Konflikt Rosja-Ukraina

Jak polajkowanie dwóch postów kogoś Twoim zdaniem oczernia to jesteś strasznie wrażliwy moim zdaniem. Kończę ten temat bo po raz kolejny rozwlekamy jakaś dyskusję która nie ma za wiele wspólnego z właściwym tematem.
o jprd :facepalm: jakie kurwa lajkowanie? Przecież zacytowałem Ciebie wyżej! Raz jeszcze, przykłady Twoich oszczerstw:
w pewnym momencie można było odnieść wrażenie, że to uchodźcy są naszym jedynym a na pewno największym problemem.
niektórzy zawyrokowali, że rozpierdolą nasz kraj od środka i w zasadzie to ta sytuacja jest im na rękę
na ten temat za bardzo nie chce wchodzić bo zaraz można zostać posądzonym o bycie sympatykiem UPA.
 
nie siej dezinformacji ruska onuco!
8Lq5.gif
 
Dobra miałem nie pisać, ale to jest kurwa przegięcie. 1200zł/mies za przyjęcie uchodźcy w domu. Uchodźca+ sobie robią. Od kiedy Polska taka bogata?



P.S przygarnę 4 Ukrainki pod dach. Zawsze marzyłem o dochodzie pasywnym, który pozwoli mi na rezygnacje z pracy :antonio:
 
Dobra miałem nie pisać, ale to jest kurwa przegięcie. 1200zł/mies za przyjęcie uchodźcy w domu. Uchodźca+ sobie robią. Od kiedy Polska taka bogata?



P.S przygarnę 4 Ukrainki pod dach. Zawsze marzyłem o dochodzie pasywnym, który pozwoli mi na rezygnacje z pracy :antonio:

uuu, ruska dezinformacja... witamy na pokładzie ruskich trolli i onuc... czy tego chcesz czy nie :jjsmile:
 
W niektórych miejscach ludzie na Ukrainie mają absolutnie przesrane. @andrzej_t. możesz użyć swoich kanałów informacyjnych i zweryfikować prawdziwość tego typu filmów? ;)





Emocjonalne podziękowanie Polakom z ust Ukraińca:



Dla tych, którzy wyrażają obawy, że my - Polacy nie chcemy przyjmować uchodźców. Upada też teza o skuteczności ruskiej propagandy w tym względzie:
 
Ogląda ktoś na tvp1 dokument o fortecy Putina ? Teb gość ma jakiś kompleks na punkcie bogactwa
 
Dobra miałem nie pisać, ale to jest kurwa przegięcie. 1200zł/mies za przyjęcie uchodźcy w domu. Uchodźca+ sobie robią. Od kiedy Polska taka bogata?



P.S przygarnę 4 Ukrainki pod dach. Zawsze marzyłem o dochodzie pasywnym, który pozwoli mi na rezygnacje z pracy :antonio:

Nie dość, że kasę dostaniesz to jeszcze jak je dobrze ogarniesz to ogarną chałupę oraz kindybała.
 
Ale Ty wiesz lepiej ze jestem kacapskim szpiegiem lol XD Co wam robi KGB to szok. Trollowalem ze jestem Ukrem bo mi cos na fazie to sugerowalo XD
po prostu jestes glupi i nie zrozumiales, ze nikt nie wzial cie na powaznie, a tylko byl zal (ze jestes tak glupi) i drwina, a ty sie dales podpuscic. Teraz strzelasz sobie w kolano tlumaczac, ze bylem pijany i nacpany hahaha, troche zenada co nie ukrze?
 
ale trzepiecie te komentarze. Aż nie mam kiedy tego czytać, chociaż kuźwa aż 3 osoby ignora zarobiły. Z 10 lat na forum jestem a dopiero teraz zacząłem bawić się w ignorowanie. Wykop się powoli tutaj robi...

Nawet 15 lat za sianie dezinformacji w Rosji: kurczę lepiej się już nie pytać znajomych w Rosji co tam u nich...



Bild relacjonuje: minimum 700 rakiet wysyłanych przez Niemców są bezużyteczne. Niemcy wysłali gruchot z DDR. Łaj Axel Springer w DE jest inny od tego w PL? Śmieci rozdają, aby zaoszczędzić na kosztach utylizacji, a że Niemcy są eko, wiec koszty utylizacji byłyby wysokie...

