Konflikt Rosja-Ukraina

Oprócz Finlandii i Szwecji, do NATO może dołączyć również Macedonia:
Szwecja nie zasługuje na bycie w NATO. Co naściągali sobie obywateli z importu, który do ich wojska nie pójdzie (coś ala Żydzi podczas pierwszej wojny światowej w DE) i potrzebują pomocy innych? O własne bezpieczeństwo wewnętrzne nie potrafili zadbać, Polskę krytykowali w 2015 za nie przyjęcie uchodźców, a ich ambasada prowadziła kłamliwą propagandę..
Aż mi się to przypomina: głupie narody jak Szwedzi mogą tracić niepodległość, tak samo jak głupie firmy mogą upadać
 
Szwecja nie zasługuje na bycie w NATO. Co naściągali sobie obywateli z importu, który do ich wojska nie pójdzie (coś ala Żydzi podczas pierwszej wojny światowej w DE) i potrzebują pomocy innych? O własne bezpieczeństwo wewnętrzne nie potrafili zadbać, Polskę krytykowali w 2015 za nie przyjęcie uchodźców, a ich ambasada prowadziła kłamliwą propagandę..
Aż mi się to przypomina: głupie narody jak Szwedzi mogą tracić niepodległość, tak samo jak głupie firmy mogą upadać


Szwecja ma znacznie silniejszą armię niż większość krajów NATO. Ciekawe że protestujesz przeciwko Szwecji, a nie Finlandii i Macedonii, które mają słabsze armie od Szwecji
 
Szwecja nie zasługuje na bycie w NATO. Co naściągali sobie obywateli z importu, który do ich wojska nie pójdzie (coś ala Żydzi podczas pierwszej wojny światowej w DE) i potrzebują pomocy innych? O własne bezpieczeństwo wewnętrzne nie potrafili zadbać, Polskę krytykowali w 2015 za nie przyjęcie uchodźców, a ich ambasada prowadziła kłamliwą propagandę..
Aż mi się to przypomina: głupie narody jak Szwedzi mogą tracić niepodległość, tak samo jak głupie firmy mogą upadać

W stu procentach się zgadzam.

@Karateka@ byłem sporo czasu w "ubogaconej kulturowo" Francji i nawet zdażyło mi się mieszkać w brudnej dzielnicy.

Twój obraz wielkiej europy trochę mocno się różni od rzeczywistości.

Ps. Sam Ci wrzucałem tu linki o przestępczości w Szwecji ale widać nie docierają informacje jak nie idą z tv.
We wspomnianej Francji jest to samo.
Ciekawe ciekawe.
 
Szwecja ma znacznie silniejszą armię niż większość krajów NATO. Ciekawe że protestujesz przeciwko Szwecji, a nie Finlandii i Macedonii, które mają słabsze armie od Szwecji
Finlandia też ma swoje za uszami i ich idiotyczne kampanie (to była podobno kampania finansowana dzięki rządowi: no Polska Fundacja Narodowa ma konkurencje xD)
ale mimo wszystko to jest kraj taki bardziej neutralny w stosunku do Polski, Szwecja za to jechała po bandzie, zwłaszcza w 2015 roku.
O ile zarówno w Polsce jak na Ukrainie, ba nawet w Niemczech można powiedzieć, że przez system finansowania partii, ordynacje wyborczą, próg wejścia do polityki oraz rynek medialny -politycy w parlamencie nie do końca są lustrzanym odbiciem poglądów obywateli...
... o tyle jeśli chodzi o Skandynawie to mam wrażenie, że Szwedzi chcą jeszcze więcej skrajnego lewactwa niż ich politycy. Zasadzili drzewo lewactwo, a teraz mają problemy, że owoce są zgniłe
Szybkie sprawdzenie: jeśli wikipedia nie jest strolowana to Szwecja wydawała długo ledwo 1% PKB na obronność
1652432385992.png

Bogaty kraj a nie jakaś biedna Mołdawia. Sorry, mi to przypomina sytuacje, kiedy bananowe dziecko przejebało większość majątku, nabrało kredytu w Bocianie, a teraz...
...hej pomóżcie mi...

Mołdawia: nie wiem jak ustalą status Naddniestrza.
 
Finlandia też ma swoje za uszami i ich idiotyczne kampanie (to była podobno kampania finansowana dzięki rządowi: no Polska Fundacja Narodowa ma konkurencje xD)

Co to ma do NATO?

