Konflikt Rosja-Ukraina

wojska rosyjskie wracajac z bombardowania ukrainskiego miasta ostrzelaly białoruską wioskę
Tylko coś takiego znalazłem. Powołują się na komunikat sił powietrznych Ukrainy ale żadnego innego namiaru na źródła nie ma:

ONET podaje, @andrzej_t. - stały czytelnik tego portalu potwierdzi ;) - "Niezależny portal MotolkoHelp podważył jednak te ustalenia."
Czytam tam:

"Zdaniem ukraińskich służb, jest to prowokacja, by wciągnąć w wojnę przeciwko Ukrainie siły zbrojne Białorusi."


"Z kolei, jak podaje na Twitterze niezależny portal MotolkoHelp, "nie ma lotniska w miejscowości Dąbrowica na Białorusi i brak potwierdzenia takiego ataku od lokalnych mieszkańców":
 
Last edited:
Demagog zdementował pogłoski o tym jakoby byłaby to rakieta ukraińska!!!! :) Skoro przy tym jesteśmy - ktoś się może natknął na jakieś informacje ze strony ukraińskiej - o przeprosinach w związku z tą rzekomą awarią?

@manfred004 a możesz z ustawionym momentem wrzuć link do polityko, czy gdzie on tam to podawał? Może jakieś źródła podał?

Od 8:55
Transporter co wjechał w samochód też nie putinowski wg niego
 

Od 8:55
Transporter co wjechał w samochód też nie putinowski wg niego

No tak, oglądałem to ale on nie podał żadnych źródeł odnośnie tej "ukraińskiej rakiety" uderzającej w budynek mieszkalny, bo "elektronika padła", mówi jedynie, że Ukraina prostowała - "to nie ruska tylko od nich". Nie chce mi się już szukać tych źródeł

Co do transportera przejeżdżającego samochód osobowy to tak, swojego czasu była oficjalna informacja ze strony ukraińskiej z tego co pamiętam, że chodziło o wypadek drogowy, prowadzący pojazdem stracił na nim panowanie... a może chodziło o to, że ruscy przebrali się za Ukraińców, przejęli pojazd opancerzony i rozjechali ten samochód? :confused: Nie pamiętam, a i nie ma chyba sensu już tego szukać
 
Last edited:

Od 8:55
Transporter co wjechał w samochód też nie putinowski wg niego


Najbardziej mnie wkurwia w tym calym checkingu, że jaki popełnia błąd to tego nie opisują. Kiedyś widziałem wywiad z chłopem od nich i na pytanie od dziennikarza, że przecież zadarzały się przypadki, że nie mieli racji odpowiedział, że każdy może się kiedyś pomylić....

"Informację, że w budynek uderzył pocisk manewrujący Kalibr, który pełni służbę tylko w wojskach Federacji Rosyjskiej, potwierdzają niezależni analitycy." I tak wyglądaja własnie te och checkingi. Potwierdzają niezależni analitycy" ale już nie napiszą jacy. To co to jest za sprawdzanie dokładnie.... po tym jak im wysłałem kiedyś do checkingu badania z UK i to jak je opisali (dla chetnych mogę odszukać) to potwierdziłem, że te strony to tylko maszynka do hajsu i manipulacji. Nie mówię, że to akurat ukraińska rakieta ale to jak Oni bronią tej tezy i to jeszcze jako źródło niezależne fact checkingu....
 
Wykorzystania broni biologicznej lub chemicznej
W poniższym chodzi o niebezpieczne patogeny z laboratoriów ukraińskich, a nie o klasyczną broń biologiczną, jednak wcześniej przedstawiciel departamentu obrony USA Robert Pope twierdził również, że niektóre laby posiadają zamrożoną broń biologiczną z czasów sowieckich.
Polecam:

Robert Pope:
 
Kremlowscy propagandyści podsumowują 13 dni wojny na Ukrainie.
Grobowa atmosfera, smutek i rozpacz. Napisy PL


Bardzo dobre

Ten Yaakov Kedmi, były izraelski mąż stanu i dyplomata trafnie moim zdaniem ocenia sytuację. To jest najdziwniejsza wojna w historii (a może na taką ma właśnie wyglądać). Deklarowane plany, a w istocie ich niewypełnianie, czyli rzeczywiste plany są inne (plany w planach jak w Diunie ;)). Jakie są rzeczywiste plany? A może jednak Kedmi się myli i po prostu ruscy zostali na wielu poziomach wydymani (głównie wywiad), a Putin był oszukiwany, oligarchowie bogacili się... :confused:
 
