Konflikt Rosja-Ukraina

Podobno podarowaliśmy Ukrainie 100 czołgów T72. Ciekawe czy to prezent od Jarka, czy jakaś uzgodniona z NATO akcja?
Trąbili o tym od dawna, a więc się dokonało?

Słowackie S300 już w UA.

Swoją drogą coś cicho o Rumuni? Tak naprawdę to powinno być dla nas ważne państwo...
 
Już ustaliliśmy że Ukraina jest jednoręka, ergo nie może być skrępowana.

Ale nawet gdyby. Niech wam będzie.

Skrępowany Ukrainiec morduje Polaka.

Tak, to dobre podsumowanie bieżącego stanu wydarzeń.

XD
Ja tylko się odniosłem do róznic na obrazku bez szerszych horyzontów. ;)
 
Czyli nieskrępowany niczym chytry Ukrainiec morduje (kończy jego żywot) pomagającego mu Polaka.

Tak, to dobre podsumowanie bieżącego stanu wydarzeń.
Po Waszej wymianie zdań widać, że chodzi o interpretację i już nie chodzi o znaczenie symboliczne tego rysunku w odniesieniu do trafnego lub mylnego odzwierciedlenia obecnej sytuacji, a przede wszystkim o MOŻLIWOŚĆ zaistnienia takiej zależności. Tutaj leży sedno, czy ewentualna nadgorliwość (bo i tutaj zdania są podzielone, czy to wzór pomagania Ukrainie, czy naiwna nadgorliwość), może doprowadzić do większej lub mniejszej szkody Polsce.

@Karateka@ zajmuje stanowisko skrajne - uważa, że nie tylko należy pomagać, jak to robimy obecnie ale dodatkowo cieszyć się z możliwości, że jeszcze więcej gości z Ukrainy do nas być może przyjedzie, w tym wypadku - chodzi o mężczyzn w wieku tzw. produkcyjnym, bo "brakuje nam rąk do pracy". @IL10 @Betonowy Krzychu @lemmy @majkelo89 @spa i inni być może nie zgadzają się z nim w pełni, jednak zdają się nie dostrzegać realnych zagrożeń lub widzą je jednocześnie bagatelizując (choć to sprawa dyskusyjna i tutaj można to przecież w kulturalnej wymianie zdań - sprostować) @szplin @murphyMc @Pat Bateman @Masta @PioTRTek @Kraver @vitas raczej zajmują stanowisko umiarkowane, podobnie jest ze mną - pomagajmy z głową, rozważajmy różne scenariusze, by zminimalizować ewentualne błędy. @andrzej_t. ma osobiste doświadczenia z Ukraińcami i jego poglądy w tym względzie raczej przechylają się z umiarkowanych w kierunku nieco bardziej radykalnym podobnie jest w przypadku @Jebuch @QŃ. i @Siwy25_1 ale z większymi naleciałościami radykalnymi.

Przepraszam wszystkich oznaczonych jesli zakłóciłem im w jakiś sposób niedzielny wieczór ;) oraz tych, których zapomniałem oznaczyć, bo ewentualnie mogą poczuć się pominięci. ;)
 
Ja tylko się odniosłem do róznic na obrazku bez szerszych horyzontów. ;)
No to jak dla mnie różnicą nie jest skrępowanie a ilość rąk ;)

MOŻLIWOŚĆ
Ok, a co by było gdyby muskularny chad Polak robił fejsfaka ukraince której do tyłka przyspawał się niedzwiadek?

Przecież jest taka MOŻLIWOŚĆ, Lwów czeka. I szczerze mówiąc to jest bardziej prawdopodobna MOŻLIWOŚĆ, niż zakończenie żywota Polski z ręki Ukrainy.

Ale dobrze wiedzieć kto o jakich MOŻLIWOŚCIACH fantazjuje.

Ja tam wolę o handlu od Odessy do Gdańska.
 
