Konflikt Rosja-Ukraina

Za wszelką cenę? XD Anżej ;)

Oczywiście potwierdzam: każdy Ukrainiec warty jest anihilacji całej planety. A więc trzeba wyszukać 50 milionów planet z życiem i to dopiero równowaga. Chociaż nie, wszystko to wszystko, chuj, całe Uniwersum, a nawet Multiwersum jeśli jest. :wink:

Slava Ukraini!
To nie Ty wrzucałeś ten filmik? Czyżbyśmy lawirowali jak jeden nasz Kolega w temacie z Covidem? :deniro:

1652445852741.png
 
Bronil kobiety i pewnie jeszcze akurat wracal z kosciola. Oczywiscie, ze szkoda chlopaka i morderca powinnien otrzymac najwyzszy wymiar kary, ale wstrzymal bym sie z ferowaniem wyrokow do czasu zakonczenia sledztwa. Chyba, ze planujecie jakis natychmiastowy odwet i jakis maly pogromik ku przestrodze?
To fejk , tak naprawdę to Polacy zadzgali biednego ukrainca i dla niepoznaki zaczeli gadac po rusku zeby ich bylo ciezej rozpoznac , zeby tego bylo malo to byli zli kibole . Lepiej ci ?
 
To nie Ty wrzucałeś ten filmik? Czyżbyśmy lawirowali jak jeden nasz Kolega w temacie z Covidem? :deniro:
Akurat Georozróby u Kuby dawno nie wrzucałem, ba, nawet dawno nie oglądałem - nie wiem dlaczego nie pojawia mi się na feedach, bo lubiłem taką formę pogawędek. Mozemy wiec uznac ze bym ja wrzucil, jakby mi sie napatoczyla.

Andrzej przecież już ci powiedziałem, że każdy rozsądny człowiek mówiąć "za wszelką cenę" ma na myśli Uniwersum. Życia Polaków? Drobnostka.

Trafiłeś z opisem moich poglądów, i tak, bedzie moze latwiej ci zyc kojarzac mnie z Ryu.
 
Akurat Georozróby u Kuby dawno nie wrzucałem, ba, nawet dawno nie oglądałem - nie wiem dlaczego nie pojawia mi się na feedach, bo lubiłem taką formę pogawędek. Mozemy wiec uznac ze bym ja wrzucil, jakby mi sie napatoczyla.

Andrzej przecież już ci powiedziałem, że każdy rozsądny człowiek mówiąć "za wszelką cenę" ma na myśli Uniwersum. Życia Polaków? Drobnostka.

Trafiłeś z opisem moich poglądów, i tak, bedzie moze latwiej ci zyc kojarzac mnie z Ryu.
Słuchaj, może jest tak faktycznie, że ja źle zinterpretowałem Twoje wpisy od początku tego konfliktu. Może tak być, zdarza mi się pomylić (rzadko :P ), w dodatku te rozmowy w formie pisanej to zawsze mieszają.

Zwyczajnie odebrałem Twoje podejście właśnie w tym stylu i mówię Ci to wprost i szczerze. Jeśli się mylę to przepraszam, ale mam takie dziwne wrażenie, że do momentu wojny pisałeś bardzo racjonalnie na wszystkie tematy i mi tym zaimponowałeś. Po wybuchu wojny odczułem w Twojej "racjonalności" zmianę i to sporą, bo aż na nią zwróciłem uwagę.

Nie chcę Cię atakować ani obrażać, nie to jest moim celem, więc jeśli się mylę i źle to wszystko odebrałem to jeszcze raz: przepraszam.

Żeby się w zupełności zrozumieć, musielibyśmy usiąść przy flaszce i pokłócić się obgadać temat twarzą w twarz.
 
Za wszelką cenę? XD Anżej ;)

Oczywiście potwierdzam: każdy Ukrainiec warty jest anihilacji całej planety. A więc trzeba wyszukać 50 milionów planet z życiem i to dopiero równowaga. Chociaż nie, wszystko to wszystko, chuj, całe Uniwersum, a nawet Multiwersum jeśli jest. :wink:

Slava Ukraini!


