Konflikt Rosja-Ukraina

To takie lepsze gwarancje budapesztanskie, wiem. Na szczescie lepsze.

No ale kto konkretnie z NATO by poszedl do tych krajow? Portugalczycy? Grecy? Wlosi? Francuzi? Niemcy? Po jakim czasie?
Nie jestem znawcą od geopolityki, obronności itd. Nie wiem. Jeśli, któreś z tych państw zostałoby zaatakowanych i nie zadziałałby artykuł 5 to cały ten sojusz można byłoby o kant dupy potłuc. I to już nie jest od nas zależne.
 
zadziałałby artykuł 5
Zadziałałyby konkretne państwa, konkretni ludzie mając do dyspozycji konkretne możliwosci ale i konkretne ograniczenia. Im sami bedziemy silniejsi, tym chetniej nam pomoga.
Stara zasada ulicy ;)

Region wie ze jak cos to my, oznaczylem cie w Polityce. Na innych trzeba by bylo czekac tygodniami.
 
No stary - w trzy godziny byłby w Warszawie pro putinowski rząd, a za kolejne kilka to samo w Berlinie, a nie czekaj... no dobra - tam nie musiałby się zatrzymywać, w Brukseli również więc zesrany Macron byłby już w dupie Trudeau, a Paryż po Lwowie w 12 godzin przejęty. Chłopie to nie są żarty, każdy normalny to wie, po co więc takie pytania zadajesz?

Nie no Putin powiedziałby załatwiłem gładko sprawę z Ukrainą to teraz będę grzeczny. Pokój i miłość :korwinlaugh:


I uważasz, że po dojściu do Lwowa poszedłby na Warszawę?

Wątpliwie, że ruszyli by na hurra na kolejne państwo, ale wywieraliby presję na nas i państwa bałtyckie. Prowokacje na granicach, groźby, ustawianie wojska przy granicy. Realnie i na szybko musielibyśmy przygotowywać się do wojny. W razie w, wjeżdżają na całym wschodzie.

Nie jestem znawcą od geopolityki, obronności itd. Nie wiem. Jeśli, któreś z tych państw zostałoby zaatakowanych i nie zadziałałby artykuł 5 to cały ten sojusz można byłoby o kant dupy potłuc. I to już nie jest od nas zależne.

Pomyślmy, które duże państwo NATO ma bardzo blisko do państw bałtyckich i byłoby pierwsze w kolejce do pomagania im w razie wojny?
:zakręcony:
 
Nie no Putin powiedziałby załatwiłem gładko sprawę z Ukrainą to teraz będę grzeczny. Pokój i miłość
Byłoby totalną głupotą coś takiego zakładać. "Chcesz pokoju szykuj się na wojnę", jednak już obecnie, szacuje się - Rosja aby wrócić do stanu sprzed ataku potrzebuje 5-10 lat, a to jeszcze nie koniec, wiadomo - po przegrupowaniu się i uzupełnieniu stanów - uderzą ponownie. Tak więc z rozwagą należy się przygotowywać, bo panika przed krwiożerczą, czerwoną bestią nie jest wskazana.
O, nawet wg agresora przesadził w denazyfikacji dzieci
Człowiek słów nie znajduje wobec takich informacji, by nazwać odpowiednio tego typu największe zbrodnie. Pytałeś, czy to fejk. Nie wiadomo, być może się dowiemy. Z tego co mozna doczytać w komenatrzach ponoć ktoś na tt podał linka do filmu wrzuconego przez tego, jeśli to prawda - gównianego śmiecia. Nie będe drążył, wystarczy świadomośc, że coś takiego jest możliwe, z pewnością w armii ruskiej takie śmieci tkwią, jak i też rozsiani są na całym świecie. Prawda, czy nie - reakcje są znamienne.
 
Last edited:
Słucham stęki i jęki polskich wolontariuszy ogarniających uchodźców; że już nie mają siły, że już nie wyrabiają itp. Słucham i się zastanawiam, gdzie są Ukraińcy w liczbie 2 milionów, którzy zakotwiczyli w Polsce długo przed wojną? Zaledwie 1% tych ludzi, czyli 20 tys, spokojnie ogarnęłaby rodaków. Ogarnęłaby, ale po co, jak pewien głupiutki narodzik postanowił być świętszy od samego papieża. Zatem proszę nie narzekać, skoro Ukrainiec ma w Polsce jedynie prawa, a obowiązków nie ma żadnych. Nie może być inaczej, skoro w dzisiejszych czasach media kreują rzeczywistość, czego najlepszym przykładem jest np mitomam karateka i jego widzenie problemu uchodźców na podatwie TVN i Onetu. Media, czyli również tacy atencjusze jak Krzysiu Stanowski.