... o tyle jeśli chodzi o Skandynawie to mam wrażenie, że Szwedzi chcą jeszcze więcej skrajnego lewactwa niż ich politycy. Zasadzili drzewo lewactwo, a teraz mają problemy, że owoce są zgniłe

Szwecja o której pisze partia Razem to nie Szwecja która rzeczywiście istnieje. Procent PKB na wydatki publiczne w Polsce i Szwecji jest podobny i stanowi jakieś 45 procent PKB. Natomiast dyscyplina fiskalna Szwecji jest znacznie lepsza niż w Polsce, bo wskaźnik długu publicznego do PKB mają lepszy niż Polska.

Z tym że wciąż nie wiem co to ma do NATO. Spójrz na Turcję. Fatalna gospodarka, mocna armia.

Szybkie sprawdzenie: jeśli wikipedia nie jest strolowana to Szwecja wydawała długo ledwo 1% PKB na obronność

W rankingu global fire power Szwecja jest na 25 miejscu na świecie, a Finlandia przeciwko której nie protestujesz na 53
 
A jaki jest MOJ obraz wielkiej Europy?
Wszyscy mocno kochają się w pupę i dumnie chodzą za rączki,
zarówno kolorowi jak i różowe dziwolągi z tęczą na czole, krzycząc ABORCJA NA ŻYCZENIE I JEBAĆ ORBANA.
Maseczka trochę tłumi te pokrzykiwania ale nie do końca.

A zastraszony biały hetero mężczyzna z kagańcem na mordzie zbiera uczynnie śmieci po przejściu tej swołoczy...
:gabi_much_love:
 
Wszyscy mocno kochają się w pupę i dumnie chodzą za rączki,
zarówno kolorowi jak i różowe dziwolągi z tęczą na czole, krzycząc ABORCJA NA ŻYCZENIE I JEBAĆ ORBANA.
Maseczka trochę tłumi te pokrzykiwania ale nie do końca.

A zastraszony biały hetero mężczyzna z kagańcem na mordzie zbiera uczynnie śmieci po przejściu tej swołoczy...
:gabi_much_love:

Tak wlasnie Zachod prezentuje sie w glowach ruskich trolli takich jak Korwin, ktorzy by chcieli zeby Putin wyzwolil tych bialych heteroseksualnych mezczyzn z kangancem od zbierania smieci po aktywistach LGBT, ktorzy przejeli kontrole nad Zachodem.
 
Tak wlasnie Zachod prezentuje sie w glowach ruskich trolli takich jak Korwin, ktorzy by chcieli zeby Putin wyzwolil tych bialych heteroseksualnych mezczyzn z kangancem od zbierania smieci po aktywistach LGBT, ktorzy przejeli kontrole nad Zachodem.
A byłeś gdzieś dalej jak na Podlasiu?
 
Tak wlasnie Zachod prezentuje sie w glowach ruskich trolli takich jak Korwin, ktorzy by chcieli zeby Putin wyzwolil tych bialych heteroseksualnych mezczyzn z kangancem od zbierania smieci po aktywistach LGBT, ktorzy przejeli kontrole nad Zachodem.
:antonio:
 
Ale chyba już ustaliliśmy, że to było niedobra o tym mówić XD

iu
Jakoś koślawo odbijasz te piłeczki. Nie widzę takich newsów w Twoich paczkach.

Czyżby nie dobra o tym mówić? Same gieroje a u nas kobiety z dziećmi? Zabił chłopaka? A co tam, jeden w te, jeden wewte, cichutko szaa. Jakoś dziwnie podobna metoda propagandy co z kolorowymi na zachodzie.

A w Ameryce biją Murzynów, prawda?
 
Bajki z telewizji, większość z nich to dzicz niestety. W Trójmieście już nie raz widziałem jak to ukry się "bawią". Nie można im odebrać tego, że są pracowici i często wykonują gówno prace, których Polacy nie chcą, ale ogólnie to zaczyna powoli wyglądać tak, że nie uczą się polskiego nawet w uberze czy na kasie w Biedronce nie idzie się dogadać. Ale co zrobisz jak nic nie zrobisz. A gdy hiperinflacja dojebie i zaczniemy "spłacać" pisiorów, covid, putina i ukrainców - w zawyżonych podatkach i wyjebanych cenach towarów, to wtedy zacznie się prawdziwa lipa.
Dokładnie to próbowałem na początku przekazać, ale stałem się nagle jakimś "radykalnym" ukrofoboem (przyznaję, że ukrofobem jeszcze nie byłem :mamed: ).