Ale dobrze wiedzieć kto o jakich MOŻLIWOŚCIACH fantazjuje.
Ale to właśnie należałoby wykazać, czy są to tylko fantazje, a może właśnie realna możliwość jednak z podaniem własnej interpretacji? Przecież ten obrazek nie musi, jak już wspomniałem obrazować sytuacji obecnej, jak również skrajnej - że Ukr. mordują Pol., chodzić może np. o pewien poziom szkody dla Polski, która wiąże się z nieprzemyślanymi działaniami na fali hurraoptymizmu.
 
No to jak dla mnie różnicą nie jest skrępowanie a ilość rąk ;)


Ok, a co by było gdyby muskularny chad Polak robił fejsfaka ukraince której do tyłka przyspawał się niedzwiadek?

Przecież jest taka MOŻLIWOŚĆ, Lwów czeka.

Ale dobrze wiedzieć kto o jakich MOŻLIWOŚCIACH fantazjuje.
Ok, doczytałem waszą dyskusję z interpretacją, każdy widzi co chce i niech tak zostanie ;)
 
Po Waszej wymianie zdań widać, że chodzi o interpretację i już nie chodzi o znaczenie symboliczne tego rysunku w odniesieniu do trafnego lub mylnego odzwierciedlenia obecnej sytuacji, a przede wszystkim o MOŻLIWOŚĆ zaistnienia takiej zależności. Tutaj leży sedno, czy ewentualna nadgorliwość (bo i tutaj zdania są podzielone, czy to wzór pomagania Ukrainie, czy naiwna nadgorliwość), może doprowadzić do większej lub mniejszej szkody Polsce.

@Karateka@ zajmuje stanowisko skrajne - uważa, że nie tylko należy pomagać, jak to robimy obecnie ale dodatkowo cieszyć się z możliwości, że jeszcze więcej gości z Ukrainy do nas być może przyjedzie, w tym wypadku - chodzi o mężczyzn w wieku tzw. produkcyjnym, bo "brakuje nam rąk do pracy". @IL10 @Betonowy Krzychu @lemmy @majkelo89 @spa i inni być może nie zgadzają się z nim w pełni, jednak zdają się nie dostrzegać realnych zagrożeń lub widzą je jednocześnie bagatelizując (choć to sprawa dyskusyjna i tutaj można to przecież w kulturalnej wymianie zdań - sprostować) @szplin @murphyMc @Pat Bateman @Masta @PioTRTek @Kraver @vitas raczej zajmują stanowisko umiarkowane, podobnie jest ze mną - pomagajmy z głową, rozważajmy różne scenariusze, by zminimalizować ewentualne błędy. @andrzej_t. ma osobiste doświadczenia z Ukraińcami i jego poglądy w tym względzie raczej przechylają się z umiarkowanych w kierunku nieco bardziej radykalnym podobnie jest w przypadku @Jebuch @QŃ. i @Siwy25_1 ale z większymi naleciałościami radykalnymi.

Przepraszam wszystkich oznaczonych jesli zakłóciłem im w jakiś sposób niedzielny wieczór ;) oraz tych, których zapomniałem oznaczyć, bo ewentualnie mogą poczuć się pominięci. ;)
Więcej bym nawet powiedział. @andrzej_t. jest na tyle radykalny, że zatrudniłby kilku Ukraińców, tylko po to żeby ich zwolnić.
 
Po Waszej wymianie zdań widać, że chodzi o interpretację i już nie chodzi o znaczenie symboliczne tego rysunku w odniesieniu do trafnego lub mylnego odzwierciedlenia obecnej sytuacji, a przede wszystkim o MOŻLIWOŚĆ zaistnienia takiej zależności. Tutaj leży sedno, czy ewentualna nadgorliwość (bo i tutaj zdania są podzielone, czy to wzór pomagania Ukrainie, czy naiwna nadgorliwość), może doprowadzić do większej lub mniejszej szkody Polsce.

