Konflikt Rosja-Ukraina

Wczoraj kupowałem mięcho w biedrze. Podchodzę do lodówki a tam napis "megapaka 1 kg cycków kurzęcych za 19 złotych". Myślę "co kurwa? przecież te małe paczki kosztowały 17 a tu w megapace 19 to promocja?" Podchodzę do tych małych paczek a tam 24 zł/kg. Kurwa mać, to jest 41% z dnia na dzień.
Nadgodziny zacznij brać :roberteyeblinking:

A tak serio to mnie też już chuj strzela. U nas ostatnio w robocie wymyślili sobie, że zbierzemy hajs na ukrainkę, która sprząta u nas biuro (jest ich kilka i nie wiem czemu akurat na tą jedną, ale chuj tam). Jak się zapytali czy się zrzucam to powiedziałem, że ja już się zrzuciłem bo z mojej ujebanej pensji jest 500+ dla ukrainki i jeszcze dla następnej będzie. No to kurwa zaczęli szczekać mordami i się krzywo patrzeć. Trzeba się zacząć hamować w robocie bo jeszcze pójdzie, że jestem prorosyjski i mnie wypierdolą. Muszę sobie ogarnąć małę flagę ukrainy żeby przy monitorze w kubku postawić żeby załagodzić sytuację :kaczy:
 
Mój dziadek przeżył Wołyń tylko dlatego ,że z biedy rodzice go sprzedali do bogatego pana 100km dalej. Zanim zmarł opowiedział co nieco jak to się wszystko w tamtych czasach odbywało. Nawet kobiety ukraińskie mordowały polską ludność,a szczególnie upodobały sobie mordowanie małych dzieci. Więc w dupie mam tłumaczenia że z Ukrainy spierdalają tylko biedne kobiety...skąd wiecie czy zaraz jak się wszystko uspokoi nie dojadą do nich mężowie?
Na tvnie rozmawiali z jakimś dowódcą a za nim wisiała flaga upa i portret bandery i to jest normalne?
Nawet jak chleb bedzie za 50zl,to większość ludzi nie powie słowa,bo tvBóg powie ze to w ramach solidarności.
W 2 lata srovida zostali tak wytresowani,że już nic nie jest w stanie zmienić ich myślenia.
Spis powszechny był właśnie po to,żeby sprawdzić ile ludzie będą w stanie przyjąć przesiedleńców. Gdzieś mi się obiło o uszy że psiarnia odwiedza wieksze domostwa i pyta o dobrowolne przyjęcie przesiedleńców i w jednym miejscu domownicy kategorycznie odmówili, a psiarski powiedział, że niedługo i tak nie będą mieć wyjścia.
W Przemyślu ukraincy łazili po ulicy i śpiewali że jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, a za nimi stado polskich lemingów z flagami żółto-niebieskimi nawet nie czaiło bazy co się odpierdala,ale chuj tam. Najważniejsza Solidarność.
Wy się ruskich boicie,a oni tylko czekaja jak się tu z banderowcami zaczniemy napierdalać. Tylko czekać jak zaczną się antagonizmy.
We wspomnianym Przemyślu prawie mi kolegę zajebali na śmierć tylko za to że jest Polakiem...
Ustawa o pomocy ukrom,gdzie nie możesz wyjebac takiego z domu jeśli przyjmiesz.
Kolejna w drodze o konfiskacie majątków sympatyków rosji.
Za ten wpis pewnie też by mi dojebali,albo i dojebią.
Wszystko żeby nas upokorzyć i zniechęcić do życia we własnym kraju.
Gołym okiem widać że coś tu nie gra,ale co ja tam wiem.
To pisałem ja, przed wojną antyszczepionkowiec,a dzisiaj ruska onuca.
 