Jetzt kommt raus, dass mindestens 700 davon völlig nutzlos seien. Sie stammen noch aus DDR-Zeiten.



dlatego uważam, że urzędy powinny prosić o informacje na ile miesiecy osoby, które przyjeły uchodźców, będą w stanie sobie na to pozwolić. Ja średnio znam rosyjski na tyle aby rozumieć ze słuchu, ale nie wiem czy poradziłbym sobie z osobą, która nie mówi ani po polsku ani po angielsku -zwłaszcza w sytuacji kryzysowej np. choroba, trzeba wezwać pogotowie itp.
Jak ktoś chce pomóc, ale nie wie czy sobie poradzi to lepiej po prostu wykupić jakieś miejsce np. w gospodarstwach agroturystycznych, które są cholernie pojemne...
Druga sprawa: po paru miesiącach jak oni znajdą pracę -to nie wiem czy te osoby wiedzą na ile rzeczy trzeba uważać aby wpaść na minę przy podpisaniu umowy wynajmu... Sam wynajmuje innym mieszkania i no delikatnie mówiąc warto przeczytać ustawę o ochronie lokatorów, bo ta ustawa to jest draństwo: niby miała bronić przed czyścicielami kamienic, a jak wyszło - całe szczęście, że lokatorzy nie wiedzą jakie mają prawa...
A co Niemczech: to jest inny świat. Arabskie clany zrobiły z wyciągania kasy z socjalu jakiś mega interes. Przyjeżdża Pakistańczyk i on kurwa wszystko wie o przepisach socjalnych: jakim cudem jak on jedyne co potrafi po niemiecku to zamówić pizzę?
I te arabskie klany to nie są jakieś polskie pseudo chłopaki prawilniaki, które są hurtowymi konfidentami. Tak wyglądał pogrzeb jednego z członków clanu: masa policji zabezpieczała ten pogrzeb aby nie doszło do masowej tragedii..





geniusz, po prostu geniusz
jego żona też.
Kuźwa płacą wam miliony,
asie dostajesz faktury za "doradztwo" przez które masz kłopoty z urzędnikami zajmującymi się w Brukseli walką z korupcja
a teraz:
hej mam analizy wsteczne zawsze skuteczne.

Naród wybiera te osoby,
nie można zrzucić winy na ordynacje,
głupie głosowanie na partie nie na człowieka.
Wśród wyborców PiSu jest tak samo wystarczy spojrzeć kto dostał najwięcej procentowo głosów w CAŁEJ POLSCE...

Wybory to fikcja. Nie ważne kto je wygrywa, ważne kto liczy głosy.
 
Wcześniej czy później każdy zostanie "oszołomem"


Niech ktoś temu dzbanowi powie, żeby nie próbował już więcej mówić po angielsku.

W niektórych miejscach ludzie na Ukrainie mają absolutnie przesrane. @andrzej_t. możesz użyć swoich kanałów informacyjnych i zweryfikować prawdziwość tego typu filmów? ;)





Emocjonalne podziękowanie Polakom z ust Ukraińca:



Dla tych, którzy wyrażają obawy, że my - Polacy nie chcemy przyjmować uchodźców. Upada też teza o skuteczności ruskiej propagandy w tym względzie:

Straszny ten pierwszy film. Piekło na ziemi.
 
Mess - czy słyszałeś może aby Jarosław Wolski mówił o źródłach na jakich opiera swoje analizy, a raczej relacje? Lub pisał o nich?
A jeszcze jedno. Patrząc realistycznie to celem geopolitycznym jest oczywiście zmuszenie Rosji, żeby wymieniła Putina na kogoś bardziej przychylnego Amerykanom w perspektywie konfrontacji z Chinami. Jeśli nie, to NATO będzie praktycznie do końca konfliktu wspierać Ukrów militarnie na pewnym poziomie i da się Rosji wykrwawić (jak i Ukraińcom) a następnie i tak każe elicie rosyjskiej klękać do miecza, jeśli chcą odzyskać majątek zgromadzony na Zachodzie.


Zawsze jest oczywiście opcja atomowa w rękach Putina. I to jest de facto największe zagrożenie, bo odpalenie choćby jednej atomówki będzie oznaczać kompletną izolację Rosji, która wpadnie w chińskie zwinne rączki i będzie robić za podnóżek Pekinu.
 
A jeszcze jedno. Patrząc realistycznie to celem geopolitycznym jest oczywiście zmuszenie Rosji, żeby wymieniła Putina na kogoś bardziej przychylnego Amerykanom w perspektywie konfrontacji z Chinami. Jeśli nie, to NATO będzie praktycznie do końca konfliktu wspierać Ukrów militarnie na pewnym poziomie i da się Rosji wykrwawić (jak i Ukraińcom) a następnie i tak każe elicie rosyjskiej klękać do miecza, jeśli chcą odzyskać majątek zgromadzony na Zachodzie.