@Karateka@ zajmuje stanowisko skrajne - uważa, że nie tylko należy pomagać, jak to robimy obecnie ale dodatkowo cieszyć się z możliwości, że jeszcze więcej gości z Ukrainy do nas być może przyjedzie, w tym wypadku - chodzi o mężczyzn w wieku tzw. produkcyjnym, bo "brakuje nam rąk do pracy". @IL10 @Betonowy Krzychu @lemmy @majkelo89 @spa i inni być może nie zgadzają się z nim w pełni, jednak zdają się nie dostrzegać realnych zagrożeń lub widzą je jednocześnie bagatelizując (choć to sprawa dyskusyjna i tutaj można to przecież w kulturalnej wymianie zdań - sprostować) @szplin @murphyMc @Pat Bateman @Masta @PioTRTek @Kraver @vitas raczej zajmują stanowisko umiarkowane, podobnie jest ze mną - pomagajmy z głową, rozważajmy różne scenariusze, by zminimalizować ewentualne błędy. @andrzej_t. ma osobiste doświadczenia z Ukraińcami i jego poglądy w tym względzie raczej przechylają się z umiarkowanych w kierunku nieco bardziej radykalnym podobnie jest w przypadku @Jebuch @QŃ. i @Siwy25_1 ale z większymi naleciałościami radykalnymi.

Przepraszam wszystkich oznaczonych jesli zakłóciłem im w jakiś sposób niedzielny wieczór ;) oraz tych, których zapomniałem oznaczyć, bo ewentualnie mogą poczuć się pominięci. ;)
Mi akurat bliżej do grupy radykalnej.Na ludzi staram się patrzeć pod kątem jednostki, sam znam spoko Ukrainców, ale jako całość Ukraina to niezłe szambo i uważam,że jako kraj powinniśmy być dużo bardziej powściągliwi z pomocą,bo gdyby sytuacja była odwrotna nie pomogli by nam,a nawet zaszkodzili.
 
muskularny chad Polak robił fejsfaka ukraince której do tyłka przyspawał się niedzwiadek?
No, we Wrześni towar jest najwyższej jakości, takie Auto AK 2.0 to betka przy ziole z wrześniowych pól. ;) A tak całkowicie poważnie - @Dzihados to niezmiernie inteligentna bestia, co widać po poziomie abstrakcyjnych żartów

@Dzihados ale co tam takiego śmiesznego w tym moim wpisie/odpowiedzi na Twój wpis. Nie może chodzić o ewentualną skalę szkody dla Polski, która wiąże się z nieprzemyślanymi działaniami na fali hurraoptymizmu? Jakie jest Twoje zdanie?
 
@klocuniek
ależ się wijesz :) Jak CRT-lewica :)

Każdy może sobie cokolwiek interpretować jak chce, obrazek nic musi obrazować czegokolwiek, ale może też interpretować coś co ja bym chciał żeby było zinterpretowane, a co interlokutor śmiał nie podkreślić, i tak właśnie powinien być interpretowany :)

Obawy - a przecież kurwa mówimy o wojnie w której hasa w tej chwili pół miliona żołnierzy, wojnie niszczącej infrastrukturę, cofającą państwo o dziesiątki lat, zabierającej tysiące żyć - są zrozumiałe, jeden błąd może skończyć się kolejnymi frontami, wojskowymi, ekonomicznymi, ale szokuje mnie że ktoś może chcieć ciosać z gówna typowej prymitywnej jątrzącej propagadny jakiś katalizator głębszych przemyśleń o "pewnych poziomach szkody" XD

No sorry @klocuniek XD
 
@klocuniek Nie zgadzam się z tym, że bagatelizuję ewentualne problemy. Ja w ogóle staram się mieć pragmatyczne podejscie do życia. I, skoro mamy u siebie uchodźców, a prawdę mówiąc nie mielismy na to wpływu, to musimy im pomóc. Ale, wyciągnijmy na to uczciwe fundusze od UE, Banku Swiatowego itd., zyskajmy silnego sojusznika na przyszlosc, bądźmy centrum przyszłej odbudowy Ukrainy.

Podobnie jak niektórzy sceptycy tutaj obawiam się, że obsługa uchodźców nas zrujnuje, pieniądze na odbudowie zarobią Niemcy, a my będziemy się z Ukraincami żreć o Wołyń i Banderę. I niestety wiem, że z uwagi na poziom merytoryczny naszych polityków jest to scenariusz prawdopodobny.
 