Mój dziadek przeżył Wołyń tylko dlatego ,że z biedy rodzice go sprzedali do bogatego pana 100km dalej. Zanim zmarł opowiedział co nieco jak to się wszystko w tamtych czasach odbywało. Nawet kobiety ukraińskie mordowały polską ludność,a szczególnie upodobały sobie mordowanie małych dzieci. Więc w dupie mam tłumaczenia że z Ukrainy spierdalają tylko biedne kobiety...skąd wiecie czy zaraz jak się wszystko uspokoi nie dojadą do nich mężowie?
Na tvnie rozmawiali z jakimś dowódcą a za nim wisiała flaga upa i portret bandery i to jest normalne?
Nawet jak chleb bedzie za 50zl,to większość ludzi nie powie słowa,bo tvBóg powie ze to w ramach solidarności.
W 2 lata srovida zostali tak wytresowani,że już nic nie jest w stanie zmienić ich myślenia.
Spis powszechny był właśnie po to,żeby sprawdzić ile ludzie będą w stanie przyjąć przesiedleńców. Gdzieś mi się obiło o uszy że psiarnia odwiedza wieksze domostwa i pyta o dobrowolne przyjęcie przesiedleńców i w jednym miejscu domownicy kategorycznie odmówili, a psiarski powiedział, że niedługo i tak nie będą mieć wyjścia.
W Przemyślu ukraincy łazili po ulicy i śpiewali że jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, a za nimi stado polskich lemingów z flagami żółto-niebieskimi nawet nie czaiło bazy co się odpierdala,ale chuj tam. Najważniejsza Solidarność.
Wy się ruskich boicie,a oni tylko czekaja jak się tu z banderowcami zaczniemy napierdalać. Tylko czekać jak zaczną się antagonizmy.
We wspomnianym Przemyślu prawie mi kolegę zajebali na śmierć tylko za to że jest Polakiem...
Ustawa o pomocy ukrom,gdzie nie możesz wyjebac takiego z domu jeśli przyjmiesz.
Kolejna w drodze o konfiskacie majątków sympatyków rosji.
Za ten wpis pewnie też by mi dojebali,albo i dojebią.
Wszystko żeby nas upokorzyć i zniechęcić do życia we własnym kraju.
Gołym okiem widać że coś tu nie gra,ale co ja tam wiem.
To pisałem ja, przed wojną antyszczepionkowiec,a dzisiaj ruska onuca.
Masakra.Nawet kibole się z nimi nie napierdalają? Bo chyba trochę ich tam macie.
 
Nie mam takiego zacięcia żeby przywoływać cytaty
Tu nie chodzi o jakieś tam "zacięcie", a o zwykłą kulturę dyskusji - otóż nie wrzuca się do jednego worka wszystkich i nie nagina faktów, a to właśnie zrobiłeś i poniżej Ci to wykażę:

1:
Dowiedziałem się o chorobach wenerycznych i gruźlicy uchodźców
Ale chyba te fakty jakoś Cię nie uwierają zbytnio? Tak właśnie to wygląda i nie wpisuje się w pro putinowską, zachwalającą jego zbrodnicze działania - narrację.

2:
o tym, że ruskie gwałcą, ale na wojnie wszyscy gwałcą
Nikt tutaj nie usprawiedliwia jednych gwałtów drugimi, a ponownie - stwierdza fakt. Jeśli jesteś osobą oczytaną - dziwi mnie, że fakt ów interpretujesz jako wpisy tożsame z tymi z "kacapskich forów".

3:
na wojnie wszyscy gwałcą, a już Ukraińcy to w ogóle
To już jest po prostu chamskie kłamstwo, bo na ostatnich 3 stronach nie ma wpisu, który by choć trochę sugerował, że Ukraińcy najwięcej gwałcą.

4:
Że wysyłanie broni to nie bardzo
:benny:
Jak można w taki sposób zinterpretować taki wpis:
A wysyłanie broni na Ukrainę to dla nas interes narodowy.
To jest jedyny wpis na ostatnich 3 stronach dotyczący broni i świadczy on o tym, że albo kłamiesz labo masz o 180 stopni odwrócone rozumowanie. WTF? Wydaje mi się, że Ty sobie sam po prostu to dopowiadasz na bazie neutralnych wpisów.

5:
No i jak będzie łączenie rodzin, to nas zaleją i nie będzie roboty.
Fałsz, nikt nie napisał, że nas zaleją i nie będzie roboty. Jedynie @Jebuch napisał:
Jeszcze będziecie płakać przez tych ukraińców
@Siwy25_1 dorzucił fakty o chorobach zakaźnych i rzeczywiście - z pewnością iluś tam "przez tych ukraińców" zapłacze, już ktoś zapłakał o czym była już mowa:

a wcześniej i 15 latką:

Można oczywiście uznać, że @Jebuch wyrokował o wiele większą skalę problemu, jednak czy aby wyartykułowanie tego typu obaw jest tożsame z zachwalaniem ruskiego reżimu rodem z kacapskiego forum?

