co, jak Rosjanie wybija jak najwięcej Ukraińców to problemu broni na Ukrainie już nie będzie?







Nigdy nie używałem takiego argumentu.
Czyli jak to widzisz: uważasz że Rosjanie jak zabija jak najwięcej Ukraińców to nie będzie problemu z przestępcami ukraińskimi? Abstrahuje od tego że pewnie ten najgorszy element nie walczy tylko spierdolił z kraju.


Jak sobie wyobrażasz to jak największe wybicie się ruskich i Ukraińców? Że wybija, nie wiem, ile procent populacji męskiej?
No i przecież jeżeli Rosjanie będą gigantyczna część Ukraińców wybijać, to wręcz niemal pewny jest kolejny ekspdus Ukraińców do Polski. Więc chyba pod tym względem lepiej dla nas by dla Ukrainy ta wojna szła jak najbardziej gładko, a jak najciężej dla Rosjan? Zwłaszcza, że ze strony Ukrainy nic nam nie zagraża, a ze strony Rosji zagrożenie jest wręcz systemowe.
Tak, nie będzie, a wiesz dlaczego? Bo jak Rosjanie ich zabiją i im zabiorą broń to zaniosą ją do Rosji a nie przywiozą do Polski, rozumiesz kurwa czy nie.
 
Razem ze @szplin macie od dawna twardo postawioną tezę i dlatego trudno Wam o obiektywizm, ale spróbuję. :wink:

Historycznie, Ukraińcy nie są bardziej barbarzyńscy niż Moskale i ma to swoje uzasadnienie w procesie powstawania państwa moskiewskiego.
Polecam: https://muzhp.pl/pl/c/2756/podcast-...akowala-wojny-i-rzezie-ktore-stworzyly-moskwe

Wiem, że łatwo bronić tej tezy wskazując choćby na okrucieństwo podczas Rzezi Wołyńskiej, ale Moskwie nie dorastają do pięt, ruscy robią to systemowo.

Co do symboli nazistowskich, to już tu kiedyś mówiłem, że nie rozumiem tej wschodniej fascynacji, chyba wynika to z tego, że dostali w 1941 taki wpierdol, że aż nabrali szacunku, mają jakiś syndrom sztokholmski... Widać to po obu stronach i o ile UA inwestowała kiedyś w relacje z Hitlerem, w nadziei na odzyskanie niepodległości, i Ukraińcy mieli dziadków w ochotniczych oddziałach hitlerowskich (przez co mogą mieć inne spojrzenie na historię), to sowieci byli przez Niemców traktowani jak zwierzęta. Co ciekawe, Włosi, Węgrzy, Rumuni też byli po stronie Hitlera a jakoś problemu z tym nie mają.
Ależ Ty ich bronisz. Strasznie się zafiksowałeś na swojej tezie.
Symbole nazistowskie to nie syndrom sztokholmski. Sprawdź sobie kto był najbrutalniejszym sługusem hitlerowców.
Parafrazując klasyka, "mam krótki lont na ukrów". :wink:
A moskiewskiej Rosji bliżej do bojarów dawnej Rusi niż ukrom, którzy są zlepkiem przestępców polskich, moskalskich i z dzikich ludów stepowych. Jak powiadał drugi forumowy klasyk "bo oni tacy są".
 
Tak, nie będzie, a wiesz dlaczego? Bo jak Rosjanie ich zabiją i im zabiorą broń to zaniosą ją do Rosji a nie przywiozą do Polski, rozumiesz kurwa czy nie.


Czyli jesteś za tym, by Rosja wygrała, Ukraina była rosyjska, by Rosja zwiększyła siłę i wpływy w Europie wschodniej ,graniczyła z nami na prawie całej wschodniej granicy, wiedząc że systemowo historycznie nam zagraża, niż żeby była osłabiona, straciła mc zagrażają nam na dekady, by była podzielona od nas Ukraina?

I nie. Wtedy problem tej broni by nie zniknął. Wręcz przeciwnie. Byłby tu wielki ekspdus dziesiątek milionów Ukraińców. Myślisz że broń wszyscy by zostawili?