@klocuniek
ależ się wijesz :) Jak CRT-lewica :)

Każdy może sobie cokolwiek interpretować jak chce, obrazek nic musi obrazować czegokolwiek, ale może też interpretować coś co ja bym chciał żeby było zinterpretowane, a co interlokutor śmiał nie podkreślić, i tak właśnie powinien być interpretowany :)

Obawy - a przecież kurwa mówimy o wojnie w której hasa w tej chwili pół miliona żołnierzy, wojnie niszczącej infrastrukturę, cofającą państwo o dziesiątki lat, zabierającej tysiące żyć - są zrozumiałe, jeden błąd może skończyć się kolejnymi frontami, wojskowymi, ekonomicznymi, ale szokuje mnie że ktoś może chcieć ciosać z gówna typowej prymitywnej jątrzącej propagadny jakiś katalizator głębszych przemyśleń o "pewnych poziomach szkody" XD

No sorry @klocuniek XD
Nie zrozumiałeś mnie. Chuj z tym obrazkiem, posłużył mi jako pretekst do poznania min Twojego zdania. Chodzi mi o sam fakt udzielania pomocy Ukrainie w takiej jak obecnie formie przez Polskę, czy w efekcie działania te, wg. Ciebie - nie mogą przynieść nam szkody? Czy wręcz przeciwnie? A Ty mi od karatekowego wicia się ciśniesz (CRT-lewica)
:joe:
@lemmy niemal kawą się zachłysnąłem - masz identycznie zbieżny pogląd na sprawę z moim
 
Nie może chodzić o ewentualną skalę szkody dla Polski, która wiąże się z nieprzemyślanymi działaniami na fali hurraoptymizmu? Jakie jest Twoje zdanie?
O które konkretnie działania państwa PL ci chodzi?

O T-72? O migi?

A teraz odpowiedz ty mi szczerze: czy ten obrazek naprawdę wg ciebie odzwierciedla to co się dzieje pomiędzy Polską a Ukrainą (a przyponę co przedstawia obrazek: Ukraina morduje pomagającą Polskę).

Bo o tym cały czas mówię ja.

PS. Nie bardzo rozumiem twoje coraz częstsze geograficzne wkrętki?

EDIT:
A bo z obroną tego obrazka to się wijesz jak lewicowy ą ę fizolof profesor broniący pedofilię :) No serio. Ja wiem że jesteś wreszcie w żywiole bo coś się dzieje, ale bez przesady...

Nie czepiam się nigdy cudzego poczucia humoru, wrzutek w TSNS czy Sucharów Billa, ale tu ten obrazek został wrzucony na poważnie. No to go potraktowałem na poważnie.
 
niestety wiem, że z uwagi na poziom merytoryczny naszych polityków jest to scenariusz prawdopodobny.
Nasi politycy niestety egzamin zdają lepiej od innych tylko w sytuacji permanentnego kryzysu, co pokazała sytuacja na Ukrainie bo nie wiem czy wiecie, ale jesteśmy w świecie postrzegani jako kraj, której elity polityczne działały najskuteczniej, najrozsądniej, i możliwie najbardziej etycznie od pierwszego dnia konfliktu ( wiem, że brzmi to abstrakcyjnie bo nie takich opini jesteśmy przyzwyczajeni słuchać), kiedy sytuacja się nieco " uspokoiła" znów zaczynają się wewnętrzne wojenki międzypartyjne i - tak jak słusznie zauważasz- gdy przyjdzie czas odebrać " nagrode" za działania Polski dla Ukrainy wyjdą na światło dzienne jakieś informacje z Newsweeka, Onetu czy innego chujostwa jacy nasi spawacze-partacze,i budowlańcy pijacy i drogowcy chujowcy.
To prawdopodobny scenariusz niestety
 