Zdecydowanie wojna na Ukrainie pokazała że lotnictwo i broń przeciw lotnicza jest super ważna.
Żeby tylko to:
niektórzy przestali wstawiać słit focie z Merkel, chociaż szczytem wszystkiego jest zarobić miliony dzięki Merkel a teraz ,,hej ten Putin ten zły jest, nie warto go wspierać"

Niemcy okazali się koniem trojańskim NATO i UE. Ci sami, którzy byli uznawani za wzór cnót wszelakich w polskich mediach. Reporter TVNu szukający niemieckich tablic rejestracyjnych aby zrobić we Faktach reportaż: hej Europejczycy pomagają :muttley:

Tylko jaka kara spotka Niemców za to, że prawdziwą stolicą UE stał się Berlin, ten sam wspierający Rosję wprost liczący na szybki upadek Ukrainy aby było mniej zdjęć zbrodni wojennych?
Przed wojną ambasador Niemiec w Polsce zajmował się tłumaczeniem, że hej: blokowanie atomu w Polsce jest możliwe.
Niby jednym z celów powstania UE było zapobieganie wojen w Europie, co dzięki sojuszowi gospodarczemu jest to osiągnięcia. Tylko jeden kraj zaczął promować romans z Rosja skutkujący wojną...

Nagle okazuje się, że ,,walka o praworządność" to ściema i należy Polskę przeprosić



Coś niski ten mur: ten mur na granicy turecko-greckiej wydawał się ogromny








 
Trzeba przyznać, że to jest naprawdę żałosne: Kulesza, Dziambor i Sośnierz opuszczają JKM. Serio?
Wczoraj dowiedzieli się jakie ma poglądy? Do czego jest zdolny? Od tekstów o pedofilii do reszty?
Chyba się zdegenerowali i praca posła cholernie wygodna to szkoda tracić spokojny etacik, tutaj sie coś palnie, tutaj jakaś bajka jak z CO2 przy wybuchu metanu, tutaj jakiś tekst ,,hej mam prawo pytać/mieć wątpliwości" i jechana bez konkretów :muttley:
A co z Berkowiczem i Mentzenem?




Kiedyś był taki okrutny kawał o bezdomnym Rumunie, który siedział na chodniku i smarował chleb gównem, gość spytał go dlaczego to robi?
Rumun na to: bieda Panie, bieda.
A ten na to: to czego tak grubo smarujesz?
śmieszne nie śmieszne, ale te problemy z wyludnianiem się miejscowości w Rosji to jakaś katastrofa. Nawet jest jakiś kanał na YouTube robiący reportaże z tych miast z masą pustych budynków w Rosji.
W Polsce są miasta które się szybko wyludniają np. Łódź traci dużo mieszkańców, ale w porównaniu do Rosji...