Czyli tak: chcesz by Ukraina była opanowana przez Rosje, i uważasz że to dla nas dobre, mimo że oznacza to kilka razy większy eksodus Ukraińców do Polski, niż był w zeszłym roku? I to eksodus z dużą ilością broni?
 
Czyli jesteś za tym, by Rosja wygrała, Ukraina była rosyjska, by Rosja zwiększyła siłę i wpływy w Europie wschodniej ,graniczyła z nami na prawie całej wschodniej granicy, wiedząc że systemowo historycznie nam zagraża, niż żeby była osłabiona, straciła mc zagrażają nam na dekady, by była podzielona od nas Ukraina?

I nie. Wtedy problem tej broni by nie zniknął. Wręcz przeciwnie. Byłby tu wielki ekspdus dziesiątek milionów Ukraińców. Myślisz że broń wszyscy by zostawili?


Czyli tak: chcesz by Ukraina była opanowana przez Rosje, i uważasz że to dla nas dobre, mimo że oznacza to kilka razy większy eksodus Ukraińców do Polski, niż był w zeszłym roku? I to eksodus z dużą ilością broni?
Jestem za tym żeby Rosjanie wybili swoją ukraińską odnogę i wrócili do swojego kraju.

Jak zapytasz konkretnie to ci konkretnie odpowiem, tutaj jest za dużo tekstu( lania wody) jak na tak oczywisty temat, zresztą jak zawsze w twoim wykonaniu.

Ps: a Rosja nam zagraża historycznie tylko i wyłącznie dlatego że nasi zjebni politycy nie potrafili się dogadać z nimi, a ruscy chcieli mieć sztamę z Polakami.
 
nie. Wtedy problem tej broni by nie zniknął. Wręcz przeciwnie. Byłby tu wielki ekspdus dziesiątek milionów Ukraińców. Myślisz że broń wszyscy by zostawili?
To właśnie ty tak myślisz baranie jebany, a ja ci próbuje uświadomić co później nastąpi, dziękuję za wymianę zdań, the end.
 
Jestem za tym żeby Rosjanie wybili swoją ukraińską odnogę i wrócili do swojego kraju.

Jak zapytasz konkretnie to ci konkretnie odpowiem, tutaj jest za dużo tekstu( lania wody) jak na tak oczywisty temat, zresztą jak zawsze w twoim wykonaniu.

Ps: a Rosja nam zagraża historycznie tylko i wyłącznie dlatego że nasi zjebni politycy nie potrafili się dogadać z nimi, a ruscy chcieli mieć sztamę z Polakami.


Aha. Czyli Rosjanie wchodzą na Ukrainę, robią masowa rzez i uważasz że Ukraińcy by przed nimi masowo nie uciekali? :)
 
Czyli tak: chcesz by Ukraina była opanowana przez Rosje, i uważasz że to dla nas dobre, mimo że oznacza to kilka razy większy eksodus Ukraińców do Polski, niż był w zeszłym roku? I to eksodus z dużą ilością broni
Na Białorusi jakoś kurwa eksoeusow nie ma bialoruskow do Polski, z żadną ilością broni bo im nikt nie dał, są pod panowaniem rosyjskim i gdyby nie Rosjanie i atomówka to mogliby obciągnąć wszystkim swoim sąsiadom dookoła ustami Łukaszenki, jednak tak się nie dzieje, dlaczego? Bo są zamknięci w swoim komunistycznym świecie i żaden komunista nie pozwoli na eksodus kurwa, eksodus haha.
Pracowników za granicę.
Dużo chcesz powiedzieć ale twoje pojęcie w danym temacie jest... Lekko mówiąc śmieszne. Nie chce mi się dalej z tobą dyskutować więcej bo nie widzę godnego partnera do poważnej rozmowy, śmiechy śmiechami ale czasami kurwa trzeba być poważnym.

Ja mam naprawdę wyjebane na to czy ukraince pozostaną komunistycznym łapówkarskim państwem, tobie widać że zależy na tym żeby z tych cweli zrobić druga kurwa Francję i im wierzę Eifla postawić w Donbasie.
 
Na AI ukrobota też nie trzeba było długo czekać, wstyd mi trochę jako twórcy, że o 30 milisekund za późna ta reakcja.


giphy.gif

:jon: jak wspominałem wcześniej, nie poprawię już algorytmów.