Kiedyś tam nazywales mnie fajnopolakiem, teraz ze fajnopolacy ocipieli, to oznacza ocipiałem. I to bez operacji! XD Kliniki dla dzieci w USA dzieki tej technologii zbankrutują!
Nie przypominam sobie abym konkretnie Ciebie fajnopolakiem nazwał. Chyba coś nadinterpretowałeś ;)
 
@andrzej_t.
Doceniam szczerosc, ja tez musze przyznac ze mam chujowa robote ostatnimi miesiacami i ide czasem na skroty w wypowiedziach, i jak to sie mowi, krótki lont (nie mylić z penisem ;)),

Odnośnie mojego udzielania się tutaj - widziałem dość monotonny choć mocny przekaz, częstoi odbierałem to jako niepotrzebne emocje (dokładnie takie same jak nakręcanie się martwym chłopcem na plaży). Wbrew pozorom one są po każdej stronie dowolnego sporu, mamy tendencje do instynktow stadnych, wpadania w banki informacyjne. Nie chciałem więc żeby sprowadzać poważną sprawę, a za taką uważam pół miliona chłopców z karabinami tłukących się kilkaset km od naszych granic, do kilku de facto emocjonalnych haseł.

Wbiłem więc świadomie kij w mrowisko, choćby tym "niedobra o tym mówić", bo powyżej pewnego poziomu częstotliwości uważam to za cierpięnictwo, masochizm. A jako czytelnik to serio takie spijanie sobie z dzióbków i taplanie się w czarnowidztwie jest męczące. Może to kwestia charakteru.

HZD16Ng.png


Ten kij był świadomy choć nie jestem pewien czy dobrze oszacowałem zyski i straty XD

Co do samej Ukrainy to oczywiście jest to zabawa dużych chłopców, z tym że na serio widzę w tym możliwość przetasowań korzystnych dla mojego kraju, ale co ważne: mam nadzieję kraju moich dzieci. Jakbyś był właścicielem szwalni w Pakistanie to skorzystałbyś na srowidzie i zamiast koszulek szył maseczki? Powariowali - pewnie bys mruczal deptajac pedal maszyny z calej sily :) Ot duzi się bawią, z wiatrem nie wygrasz, więc po prostu trza dobrze strymować żagle. Inna sprawa, kluczowa, jakie bylyby koszty alternatywne innych decyzji niz te ktorych dokonalismy (czyli dychotomia: Polska sprzed wojny bez 3mln uchodzcow vs Polak zabity w bramie jest falszywa).

Ech, jakby tylko klasa polityczna nie byla komucho-kretynami :( Kazdy rok udowadnia mi ze rok temu myliłem się, uwazajac ze juz gorzej byc nie moze :(

Co do "ekspertów", w tym Bartosiaka, to nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale coraz mniej wrzucam, teraz głównie wrzutki z TT. I mimo tego ze JB juz mnie tak kreci jak kiedys to jednak :) w tym zwrocie "wszystko" stane po jego stronie, bo to jest taktyka żon do chwytania za słówka. Oczywiscie nalezy ustalić faktycznie "ile" to jest to "wszystko" ale nawet XD JB ma cenę mniejszą niż Multiwersum, Uniwersum, a śmiem nawet przypuścić Polskę, a nawet Sanok ;). Może rzeczywiście nie wierzę mu w dosłowność, choć powinienem, bo np Kaczyński to mówił, że poświęci gospodarkę pewnej wizji, a ja głupi myślałem że to taka mowa trawa, Putin też mówił, ale "nikt nie przypuszczał". A, i jeszcze jedno, z tymi ekspertami to jest jak ze sportowcami, nie zawsze wygrywa ten na którego wskazuje wszystko, i drugie, jednak pasy rotują :)

Inna ciekawa sprawa to jest pakiet poglądów, czasami wydaje mi się że MUSZĘ mieć jakieś poglady, bo w sprawie A mysle to, w sprawie B tamto, no to wiadomo co myślę w C.