6:
Nie znalazłem wiele, że oni walczą w naszym interesie, że musimy ich wspierać żeby dopierdolili kacapom jak najmocniej
Aha - czyli nawet jeśli się coś nie pojawia to już jest wspieraniem kacapii? :facepalm: Jednak i tutaj mijasz się z prawdą, proszę:
w interesie narodowym Polski jest żeby Ukry przelały jeszcze sporo krwi Ruskiej, a Ruskie ukraińskiej.
Interes narodowy nie ma nic wspólnego z moralnością
no popatrz - na imitacji kacapskiego forum ktoś napisał, że w polskim interesie leży, by jeszcze sporo krwi ruskiej Ukraińcy przelali! Tak, kolega napisał również o przelewaniu ukraińskiej krwi i słusznie przyznał, że to nic z moralnością wspólnego nie ma. Jednak trudno się nie zgodzić, że polski interes może na takiej zależności skorzystać. To jest suche stwierdzenie korzystnej możliwości. Osobiście sprzeciwiam się takiej retoryce, właśnie ze względu na moralność, jednak nie zaprzeczę logiczności takiego rozumowania.
Nie znalazłem wiele,(...) że te kobiety z dziećmi, które u nas siedzą w salach gimnastycznych, wcale nie chciały tu przyjechać i są ofiarami Putina.
Zabrakło też w każdym poście stwierdzenia, że oddychamy powietrzem
 
@Karateka@ to 2019. Wyobraź sobie, że na zdjęciu są kobiety, dzieci i emeryci
FP57XeyWUA8fZjg.jpeg
 
@Karateka@ nie działa na mnie jak płachta na byka. I owszem, czasem miewa rację, ale niestety, jest totalnie zindoktrynowany "postępowymi ideami" i choćby miał mózg na lewą stronę wykręcić, to musi udowodnić, że to jedyne słuszne idee.

'Postępowe idee' to prezentuje ta lewaczka, która chce zatrzymać rosyjskie wojska dyplomacją.

 
Ale zdajesz sobie sprawe, ze koniec koncow trzeba bedzie zasiasc do stolu i porozmawiac.

I lepiej żeby Ukraina zasiadła z pozycji siły. Natomiast gdyby posłuchać tej lewaczki z Zielonych Socjalistów (najbardziej pro-rosyjscy szkodnicy w UE) to Rosja zasiądzie z pozycji siły i wtedy to nie będzie dla nas dobre. W naszym interesie jest osłabić Rosję jak najbardziej. Cele obecnie walczących Ukraińców są zbieżne z naszymi - osłabić Rosję jak tylko się da.
 
Polecam poczytać komentarze w ww. filmiku

Czytałem. Są zachwyceni jej wypowiedzią. Rosja dobra, Ameryka zła, Ukraińcy to naziści, a poszerzenie NATO o Polskę i kraje bałtyckie to był błąd. Prorosyjska gadka stojąca w ekstremalnej sprzeczności z interesem Polski
 
I lepiej żeby Ukraina zasiadła z pozycji siły. Natomiast gdyby posłuchać tej lewaczki z Zielonych Socjalistów (najbardziej pro-rosyjscy szkodnicy w UE) to Rosja zasiądzie z pozycji siły i wtedy to nie będzie dla nas dobre. W naszym interesie jest osłabić Rosję jak najbardziej. Cele obecnie walczących Ukraińców są zbieżne z naszymi - osłabić Rosję jak tylko się da.
Naszym celem jest by oba narody się wykrwawiły a wojna potrwała jeszce trochę
 
Dzięki @klocuniek za tą szczegółową analizę. Na poczatku wypowiedzi napisalem, że to moje odczucie po przeczytaniu dwóch stron. A tego chyba nie jestes w stanie zakwestionować? Przeczytałem, odczułem i napisałem, nie chcę nikogo atakować personalnie, bo uważam, że każdy ma prawo mieć swoje poglądy.
I zaznaczam, że rozumiem ludzi, których rodziny mają tragiczną historię, i trudno im nagle pokochac sąsiadów. Z resztą, nasze relacje w przyszlosci wcale nie muszą być dobre, będzie tak jak zechcą politycy.
 
Wy się ruskich boicie,a oni tylko czekaja jak się tu z banderowcami zaczniemy napierdalać.
Dobra tylko, że pomimo rzezi wołyńskiej to ruscy są naszym głównym zagrożeniem. A ukraińcy teraz znaleźli się po naszej stronie barykady.