A teraz odpowiedz ty mi szczerze: czy ten obrazek naprawdę wg ciebie odzwierciedla to co się dzieje pomiędzy Polską a Ukrainą (a przyponę co przedstawia obrazek: Ukraina morduje pomagającą Polskę).
Nie odzwierciedla jeśli interpretujemy go dosłownie, obecnie nie można powiedzieć, że Ukraina morduje Polskę
O które konkretnie działania ci chodzi?
Wyżej napisałem. Pomoc udzielana w obecnej formie i skali, a mój pogląd jest zbieżny z tym co napisał @lemmy również - wyżej, zgadzasz się z tym, czy masz inne zdanie?
Nie bardzo rozumiem twoje coraz częstsze geograficzne wkrętki?
Nie kumam? aha - chodzi Ci o Sanok, Wrześnię? No człeniu - przecież żartuję sobie, podobnie jak z tą berbeluchą. Wiesz ile tutaj żartów na Sanok padło? Jeśli Ciebie jakoś to drażni, milczę już o Wrześni.
 
@Karateka@ zajmuje stanowisko skrajne - uważa, że nie tylko należy pomagać, jak to robimy obecnie ale dodatkowo cieszyć się z możliwości, że jeszcze więcej gości z Ukrainy do nas być może przyjedzie, w tym wypadku - chodzi o mężczyzn w wieku tzw. produkcyjnym, bo "brakuje nam rąk do pracy".

Dokładnie tak uważam. Napływ młodych Ukraińców i Ukrainek jest nam najbardziej na rękę. Będą pracować, zakładać rodziny, a później wychowają Polaków pochodzenie ukraińskiego, co nam pomoże w walce z demografią. Ktoś musi zarobić na emerytury starzejącego się społeczeństwa.
 
Nie odzwierciedla jeśli interpretujemy go dosłownie, obecnie nie można powiedzieć, że Ukraina morduje Polskę
Ufff

Pomoc udzielana w obecnej formie i skali,
Państwa Polskiego? Tzn co konkretnie? Bo poki co to wiecej robia obywatele.
Tak szczerze to nasze państwo nie działa za dobrze...

co napisał @lemmy również - wyżej, zgadzasz się z tym, czy masz inne zdanie?
Tak zgadzam sie ze pomoc tak olbrzymiej liczbie uchodzcow finansowa powinna byc z EU (cos ala deal z EU-Turcja), wojskowo równo w linii z NATO.
To są oczywiste oczywistości.

Wiesz ile tutaj żartów na Sanok padło?
Proszę prawdziwej stolicy nie mieszać z Sanokiem ;)
 
EDIT:
A bo z obroną tego obrazka to się wijesz jak lewicowy ą ę profesor broniący pedofilię :) No serio. Ja wiem że jesteś wreszcie w żywiole bo coś się dzieje, ale bez przesady...

Nie czepiam się nigdy cudzego poczucia humoru, wrzutek w TSNS czy Sucharów Billa, ale tu ten obrazek został wrzucony na poważnie. No to go potraktowałem na poważnie.
No to również Edit:
Obrona obrazka? :benny: jprd Dzihados! wyjaśniłem o co mi chodzi z obrazkiem, tak to już jest z artystycznym przekazem, że najczęściej podlega interpretacji ale ok, już chyba wyjaśniłem? Zupełnie nie o obrazek i jego symbolikę chodzi, więc totalnie z dupy wysuwasz jakieś porównania odnośnie profesorów broniących pedofilii. WTF? Próbuje z Tobą pogadać, a Ty zachowujesz się jakby Ci kij z dupy wystawał, wyluzuj trochę. Podobnie z poczuciem humoru - co masz do tego gdy właśnie pochwaliłem Twoje poczucie humoru? To nie sarkazm, tak jest - im wyższy poziom abstrakcji żartu, tym najprawdopodobniej wyższy poziom inteligencji żartującego, nie wiem jak tu można w tym widzieć czepialstwo?
-----
Edit:
Tak zgadzam sie ze pomoc tak olbrzymiej liczbie uchodzcow finansowa powinna byc z EU (cos ala deal z EU-Turcja), wojskowo równo w linii z NATO.
To są oczywiste oczywistości.
Oczywistości? Być może, jednak nie dla wszystkich jak widać w komentarzach tego tematu. A odnośnie karateki - zgadzasz się z tym co wyżej napisał?
-----
Edit2
Dokładnie tak uważam. Napływ młodych Ukraińców i Ukrainek jest nam najbardziej na rękę. Będą pracować, zakładać rodziny, a później wychowają Polaków pochodzenie ukraińskiego, co nam pomoże w walce z demografią. Ktoś musi zarobić na emerytury starzejącego się społeczeństwa.
Wcześniej wyrażałeś również zadowolenie, że Ci, którzy już tutaj są dodatkowo ściągną jeszcze mężów/ojców, a przecież rąk do pracy brak i dobrze, że kolejne miliony do nas zjadą.
 