Nie chcę Cię atakować ani obrażać, nie to jest moim celem, więc jeśli się mylę i źle to wszystko odebrałem to jeszcze raz: przepraszam.
Az mnie zatkalo :) heheheh

Co do samych pogladow: nie wiem co dokladnie mi przypisujesz, wiec ciezko napisac cos bardzo precyzyjnego. Jesli wyczułeś moją nadzieję, poczucie że to się może (acz nie musi) "dobrze" (i tu dyskusja na parę flaszek co to dobrze - koszty alternatywne) potoczyć to miałeś rację. Mam nadzieję że nie przypisujesz mi jakiejś bezwarunkowości pomocy, drukowania na potęgę, socjalów, itp itd.

Żeby się w zupełności zrozumieć, musielibyśmy usiąść przy flaszce i pokłócić się obgadać temat twarzą w twarz.
Bardzo chętnie :) Ech, kiedyś to byly zloty :)

:beer:

Ech i znowu w robocie do tyłu bo posta pisałem :)

Nie przypominam sobie abym konkretnie Ciebie fajnopolakiem nazwał. Chyba coś nadinterpretowałeś ;)
Też możliwe, więc JEŚLI (!!!) XD to przepraszam
:beer:

Dzisiaj jak widać dzień przeprosin :)
 
Last edited:
Niedobra tak Twoich gierojów szargać?

To fejk , tak naprawdę to Polacy zadzgali biednego ukrainca i dla niepoznaki zaczeli gadac po rusku zeby ich bylo ciezej rozpoznac , zeby tego bylo malo to byli zli kibole . Lepiej ci ?

Chłop ma chyba upaińskie korzenie,bo broni tych ukrów,jak mohery Rydzyka.

Napisz, ze najlepiej pozostawic sprawe odpowiednim organom, a skonczysz jako 5 kolumna, znienawidzony przez prawdziwych, czystej krwi Polakow. Dzien na cohones nie ma prawa skonczyc sie inaczej :coffeepc:
 
Napisz, ze najlepiej pozostawic sprawe odpowiednim organom, a skonczysz jako 5 kolumna, znienawidzony przez prawdziwych, czystej krwi Polakow. Dzien na cohones nie ma prawa skonczyc sie inaczej :coffeepc:
Ale ja Cie nie nienawidzę.Schlebiasz sobie misiu kolorowy.
 
Ja mam identyczne zdanie co Ty bo patrze na Nich z perspektywy czasu a to ile ich sie przez lata pojawilo w trojmiescie i co soba reprezentuja przez te lata musze stwierdzic, ze to patola na maksa i zadna wojna nie zmieni nagle mojej perspektywy ich postrzegania.
Niestety taki jest zazwyczaj obraz "pierwszej fali" uchodźctwa. Gdybyś widział jaka patola z Polski wyjeżdżała w okolicach 2005-7 roku do Irlandii to byś nie uwierzył. Później miejscowi myślą, że w Polsce są wszyscy takimi wykolejeńcami życiowymi..
 
Niestety taki jest zazwyczaj obraz "pierwszej fali" uchodźctwa. Gdybyś widział jaka patola z Polski wyjeżdżała w okolicach 2005-7 roku do Irlandii to byś nie uwierzył. Później miejscowi myślą, że w Polsce są wszyscy takimi wykolejeńcami życiowymi..

Polacy na emigracji to gorsze ścierwo niż ukry, taka prawda.
 
Niestety taki jest zazwyczaj obraz "pierwszej fali" uchodźctwa. Gdybyś widział jaka patola z Polski wyjeżdżała w okolicach 2005-7 roku do Irlandii to byś nie uwierzył. Później miejscowi myślą, że w Polsce są wszyscy takimi wykolejeńcami życiowymi..
Tylko ja nie postawilem zadnej tezy, ze polacy na emigracji sa lepsi albo gorsi. Napisal tylko, ze emigracja ukrainska to patola. Przynajmniej w trojmiescie.
 
a są jakieś dowody, że to byli Ukraińcy? (proszę tylko nie tweety narodowców, oni są wiarygodni jak partia Razem...)


Co to ma do NATO?



