Konflikt Rosja-Ukraina

$4.5 €4.80 Paliwo po 6.50 Węgiel :waldeklaugh: po 2000
Frank 4.85 Za chwilę ceny materiałów budowlanych będą x 2
A tak się śmiali z "Januszy" co paliwo w butelki po wodzie lali
Paliwo 6.87zł.
Węgiel u na jeszcze przed tym bagnem skoczył z 690zł na 1420zł
Teraz na razie bez zmian. Ta zmiana węgla o 100%jestspowodowana tym że kopalnie wydawali po trzy tony na auto. Auto czekało czasem trzy dni na swoją kolejkę..
Teraz pewno będzie zwrot i kopalnie ruszą na pełnej za jeszcze większe pieniądze podatników. Jak dobrze pamiętam, to 2018 każdy dawał 1818zł rocznie na utrzymanie 13, 14, barbórek i wypłat. Ciekawostka- nie są wliczone w to emerytury (od 4700 do chyba ponad 7000), bo kopalnie nie opłacają ZUSu, więc te 1818 nie wlicza tych kwot.


Ja myślę że on jest tak daleko zawsze, bo ma swoich sobowtórów, a sam sobie siedzi bezpiecznie żeby go nie odjebali. Za grube myślenie? Może i tak.
 
Last edited:
Dlaczego @scurvol poszedł? Bo wkurwił się że wszyscy w wojnę uwierzyli, czy jak zaskoczył, ż jednak tam jest wojna jak skurwysyn?
Pytam bez złośliwości. Lubiłem scurvola pomimo całkowicie odmiennych poglądów.


Edit. Widzę Rakesh wrócił. Ostatnio pół anglik z dziewczyną w burce, dziś Ukrainian :frankapprove:
 
20220305_082653.jpg
 
Przecież od początku konfliktu było wiadomo, że Chinole staną prędzej po stronie Ruskich niż, Ukrainy. Oni nienawidzą Amerykanów i wszystkich, kto z nimi związany to wróg.
Nie chodzi o stawanie po stronie tylko o to że wysunąłem tezę że chinczyki podpuscily Putina do wojny by potem sami skorzystać na tym, surowce za pół darmo i ziemia do zamieszkania, dwie rzeczy których im brakuje.
 
Do niedawna myślałem, że tylko Polacy mają taka przypadłość ale teraz sobie siedze na angielskich i niemieckich forach i jest identyczna sytuacja, zaczalem sie zastanawiac skad to sie bierze (bo ja tez w tym uczestnicze). Odpowiedz to ogolnodostepna obszerna wiedza w internecie. Jak sie zaglebisz to na internecie mozesz znalezc duzo ale ma to tez minusy, ze ludzie zaczynaja na prawde wierzyc, ze sa ekspertami w danych dziedzinach. Ale przykład w druga strone co by tylko nie jechac po internecie to np jak teraz duzo latwiej jest sie nauczych roznych rzeczy wezmy np wykonczeniowke. Kiedys majster musial Cie nauczyc i pokazac. Teraz wchodzisz na yt i mozesz sobie znalezc rozne sposoby i znalesc odpowiedni dla cb. No i hindusi.... Kurwa ja sie od nich wiecej matematyki stosowanej nauczylem niż przez caly okres nauki. Nie mniej jednak zawsze praktyka i specjalisci beda mieli lepsza wiedze i umiejetnosci w danej dziedzinie.

EQRI2F5DDYTEIyB7bvgvObi0Rga6noZs.jpg

Dech Kijowa
 
Last edited:
Jaja mają





Rozpierdol straszny. A co się będzie działo w tych zajętych miastach, jak Putin będzie nawracał na siłę na rusycyzm..

Do tego w części potencjalnie ''rosyjskiej'' kto będzie naprawiał zniszczenia wojenne jak oni sami są gospodarczo w dupie.
 
Większość lokatorów zna swoje prawa. Niezwykle popularna umowa najmu okazjonalnego jest dziurawa jak sito. W niczym istotnym nie chroni wynajmujących. Wydawało mi się, że wiem już wszystko w temacie dobrze sporządzonej umowy najmu, ale dostałem z dwóch niezależych źrodeł w przeciągu tygodnia niepokojące info o kolejnej kłodzie rzuconej właścicielom.

A jaka nowa kłoda będzie rzucona?

czy większość: dyskutowałbym ile osób zna z 90% swoich praw. Ba: masa umów wynajmu na rynku jest do obalenia w sądzie, więc zawsze warto przejść się do jakiegoś lepszego radcy prawnego (notariusz z reguły dba o dobro oby dwóch stron i oni nie są tak otrzaskani we wszystkich myczkach) otrzaskanego w temacie i zamówić analizy czy umowa jest zgodna z prawem i co ewentualnie można tam zmienić aby nie mieć kłopotów z Iknonowiczem, Śpiewakiem albo innym tego typu wariatami politycznymi...
Też ludzie mający problemy z lokatorami to też często ludzie, którzy ściągali jakieś dziurawe umowy z internetu, zamiast zapłacić radcom prawnym za pomoc...
Ale to już przestaje być śmieszne, jak czasami umowa wynajmu kawalerki ma 8 stron...

