Konflikt Rosja-Ukraina

Istnieje.Nazywała się Banderina rapeneńko. To ta, którą obronił przed gwałtem na Ukrainie wally snajper oddajac strzal z 4km w oprawce tej dziewczyny. Potem podlecial duch kijowa i przelecial z Nia bezpiecznie do Polski i tu od razu napotkała 49 latka, ktory wsadzal beniz a Ona nie chciala. Podobno przebłąkiwał coś o Polsce podziemnej i jakimś imieniu.
Najlepsze co przeczytałem w tym temacie. Prawię się bułką udławiłem.
Chociaż nie ma podjazdu do wykładu Tyfusa o broniach biologicznych. Chłop pisał, że plandemia, a teraz mówi że covidem Polaków atakują :jarolaugh:
 
Byłeś kiedyś w Elblągu i pracowałeś u tutejszych byznesmenow? Tutaj na produkcji za dzień urlopu na żądanie możesz stracić prawo do pełnej miesięcznej premii. Albo jak odmówisz nadgodzin w niedzielę.
To się nazywa obecnościówka, bardzo dobre rozwiązanie, sól pod ogon nygusom.
 


:waldeklaugh:

Jak informuje RIA Novosti, podczas piątkowego (11 marca) spotkania z Putinem, Łukaszenka powiedział, że„Ukraina szykowała się do uderzenia nie tylko na Donbas, ale i na Białoruś i stałoby się tak, gdyby nie wyprzedzający atak".
 


:waldeklaugh:

Jak informuje RIA Novosti, podczas piątkowego (11 marca) spotkania z Putinem, Łukaszenka powiedział, że„Ukraina szykowała się do uderzenia nie tylko na Donbas, ale i na Białoruś i stałoby się tak, gdyby nie wyprzedzający atak".


Spoko, ale tu chyba nikt po rusku nie panimaju
 

akurat "polo"market od dawna zatrudnia praktycznie samych "braci"
 

akurat "polo"market od dawna zatrudnia praktycznie samych "braci"
U mnie w mieście raczej 100% załoga polskich kobiet
 

akurat "polo"market od dawna zatrudnia praktycznie samych "braci"
Kiedy zagraniczny sklep dba bardziej o asymilację niż rząd i oferuje naukę języka polskiego lol. Jestem za
 
Ukraińskie grupy przestępcze charakteryzują się wyjątkową bezwzględnością i dzikością (...) Problem w tym, że nigdy wcześniej tak szeroko nie otworzyliśmy drzwi dla nich.
@vast style: no ale to dzieciaki z matkami tą wyjątkową bezwzględnością i dzikością będą siać spustoszenie w Sanoku? ;)
A ja mam pytanie, czemu boisz się ukraińskich kobiet i dzieci?
A zgwałcił? Istnieje w ogóle ten 49 latek i ta 19 latka?
Andrzej, masz wszystkie dane w artykule. Dzwon na komisariat i sie pytaj.
W artykule masz tylko info, że mówił o tym asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a namiary tam podane nie są przeznaczone do weryfikacji prawdziwości prasowych artykułów mediów internetowych no ale być może rzecznik prasowy Cohones @ketraab zadzwoni do komendy wojewódzkiej we wrocku, zapyta czy Dutkowiak udzielał takich informacji Onetowi i jeśli będzie potwierdzenie wtedy dopiero wybrane grono ekspertów z cohones może się zebrać, przeanalizować dane i wydać ostateczne oświadczenie co do rzekomej prawdziwości informacji zawartych w artykule :)
------
Edit:
a strona komendy wojewódzkiej we wrocku padła, a być może tam jest zamieszczona informacja o gwałcicielu
Spokojnie. Ukraincy nie uciagna finansowo pobytu w Polsce. Taniej bedzie na zachodzie za chwile.
? Przecież zachodnie kraje "biorą" znikome ilości w stosunku do nas i jakoś nie widać jakichś poważnych nacisków z naszej strony, by mogło się to zmienić.
A tak poważnie jak ktoś zna jakieś wolontariaty co wyjeżdzaja na Ukraine to dajcie znać.
Rozumiem, że chciałbyś się zbliżyć do linii frontu? Czy interesują Cię jakieś konkretne rejony Ukrainy, czy jest Ci to obojętne?
Czy według oficjalnych danych Kijow był bombardowany? Bo znajomy ma Ukraińska rodzinę u siebie i twierdzą że ich mieszkania w Kijowie już nie ma, bo zostało zniszczone.
ul. Lobanowskiego 6a (17-18 piętro), w ten wieżowiec 26 lutego uderzyła rakieta, wiesz - te sławne filmiki z początku wojny z tym uszkodzonym budynkiem obiegające internet:



Dzisiaj korespondent radia wnet przebywający w Kijowie mówił, że zniszczenia nie są duże w samym Kijowie ale w północno-wschodnich dzielnicach, na przedmieściach Kijowa są dotkliwe:

Mogli zatem mieszkać na przedmieściach lub na ul. Lobanowskiego 6a (o innych budynkach zniszczonych w Kijowie tak na szybko trudno znaleźć info)
 
Kiedy zagraniczny sklep dba bardziej o asymilację niż rząd i oferuje naukę języka polskiego lol. Jestem za
Tak, jasne, robią to z dobrego serca :lol:
Sam byłem świadkiem, jak polskie dziewczyny krzyczały nie panimaju, jak którąś z nich wołano przez głośnik do kasy. Owe nie panimaju było zakończone gromkim śmiechem.
Dawały w ten sposób do zrozumienia, że prócz swojej roboty musiały jeszcze odwalać część pańszczyzny Ukrainek, które zawsze nie panimaju jak coś cięższego do zrobienia, np rozładunek tira. Po kilku tygodniach nie było śladu po Ukrainkach w tej Biedrze.
 
Otokieł podawał że jedna z rakiet ukraińskich miała awarie elektroniki i przeprosili za uderzenie w swój budynek. Chodzi o filmik z pierwszych dni wojny
 
Otokieł podawał że jedna z rakiet ukraińskich miała awarie elektroniki i przeprosili za uderzenie w swój budynek. Chodzi o filmik z pierwszych dni wojny
Demagog zdementował pogłoski o tym jakoby byłaby to rakieta ukraińska!!!! :) Skoro przy tym jesteśmy - ktoś się może natknął na jakieś informacje ze strony ukraińskiej - o przeprosinach w związku z tą rzekomą awarią?

@manfred004 a możesz z ustawionym momentem wrzuć link do polityko, czy gdzie on tam to podawał? Może jakieś źródła podał?
 
Otokieł podawał że jedna z rakiet ukraińskich miała awarie elektroniki i przeprosili za uderzenie w swój budynek. Chodzi o filmik z pierwszych dni wojny
jak byś tam miał ten filmik albo wiedział o które miasto chodzi to daj znać.


Rozumiem, że chciałbyś się zbliżyć do linii frontu? Czy interesują Cię jakieś konkretne rejony Ukrainy, czy jest Ci to obojętne?
Najbardziej to bym hciał Kijów ale to wiem, że tam nikogo nie wpuszczają i nie wypuszczają. Wyjątkiekm są dziennikarze z akredytacjami i to nie wszystkimi
A tak to broń boże tereny frontu. Bardziej Linia maks do łucka czy Lwowa, tam gdzie się niby dzieje ale nie dzieje. jestem ciekaw jak tam się życie toczy. tylko, że do kwietnia może być tam różnie.
 
Jeśli ktoś mówi, że coś jest niemożliwe to trzeba znaleźć kogoś, kto powie, że to jest możliwe. Piątek.

W ostatnim zdaniu Putin zwrócił się do kilku generałów, na których spoglądał szalonym wzrokiem:
- Towarzysze, dacie rade?
- Oczywiście! - Małe twarzyczki na ekranie monitora do wideokonferencji przytaknęły. Nie za bardzo miały innych wybór.
Panowie z ekranu właśnie zastąpili swoich kolegów, którzy oficjalnie zostali odwołani. Kontakt z generałami do tej pory odpowiedzialnymi za operację specjalną się urwał... A ich żony wydzwaniają z pytaniami o mężów. Do tego dochodzą słuchy o zatrzymaniu kilku wysokich funkcjonariuszy KGB, którzy wykazali się niekompetencją w przygotowaniu operacji od strony wywiadowczej. Nowi nie zmienią już założeń, planów, nie wskrzeszą strat. Mogą tylko korzystając z tego co mają lepić festiwal pomysłów.