Szwecja o której pisze partia Razem to nie Szwecja która rzeczywiście istnieje. Procent PKB na wydatki publiczne w Polsce i Szwecji jest podobny i stanowi jakieś 45 procent PKB. Natomiast dyscyplina fiskalna Szwecji jest znacznie lepsza niż w Polsce, bo wskaźnik długu publicznego do PKB mają lepszy niż Polska.

Z tym że wciąż nie wiem co to ma do NATO. Spójrz na Turcję. Fatalna gospodarka, mocna armia.



W rankingu global fire power Szwecja jest na 25 miejscu na świecie, a Finlandia przeciwko której nie protestujesz na 53

Temat na dłuższą dyskusje. Odpowiem na większość później, narazie powiem tyle, że zgadzam się z Sułtanem Erdoganem








Sprawa nr 2 Razem są fanami socjalizmu w wykonaniu latynoskim, a nie skandynawskim, tylko aby łatwiej się sprzedać medialnie... Tak samo Konfederacja często zaokrąglą sytuacje gospodarczą USA, pozycje pracowników, firm itp...

Nr 3 Powiedz mi: Szwecja ma podobne PKB to polskiego. Polska wydawała więcej na wojsko, Szwecja wolała kupować zadowolenie obywateli. Oczywiście, że wydatki na wojsko są mniej odczuwalne dla szarego obywatela, mniej widoczne, nie polepszają jakości życia obywateli. Wydatki na wojsko są inwestycją.

Nr 4 Na serio chciałbym sobie wyobrazić historie alternatywną, znaczy analizę tego: Rosja atakuje Finlandie zamiast Ukrainy. To mnie ciekawi: jak wyglądałaby wojna polegająca na atakowaniu kraju z taką małą gęstością zaludnienia?



:)
 
zgadzam się z Sułtanem Erdoganem

Erdogan próbuje coś ugrać dla siebie politycznie. Podobnie było przy próbie (udanej) rozszerzenie NATO o kraje bałtyckie, Turcja też wtedy wypowiadała się negatywnie, ale ostatecznie się zgodziła.

Pozycja Erdogana są niewiarygodna, bo już wcześniej Turcja współpracowała ze Szwecją i Finlandią w ramach około-NATOwskiej współpracy

Nr 3 Powiedz mi: Szwecja ma podobne PKB to polskiego. Polska wydawała więcej na wojsko, Szwecja wolała kupować zadowolenie obywateli. Oczywiście, że wydatki na wojsko są mniej odczuwalne dla szarego obywatela, mniej widoczne, nie polepszają jakości życia obywateli. Wydatki na wojsko są inwestycją.

Polska jest liderem w NATO pod względem procenta PKB wydawanego na armię. Ale czy Szwecja w ramach swojego procenta nic nie zrobiła? Porównaj siłę Szwecji na morzu do siły Polski. Przepaść.

Nr 4 Na serio chciałbym sobie wyobrazić historie alternatywną, znaczy analizę tego: Rosja atakuje Finlandie zamiast Ukrainy. To mnie ciekawi: jak wyglądałaby wojna polegająca na atakowaniu kraju z taką małą gęstością zaludnienia?

 
Tu nie chodzi o zdolność bojową Finów. Mi chodziło o to jak można podbić kraj, który ma dość małe zaludnienie w wielu rejonach kraju. Przecież to musi być przeszkodą.
Na mapie wydaje się to Finlandia dość duża (tak samo Litwa się wydaje mała, zwłaszcza granica Litwy z Białorusią co zmyliło kiedyś Trzaskowskiego z tekstem, że Litwa ma małą granicę xD) ale przecież to jest jeden z najbardziej zalesionych krajów w Europie.
Gruzja, Mołdawia, jakieś inne byłe republiki radzieckie, powkurzać prowokacjami państwa bałtyckie jak Estonia czy Łotwa -ale po co atakować Skandynawie skoro są łatwiejsze cele? Ruscy jeżdżą na wakacje do Gruzji, Putin sprawi, że będą to robili bez paszportu.
A Napierała: hm ten człowiek nawet jeśli nie mówiłby, że jest wykładowcą akademickim to bym się tego domyślił. Coś musi popracować nad formą bo sprzedawanie niemal wykładów akademickich na YT...
 
Back
Top