jakaś pasta internetowa powstała
"Wyobraź sobie, że jesteś rosyjskim normikiem aspirującym do oskariatu. Żyjesz kurwa w Moskwie, pracujesz w niemieckim korpo-iwanexie i do tej pory zarabiałeś miesięcznie 125 000 rubli, czyli jakieś 1 500 euro. Jak na warunki rosyjskie bardzo dobrze. Nie był to twój jedyny dochód bo grałeś trochę na giełdzie. Szło ci całkiem nieźle. Wjebałes tam łączną sumę rubli odpowiadającą jakimś 5000 euro. Ale niech to chuj upali, bo znasz się na tym i tradeowałeś tak, by nie stracić. Jeszcze tydzień temu wartość twoich akcji w rublach wynosiła równowartość 20 000 euro.
Masz już wykupione wakacje w Hiszpanii, ale myślisz, żeby jeszcze pojechać na Dominikanę... bo cię k**** stać a twoja Julka bardzo chciałaby wstawić fotkę na instagramie z palmą i mokebe. W tym samym czasie śmiejesz się z gnijącego zachodu, a zwłaszcza z Polski i tego PIS-a, czy jakoś tak, i tego Dudu oszalałego. Zdrawstwuj, zdrawstwuj, żyzń krasiwaja.
Wybucha wojna na Ukrainie. Cieszysz się, że twój kraj wreszcie wyzwoli Małorosję spod władzy nazistów. Zdrawstwuj, zdrawstwuj, żyzń krasiwaja. Nagle okazuje się, że kurs rubla dramatycznie spada. Dalej zarabiasz 125 000 rubli, ale to jest już równowartość 1000 euro. Myślisz sobie, że to tymczasowe, bo przecież Wielikaja Rossija, ale nie wiesz jak powiedzieć Julce, że wyjazdu na Dominikanę nie będzie. Tymczasem ona płacze, bo mogą wyłączyć Instagram w Rosji.
Logujesz się na konto maklerskie. Nie działa. W końcu się udało i okazało się że wartość twoich inwestycji spadła do 30 euro. Suka, bliat', sobaka. Wydaje ci się że to błąd, ale dzwoni Alosza i mowi że u niego to samo. Myslisz sobie: a niech to chuj upali, był spadek, przyjdzie wzrost, trzeba żyć dalej. Idziesz do pracy w Iwanexie. Myslisz sobie, że to firma z kapitałem zagranicznym, więc chuj cię to obchodzi, ale mają dać ci podwyzke waloryzacyjną albo odchodzisz z Iwanexu.
Przypominasz sobie, że masz kupić opiekacz Russel Hobs "3 w 1", bo Julka przestawia się na Instagramie na cooking content. Coś tam słyszałeś jak Małafiejew pierdolił z Arapatowem, że w bankomatach nie ma gotówki. Zaglądasz do portfela a tam 4500 rubli. A niech to chuj upali. Wystarczy na opiekacz i jeszcze zostanie na kilogram cukierków "Jesienny Walc". Na przerwie lunchowej idziesz do Media Marktu i widzisz, że opiekacz kosztuje, suka jobannyj w rot, 18 000 rubli. Nie potrafisz sobie tego wytłumaczyć. Wiesz, że rubel spada i w ogóle, ale dlaczego ceny rosną nieproporcjonalnie do spadku rubla? Myslisz sobie: ach ta Gejropa i Amerikanci, chcą ci życie uprzykrzyć.
Wracasz do biura, woła cię szef. Myślisz sobie: no to teraz pokażę Iwanowi, podwyżka i chuj. Iwan oznajmia ze Iwanex wychodzi dzisiaj z Rosji i likwidowane są wszystkie placówki. Od jutra nie masz pracy, a właściwie już od teraz. Iwan próbuje cię wyprosić z gabinetu żartując i mówi "russkij wojennej, korabl idi na chuj". Nie wiesz o chuj mu chodzi, bo w TV ani internecie nie słyszałeś tych słów. Być może jakiś nowy boomerski mem.
Wracasz do mieszkania i zastajesz zrozpaczoną Julkę, która płacze bo dzwonili z biura podróży i w związku z sankcjami, wykluczeniem Rosji z systemu SWIFT i zamknięciem przestrzeni lotniczej dla rosyjskich samolotów obawiają się, że ty i Julka nie będziecie w stanie uregulować reszty rachunku i skorzystać z oferty, więc ja odwołują. Zaliczkę zabierają, bo i tak nie ma jak oddać. Myślisz: Ni chuja siebie... Pocieszasz Juloczku, mówiąc że będzie dobrze. Kiedy ta dowiaduje się ze straciłeś robotę w Iwanexie, to zaczyna się pakować i mówi, że wraca do siebie na wiochę do Siewieropiździecka. Próbujesz ją przekonać, by została, ale ona tylko odpowiada "ty szto? jebanułsja?".
Widzisz, że pakuje ze sobą twoje rzeczy: smart watch, laptop i krossowki Air Max. Mówi, że to rekompensata za jej iPad, który wczoraj niszczyliście młotkiem u niej na live w ramach protestu przeciw sankcjom. Julka cię opuszcza i wyjeżdża do Siewieropiździecka, ty zostałeś z wiplerem w ręku, a Rosja dalej nie może zdobyć Charkowa i Kijowa. Zdrawstwuj, zdrawstwuj, żyzń krasiwaja."
 
nie wiem czy juz ktos pisal ale wojska rosyjskie wracajac z bombardowania ukrainskiego miasta ostrzelaly białoruską wioskę