Przez ostatnich ponad 200 lat to ruscy, nie ukraińcy, najeżdżali, niszczyli i okupowali nasz kraj. I to ruscy są lekko zapyziałym, ale mocarstwem, które ma imperialne zapędy.
 
Tak, kolega napisał również o przelewaniu ukraińskiej krwi i słusznie przyznał, że to nic z moralnością wspólnego nie ma. Jednak trudno się nie zgodzić, że polski interes może na takiej zależności skorzystać. To jest suche stwierdzenie korzystnej możliwości.
Dobrze, że się do tego odniosłeś. Chcę to wyjaśnić.
W naszym interesie jest cofnięcie Rosji o 200 lat, do lepianki na Uralu. Najlepiej dla nas za pomocą Ukrainy, która sama poniesie dotkliwe, pokoleniowe straty. W symetrycznej wojnie, każdy litr ruskiej krwi, kosztuje też szklankę krwi obrońcy i tak po prostu jest. Niektórzy na forum obrażają się na fakty , mają życzeniowy stosunek do rzeczywistości.
Dla Polski w długofalowym okresie ten konflikt może okazać " wygraną na loterii", tyle że trzeba patrzeć okiem interesu narodowego.
Tragedia ludzka boli tak samo, gdy umierają cywile w Ukrainie, czy Rosjanie.
Jednak boli ona o wiele bardziej gdy dotyka Twoich pobratymców, rodaków, sąsiadów czy członków rodziny i czy to się lemmemu, karatece podoba czy nie, to są fakty z którymi trudno dyskutować
Ruska onuca za 3,2,1...
 
Dobrze, że się do tego odniosłeś. Chcę to wyjaśnić.
W naszym interesie jest cofnięcie Rosji o 200 lat, do lepianki na Uralu. Najlepiej dla nas za pomocą Ukrainy, która sama poniesie dotkliwe, pokoleniowe straty. W symetrycznej wojnie, każdy litr ruskiej krwi, kosztuje też szklankę krwi obrońcy i tak po prostu jest. Niektórzy na forum obrażają się na fakty , mają życzeniowy stosunek do rzeczywistości.
Dla Polski w długofalowym okresie ten konflikt może okazać " wygraną na loterii", tyle że trzeba patrzeć okiem interesu narodowego.
Tragedia ludzka boli tak samo, gdy umierają cywile w Ukrainie, czy Rosjanie.
Jednak boli ona o wiele bardziej gdy dotyka Twoich pobratymców, rodaków, sąsiadów czy członków rodziny i czy to się lemmemu, karatece podoba czy nie, to są fakty z którymi trudno dyskutować
Ruska onuca za 3,2,1...
O to właśnie chodzi. Mówiąc cynicznie, my dzisiaj inwestujemy, może okażemy się tak mądrzy, że będziemy Ukrainę odbudowywać? To jest taki moment w historii, w którym możemy zrobić duży skok cywilizacyjny.
 
Na poczatku wypowiedzi napisalem, że to moje odczucie po przeczytaniu dwóch stron. A tego chyba nie jestes w stanie zakwestionować?
Nie da się zakwestionować faktu, że wszystkie bez wyjątku bodźce, które do nas docierają wywołują u normalnych ludzi reakcje emocjonalne. Jeśli o Ciebie chodzi po prostu musiałeś opacznie przetworzyć to co przeczytałeś, co wykazałem w poprzednim poście - stąd takie, a nie inne odczucia. Bywaj :beer:Jednak to trochę nie ładnie tak bez uzasadnienia uogólniać, a raczej na bazie odczuć związanych z błędnym rozumieniem.
 
może okażemy się tak mądrzy, że będziemy Ukrainę odbudowywać?
Wydaje mi się, że - niestety - nawet gdybyśmy się okazali tacy mądrzy, nie mądrość tutaj będzie decydować, a wpływy, naciski i cudzy interes, który przyćmiewa nasz.
 
Mordy teraz jest imba w mediach o to że jutro o 8.41 w rocznicę smoleńska mają zawyć syreny i niektórzy prezydenci robią płaku płaku że tak nie wolno bo ukry mają traumę. Myślicie że to prztyczek w nos ukrainie przez kaczorka?:jarolaugh:
 
Mordy teraz jest imba w mediach o to że jutro o 8.41 w rocznicę smoleńska mają zawyć syreny i niektórzy prezydenci robią płaku płaku że tak nie wolno bo ukry mają traumę. Myślicie że to prztyczek w nos ukrainie przez kaczorka?:jarolaugh:
Nie, to tylko jego chory umysł i granie smoleńska kartą kiedy tylko się da.
 