Edit: ale zobaczcie, tylu błędów już nie robi, co prawda zjada przecinek "przed bo".
To jest podejście ignoranta który nie widzi korzyści w tym by jak najbardziej przegrała Rosja, tylko wierzy w propagandę że Ukraina jest dla nas zagrożeniem a nie Rosja xd
Bo trzeba być ignorantem by wierzyć że mogą się obydwa kraje po prostu wybić
Ale ze co, jak Rosjanie wybija jak najwięcej Ukraińców to problemu broni na Ukrainie już nie będzie?







Nigdy nie używałem takiego argumentu.
Czyli jak to widzisz: uważasz że Rosjanie jak zabija jak najwięcej Ukraińców to nie będzie problemu z przestępcami ukraińskimi? Abstrahuje od tego że pewnie ten najgorszy element nie walczy tylko spierdolił z kraju.


Jak sobie wyobrażasz to jak największe wybicie się ruskich i Ukraińców? Że wybija, nie wiem, ile procent populacji męskiej?
No i przecież jeżeli Rosjanie będą gigantyczna część Ukraińców wybijać, to wręcz niemal pewny jest kolejny ekspdus Ukraińców do Polski. Więc chyba pod tym względem lepiej dla nas by dla Ukrainy ta wojna szła jak najbardziej gładko, a jak najciężej dla Rosjan? Zwłaszcza, że ze strony Ukrainy nic nam nie zagraża, a ze strony Rosji zagrożenie jest wręcz systemowe.
Brakuje jeszcze "przed że i przed by".
:ożeszty:
Biorę odpowiedzialność na siebie, może jeszcze nauczę bez gmerania w kodzie.
 
Last edited:
Na Białorusi jakoś kurwa eksoeusow nie ma bialoruskow do Polski, z żadną ilością broni bo im nikt nie dał, są pod panowaniem rosyjskim i gdyby nie Rosjanie i atomówka to mogliby obciągnąć wszystkim swoim sąsiadom dookoła ustami Łukaszenki, jednak tak się nie dzieje, dlaczego? Bo są zamknięci w swoim komunistycznym świecie i żaden komunista nie pozwoli na eksodus kurwa, eksodus haha.
Pracowników za granicę.
Dużo chcesz powiedzieć ale twoje pojęcie w danym temacie jest... Lekko mówiąc śmieszne. Nie chce mi się dalej z tobą dyskutować więcej bo nie widzę godnego partnera do poważnej rozmowy, śmiechy śmiechami ale czasami kurwa trzeba być poważnym.


Czyli na Bialorus też niedawno wkroczyli Rosjanie, robili rzeź, masowo wybijali- że podajesz to jako przykład iż eksodusu nie ma?

A Polacy- w 1920 powinni walczyć, czy się poddać i żyć w zgodzie pod panowaniem komunistów?
 
Czyli na Bialorus też niedawno wkroczyli Rosjanie, robili rzeź, masowo wybijali- że podajesz to jako przykład iż eksodusu nie ma?
Rzeź rozpoczęli Ukraińcy.
Gdyby bialoruskom było tak zle jak tęczowe pedały z tobą na czele uważają to już dawno by wyjebali z tamtego państwa, zwłaszcza że granice były dla każdego otwarte, i na prawdę ziomuś, nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy, skończy się na inwektywach, odpuść.
 
Rzeź rozpoczęli Ukraińcy.
Gdyby bialoruskom było tak zle jak tęczowe pedały z tobą na czele uważają to już dawno by wyjebali z tamtego państwa, zwłaszcza że granice były dla każdego otwarte, i na prawdę ziomuś, nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy, skończy się na inwektywach, odpuść.


Nie no. Mówimy o sytuacji że Rosjanie przejmują Ukrainę, robią rzeź, i ty twierdzisz że Ukraińcy nie będą uciekać bo Białorus. Gdzie tu jakaś logika? Uważasz że Ukraińcy nie będą uciekać przed Rosjanami, tak? Na jakiej podstawie? Bo zeszły rok udowadnia że będą uciekać, tym bardziej gdyby Rosjanie mieli robić masowa rzez. Każdy by uciekał, Białorusini też. Więc o co ci chodzi?
Chyba trollujesz
 
Back
Top