Że zwyczajny, ten realny Ukrainiec to całkiem inna bajka niż to co tu ludziom na youtubach albo w tv próbują wmówić ludziom, wielu jednak się nabrało.
Ukrainiec to taki Polak-patus z lat '90 i do tego nas ściągną z powrotem, nie będzie rozwoju dzięki nim. Już mam dość tego pierdolenia i wychwalania ich pod niebiosa. Sranie w banie dla frajerów.

Wy w Polsce A będziecie mieć z nimi przejebane, aż zaczynam współczuć. Ja tam mam ich :gdzie: bo:



:beczka:
 
Dokładnie to próbowałem na początku przekazać, ale stałem się nagle jakimś "radykalnym" ukrofoboem (przyznaję, że ukrofobem jeszcze nie byłem :mamed: ).

Że zwyczajny, ten realny Ukrainiec to całkiem inna bajka niż to co tu ludziom na youtubach albo w tv próbują wmówić ludziom, wielu jednak się nabrało.
Ukrainiec to taki Polak-patus z lat '90 i do tego nas ściągną z powrotem, nie będzie rozwoju dzięki nim. Już mam dość tego pierdolenia i wychwalania ich pod niebiosa. Sranie w banie dla frajerów.

Wy w Polsce A będziecie mieć z nimi przejebane, aż zaczynam współczuć. Ja tam mam ich :gdzie: bo:



:beczka:

Ja mam identyczne zdanie co Ty bo patrze na Nich z perspektywy czasu a to ile ich sie przez lata pojawilo w trojmiescie i co soba reprezentuja przez te lata musze stwierdzic, ze to patola na maksa i zadna wojna nie zmieni nagle mojej perspektywy ich postrzegania.
 


Bronil kobiety i pewnie jeszcze akurat wracal z kosciola. Oczywiscie, ze szkoda chlopaka i morderca powinnien otrzymac najwyzszy wymiar kary, ale wstrzymal bym sie z ferowaniem wyrokow do czasu zakonczenia sledztwa. Chyba, ze planujecie jakis natychmiastowy odwet i jakis maly pogromik ku przestrodze?
 
Nie widzę takich newsów w Twoich paczkach.
Ale to można? Bo jak wrzuciłem to sie rozpoczela wrzawa :)

A już poważniej, to wrzucam w polityke bardzo dużo informacji, na które tu zapotrzebowania by nie bylo :)

A co tam, jeden w te, jeden wewte, cichutko szaa.
A to do mnie? Poważnie Anżej? Ja uciszam mowienie o tym? W sumie to przykre :(

A, gramatyczna sprytna konstrukcja pozwala jeszcze na inną interpretację: chodzi o to że śmiałem się na ten temat nie wypowiedzieć. Na temat morderstwa. Choć teraz taka moda żeby wymuszać jakieś oświadczenia, ja pozostawię cie w niepewności, bo przecież trudno się domyślić co myślę o morderstwach.
 
A to do mnie? Poważnie Anżej? Ja uciszam mowienie o tym?

A, gramatyczna sprytna konstrukcja pozwala jeszcze na inną interpretację: chodzi o to że śmiałem się na ten temat nie wypowiedzieć. Na temat morderstwa. Choć teraz taka moda żeby wymuszać jakieś oświadczenia, ja pozostawię cie w niepewności, bo przecież trudno się domyślić co myślę o morderstwach.
Nie do Ciebie. Mówię jak dzisiaj sytuacja z Ukraińcami jest traktowana i przedstawiana przez propagandę. Bardzo podobnie do tego o czym wspomniałem wyżej.

Nie martw się, Ciebie (jeszcze :awesome: ) nie postrzegam jako koło zębate tej machiny :wink:

I nie chciałem od Ciebie żadnych oświadczeń, ba, ja nawet Ciebie nie oznaczałem. Sam wyskoczyłeś :lol:

Jak to mówią: uderz w stół :mamed:
 
Bronil kobiety i pewnie jeszcze akurat wracal z kosciola. Oczywiscie, ze szkoda chlopaka i morderca powinnien otrzymac najwyzszy wymiar kary, ale wstrzymal bym sie z ferowaniem wyrokow do czasu zakonczenia sledztwa. Chyba, ze planujecie jakis natychmiastowy odwet i jakis maly pogromik ku przestrodze?
Niedobra tak Twoich gierojów szargać?
 