 
Bardzo istotne wydarzenia przed nami.
1. Bitwa o Donbas, która zadecyduje nie tylko o przyszłości Ukrainy, ale również naszej przyszłości. Stawką plan imperialny Putina.
2. Wybory we Francji. Czy wygra flirtujący z Putinem Macron, czy może po uszy zakochana w Putinie LePen?
 
@Siwy25_1
Z tego obrazka wynika ze Polska jest w identycznej sytuacji jak Ukraina, ale pomaga Ukrainie, ratuje ją, a ta, mimo to, de facto nas uśmierca.

Tak, to bardzo dobra reprezentacja wojny na Ukrainie.

Jest taka w sam raz.

XD

I nie zmieni tego kretyn Stanowski.
 
Last edited:
1. Bitwa o Donbas, która zadecyduje nie tylko o przyszłości Ukrainy, ale również naszej przyszłości. Stawką plan imperialny Putina.
1.jpg
 
@Siwy25_1
Z tego obrazka wynika ze Polska jest w identycznej sytuacji jak Ukraina, ale pomaga Ukrainie, ratuje ją, a ta, mimo to, de facto nas uśmierca

Tak, to bardzo dobra reprezentacja wojny na Ukrainie.

Jest taka w sam raz.

XD

I nie zmieni tego kretyn Stanowski.
To raczej symbolizuje, że nie myślimy w pierwszej kolejności o sobie, bo jednak trochę różni nas sytuacja wojenna
 
Bardzo istotne wydarzenia przed nami.
1. Bitwa o Donbas, która zadecyduje nie tylko o przyszłości Ukrainy, ale również naszej przyszłości. Stawką plan imperialny Putina.
2. Wybory we Francji. Czy wygra flirtujący z Putinem Macron, czy może po uszy zakochana w Putinie LePen?
Oby LePen. Przyda się taka szczepionka w drugim państwie UE
 
Oby LePen. Przyda się taka szczepionka w drugim państwie UE

I niech jeszcze Niemcy powrócą do Nord Stream 2, a Ukraina się podda. Będzie fajnie. Blisko do Rosji, a może nawet nie będzie trzeba jechać do Rosji by poczuć rosyjską kulturę, bo będziemy mieli więcej rosyjskich mediów i Rosjan w najważniejszych spółkach. Będzie super, biedniej, ale bez LGBT
 
Gdy po zabraniu w wyniku najazdu przez Rosję części terytorium Ukrainy w 2014 (w konsekwencji pojawiły się sankcje nałożone na Rosję) - wiele państw wspiera ruskich sprzedając im broń, licencje związane z wojskowością - jak myślicie - nie ponoszą one aby częściowej odpowiedzialności za to co obecnie się dzieje? Po części Państwa te przyczyniły się do obecnego stanu rzeczy.

Wedle traktatów międzynarodowych to co zrobiła Rosja w 2014 całkowicie dyskwalifikuje ten kraj z dopuszczenia jej do obrotu bronią, a tymczasem (lata 2015 - 2020):

- Francja sprzedała Rosji uzbrojenie na kwotę 150 mln dolarów i licencje na łączną sumę 900 mln euro. Znamienne jest to, że Francuzi samych licencji przed najazdem Rosji na Ukrainę w 2013 sprzedali na sumę 300 mln euro, a w 2015 już 900 mln euro. Jaki sprzęt Francuzi sprzedawali Rosji? Głownie chodziło o elementy wyposażenia czołgów, które obecnie hasają po Ukrainie, bomby, rakiety, elementy wyposażenia samolotów. Wcześniej sprzedawali im również broń chemiczną, biologiczną i sprzęt oraz środki techniczne oraz bojowe do tłumienia zamieszek,

- Niemcy, obroty ze sprzedaży broni Rosji - 120 mln euro (łodzie, strzelby, pistolety, broń długa wszelkiego rodzaju, wyposażenie pojazdów, w tym opancerzonych),

- Włochy - sprzedawały pojazdy lekko opancerzone, rozpoznawcze, broń długą, krótką, mnóstwo amunicji. W samym 2021 roku sprzedali karabinów, pistoletów i amunicji na sumę ponad 22 mln euro,

- Austria, prawie 20 mln euro,

- Czesi, Bułgarzy (po 14 lub 16 mln euro)

- broń i sprzęt wojskowy sprzedawali również Chorwaci, Słowacy, Finowie, Hiszpanie i tutaj (niektórzy niech przytrzymają się foteli) - z bardzo wysokim wskaźnikiem sprzedaży w tym okresie (2015 - 2020) jest jaki kraj? Tak, tak - Ukraina :facepalm: Oficjalnie obowiązywało embargo na sprzedaż tego typu do Rosji, a Ukraina była odbiorcą nr 2 po Francji
:eddieconspiracy:

Liderem w sprzedaży broni na cały świat w okresie 2013-2020 są Niemcy (na sumę ponad 49 miliardów dolarów), drudzy to Francuzi z podobnym wynikiem prawie 50 mld, Hiszpanie - 30 mld, Włochy 22 mld, dla porównania Polska w tym okresie - 3 mld dolarów

 
Last edited:
Na obrazku Polska I Ukraina jest w IDENTYCZNEJ sytuacji.