Last edited:
artystycznym
Czyli mialem racje lewicowy profesorze :)

I juz też tam zluzuj.

A co do dyskusji, to wiesz dlaczego? Bo ja bedac na farmie troli i majac placone za wymyslanie wrzutek majacych tworzyc jakis ferment miedzy dowolnymi narodami albo panstwami to wlasnie takie obrazki bym przerabial lub tworzyl. Jedna strona dobra, druga zła. A tej drugiej na odwrót.

Divide et impera.
 
Nasi politycy niestety egzamin zdają lepiej od innych tylko w sytuacji permanentnego kryzysu, co pokazała sytuacja na Ukrainie bo nie wiem czy wiecie, ale jesteśmy w świecie postrzegani jako kraj, której elity polityczne działały najskuteczniej, najrozsądniej, i możliwie najbardziej etycznie od pierwszego dnia konfliktu ( wiem, że brzmi to abstrakcyjnie bo nie takich opini jesteśmy przyzwyczajeni słuchać), kiedy sytuacja się nieco " uspokoiła" znów zaczynają się wewnętrzne wojenki międzypartyjne i - tak jak słusznie zauważasz- gdy przyjdzie czas odebrać " nagrode" za działania Polski dla Ukrainy wyjdą na światło dzienne jakieś informacje z Newsweeka, Onetu czy innego chujostwa jacy nasi spawacze-partacze,i budowlańcy pijacy i drogowcy chujowcy.
To prawdopodobny scenariusz niestety
Powiem Ci jak będzie. Po wojnie, jak tylko Załęski zbije piątkę z Schultzem, nasi się obrażą i powiedzą "chuj Wam w dupę, sami se odbudowujcie". I po biznesie.

Oni nas wszyscy doskonale znają, wiedzą jacy jesteśmy drażliwi i delikatni, że będziemy czekać aż ktoś nas pochwali i zaprosi do współpracy. A w tym samym czasie, ci co dzisiaj siedzą cicho będą się rozpychać łokciami.
 
Czyli mialem racje lewicowy profesorze :)

I juz też tam zluzuj.
Nie miałeś. To co zawiera obrazek i jego dosłowne odczytanie to jedno, a drugie - to jego interpretacja, różniąca się odbiorem świata przez różnych ludzi, taki jest główny zamysł twórczości artystycznej i żadne pierdolenie o profesorach tego nie zmieni, odsyłam do żródeł o przekazie artystycznym xD
A co do dyskusji, to wiesz dlaczego? Bo ja bedac na farmie troli i majac placone za wymyslanie wrzutek majacych tworzyc jakis ferment miedzy dowolnymi narodami albo panstwami to wlasnie takie obrazki bym przerabial lub tworzyl. Jedna strona dobra, druga zła. A tej drugiej na odwrót.

Divide et impera.
Racja, jednak jak widać - jeśli taki był zamysł - nie podzieliło to nas, rozmawiamy, a nie wyzywamy się i nie dzielimy skrajnie. Mówię o wszystkich, którzy jakiś głos w tej sprawie zajęli. Cohones oparło się mrocznym zakusom ruskiej produkcji rodem z podmoskiewskich farm trolli ;)
 
Back
Top