Oczywiście, że da się ominąć umowę najmu okazjonalnego (nie będę pisał jak bo cholera wie, kto siedzi na forum) ale ma jednak tą zaletę, że niepewniejsze osoby odstrasza sam fakt pójścia do notariusza. To tak oficjalnie brzmi itp.
Wiem, że mieszkania premium mają umowy zakwaterowania. Nawet mam jedną z takich umów na dysku, ale tam jest VAT więc jeśli nie ma się mnóstwa monet za wynajem to odpada.

Na pewno przed wynajmowaniem mieszkania warto przysiedzieć pare miesięcy, pooglądać te wszystkie reportaże Uwagi, Interwencji o cieżkich lokatorach (TVP jakoś odpuszcza ten temat...). Tutaj macie post na fejsie który obleciał cały świat:



Plus tutaj ładnie są opisane wady wynajmu: ten kanał Kuba Midel zawiera może z kilkanaście procent bajerowania, zwłaszcza słynny odcinek z deweloperem który płacze że prawie zbankurtował przez 500 plus, ale ten filmik mu wyszedł


Oczywiście są też właściciele mieszkań z piekła rodem, a jak czasami patrze na te ogłoszenia na otodom to łapie się za głowę. Ta zabójcza sztuczka z gwoździem aby zatrzymać kaucje, plus zboczeńce zakładający ukryte kamery w łazienkach...

a ten filmik stał się legendarny :beczka:


ale oczywiście wynajem mieszkań jest bezpieczniejszy od jakiś "pewniaków" na giełdzie albo krypto :korwinlaugh:
 
Jak ktoś przegapił:


Pałac pałacem, ale skala przekrętów, łapówkarstwa, nepotyzmu itp. Nie żebym kiedykolwiek naiwnie wierzył choć w namiastkę rosyjskiej dwmokracji, co to to nie. Ale zachodni możnowładcy starają się chociaż zachowywać pozory

a reakcja Rosjan, zwłaszcza starszych: no wszyscy kradną, ale on przynajmniej daje coś narodowi, a wiecie jak za Jelcyna było? Wtedy to emerytury, pensji można było niedostać. Wczoraj w Hejtparku ładnie mówił o Russia Today Tomasz Wróblewski jak sprytnie było to zrobione, aby był przekaz dla biedaka z jakieś biednej wiochy w ROsji (jak mówie biednej to należy pomnożyć wyobrażenie o biednej polskiej wsi x minimum 5): no niby jest biednie, ale my mamy kulturę, my mamy siłę, inni Putina się boją. A na tym zachodzie? Demoralizacja. Własnych krajów nie szanują, własnych krajów nie chcą bronić, zamieszki itp.

Na TTV jest ten program kiczowaty Damy i wieśniaczki który jest kopią ukraińskiej i ruskiej wersji. No polska edycja jest kiczowata na zasadzie: hej w Polsce za mało kasy można udawać bogatą panią z Warszawy.
W ruskiej wersji były przeprowadzki z ultra bogatej Moskwy aż do wiochy na Syberii, nawet tych gdzie nie ma prądu i kuźwa nic nie ma dookoła, żeby dojechać do większego miasta trzeba się namęczyć...
Dosłownie niemal azjatycka albo afrykańska bieda, a tacy ludzie są niebezpieczni...
 
Last edited:
Siusiaczku - co to za tekst w ogóle xD
Widzę, że w bardzo dosłowny sposób trzymasz się zasady „co ślina na język przyniesie”
To nie jest temat od tego, ale trzeba być bardzo naiwnym, żeby nie łączyć kropek.
Tym bardziej po tym co się dzieje od przeszło 2 lat na świecie. Ale nie drążę każdy kiedyś się obudzi i tak już za późno.
 
Na wyborczej piszą, że chleb za 10 zł to mała cena za pokój na świecie.

Ja już nie mam wątpliwości co tu się dzieje. W sumie od dwóch lat
Wiesz co jeżeli to rzeczywiście byłoby tak, że ten chleb za 10zł byłby rzeczywistą gwarancja, że przez najbliższe 100lat nikt z nikim nie będzie toczył wojen, zawierane będą tylko uczciwe umowy gospodarcze i każdy będzie się rozwijał gospodarczo to tak - to byłaby cena do zapłacenia.
Ale wiem, że to wszystko co napisałem to takie pobożne życzenia i nie mają kompletnie nic wspólnego z rzeczywistością.
Rozpierdol straszny. A co się będzie działo w tych zajętych miastach, jak Putin będzie nawracał na siłę na rusycyzm..