Polak ratuje Ukraińca, a Ukrainiec go morduje.

Mam nadzieję że pomogłem :)
To chyba przegapiłeś, że ukr ma ręce związane a Polak nożyczki w nieskrępowanych rękach. Ich sytuacja nie jest IDENTYCZNA.
Polak może spokojnie uratować siebie i wtedy pomóc Ukraińcowi, jednak wybiera bardzo nielogiczne rozwiązanie, które ostatecznie doprowadzi do poprawy sytuacji Ukraińca a zdecydowanego pogorszenia sytuacji Polaka.
Mam nadzieję, że pomogłem.:)
 
I niech jeszcze Niemcy powrócą do Nord Stream 2, a Ukraina się podda. Będzie fajnie. Blisko do Rosji, a może nawet nie będzie trzeba jechać do Rosji by poczuć rosyjską kulturę, bo będziemy mieli więcej rosyjskich mediów i Rosjan w najważniejszych spółkach. Będzie super, biedniej, ale bez LGBT
Taaaaa, bohaterski Macron uratuje Ukrainę i przyniesie bogacteo na polskie ziemie poprzez naprawę lewackiego spierdolenia Unii i doprowadzi do braku dominacji szwabów i żabojadów w tym dziwnym tworze. Oszukuj się dalej, że Macron jest dla nas cudownym lekiem.
 
To chyba przegapiłeś, że ukr ma ręce związane a Polak nożyczki w nieskrępowanych rękach.
O, teraz to ty nie dojrzałeś. Ukrainiec ma jedną rękę :) więc nie może być skrępowany :)
I na tej jednej ma bransoletkę, taką jak Polak... A więc Polak jest bogatszy o jedną rękę i jedną bransoletkę :)

XD

Mam nadzieję że pomogłem.

I powtórzę, grafika niesamowicie dobrze pokazująca sytuację Polski i mordującej ją Ukrainy.
 
O, teraz to ty nie dojrzałeś. Ukrainiec ma jedną rękę :) więc nie może być skrępowany :)
I na tej jednej ma bransoletkę, takie jak Polak... A więc Polak jest bogatszy o jedną rękę i jedną bransoletkę :)

XD

Mam nadzieję że pomogłem.

I powtórzę, grafika niesamowicie dobrze pokazująca sytuację Polski i mordującej ją Ukrainy.
Polska sama się morduje od dawien dawna, nam w tym nie trzeba pomagać...
:iamdone:
 
O, teraz to ty nie dojrzałeś. Ukrainiec ma jedną rękę :) więc nie może być skrępowany :)
I na tej jednej ma bransoletkę, taką jak Polak... A więc Polak jest bogatszy o jedną rękę i jedną bransoletkę :)

XD

Mam nadzieję że pomogłem.

I powtórzę, grafika niesamowicie dobrze pokazująca sytuację Polski i mordującej ją Ukrainy.
Ukr ma bardzo ciężką bransoletkę na jedynej ręce, więc pewne jest, że bez pomocy z zewnątrz umrze. Polak jest w zdecydowanie lepszej pozycji, jednakże zapomina by ratować siebie i z bezpiecznej pozycji udzielić pomocy ukrowi, wyrywa się do pomocy nie bacząc na własną przyszłość, któa na skutek braku rozwagi może być dużo gorsza niż ukra. To obrazuje grafika.
Pomogłem?
 
Ukr ma bardzo ciężką bransoletkę na jedynej ręce, więc pewne jest, że bez pomocy z zewnątrz umrze. Polak jest w zdecydowanie lepszej pozycji, jednakże zapomina by ratować siebie i z bezpiecznej pozycji udzielić pomocy ukrowi, wyrywa się do pomocy nie bacząc na własną przyszłość, któa na skutek braku rozwagi może być dużo gorsza niż ukra. To obrazuje grafika.
Pomogłem?
Czyli nieskrępowany niczym chytry Ukrainiec morduje (kończy jego żywot) pomagającego mu dobrodusznego Polaka.

Tak, to dobre podsumowanie bieżącego stanu wydarzeń.
 
Ukraina ma ręce związane, Polska nie .
Już ustaliliśmy że Ukraina jest jednoręka, ergo nie może być skrępowana.

Ale nawet gdyby. Niech wam będzie.

Skrępowany Ukrainiec morduje Polaka.

Tak, to dobre podsumowanie bieżącego stanu wydarzeń.

XD
 
Back
Top