Putin szuka sposobow by zmusić Łukaszenkę do wzięcia w tej wojnie udziału i wysłaniu białoruskich wojsk na Ukrainę - lecz Łukaszenka tego nie chce zrobić bo boi sie przewrotu w państwie i buntu swojego wojska przeciw niemu - a wtedy on by był pierwszy do odstrzału.
Łukaszenka jest w potrzasku podobnie jak my ale w 100 razy gorszej sytuacji.
Jego jedyny ma świecie sojusznik średnio sobie radzi i chętnie by go wystawił jako mięso armatnie.
Łukaszenko wie, że jak ruszy w stronę Polski, to za granicą stoją wycelowane w niego Patrioty ale nie jak podają media 2 szt tylko 25szt
Każdego dnia w Rzeszowie ląduje kilka NATO wskich samolotów Cargo. Raczej nie latają na pusto, więc domyśl się jaki arsenał stoi na wschodniej granicy.
Wie, że satelity Maska będą nawigowały dziesiątki dronów skuteczniejszych niż Bariaktary i będą wyprzedzać jego każdy ruch o 2 kroki.
USrAel miałby okazję by wytestować nowe bronie LX i Wano na regularnej armii a nie na arabskich dzikusach.
Białoruś byłaby pokazówką USrAela/NATO
Czego nie zrobią z Ruskim, to z Białorusią zrobiliby spektakl.
 
Chińczycy są zajebiści z tym, że mają przypowieść na każdą okazję -od razu widać cywilizację z mega kulturą :brainoverload: I co: Chińczycy ze spokojem patrzą na osłabienie się Rosji i liczą na wydłużenie się wojny?
 
Chińczycy są zajebiści z tym, że mają przypowieść na każdą okazję -od razu widać cywilizację z mega kulturą :brainoverload: I co: Chińczycy ze spokojem patrzą na osłabienie się Rosji i liczą na wydłużenie się wojny?

Akurat mają w tym duży interes, jak tak dalej pójdzie to kacapy będą pachołem Chin.
 
Akurat mają w tym duży interes, jak tak dalej pójdzie to kacapy będą pachołem Chin.
Wedle starej przepowiedni, Chiny z przyjaciela staną się wrogiem i rozbiorcą Rosji.
Polska ma być cudownie ochroniona ale w o ciężko mi uwierzyć.
 
Wedle starej przepowiedni, Chiny z przyjaciela staną się wrogiem i rozbiorcą Rosji.
Polska ma być cudownie ochroniona ale w o ciężko mi uwierzyć.
nie jest to takie nieprawdopodobne teraz, ruskie maja wszystko czego potrzebują Chiny, dużo terenu, surowce, itd. I tak patrząc na to jak Chiny teraz to rozgrywają to trochę wygląda jakby na to liczyli.
 
nie wiem czy juz ktos pisal ale wojska rosyjskie wracajac z bombardowania ukrainskiego miasta ostrzelaly białoruską wioskę

Putin szuka sposobow by zmusić Łukaszenkę do wzięcia w tej wojnie udziału i wysłaniu białoruskich wojsk na Ukrainę - lecz Łukaszenka tego nie chce zrobić bo boi sie przewrotu w państwie i buntu swojego wojska przeciw niemu - a wtedy on by był pierwszy do odstrzału.
Dziękujemy za wyczerpującą analizę.
Odmeldować się szeregowy Renciarz!
 
klocuniek ja nie wiem co ty robisz zyciowo, ale napierdalasz takie elaboraty, ze z samego tego tematu mozna bylo by juz sklecic ksiazke, nie mowiac o covidzie, tam bys mogl zlozyc juz porzadna cegle. Takze jak nie piszesz ksiazek, zacznij! to beda ksiazki w stylu, nikt nie przeczyta, ale na polce sobie postawisz ;) Odpisywac nie musisz, bo i tak cie scrolluje, no offence.
 
nie jest to takie nieprawdopodobne teraz, ruskie maja wszystko czego potrzebują Chiny, dużo terenu, surowce, itd. I tak patrząc na to jak Chiny teraz to rozgrywają to trochę wygląda jakby na to liczyli.
Ach ci nasi formowi stratedzy dla których polityka jest dziedziną zerojedynkową, tzn albo z kimś jesteś, albo jesteś jego wrogiem. W ogóle nie biorą pod uwagę opcji stania okrakiem, jak to robią np Niemcy czy Francja. Otóż kolego, Chiny, to reżim pod przykrywką demokracji, tak samo jak Rosja. Wyeliminowanie Rosji byłoby dla Chin strzałem we własne kolano, bo zostaliby sami na reżimowym polu. Rosja jako straszak, jako państwo niebezpieczne dla całego świata jest dla Chin zbawieniem, bo o względy skośnookich zabiegają obie strony barykady. Możesz cyklicznie coś wyszarpać zarówno od jednych, jak i od drugich, i ciągnąć coś takiego przez dziesięciolecia.
 
Back
Top