Dyplomata świadek wydarzeń Smoleńskich. Co ciekawe, dziś dziennikarz Onetu. Mocne.

 
Temat wielowątkowy, więc nie byłem pewien gdzie go umieścić.
Ze specjalną dedykacją dla naszego @Karateka@ :jjsmile: ,
Polecam każdemu

528 kHz? No i myli rezonans z superpozycją chyba :) Może potem włączę, ale przyznam że po tym fragmencie mi było ciężko kontynuować...

Babeczka ma troche racji. Sposob w jaki postepuje zachod nie sprawia, ze ruscy mysla o pokoju a wprost przeciwnie.
To ruscy potrafia myslec o pokoju? Za mojego zycia to tylko lata 90te, czyli wtedy gdy jest smuta. Wtedy to tak, i jak najbardziej jestem za tym by była nowa. Nie jak sa zasilani strumieniem kasy, tak jak w ostatnich kilkunastu latach. Poza tym tą babeczkę należy wysłać do Rusków, niech tam babskimi emocjami o pokój prosi.

@lemmy
Pełna zgoda. Co stronę w zasadzie mielone - i to hasłowo, bez żadnej obszernej refleksji - są te same rzeczy.
- historia Polski i Ukrainy
- choroby Ukraińców
- nazizm Ukraińców

A stron juz 220+ :) Nosz ile można? XD

To jest nudne, nieciekawe, antykreatywne, nic nie wnosi do dyskusji, nie daje żadnych rozwiązań. Co, strzelać może mamy? Naszą Buczę czy Kramatorsk zrobić i zgonić na ruskich agentów? A może oficjalnie jako my, i powiedzieć że tylko wyrównujemy rachunki? Mam wrażenie że niektórym kamień spadłby z serca, serio. W sumie wtedy moralnie zrównalibyśmy się z Niemcami, Rosją, no i oczywiście Ukrainą, może dobrze byłoby choć raz poczuć się katem a nie ofiarą? A moze po prostu zamknać granice i patrzyc z usmiechem, oraz w przyszlosc?

Dla mnie to geriatryczno-estrogenowy, przygnębiający konkurs narzekania, którego efektem jest paraliż chęci do jakiegokolwiek działania. Nie wiem, może ktoś lubi się w tym taplać, ja nie mam na takie rzeczy czasu. Ludzi którzy narzekają na wszystko w RL też unikam, po co mi to. Za to bardzo szanuję tych którzy z niczego potrafią zrobić rzeczy których ja nie potrafię, ciesząc się tym co mają i pokazują mi jak dużo ma ja, mimo że tego nie czasami nie zauważam. Dostaliśmy od krupiera takie a nie inne karty i trzeba z nich wycisnąć co się da, a nie płakać. Rozumiem określenie jakości kart, ale jeśli to robione notorycznie, to serio ja mentalnie wysiadam, szkoda życia. Żeby wygrać trzeba umieć spojrzeć na takie karty w sposób nieszablonowy, widzieć ich mocne strony (a nie wyłącznie słabe), nie się poddawać.

Ja się zapytam: nawet gdyby ekstrapolować tą wybiórczą perspektywę (no chyba że ktoś na poważnie myśli że jak da przymiotnik to 50 milionów ludzi do niego pasuje) na cały naród (kompresując opinie z wątku: "zakaźnie chorzy nazistowscy kaci") to co to zmienia w układzie geopolitycznym, co to zmienia w interesie RP?

Inne państwa jakoś mało się przejmują moralnością, za to węszą interesy.

Inaczej: gdyby w muzłumańskiej, znienawidzonej tu na forum (swoją drogą czy jest jakaś nacja, grupa którą się tu kocha? Bo nawet polaczków z polin tu się nienawidzi, a przynajmniej wyśmiema) Czeczeni nastąpiło powstanie, to jakie stanowisko powinna mieć RP? Wysyłać kałachy i pioruny? Czy patrzeć z uśmiechem jak ruski dożynają powstańców, no bo to muzole, eta kavkaz, i dobrze im tak?
 
Back
Top