Nie do Ciebie.
Ludzie to chuje!
Napisalem to w odpowiedzi do ciebie, ale oczywiscie z toba to nie ma nic wspolnego. Jest to generalna zyciowa reflekcja, na którą mnie naszło, i to bez wódki, bo za wcześnie. Jest to także pewna antyteza cukierkowego i/lub anielskiego swiata propagowanego przez "Sniadanie z TVN" ale takze, co swiadczy o komasacji pewnego kłamliwego przekazu na wielu frontach, "Sniadanie z TRWAM".

Odpowiadam tobie, ale to temuz klamliwemu przekazowi dokopuję ;)

ja nawet Ciebie nie oznaczałem. Sam wyskoczyłeś
Cicho sza było w odpowiedzi do mnie, wiec nie przez oznaczenie, a przez cytowanie
TF54BDO.png


Nie martw się, Ciebie (jeszcze :awesome: ) nie postrzegam jako koło zębate tej machiny :wink:
No to niezle udaje mi sie kamuflować, az jestem z siebie dumny :wink:
 
Ale to można? Bo jak wrzuciłem to sie rozpoczela wrzawa :)

A już poważniej, to wrzucam w polityke bardzo dużo informacji, na które tu zapotrzebowania by nie bylo :)


A to do mnie? Poważnie Anżej? Ja uciszam mowienie o tym? W sumie to przykre :(

A, gramatyczna sprytna konstrukcja pozwala jeszcze na inną interpretację: chodzi o to że śmiałem się na ten temat nie wypowiedzieć. Na temat morderstwa. Choć teraz taka moda żeby wymuszać jakieś oświadczenia, ja pozostawię cie w niepewności, bo przecież trudno się domyślić co myślę o morderstwach.
Ale tu nie o to morderstwo się gra toczy (bo zbyt mało wiemy) a o całokształt proukraińskiego zajoba. Wiesz jak to jest, fajnopolacy ocipieli :wink:
 
Ludzie to chuje!
Napisalem to w odpowiedzi do ciebie, ale oczywiscie z toba to nie ma nic wspolnego. Jest to generalna zyciowa reflekcja, na którą mnie naszło, i to bez wódki, bo za wcześnie. Jest to także pewna antyteza cukierkowego i/lub anielskiego swiata propagowanego przez "Sniadanie z TVN" ale takze, co swiadczy o komasacji pewnego kłamliwego przekazu na wielu frontach, "Sniadanie z TRWAM".

Odpowiadam tobie, ale to temuz klamliwemu przekazowi dokopuję ;)

Cicho sza było w odpowiedzi do mnie, wiec nie przez oznaczenie, a przez cytowanie
TF54BDO.png



No to niezle udaje mi sie kamuflować, az jestem z siebie dumny :wink:
a tak, faktycznie to było w poście z odpowiedzią do Ciebie, zapomniałem. Co do reszty posta to się zgadzam i wcale nie odbieram jako personalny atak na mnie :fjedzia:

no cóż, zarówno Bartosiak jak i Ty (powtarzałeś za nim), że Ukraińców trzeba wspierać nawet kosztem Polaków i za wszelką cenę, tak? Jeśli tą ceną będą życia Polaków to trudno, trzeba zapłacić. Wszystko jasne.
 
za wszelką cenę
Za wszelką cenę? XD Anżej ;)

Oczywiście potwierdzam: każdy Ukrainiec warty jest anihilacji całej planety. A więc trzeba wyszukać 50 milionów planet z życiem i to dopiero równowaga. Chociaż nie, wszystko to wszystko, chuj, całe Uniwersum, a nawet Multiwersum jeśli jest. :wink:

Slava Ukraini!

Ale tu nie o to morderstwo się gra toczy (bo zbyt mało wiemy) a o całokształt proukraińskiego zajoba. Wiesz jak to jest, fajnopolacy ocipieli :wink:
Kiedyś tam nazywales mnie fajnopolakiem, teraz ze fajnopolacy ocipieli, to oznacza ocipiałem. I to bez operacji! XD Kliniki dla dzieci w USA dzieki tej technologii zbankrutują!
 
Back
Top