Zawsze jest oczywiście opcja atomowa w rękach Putina. I to jest de facto największe zagrożenie, bo odpalenie choćby jednej atomówki będzie oznaczać kompletną izolację Rosji, która wpadnie w chińskie zwinne rączki i będzie robić za podnóżek Pekinu.
Brawo. Jeden z, na prawdę, nie wielu wartościowych komentarzy w tym temacie... i nie, pozostałymi nie są hipisowskie posty @Karateka@ :beczka:
 
A jeszcze jedno. Patrząc realistycznie to celem geopolitycznym jest oczywiście zmuszenie Rosji, żeby wymieniła Putina na kogoś bardziej przychylnego Amerykanom w perspektywie konfrontacji z Chinami. Jeśli nie, to NATO będzie praktycznie do końca konfliktu wspierać Ukrów militarnie na pewnym poziomie i da się Rosji wykrwawić (jak i Ukraińcom) a następnie i tak każe elicie rosyjskiej klękać do miecza, jeśli chcą odzyskać majątek zgromadzony na Zachodzie.


Zawsze jest oczywiście opcja atomowa w rękach Putina. I to jest de facto największe zagrożenie, bo odpalenie choćby jednej atomówki będzie oznaczać kompletną izolację Rosji, która wpadnie w chińskie zwinne rączki i będzie robić za podnóżek Pekinu.
Nie jestem przekonany co do tego, że Rosja wykrwawi się na Ukrainie, bardzo tego chcę ale to raczej się nie stanie. Cel podmianki również moim zdaniem na obecną chwilę nie do zrealizowania bez puczu w Moskwie, który na obecną chwilę jest mrzonką. Nawet jeśli ktoś z wierchuszki odpali putina, zastąpi go podobny "zimny czekista", który będzie na początku mydlił oczy zachodowi, by w międzyczasie zacieśniać stosunki z Chinami, a to już teraz się dzieje - Moskwa próbuje zmniejszyć efekty sankcji za pomocą nowych umów (np. podwojenie eksportu gazu do Chin).
 
Nie jestem przekonany co do tego, że Rosja wykrwawi się na Ukrainie, bardzo tego chcę ale to raczej się nie stanie. Cel podmianki również moim zdaniem na obecną chwilę nie do zrealizowania bez puczu w Moskwie, który na obecną chwilę jest mrzonką. Nawet jeśli ktoś z wierchuszki odpali putina, zastąpi go podobny "zimny czekista", który będzie na początku mydlił oczy zachodowi, by w międzyczasie zacieśniać stosunki z Chinami, a to już teraz się dzieje - Moskwa próbuje zmniejszyć efekty sankcji za pomocą nowych umów (np. podwojenie eksportu gazu do Chin).
Jakby to się nie skończyło to Chiny wygrywają na każdym froncie.
 
Ktoś mi może wytłumaczyć sensownie na czym miałaby polegać no fly zone nad Ukrainą i dlaczego mogłaby ona doprowadzić do wojny NATO z Rosją? Myślałem, że tam już jest strefa wojny i na niebie pojawiają się tylko siły wojskowe jednej lub drugiej strony, więc co miałoby dać wprowadzenie tej strefy? Pytam tutaj, bo na cohones sami eksperci od geopolityki i wojskowości, więc na pewno każdy zna odpowiedź.
 
Ktoś mi może wytłumaczyć sensownie na czym miałaby polegać no fly zone nad Ukrainą i dlaczego mogłaby ona doprowadzić do wojny NATO z Rosją? Myślałem, że tam już jest strefa wojny i na niebie pojawiają się tylko siły wojskowe jednej lub drugiej strony, więc co miałoby dać wprowadzenie tej strefy? Pytam tutaj, bo na cohones sami eksperci od geopolityki i wojskowości, więc na pewno każdy zna odpowiedź.
Zakaz lotu samolotów z dwóch stron, mogłoby tam tylko latać NATO, np. pod pretekstem pomocy humanitarnej, żeby np ktoś nie strącił samolotu NATO(taki przykład).
 
Dokładnie tak. Każdy podmiot, który był w posiadaniu produktów finansowych jest teraz gdzie ?
Swoją drogą, ciekawe jak tam Trader21. Miał sporą ekspozycję na ruskie spółki
Słuchałem nowego filmiku od niego. Twierdzi, że miał niecałe 3% majątku w ruskich aktywach