Skoro konwencjonalne podejście oparte na zaskoczeniu, szybkim rajdzie i zakończeniu interwencji poprzez zmianę władzy nie powiodło się, to planiści, by zabłysnąć przed Putinem zaczynają sięgać po sowiecką myśl bojową. To bardzo ważne zdanie, gdyż pokazuję wyczerpanie środków o których każdy z nas myśli w kontekście wojny. Wpadamy w pułapkę zachodniego poszanowania życia własnego i wroga. Sowiecka myśl bojowa tego poszanowania nie ma. Ma natomiast lata doświadczeń z niekonwencjonalną bronią i szachistów. Z szachistami nie ma żartów, bo myślą na dwadzieścia ruchów do przodu. Przewidują reakcję, konsekwencje i odpowiedzi na nie.

Od początku wojny Rosjanie kręcą się wokół trzech kuszących tematów:
- Udział wojsk białoruskich
- Wykorzystania potencjału elektrowni atomowych
- Wykorzystania broni biologicznej lub chemicznej
Mając na planszy trzy takie punkty ambitni generałowie-szachiści, którzy wiedzą, że muszą zabłysnąć, bo może nie na froncie, ale walczą o swoje życie – zaczynają kombinować.

To może być na przykład niekontrolowany wyciek trującej substancji z ukraińskiego laboratorium, która zagraża Kijowowi i wymaga wsparcia bratnich, białoruskich wojsk, które pomogą w opanowaniu ukraińskiej niekompetencji w zarządzaniu wrażliwym materiałem.
Albo tak jak to miało dzisiaj próbę – ostrzelanie Białorusi przez rosyjskie samoloty, ale z terytorium Ukrainy, co wywoła potrzebę interwencji na ziemi ukraińskiej.

Właściwie to tych scenariuszy są dziesiątki i przez najbliższe kilkadziesiąt godzin możemy być świadkami kontrolowanych przecieków do mediów różnych niepokojących informacji. To ukraińskie służby specjalne ze wsparciem służb NATO rozbrajają te miny-pułapki. Analitycy (np. Jarosław Wolski) mówią jeszcze, że właśnie nastał zdradliwy czas spokoju na froncie. Rosjanie robią przegrupowanie wojska i przygotowują się do finalnej rozgrywki o Kijów.

Świeża myśl radzieckich strategów rodzi pomysły i pewnie do poniedziałku będziemy świadkami kolejnej fazy inwazji, na którą nie powinniśmy spoglądać w klasyczny/zachodni sposób.
 
Demagog zdementował pogłoski o tym jakoby byłaby to rakieta ukraińska!!!! :) Skoro przy tym jesteśmy - ktoś się może natknął na jakieś informacje ze strony ukraińskiej - o przeprosinach w związku z tą rzekomą awarią?
Jeżeli demagog zdementował to śmiem twierdzić że ukry sami z siebie jebnęli w swoich, żeby puścić przekaz że ruscy im cywilne obiekty ostrzeliwują.

Jak od 2 lat tych bredni z demagoga wszystko od nich traktuje jak kabaret.
 
Znalazłem je!
20220311_200154.jpg
 
nie wiem czy juz ktos pisal ale wojska rosyjskie wracajac z bombardowania ukrainskiego miasta ostrzelaly białoruską wioskę

Putin szuka sposobow by zmusić Łukaszenkę do wzięcia w tej wojnie udziału i wysłaniu białoruskich wojsk na Ukrainę - lecz Łukaszenka tego nie chce zrobić bo boi sie przewrotu w państwie i buntu swojego wojska przeciw niemu - a wtedy on by był pierwszy do odstrzału.
 
Back
Top