Do tego w części potencjalnie ''rosyjskiej'' kto będzie naprawiał zniszczenia wojenne jak oni sami są gospodarczo w dupie.
Właśnie to wydaje mi się na tą chwilę największym błędem w założeniach tej wojny. Po takich ostrzałach osiedli i budynków mieszkalnych, nie wiem jak oni chcieliby wprowadzić tam własną, ukraińską władze. Jak wprowadzą swoich ludzi, a wojsko wycofają, to będzie zaraz przewrót. Jak zostawią wojsko to będą mieli cały czas protesty i partyzantkę, a to pociągnie rozlew krwi i nakręcanie się tego dalej. Chyba, że Putin ma czas, żeby robić tak jak w Polsce po II wojnie z żołnierzami, którzy zostali w lasach. Tzn. liczy, że propagandą, zastraszaniem ludzi i w pewnym momencie zmęczeniem i wyczerpaniem walczących, podmieni świadomość w dopiero nastepnym pokoleniu Ukraińców. Tylko czy w dzisiejszych czasach tak rozwiniętej informacji jest to możliwe?
 
To nie jest temat od tego, ale trzeba być bardzo naiwnym, żeby nie łączyć kropek.
Tym bardziej po tym co się dzieje od przeszło 2 lat na świecie. Ale nie drążę każdy kiedyś się obudzi i tak już za późno.
A jak z ta Finlandią jest w końcu - istnieje czy nie? Da się to jakoś połączyć z obecnymi wydarzeniami o Wielki Przedwieczny Obudzony?
 
W Czeczenii się im udało
Ukry żrą cebulę, pasztet i słoninę. Chleją wódę i po pijoku rozkazują ukraińskim dzierlatkom "na chuj". Odziewają się w gucci i adidasa. Roznoszą kiłę i adidasa. Poszczą jak przechleją albo poljak dziengów nie wypłaci. Mówią językiem słowiańskim
Czeczeni żrą pustynny piasek. Nie piją alko tylko biją pokłony po których ruchają kozy. Odziewają się w moro, pas szahida i stroje ninja. Roznoszą szariat. Poszczą, bo coś im odjebało. Nie mówią tylko coś gdakają językiem proroka mahometa skrzyżowanym z bełkotem najebanego stalina.
Widzisz różnicę?
 
W Czeczenii się im udało
Czeczenia jest mała, Ukraina wielka. Z drugiej strony mają baaardzo długie tradycje uciskania ludności...

Mnie zastanawia kwestia sankcji, jeśli jawnie rozgrabią Ukrainę (np. na pół) I zostawią tam wojsko. Co zrobi Zachód, powie OK i wycofujemy sankcje?

Putin idzie na całość, bo co mu zostało? Teraz podpisze rozejm i wycofa się na Krym i tereny separatystów. I co mu to niby da? Zysków zero, same straty.
 
A jak z ta Finlandią jest w końcu - istnieje czy nie? Da się to jakoś połączyć z obecnymi wydarzeniami o Wielki Przedwieczny Obudzony?
Istnieje!
Możesz nie wierzyć, możesz się śmiać z "foliarzy" Twoja wolna wola ja Ci nie będę mówił jak masz żyć :)
Nie jestem fanatykiem. Czytałem książkę wielki reset i część książki 4 rewolucja przemysłowa i po prostu na chłodno podchodzę do tematu, z natury nie ufam ludziom, tym bardziej mediom i "ekspertom".

jak w temacie o c19 gdzie maski ratują, gdzie tylko 2 dawki, gdzie 100% skuteczność, gdzie żadnych paszportów, gdzie żadnych ograniczeń, a po 2 latach wychodzą wszystkie wały i widać jak na dłoni po co to wszystko było wprowadzane. Polecam zapoznać się z najnowszym raportem FDA i kurcze foliarze mieli rację
:śmiech:.
 
Ukry żrą cebulę, pasztet i słoninę. Chleją wódę i po pijoku rozkazują ukraińskim dzierlatkom "na chuj". Odziewają się w gucci i adidasa. Roznoszą kiłę i adidasa. Poszczą jak przechleją albo poljak dziengów nie wypłaci. Mówią językiem słowiańskim
Czeczeni żrą pustynny piasek. Nie piją alko tylko biją pokłony po których ruchają kozy. Odziewają się w moro, pas szahida i stroje ninja. Roznoszą szariat. Poszczą, bo coś im odjebało. Nie mówią tylko coś gdakają językiem proroka mahometa skrzyżowanym z bełkotem najebanego stalina.
Widzisz różnicę?
:penn:
 
Ciekawe czy to nasz Piorun?



Ten ruski pilot nie przypomina Wam kogoś z forum? ;)

 
Last edited:
Back
Top