Ja slyszalem że miał 14% akcji, zważając na to że pewnie miał krypto,dolara, metale i obligacje amerykańskie to te 3% majątku zdaje się byc prawdopodbne
Coś niesamowitego! Przez ileś odcinków chwalił Gazprom, ile to na tym nie zarobił, a teraz to tylko jakieś miedziaki?
Nie słuchałem go od pewnego czasu, na pewno od wojny i coś mu się teraz zmieniło? Cytując klasyka: pokaż kwity! Tak to już jest z internetowymi guru: co co mówią a to co robią/mają jest nieweryfikowalne.
Co do spółek rosyjskich to podobno zwykli ludzie nie mogą kupować, ale już wielkie instytucje finansowe skupują na potęgę.
Bohater Stefan...? Kto by się spodziewał? :zakręcony: Abstrahując od zapatrywań tego jegomościa kobietom i dzieciom oraz osobom powyżej 65 roku życia trzeba pomóc i ugościć, zaopiekować się nimi niezależnie od pogladów tychże kobiet, a Ci starsi faceci - cóż, należy wierzyć, że nie nauczą ukraińskich dzieci, które u nas będą rosły banderowskich idei, jednakże - ilu takich ludzi może się do nas dostać? Wydaje mi się, że to margines, a zdecydowana większość Ukraińców to zwykli, normalni ludzie, jak my.
Uchodźców należy pomóc. Nasz naród wspaniale się zachowuje i jest to odruch serca, a nie reakcja na propagandę. Po prostu jesteśmy dobrymi ludźmi.
Ale mam wrażenie że rządzący i opozycja tylko to zepsuje. Rozdawać mieszkania które już były przydzielone polskim rodzinom, dawać 500+ itp... przecież to będzie miało za chwilę odwrotny efekt od zamierzonego i Polacy z powodu niesprawiedliwości mogą się po prostu zbuntować. Polska jest jedynym krajem na świecie która przyjęła tyłu uchodźców w tak krótkim czasie nie tworząc obozów.
Na marginesie: czy już gwiazdy istagrama i wrażliwej lewicy przyjęły kogoś pod swój dach?
Bild relacjonuje: minimum 700 rakiet wysyłanych przez Niemców są bezużyteczne. Niemcy wysłali gruchot z DDR. Łaj Axel Springer w DE jest inny od tego w PL? Śmieci rozdają, aby zaoszczędzić na kosztach utylizacji, a że Niemcy są eko, wiec koszty utylizacji byłyby wysokie...
Jak zwykłe pociski po 35 latach nie nadają się do walki, to co z kilkudziesięcioletnimi pociskami nuklearnymi ruskich? Przecież testowo nie można ich odpalić żeby sprawdzić czy działają? Może to taki sam skansen jak armia tradycyjna?
Mam nadzieję że się tego nigdy nie dowiemy w praktyce.
Sam wynajmuje innym mieszkania i no delikatnie mówiąc warto przeczytać ustawę o ochronie lokatorów, bo ta ustawa to jest draństwo: niby miała bronić przed czyścicielami kamienic, a jak wyszło - całe szczęście, że lokatorzy nie wiedzą jakie mają prawa...
Większość lokatorów zna swoje prawa. Niezwykle popularna umowa najmu okazjonalnego jest dziurawa jak sito. W niczym istotnym nie chroni wynajmujących. Wydawało mi się, że wiem już wszystko w temacie dobrze sporządzonej umowy najmu, ale dostałem z dwóch niezależych źrodeł w przeciągu tygodnia niepokojące info o kolejnej kłodzie rzuconej właścicielom.
Na szczęście tylko raz spotkałem się z nieuczciwa najemczynią. Wynajmujący są bardzo wporządku. Chcą po prostu powierzyć swój majątek (mieszkanie z wyposażeniem) I nie dokładać do interesu.
W naszych mediach usłyszymy, tylko o sukcesach Ukraińców, i Cyganach robiących dziesionę. O ile nie kłamią - bo w tym Czeczeni są całkiem nieźli.


Intrygują mnie ci Czeczeńcy bardziej niż kacapy i Białorusini. Np. Islam zabrania przedstawiania sylwetek ludzkich, a tymczasem u nich nakażdej fladze - morda. Czy może mi ktoś to wytłumaczyć ?
Wybory to fikcja. Nie ważne kto je wygrywa, ważne kto liczy głosy.
Ważniejsze kto układa listy wyborcze. :lol:
 
Last edited:
Ogląda ktoś na tvp1 dokument o fortecy Putina ? Teb gość ma jakiś kompleks na punkcie bogactwa
Jak ktoś przegapił:


Pałac pałacem, ale skala przekrętów, łapówkarstwa, nepotyzmu itp. Nie żebym kiedykolwiek naiwnie wierzył choć w namiastkę rosyjskiej dwmokracji, co to to nie. Ale zachodni możnowładcy starają się chociaż zachowywać pozory
 
Ktoś mi może wytłumaczyć sensownie na czym miałaby polegać no fly zone nad Ukrainą i dlaczego mogłaby ona doprowadzić do wojny NATO z Rosją? Myślałem, że tam już jest strefa wojny i na niebie pojawiają się tylko siły wojskowe jednej lub drugiej strony, więc co miałoby dać wprowadzenie tej strefy? Pytam tutaj, bo na cohones sami eksperci od geopolityki i wojskowości, więc na pewno każdy zna odpowiedź.

Że nie mogą wlecieć ani rosyjskie ani ukraińskie samoloty. W praktyce trzeba strzelać do samolotow łamiących zakaz by utrzymać no fly zone. Konsekwencje są oczywiste
 
Back
Top